Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  339 członków

Grundig Klub
IGNORED

Klub Miłośników Starych Grundigów


jakub102
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Grundigi box 250 jest wiele wersji ja mam z pierwszej wersji małe obudowy typu mikro z siatkami z oczkami prostokątnymi,nie okrągłymi dziurkami głośnik wysoko tonowy membranowy . W większej obudowie. głośniki typu 2xxteż maja wysoko tonowy membranowy nie kopułka . Nie wiem czy młodsze modele mają dobry dźwięk tak jak pierwsza seria. Możliwe że tak, ale nie jestem w stanie sprawdzić wszystkiego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Całkiem przyjemne jest połączenie ampli R7150 + box 550 prof. Do tego czerwone kable z allegro .Jako dopełnienie cd35. Dogrzane ,ciepłe i energetyczne granie. Pewnie nie audiofilskie ale mi się podoba. Ostre i jaskrawe box 550 prof. uspokoiły się i już nie męczą,Pewnie 550 zagrają dobrze także z r30 midi. Mam taki r30 i wypróbuje.

Grundig High Fidelity

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Całkiem przyjemne jest połączenie ampli R7150 + box 550 prof. Do tego czerwone kable z allegro .Jako dopełnienie cd35. Dogrzane ,ciepłe i energetyczne granie. Pewnie nie audiofilskie ale mi się podoba. Ostre i jaskrawe box 550 prof. uspokoiły się i już nie męczą,Pewnie 550 zagrają dobrze także z r30 midi. Mam taki r30 i wypróbuje.

Przybliż mi proszę temat "czerwonych kabli z allegro", co to za kabelki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten sam kabel tego samego producenta z tej samej miedzi i z tej samej ilości żyłek w tej samej izolacji o różnych kolorach gra inaczej;) ktoś wie dlaczego? bo ja wiem. Sprawdzone że jest różnica brzmienia . Kable według danych technicznych wszystkie pomiarowe parametry identyczne czyli rezystancja na metr pojemność i indukcyjność

Edytowane przez gregaudio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Posiadam amplituner cd Grundig RCD-400 oraz RCD-405 i odnosze wrazenie, ze w kazdym aspekcie gra lepiej od kiedys posiadanego Linn Classik Music w cenie startowej okolo 8000 zł z kolumnami Eposa za 2800 zł w cenie startowej. Grundig testowalem z box 350, flach box 380a oraz box 450.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie tylko czy to zestaw Linn z Eposami był tak nieudany czy zestaw Grundig tak dobry? ;)

 

Słuchałem ostatnio trochę rocka na systemie cd960-xv7500-aktiv box40. Wnioski mam takie, że zróżnicowanie jakości nagrań w rocku jest dramatycznie rozbieżne. Są płyty, które za przesterami nie mają w ogóle barwy. Tzn. wokale są dobrze nagrane i bębny, ale gitary to już tylko monotonny szum. Nie mają tzw. mięsa, wypełnienia. Oczywiście są też płyty nagrane wzorcowo, gdzie brzmienie wzmacniaczy tranzystorowych, np. Mesa Boogie, jest bliskie temu na żywo. Pamiętam jak dziś, gdy na pewnym festiwalu zespoły grały na wzmacniaczach tranzystorowych, które brzmiały średnio. Tam było nagłośnienie o ile dobrze pamiętam 4 kW na stronę. Lepsze zespoły miały wzmacniacze lampowe, a potem na scenie była 20 min. przerwa, bo bębniarz następnego zespołu nie chciał korzystać z 3 dostępnych zestawów perkusyjnych i przywiózł własne bębny. Przywieźli też wzmaki Mesa Boogie, o których wtedy tylko słyszałem, i gdy złożyli, nagłośnili (na próbie dźwięku jeszcze tego nie było słychać) to przy pierwszych taktach muzyki wszystkim opadły szczęki jak to wszystko razem zabrzmiało. Ludzie z okolicy kilkuset metrów zaraz się zbiegli pod scenę posłuchać bliżej, bo różnica była kolosalna. Ten sam poziom poziom volume na konsolecie, a wydawało się, że grają 2x głośniej i mocniej :) W naszych domowych systemach stereo w zależności od ich jakości też mamy takie sytuacje, które wychodzą przy bezpośrednich porównaniach - niby podobny poziom głośności, a zupełnie inne subiektywne wrażenie siły dźwięku. W nagraniach z elektrycznym jazzem tak dużej różnicy nie zauważyłem, brzmienia nie tak mocno oddalone od akustycznych, pewnie też lepszy sprzęt. Przy przesterach trzeba jak z jeżem, bo tutaj brak jakości nagrania w dłuższym czasie odsłuchu męczy ucho/mózg. Może byłoby inaczej, gdyby system mocniej koloryzował... Powtórzę się, że świetną sprawą na Aktiv Box40 są bębny i ich motoryka - nie brzmią jakby były strojone oktawę wyżej, co niestety jest często przypadłością nawet bardzo drogich kolumn :) Jest właściwa bębnom masa, jest ciężar, jest gęstość, substancja, jest energia, oddech i całość łomocze odpowiednio nisko. Jednym słowem - przekonująco. Bębna wielkiego (centrala, stopa) z kotłem nie ma możliwości pomylić. I tak powinno być wszędzie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś może mi podpowiedzieć jak powinno wyglądać podłaczenie pinów w kablach do AktivBoxów ?

Mam XV7500 i własnoręcznie zrobione kable.

 

DinAudio.jpg

Kabel 2 żyły z oplotem. Podłączyłem piny we wtyczkach 1-1, 4-4 i 2-2 oraz zrobiłem mostki 1-3 i 4-5. Takie podłączenie mi działa na kablu między kolumnami i na przejściówce własnej roboty din-5 <> cinch. Niestety gdy chcę podpiąć głośniki do gniazda wyjściowego w XV7500 to nie mam sygnału na głośnikach. Nie ma go ani ze źródła ani z wewnętrznego generatora.

Co ciekawe gdy lekko wetknę wtyczkę bokiem to mam głos na jednym głośniku. To by oznaczało że mostek zwierający jest błędny, ale wg schematu (mam tylko do SXV6000) te piny nie są podłączone (??).

No i jest jeszcze sprawa tego środkowego centralnego pina. Wg schematu on jest podłączony, ale nie znalazłem teraz takich wtyczek - czy on ma znaczenie ?

Edytowane przez krzyh70
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam oryginalne przewody Grundiga do połączenia SXV 6000 z końcówką mocy A5000. Nie wiem teraz na 100% i sprawdzę w domu, ale mają chyba po 6 pinów.

To takie:

http://www.ebay.pl/itm/Spezial-Anschlusskabel-fur-Aktivboxen-Grundig-Monolith-60-90-120-190-2x-4m-/231111333287

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest 8 pinów :)

w Aktivboxach w gniazdku jest 7 dziur (bez środkowej), ale 2 zewnętrzne piny są puste (bez styków)

 

To wiem, ale zerknij jeszcze raz na fotkę powyżej z aktywnych monolithów. Ja naliczyłem 8 dziurek: 5 "normalnych" + 1 środkowa z pinami = 6, dwie są puste.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy potencjometr wysokich tonów w wzmacniaczu V1700 jest przykręcony do plastikowego frontu ...?

 

Znalazłem odpowiedź -Nie jest przykręcony - Nie ma nakrętki na potencjometrze wysokich tonów.

Trochę to dziwne ale tak jest...

 

Mam pytanie o mocowanie metalowego frontu w grundig V30 - składa się z dwóch elementów metalowych.

Jak są one połączone ze sobą szczególnie od strony przycisku Power (jest tam też tak sprężynka po co?).

 

Jeśli ktoś wie proszę o info na priv lub tutaj.

Edytowane przez acid1234
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Część, mógłby mi ktoś pomóc w dobraniu jakiegoś niezbyt drogiego grundiga do phonarów volume 1.1? Było by super gdyby był to zestaw razem z tunerem ale nie jest to konieczne.

Mój budżet to jakieś 250zl ze względu na to że chciałem dokupić jeszcze jakiegoś daca do całego zestawu.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przypadkiem wróciłem wczoraj do starego przedwzmacniacza X-55. Chciałem sprawdzić pewne szczegóły nagrania na słuchawkach, a że używany właśnie odtwarzacz znajdował się w połowie wieży źródeł to stwierdziłem, że prędzej będzie przynieść stojący luzem X-55, wpiąć interkonekt i skorzystać z wbudowanego w X-55 wzmacniacza słuchawkowego. Sprawdziłem co chciałem, ale postanowiłem posłuchać dłużej. Po krótkim czasie chcąc dostroić/wyrównać brzmienie zobaczyłem, że mam w X-55 włączony loudness. Wyłączyłem go, ale wtedy w trybie linear dosłownie nie było w wokalu informacji o stanie emocjonalnym, barwa również wiele straciła. Ciekawa rzecz, trzeba spróbować czy pokrętłami basse/hohen lub/i klangselectorem można uzyskać taki efekt. Chyba przedwcześnie odstawiłem to urządzenie do grupy sprzętu rzadko używanego.

 

Słuchając płyty Jimmy Smith & Wes Montgomery znalazłem dobrą sygnaturę brzmienia mojego systemu Grundig opartego na Aktiv Box 40. Przecież to jednym słowem gra jak stary dobry Hammond :) Ta gęstość, nasycenie, spójność, barwa, dynamika, emocje. Każdy kto słyszał Hammonda B-3 na żywo wie co mam na myśli. A wcześniej krążyłem, bo z jednej strony pojawiła się faza na pianistykę, a z drugiej na klarnety, fagoty, oboje. I tak odbijałem się między jednym, a drugim, ciągle będąc poza sednem. W końcu przyszedł Jimmy Smith i wszystko się wyjaśniło, pierwsze parę dźwięków B3, ucho nie ma wątpliwości - Hammond :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie.

Prawdopodobnie uszkodzony wzmacniacz kolegi spalił mi głośnik w kolumnie :( :( :(

konkretnie jest to głośnik Grundig 19064 z kolumn Box RB 500.

Taki jak te:

https://archiwum.allegro.pl/oferta/parka-basowych-glosnikow-grundig-19064-i6702803824.html

 

nie ma ktoś przypadkiem 1szt na zbyciu? najlepiej nie drogo...? :(

 

pozdr

 

509 106 329

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej, znalazłem numer z serwisówki - 482235830335 - niestety nigdzie nie znalazłem wymiarów :( - albo go wyciągniesz i podjedziesz do sklepu (jeżeli masz) i wymienią Ci, albo zostaje ebay

Pewnie taki sam jak do innych napędów CDM-1, poszukaj do kompatybilnych modeli: http://vasiltech.narod.ru/CD-Player-DAC-Transport.htm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie,

 

Czy ktoś z Państwa mógłby polecić jakiś serwis dla kolumn Grundig Box 650 pro (najlepiej Kraków) ?

 

W jednym z niskotonowych głośników zaczęły się wydobywać niepokojące trzaski (wzmacniacz Grundig V1700). Występują tylko na pewnym paśmie oraz przy nieco głośniejszym odsłuchu, powiedzmy dla V1700, 4ta kreska głośności. Nie wiem co za to może odpowiadać, czy uszkodzony głośnik czy inny element. Przypuszczam, że pod moją nieobecność, ktoś z domowników mógł odkręcić gałkę za mocno w prawo :(

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.