Skocz do zawartości
IGNORED

Tamp vs lampowiec.


dankam

Rekomendowane odpowiedzi

trochę obserwuję temat z boku noi nasuwają się różne opinie...

 

McGyver duuuzo robi, dużo robi by spopularyzowac lampowe wzmacniacze i chyba można to pochwalać, ale jednak czasem jest to na siłę, sam zbyt wielu nei słuchałem, ale były to znane jako niby lepsze od chińczyków, noi nie zaskakiwały tak... choc wszystko w guście (muzycznym) zawarte.

 

Także fajnie jest, że ktoś robi tuning tych składaków chińskich nie zawsze dobrych jak być powinny. Obserwując zdjęcia po przeróbkach widac, że McGyver się "uczy" i robi to coraz lepiej ale myśle wielu z Was mogło by robić takie przeróbki bez wiekszych problemów, także bardziej zawansowane i profesjonalniejsze... tyle odemnie ;)

 

McGyver może być atakowany za to, że namawia do lampowców na których tuningu sam zarabia, no bo kto je zrobi? ;) Ale można samemu oferowac tą specjalizację...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

p.f

>McGyver duuuzo robi, dużo robi by spopularyzowac lampowe wzmacniacze i chyba można to pochwalać

 

kiedys popularyzowal kolumny :) ciekawe dlaczego przestal?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

„Tak samo jak ludzie, Funky, bez żadnej różnicy” | VITUPERATIO STULTORUM LAUS EST

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

McGyver, 25 Lis 2008, 17:20

 

>Z miesiąc temu widziałem też egzemplarze sprzedane za ok. 900zł.

 

no właśnie...miesiąc temu.teraz nie schodzą poniżej 1.500zł.

też mnie ten temat interesuje więc regularnie obczajam co się dzieje. niestety wraz ze wzrostem ceny $ yaqiny też podrożało.

za ok 1000zł można z Chin sprowadzić ze standardową przesyłką wliczoną w koszt sprzętu:od 5 do 9 tygodni oczekiwania:)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Wolę błędy entuzjazty od obojętności mędrca" - Anatol France

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spokojnie, dolar znów spada powoli. A Yaqiny można wyhaczyć taniej w licytacjach na ebayu, nie ma przymusu kupowania w sklepach internetowych.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oby spadł. bo spada i rośnie permanentnie od jakiegoś czasu. jednak ciągle w okolicach 3zł.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Wolę błędy entuzjazty od obojętności mędrca" - Anatol France

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

foxbat, 26 Lis 2008, 10:14

 

>McG, no to jak? podlaczales t-ampa do dynek?

 

podpinam się pod temat

 

sam użytkuję od kilku miesięcy zwycięzcę tego testu ->

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

o zaletach już się wypowiadałem. Chciałbym dokupić do niego jakiś gotowy aku, tylko nie mam pojęcia jaki...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Redaktorzy

Ponieważ dyskusja idzie cały czas o stosunkowo niskiej klasie cenowej, przywoływane są tylko chińskie lampowce. Ale myślę że warto przynajmniej zwrócić uwagę na nieco droższe, ale wciąż stosunkowo tanie wzmacniacze europejskie, takie jak słuchany przeze mnie ostatnio serbski Trafomatic. Mam w tej chwili u siebie bardzo "hi-endowy" komplet, czyli przedwzmacniacz z końcówką mocy na 6550, czyli układ, który kilka lat temu było dla mnie szczytem, ale w końcu z przyczyn finansowych stanęło na chińskiej integrze na EL34. Otóż muszę powiedzieć na podstawie pierwszego dnia słuchania, ze to jest świetna rzecz. Trafomatic jest zasadniczo producentem transformatorów, i to widać, słychać i czuć. Nie ma lepszych korzenia dla lampowca, w którym od trafa wyjściowego zależy właściwie wszystko.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Redaktor, 27 Lis 2008, 20:55

 

>Zapytałem o cenę. Komplet (końcówka mocy na 4x6550) Trafomatic Elegance i przedwzmacniacz liniowy

>ze zdalnym sterowaniem Trafomatic Line One kosztują łącznie jako zestaw 3500 euro.

 

I to ma być konkurencja dla chińskich lampowców po 1200-2200zł? Przecież to jest 7-10 razy droższe! Już widzę jak ktoś, kto dysponuje kwotą pozwalającą na zakup budżetowego NADa mozolnie odkłada jeszcze sześć razy tyle

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

post-3550-100000427 1227816867_thumb.gif

post-3550-100000428 1227816867_thumb.gif

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wlasnie droga redankcjo! i to ma byc konkurencja dla chinskich lampowcow? ze o tjuningowanych nie wspomne!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

„Tak samo jak ludzie, Funky, bez żadnej różnicy” | VITUPERATIO STULTORUM LAUS EST

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepszy stosunek ceny do jakości dają moduły z poniższego linku: Przepiękne brzmienie, a z pre lampowym i dobrym przetwornikiem jak dla mnie brzmi lepiej niż Yaqin 100B.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Mam dwa wzmacniacze na TA2020 w rożnych konfiguracjach elementów, podłączone do Audience 40 - każdy gra inaczej.

 

Trochę gładszy od nich był mój Aleph3 (ale zupełnie nieporęczny, nieekonomiczny)

Poza drobnym brakiem dynamiki T-Amp to bardzo fajny wzmacniacz, ciely i detaliczny, z szeroką sceną i znakomitą kontrolą basu. W planach mam jeszcze zasilanie akumulatorowe... a w szafie leży płyka z TK2050...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dodam jeszcze że wszystkie mutacje TA2024 TA2020 itp... są bardzo wrażliwe na dobór elementów i aplikację - bardzo łatwo przedobrzyć i uzyskać ze wzmacniacza nieznośny jazgot ;-) jest to jednak wzmacniacz dużo uniwersalniejszy niż GC (choć dynamika odpowiednio zestrojonego z kolumnami GC jest większa niż T-amp ... i tylko dynamika)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Redaktor, 27 Lis 2008, 11:25

Nie ma lepszych korzenia dla lampowca, w którym od trafa wyjściowego

>zależy właściwie wszystko.

 

Droga Redankcjo, jak pisze foxbat, ale czy dotyczy to również lampowców OTL ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marcin_gps, 11 Gru 2008, 10:47

 

>->pba

>

>Jaki masz model t-ampa?

>Daje radę napędzić Dynaudio 42?

 

nie da rady, sam McGyver o tym pisal... a ze nie sprawdzal to nie ma znaczenia...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

„Tak samo jak ludzie, Funky, bez żadnej różnicy” | VITUPERATIO STULTORUM LAUS EST

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

-> Marcin_gps

Swoje mam ;-) na TA2020 ( w dużej obudowie z radiatorem, druk dwustronny, wzasadzie standardowa aplikacja tylko trochę czasu poświęciłem na dobór elementów i zgranie się z resztą systemu, zasilacz impulsowy - ale bardzo dobry. Teraz muszę zabrać się za próby z akumulatorem , chcę zrobić na uP jakiś układ automatycznego doładowania) sam chip jest taki sam jak wewn. TA2024 itp...

 

U siebie mam Audience 40 po nieznacznych modyfikacjach, do normalnego słuchania w zupełności wystarcza (pokój ok.14m2, średnio wytłumiony) przydało by się więcej dynamiki w skali makro, tak jak napisałem wcześniej trochę bardziej przyjemny w przekazie był wykonany własnoręcznie Aleph3 (którego niedawno się pozbyłem i obecny właściciel jest b.zadowolony-był solidnie wykonany i "zestrojony") jednak w porównaniu do niego Tamp lepiej kontroluje bas, scena a nawet charakter brzmienia są właśnie najbliżej Alepha3 (choć wiadomo wzmacniacz wzmacniaczowi nierówny) - dawno nie miałem nic komercyjnego co było by nieprzerobione więc trudno przyrównać mi to do czegoś innego.

 

BARDZO DUŻO zależy w Tripathu od doboru komponentów i warunków zasilania, sam scalak też potrzebuje na początku czasu żeby się wygrzać... (co ciekawe jedne mam opisane Made in USA a drugie Korea.

Przekroczenie pewnego poziomu głośności powoduje wystąpienie kompresji i charakterystycznych zniekształceń (ale innych niż w tradycyjnym wzmacniaczu).

Myślę że jest to wzmacniacz dla "normalnych" ludzi słuchających muzyki dla relaksu,niepotrzebujących nagłośnić imprezę w pokoju 40m2( - ja myślę jeszcze o biampingu.... )

Ceniących naturalność przekazu, detale, ciepło, szeroką scenę i dobrą kontrolę basu.

 

Drugi wzmacniacz pożyczyłem w tym momencie użytkownikowi VA Mozart i też gra OK.

 

Mam jeszcze wzmacniacz na TK2050 - narazie mało go testowałem, muszę przysiąść i pożonglować trochę elementami ale do Audience 40 nie ma za bardzo sensu bo optymalne napięcie zasilania dla 4 ohm zawierało by się gdzieś w okolicach 16-18V (max chyba 28V dla 8ohm) scalak ma mniejszą wydajność prądową (a w zasadzie ogranicznik na około 4-5A) i na 24V z Dynaudio radiator jest gorący (jest zabezpieczenie termiczne) - narazie trudno mi coś powiedzieć o tej kości pozatym ze na 6moons RedWine i Mouse (tyle ze ten drugi ma inną konstrukcję - mostek) zyskały entuzjastyczne opinie.

 

Na T-ampach słucham nieprzerwanie od ponad roku...

nie odpowiem czy jest to optymalny wzmacniacz do Audience 40 - chyba nie - ale za tą cenę nie ma konkurencji

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki za odpowiedź, w końcu jakiś entuzjasta tripath ;)

 

ja mam gotowca - trends ta 10.1 (best buy 2006 na 6moons) i standardowy zasilacz...

myślałem nad aku z audiomagus, ale po co płacić $250 skoro można mieć to samo za 100zł na allegro, tyle że nie takie estetyczne... Jedni piszą, że na aku jest gorsza dynamika, więc nie wiem czy dobre PSU nie będzie lepszym rozwiązaniem. Co o tym sądzisz?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wlasnie niedawno kupilem na ebayu cityspota dystrybutor audiophonics.fr jak przyjdzie napisze jakie wrazenia mam, tymczasem chcialbym zasiegnac wiedzy odnosnie zasilacza jaki mam kupic zeby to zagralo bo slyszalem ze z normalnym to srednio jest... tzn. czy tu mowicie o zasilaczach komputerowych 145w, ale jak go uruchomic bez kompa? bo jestem laikiem w tym temacie sorki...;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z komputerowym daj spokój, bo to zasilacz impulsowy...

 

najlepsze (ponoć) efekty są na akumulatorach

kup sobie 12V o jak największej pojemności, żeby nie trzeba było często ładować

 

czytałem też, że założenie ferrytów na kabel od standardowego zasilacza daje dobre rezultaty, ale póki co nie sprawdzałem

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak, wiem o zelowych akku np. na allegro 20Ah mozna juz kupic za 80zeta firma vipow, ale prawde mowiac nie chce mi sie bawic w ciagle ladowanie, bo jak dobrze rozumuje przy trzech amperach wyciagnie niecale siedem godzin ciaglego grania, tak ? .... a nawet jak dluzej to wolalbym cos stalego, dzieki za podpowiedz z tym ferrytem, narazie z nim zobacze....

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tym SMPS zagra równie dobrze, a może nawet lepiej niż z aku.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurczę, dlaczego ta płytka nie wcześniej nie trafiła do mnie. Oszczędziłby mi to wiele czasu i nerwów związanych z poszukiwaniem optymalnych dla mnie kolocków. To fajnie gra z nawet z podpietym cedekiem Sony z regulowanym wyjściem.

 

A tak na marginesie - dopuszczalne jest rozdzielenie sygnału z pre na dwie odseparowane od siebie płytki, tak aby móc napędzać osobno górę i dół.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Posiadam w/w toppinga i zalecam wybór wysokoskutecznych kolumn o przyjaznej charakterystyce. U mnie średnio napędzają 3 drożne arcusy ( bas 26 cm). Niby gra, ale jak przełącze na jamahe ( 35 letni amplituner) dopiero czuć "mięsko". Słucham raczej średniogłośno.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.