Skocz do zawartości
IGNORED

Klub Transparent Audio


Dear77
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Mam teraz u siebie set nowych kabli z serii Ultra. 2 x xlr i głośnikowy i dwa sieciowe power link. Z tydzień, dwa na tym jeszcze pogram, a później porównam z Reference. Zobaczy jak to wypadnie. Bardzo ładnie grają. Dźwięk nie traci swojej rozdzielczości, ale przekaz bardzo zyskuje na kulturze szlachetności. Już sam wygląd tych kabli jest super :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam teraz u siebie set nowych kabli z serii Ultra. 2 x xlr i głośnikowy i dwa sieciowe power link. Z tydzień, dwa na tym jeszcze pogram, a później porównam z Reference. Zobaczy jak to wypadnie. Bardzo ładnie grają. Dźwięk nie traci swojej rozdzielczości, ale przekaz bardzo zyskuje na kulturze szlachetności. Już sam wygląd tych kabli jest super :)

..takie zestawienie kabli Ultra z Ref to będzie bardzo ciekawe doświadczenie....a dla czytających jakaś wskazówka ;)

jeżeli będziesz miał możliwość porównania IC rca Refearence ze starszej wersji mm którego znam i bardzo sobie cenię

z nowym Ref 5 Gen to napisz kilka słów....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

..takie zestawienie kabli Ultra z Ref to będzie bardzo ciekawe doświadczenie....a dla czytających jakaś wskazówka ;)

jeżeli będziesz miał możliwość porównania IC rca Refearence ze starszej wersji mm którego znam i bardzo sobie cenię

z nowym Ref 5 Gen to napisz kilka słów....

 

Ja nie używam rca do EC jak wiesz. Nie ma tam w końcówkach takich wejść nawet. Jak będę się widział z "kimś" z Hificlubu, to mogę zapytać, czy mają rca Reference na stanie do testów jeśli sobie życzysz :) Najlepiej samemu to sprawdzić w swoim systemie. Wpięcie w inny system oparty na Krell i Scan Speak kolumny praktycznie nie było słychać jakiegokolwiek progresu. U mnie różnica bardzo duża, ale to pewnie cecha kolumn i reszty toru.

Edytowane przez Roxy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

..takie zestawienie kabli Ultra z Ref to będzie bardzo ciekawe doświadczenie....a dla czytających jakaś wskazówka ;)

 

Albo Reference, albo Ultra. Zastosowanie głośnikowych Ultra i IC Reference mija się z celem, ale jak już ktoś ma takie ciśnienie, to jednak postawiłbym na głośnikowy Reference i IC Ultra. Odwrotnie nie ma sensu. A najlepiej wskoczyć od razu na Reference, a jeszcze lepiej, to olać tego całego Transparenta. Co do cen, to właśnie sprawdziłem u siebie w sklepie - za 10' głośnkowego Reference 2nd hand w technologii MM chcą $4,100, natomiast za IC balanced Reference XL, 2 metry, w technologii MM krzyczą $5,900. Sklep, który chyba jest najstarszym i priorytetowym dealerem Transparenta na świecie. Ja zaczynałem swoją przygodę z Transparentem właśnie u nich w 1998 roku - kupiłem od nich Transparent Reference Bi-Cable 10' - wtedy była to kupa szmalu, ale i dziś to nie jest mało.

Edytowane przez Chicago

Parker's Mood

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam teraz u siebie set nowych kabli z serii Ultra. 2 x xlr i głośnikowy i dwa sieciowe power link. Z tydzień, dwa na tym jeszcze pogram, a później porównam z Reference. Zobaczy jak to wypadnie. Bardzo ładnie grają. Dźwięk nie traci swojej rozdzielczości, ale przekaz bardzo zyskuje na kulturze szlachetności. Już sam wygląd tych kabli jest super :)

 

Rozumiem, że piszesz o najnowszej serii Ultra gen V i porównasz to do Referensa z gen V ?

"Przyszłość należy do tych, którzy wierzą w piękno swoich marzeń."  Eeleanor Roosvelt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generacja V dotyczy chyba tylko serii Reference. Ultra, taki jaki był na samym początku technologii MM, pozostał taki sam, ale być może się mylę. Poza tym, same kable Transparenta i ich budowa oraz materiały pozostały prawie bez zmian od dwudziestu lat - różni się to wszystko tylko i wyłącznie networkiem i nową izolacją. Nawet w przypadku upgradu Transparenta na wyższy level, nikt w serwisie Transparenta nie wymienia kabli - wymieniają tylko network na nowy, czyli puszkę z filtrami.

Edytowane przez Chicago

Parker's Mood

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam z nalepką wklejoną w puszkę, taka wypukła w silikonowej osłonie, trochę się bujałem z tymi kablami, każdy mi wmawiał że to dobre podróby;0(

 

Pokaże je w hificlubie i zapytam, czy to podrabiane są kable.

Ten które są aktualnie u mnie, to od spodu tak wyglądają:

post-59356-0-23433000-1525618044_thumb.jpeg

Edytowane przez Roxy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale sprawdziliśmy kody zalanie śrubek i są ok, ale trochę się bujałem po niemczech z nimi i porównywaliśmy.

 

Teraz to ja już zgupiałem, piersze widzę.

 

Przecież mogłeś wysłać zapytanie do producenta, pewnie bez problemu odpowiedzą.

Edytowane przez Roxy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To zdjęcie które zamieściłem z kablami w kartonie, to taki karton kabli Transparenta można sobie zamówić w Chinach, z dostawą do domu;0), jest mnóstwo podrób, mi się wydaje że więcej niż oryginałów, najwięcej rozprowadzono w europie, w niemieckim sklepie kolega Niemiec powiedział, że to polacy z czechami tym procederem się trudzą, dlatego jeździłem i sprawdzałem w Berlinie i Hannoverze, nawet były takie przypuszczenia, iż w sklepie mają podróby, kupa śmiechu przy tym była, jak się domniemało, że moje to oryginały, a w sklepie podróby, bo takie transparenty jak moje, pierwszy raz na oczy widzieli,... i bądź tu mądry, wezmę na odsłuchy MIT,y zobaczę, jak to będzie, od takie przygody, ale transparenta już nie kupię, nie mam zamiaru się z nimi bujać i sprawdzać, w sklepie nie udowodni mi sprzedawca, że to oryginał, i są od producenta.

 

Dodam, iż mam typy kabli, które grają tak samo , a nawet lepiej od Ultra, nie ma co rozpaczać nad transparentem, i pozbyć się chęci posiadania owej marki, bo na prawdę można nerwy stracić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W 2000 roku weszła technologia MM. Od 1997 do 2000, to technologia XL.

 

 

Nie wiem, czym się różnią Miusicwave Ultra, a samo Ultra?

 

Musicwave to nazwa zarezerwowana dla przewodów głośnikowych; Musiclink, to nazwa zarezerwowana dla interkonektów. Nazwy te dotyczą serii Premium, oraz serii Performance.

Parker's Mood

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W 2000 roku weszła technologia MM. Od 1997 do 2000, to technologia XL.

Tak, 2005 każdy w azji miał transparenta i wszystkie wystawy grały na transparęcie, do 2010 złota era Transparenta i od 2010 roku niesamowity wysyp łączówek, każdy chciał łatwo zarobić, mały nakład pracy, duży zarobek, i tak do dzisiaj, wszyscy robią kable.;0)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Transparent jest dobry dla młodych uszu. Po 'czterdziestce piątce' powinno się myśleć o zastąpieniu Transparenta czymś normalnym, bez filtrów. Transparent, pomimo swojej nazwy, nie jest jakimś wyczynowym kablem w kontekście wysokich. Ale fakt, to wprowadzenie przez Transparenta ciemniejszej barwy i dociążenia dżwięku w wielu systemach robi robotę jak należy.

Parker's Mood

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak zgadza się, ja cenię za rozdzielczość i to dla mnie jest najważniejsze, resztę uzupełniam torem, wtedy wiem że kabel nie zbija mi dźwięku, oczywiście amp tranzystor.

Jest taka firma Mangan Signature płaskie 11 cm szerokości kable, gram na nich z lampą 300B są czyste przejrzyste, niesamowity słyszalny plankton, przestrzeń, kable z USA, sieciówki też Mangan, bardzo pożądane w NIemczech,

 

Polecam też tak jak pisałem kartkę wcześniej, trzy paski Reson,a na kanał, możecie się zdziwić.

 

Mangan signature.

31543222_1709775575776802_8220099038360371200_n.jpg?_nc_cat=0&oh=4d63d7de9068571f46ebd85ac1139438&oe=5B59CF16

post-31479-0-43438300-1525623096_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale fakt, to wprowadzenie przez Transparenta ciemniejszej barwy i dociążenia dżwięku w wielu systemach robi robotę jak należy.

 

O to to :) A jakie inne Chicago kable znasz, które robią takie cuda?

 

Tak zgadza się, ja cenię za rozdzielczość i to dla mnie jest najważniejsze, resztę uzupełniam torem, wtedy wiem że kabel nie zbija mi dźwięku, oczywiście amp tranzystor.

 

Rozdzielczość, to u mnie nawet ma lepszą Stereovox niż ten Transparent. Stereovox bardzo fajnie gra z Dynaudio i dlatego nie mam zamiaru się go pozbywać, ale do moich aktualnych kolumn potrzebuje coś „dosłodzić” :)

 

Edytowane przez Roxy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba tak Lolek :)

 

najnowsza na 100% :-) to jak będziesz miał Referensy i porównasz do ultra to daj znać co i jak :-)

 

Transparent jest dobry dla młodych uszu. Po 'czterdziestce piątce' powinno się myśleć o zastąpieniu Transparenta czymś normalnym, bez filtrów. Transparent, pomimo swojej nazwy, nie jest jakimś wyczynowym kablem w kontekście wysokich. Ale fakt, to wprowadzenie przez Transparenta ciemniejszej barwy i dociążenia dżwięku w wielu systemach robi robotę jak należy.

 

Mam kilku znajomych na forach i z różnymi systemami, a do tego są po 40 i są zachwyceni Transparentami, więc myślę sobie, że to od gustu zależy i od tego co kto lubi. Wiek tutaj nie ma znaczenia. Ale każdy będzie miał swoje zdanie.

Edytowane przez lolek126

"Przyszłość należy do tych, którzy wierzą w piękno swoich marzeń."  Eeleanor Roosvelt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O to to :) A jakie inne Chicago kable znasz, które robią takie cuda?

 

 

 

Rozdzielczość, to u mnie nawet ma lepszą Stereovox niż ten Transparent. Stereovox bardzo fajnie gra z Dynaudio i dlatego nie mam zamiaru się go pozbywać, ale do moich aktualnych kolumn potrzebuje coś „dosłodzić” :)

Dosłodzisz czymś tanim, np tellurium, ale dużo stracisz, np, ciężaru,....nie możemy ot tak sobie pisać, bo jest i będzie mętlik w głowach czytających, to trzeba testować na sprzętach inaczej się nie da, ja mogę sobie sobie pisać, ale czy ktoś to usłyszy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie możemy ot tak sobie pisać, bo jest i będzie mętlik w głowach czytających, to trzeba testować na sprzętach inaczej się nie da...

 

Spokojnie, to klub Transparenta i nie wykluczam, że się na niego właśnie zdecyduję. Mówimy przecież o jakiejś liście do potencjalnego odsłuchu przed zakupem, a nie zakupem w ciemno :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jestem z Transparentem już dwadzieścia lat i odczuwam zmęczenie tym brakiem blasku, ale to się tak dzieje gdzieś od dziesięciu lat, może ciut mniej - przedtem byłem zachwycony. To tak jak jazda Mercedesem klasy S - jeżdzi się tym samochodem jak tramwajem po szynach, przyczepność jak na kleju... itd!

Powiem tak - jak ktoś słucha klasyki, kameralnych składów, solo fortepianu, kontrabasu, skrzypiec i przede wszystkim wokalu, to Transparent począwszy od serii Reference jest kablem dla niego, nawet Reference z technologii XL, ale lepiej Reference XL. Do rockandrolla niekoniecznie się nadaje, mówiąc audiofilsko '-)

Parker's Mood

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie używam rca do EC jak wiesz. Nie ma tam w końcówkach takich wejść nawet. Jak będę się widział z "kimś" z Hificlubu, to mogę zapytać, czy mają rca Reference na stanie do testów jeśli sobie życzysz :) Najlepiej samemu to sprawdzić w swoim systemie. Wpięcie w inny system oparty na Krell i Scan Speak kolumny praktycznie nie było słychać jakiegokolwiek progresu. U mnie różnica bardzo duża, ale to pewnie cecha kolumn i reszty toru.

...faktycznie zapomniałem że u Ciebie tylko xlr....dzięki za życzliwość ,,z kimś z hifi clubu,, ale teraz krucho stoję z kasą

i muszę to odłożyć a przeczuwam że ten IC zostałby u mnie ;-)... będę o tym pamiętał i jakby co to dam znać ;-)

 

 

Powiem tak - jak ktoś słucha klasyki, kameralnych składów, solo fortepianu, kontrabasu, skrzypiec i przede wszystkim wokalu, to Transparent począwszy od serii Reference jest kablem dla niego, nawet Reference z technologii XL, ale lepiej Reference XL. Do rockandrolla niekoniecznie się nadaje, mówiąc audiofilsko '-)

 

...bardzo celne stwierdzenie....słucham dużo wokalu i jakoś na Transparencie jest wyjątkowo ujmująco ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.