Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  518 członków

Yamaha Klub
IGNORED

Klub miłośników Yamahy


slaw123
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Teraz, Mikellino napisał:
5 minut temu, Piotr Marzanna napisał:
Nie w Ostrołęce czasem? Tam Właściciel miał taki zestaw o ile pamiętam, jak to grało MX-2000 dawała radę takim kolumnom?

Tak. Tam był zestaw taki. Trudno to ocenić i nie chciałbym tu tego robić. Generalnie istotne było źródło i tam było to wąskie gardło.

A ok...jasna sprawa. Swego czasu myślałem o tej końcówce..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
u mnie to wygląda tak:
Z preampu dwa kanały Lewe idą na Lewą Yamahę, dwa kanały Prawe idą na Prawą Yamahę
potem:
Lewa Yamaha M4 kanał Lewy - Infinity L góra
Lewa Yamaha M4 kanał Prawy - Infinity L dół
Prawa Yamaha M4 kanał Lewy - Infinity P góra
Prawa Yamaha M4 kanał Prawy - Infinity P dół
to właśnie biamp pionowy, pełna separacja kanałów, dużó więcej szczegółów oraz lepsza scena niż gdy podłączyłem poziomo czyli jeden wzmacniacz na P i L górę drugi na P i L dół. 
No ale ja mam dwa takie same wzmaki po pełnej odbudowie na takich samych komponentach i tak samo wyregulowane.
 
No tak. U mnie nie będzie takiej możliwości. Potężniejsza musi napędzić bas.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, Mikellino napisał:

No tak. U mnie nie będzie takiej możliwości. Potężniejsza musi napędzić bas.

Spróbować nie zaszkodzi aczkolwiek obawiam się nie różnicy w mocy tylko w charakterystyce pracy. Przy pomiarach mocy w biampie poziomym ( jak u Ciebie ) zauważyłem, że złudnym jest myślenie, że to bas bierze dużo w tych głośnikach. To EMIMy i EMITy wysysają moc z Yamah. 

Martin Logan CLS, Ayon Triton 8 x KT150, DAC STAX (2xPCM63K na 6414/ECC81), Rotel RCD (TDA1541 na 6N9S) ,Yamaha PX3 z Yamaha MC5 (Shibata na boronie) z pre na 6N9S/6S2S, Volumio pod R Pi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jedno, podwójne cewki w Watkins'ach, 4 i 2 ohm, nie znaczą, że Yamaha dostaje od wooferów w dupę. Konstrukcja zwrotnic powoduje włączenie obwodu równoległego drugiej cewki 2 ohm tylko przy częstotliwości rezonansu. W tym  zakresie częstotliwości następuje około 6 cio krotne zwiększenie impedancji przetwornika. Włączenie drugiej cewki i obniżenie przez to impedancji powoduje wyrównanie impedancji głośników w całym zakresie częstotliwości bez pików, które zmieniały by charakterystykę dźwięku jak i zmianę obciążenia wzmacniacza. Spróbuj więc też mocniejszą dać na górę. Może to niewiele zmienić na dole za to MX10000 da więcej pięknej wstęgowej średnicy i góry

Martin Logan CLS, Ayon Triton 8 x KT150, DAC STAX (2xPCM63K na 6414/ECC81), Rotel RCD (TDA1541 na 6N9S) ,Yamaha PX3 z Yamaha MC5 (Shibata na boronie) z pre na 6N9S/6S2S, Volumio pod R Pi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Jeszcze jedno, podwójne cewki w Watkins'ach, 4 i 2 ohm, nie znaczą, że Yamaha dostaje od wooferów w dupę. Konstrukcja zwrotnic powoduje włączenie obwodu równoległego drugiej cewki 2 ohm tylko przy częstotliwości rezonansu. W tym  zakresie częstotliwości następuje około 6 cio krotne zwiększenie impedancji przetwornika. Włączenie drugiej cewki i obniżenie przez to impedancji powoduje wyrównanie impedancji głośników w całym zakresie częstotliwości bez pików, które zmieniały by charakterystykę dźwięku jak i zmianę obciążenia wzmacniacza. Spróbuj więc też mocniejszą dać na górę. Może to niewiele zmienić na dole za to MX10000 da więcej pięknej wstęgowej średnicy i góry
No ja się nie znam na tych elektronicznych zagadnieniach, ale z tego co rozumiem z przeczytanych dyskusji o infinity, to problem w zwrotnicach jest przede wszystkim z duzymi kondensatorami, które są na wejściu i pracują trochę w niezgodzie że wzmacniaczem. Ta konstrukcja tam jest nietypowa.
Ale nie wchodzę w dyskusję bo elektronik ze mnie żaden. Z tego co pamiętam to gdzieś że Śląska jesteś tak? Może tam zorganizujemy jakieś odsuchy?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
17 minut temu, Mikellino napisał:

Może tam zorganizujemy jakieś odsuchy?

Jak najbardziej jestem za. Wyniosłem się na wiochę pomiędzy Gliwicami a Katowicami ( i ta wiocha to nie Ruda Śląska 🤣)

 

Martin Logan CLS, Ayon Triton 8 x KT150, DAC STAX (2xPCM63K na 6414/ECC81), Rotel RCD (TDA1541 na 6N9S) ,Yamaha PX3 z Yamaha MC5 (Shibata na boronie) z pre na 6N9S/6S2S, Volumio pod R Pi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, kiza napisał:

Czy naprawdę AS-3000 jest taka cienka ??

Nieee, to wspaniale brzmiący wzmacniacz tylko dostał ciężkie zadanie w postaci Infinity. Kto miał to wie, że wydanie niemałej sumy na klasyczne Infinity to dopiero początek wydatków a same głośniki będą najmniejszym z nich. 

 

Martin Logan CLS, Ayon Triton 8 x KT150, DAC STAX (2xPCM63K na 6414/ECC81), Rotel RCD (TDA1541 na 6N9S) ,Yamaha PX3 z Yamaha MC5 (Shibata na boronie) z pre na 6N9S/6S2S, Volumio pod R Pi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja się nie wypowiem, nie mam doświadczenia. Mogę dać Ci namiar na kolegę który jest właścicielem tej Yamahy i który właśnie ten wzmak sprzedaje bo... nie brzmi z R90. Stoi srebrny na OLX z Rzeszowa. 

Martin Logan CLS, Ayon Triton 8 x KT150, DAC STAX (2xPCM63K na 6414/ECC81), Rotel RCD (TDA1541 na 6N9S) ,Yamaha PX3 z Yamaha MC5 (Shibata na boronie) z pre na 6N9S/6S2S, Volumio pod R Pi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możliwe bo jak ją wystawił za 12 tys z możliwością zejścia do 11 to mu się telefon grzał. Jak chcesz to go uprzedzę i dam Ci na priv numer to zadzwonisz i pogadasz. 

Martin Logan CLS, Ayon Triton 8 x KT150, DAC STAX (2xPCM63K na 6414/ECC81), Rotel RCD (TDA1541 na 6N9S) ,Yamaha PX3 z Yamaha MC5 (Shibata na boronie) z pre na 6N9S/6S2S, Volumio pod R Pi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, staropolanka2000 napisał:

Chyba wisiała, bo nie mogę znaleźć, a z wyszukiwarki na olx raczej umiem korzystać. 

https://www.hifishark.com/model/yamaha-a-s-3000

wejdź na sold/expired i pierwsza z góry. Długo nie stała, jak mówiłem telefon wciąż dzwonił.

Martin Logan CLS, Ayon Triton 8 x KT150, DAC STAX (2xPCM63K na 6414/ECC81), Rotel RCD (TDA1541 na 6N9S) ,Yamaha PX3 z Yamaha MC5 (Shibata na boronie) z pre na 6N9S/6S2S, Volumio pod R Pi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1110 nie miałem i nie słyszałem ale to chyba nie to samo co cdx-2000 mimo podobieństw, tak wnioskuję bo mam tunery tx-1000 i tx-2000 i mimo niewielkich różnic też inaczej grają na korzyść tx-2000..
Znalezione w sieci
Czyli może masz rację. Nie do końca to samo..chasis?
Unit DAC System Transport
--------------------------------------------------------------------
YAMAHA CDX-1110 2 x PCM56P-K – YM3414 TAOHS-HGI / VE720301
YAMAHA CDX-1120 4 x PCM58P-J TAOHS-HG1 / NX602610
YAMAHA CDX-2000 2 x PCM56P-K MLP-7
YAMAHA CDX-2020 4 x PCM58P-J TAOHS-HG1 / NX602610
YAMAHA CDX-2200 2 x PCM56P-K – YM3404 MLP-7
YAMAHA CDX-5000 2 x PCM56P-K – YM3404 MLP-7 / VD190300
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Znalezione w sieci
Czyli może masz rację. Nie do końca to samo..chasis?
Unit DAC System Transport
--------------------------------------------------------------------
YAMAHA CDX-1110 2 x PCM56P-K – YM3414 TAOHS-HGI / VE720301
YAMAHA CDX-1120 4 x PCM58P-J TAOHS-HG1 / NX602610
YAMAHA CDX-2000 2 x PCM56P-K MLP-7
YAMAHA CDX-2020 4 x PCM58P-J TAOHS-HG1 / NX602610
YAMAHA CDX-2200 2 x PCM56P-K – YM3404 MLP-7
YAMAHA CDX-5000 2 x PCM56P-K – YM3404 MLP-7 / VD190300
Dodatkowo
CD Players Using the MLP-7 Laser Block

Akai
CD-M719

Harman Kardon
HP100

Yamaha
CDX-500
CDX-700
CDX-900
CDX-1100
CDX-2000
CDX-2200
CDX-5000
CDX-10000
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, eMCZe napisał:

Ja się nie wypowiem, nie mam doświadczenia. Mogę dać Ci namiar na kolegę który jest właścicielem tej Yamahy i który właśnie ten wzmak sprzedaje bo... nie brzmi z R90. Stoi srebrny na OLX z Rzeszowa. 

Widać AS-3000 jest za słaba, ja miałem podłączoną swoją AX-2000 pod R-90 i też musiałem ją ciut mocniej podkręcić niż na swoich kolumnach na scanach ale i tak to bardzo ładnie zagrało..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
17 minut temu, Mikellino napisał:

Znalezione w sieci

A ja mam takie coś:

YAMAHA CDX-1100 2 x PCM56P-K – YM3404 / YM3619MLP-7 (VD190300)

YAMAHA CDX-1110 2 x PCM56P-K – YM3414 + YM6013MLP-7 / TAOHS-HG1

YAMAHA CDX-1120 4 x PCM58P-J – SM5813AP + YM6055CTAOHS-HG1 (NX602610)

YAMAHA CDX-1200 YAC506-D – YM7402TAOHS-KP2

YAMAHA CDX-2000 2 x PCM56P-K – YM3414 + YM6013MLP-7 / TAOHS-HG1

 

I według tego to to samo 🙂

Martin Logan CLS, Ayon Triton 8 x KT150, DAC STAX (2xPCM63K na 6414/ECC81), Rotel RCD (TDA1541 na 6N9S) ,Yamaha PX3 z Yamaha MC5 (Shibata na boronie) z pre na 6N9S/6S2S, Volumio pod R Pi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Teraz, Mikellino napisał:

Dodatkowo
CD Players Using the MLP-7 Laser Block

Akai
CD-M719

Harman Kardon
HP100

Yamaha
CDX-500
CDX-700
CDX-900
CDX-1100
CDX-2000
CDX-2200
CDX-5000
CDX-10000

Tak coś w tym jest...wiem to po tunerach 1000 i 2000 jak grają i też nieznacznie różnią się parametrami, tak w ogóle to seria 2000 i 10000 to trochę inna liga niż katalogowo pozostałe...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zaczynam zawsze od recapu czy to zwrotki czy wzmacniacze czy pre czy CD i na kondensatorach nie oszczędzam 🙂

Od jutra zaczynam z babcią Yamahą CD-X3. Najpierw recap, potem stopień lampowy.

Martin Logan CLS, Ayon Triton 8 x KT150, DAC STAX (2xPCM63K na 6414/ECC81), Rotel RCD (TDA1541 na 6N9S) ,Yamaha PX3 z Yamaha MC5 (Shibata na boronie) z pre na 6N9S/6S2S, Volumio pod R Pi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Ja zaczynam zawsze od recapu czy to zwrotki czy wzmacniacze czy pre czy CD i na kondensatorach nie oszczędzam
Od jutra zaczynam z babcią Yamahą CD-X3. Najpierw recap, potem stopień lampowy.
I wiesz co? Najciekawsze jest to, że kondy T.I trzymały wszystkie parametry, ale świeże na basie zagrały o ładnych db mocniej. Czuć było różnice pomiędzy zrobioną kolumna a niezrobioną w ****.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie nawet ESR był niższy niż w tym co można znaleźć teraz, tylko że w R nie ma takich puszek. Ale za to EMIMy i EMITy gdy dostały miedzi od Audyna, foli od Auricapa i elektrolitu od Audio Note dostały jeszcze więcej szczegółów, sceny i dynamiki.

Bas... musiał byś posłuchać, opisać się nie da ile dwie stare końcówki Yamahy M4 potrafią z RS 2.5 wykrzesać. Teraz akurat oglądamy film z Netflix'a. TV podłączony przez DAC do pre Yamaha C4 i zestaw służy za kino domowe. Młodzież śmieje się , że mamy kino 3D, kanapa podskakuje w scenach walk czy wybuchów. Z jednej Yamahy tyle powera nie było. W biampie to zupełnie inna bajka.

Martin Logan CLS, Ayon Triton 8 x KT150, DAC STAX (2xPCM63K na 6414/ECC81), Rotel RCD (TDA1541 na 6N9S) ,Yamaha PX3 z Yamaha MC5 (Shibata na boronie) z pre na 6N9S/6S2S, Volumio pod R Pi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Na jesien debiutuje nowy CD :CD-S 303. Lifting poprzednika i oczywiście droższy. Przez usb czyta 24/96.

I jest jeszcze jeden argument za kupowaniem audio-systemów: w przypadku ewentualnego rozwodu rzadko się go traci na rzecz partnera: jacht przepadnie, dom przepadnie, dzieło sztuki przepadnie, prawa rodzicielskie przepadną - ale sprzęt na pewno będzie ci towarzyszył na nowej drodze życia. Nawet lichwiarz powinien to docenić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.