Skocz do zawartości
IGNORED

Klub Transparent Audio


Dear77
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Czy to ten ze zdjęć zamieszczonych przez Ciebie?

Bo tam Jest Transparent Reference, który ma za numerami seryjnymi MM2X - świetny kabel, też jestem nim zachwycony!

Ale to nie Powerlink MM2;-)

Aha, sam już się pogubiłem z tymi oznaczeniami. Na pudełku jest napisane Powerlink MM2 :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem w takim razie Twój zachwyt tym kablem, bo mam takie dwa i pomimo, że to nie szczyt oferty, to uważam, że są naprawdę doskonałe - no i cena choć nie mała, to nie tak odjechana jak w przypadku innych bardzo dobrych kabli;-)

Gratuluję i pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 miesiące temu...
  • 2 miesiące temu...

Koledzy, pytan kilka o Transparenta. co myslicie o ponizszym kablu. Oryginal, ile to moze miec lat, czy seria warta uwagi i pieniedzy Waszym zdaniem?

 

Ten transparent wygląda na jedną z pierwszych serii ale to model Reference więc nie ma lipy. Symbol SS prawdopodobnie oznacza jego przeznaczenie

do wzmacniaczy tranzystorowych - ale mogę się mylić. Ile ma kosztować ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wielkię dziękuję za podpowiedzi!

grałoby z tranzystorem i Thielami 3.7 więc rozumiem że może się zgrać.

zaproponowana cena to 11tys., w okolicach tego co napisał motyllo. ciągle drogo :)

muszę się pozbyć moich MITów bo inaczej nie dźwignę

jeszcze raz dzięki za pomoc!

Edytowane przez 2socks
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam ten kabel w wersji V, z tego co słuchałem jest lepsza od wersji SS. Graja z dynkami C2.

 

A na czym polegała ta lepszość?

 

Wersja V, jak już wcześniej napisał mimat, została zaprojektowana do lampowych wzmacniaczy mocy, natomiast SS była przeznaczona do tranzystora - pod koniec lat dziwięćdziesiątych był to najlepszy i szczytowy model Transparenta - produkowany tylko jako single ended. To była technologia XL i koszt za parę ośmiostopową kręcił się w okolicach 10 ty$i. Nie produkowano Reference XL w wersji bi-cable - wersję bi-cable można było dostać w modelu Reference (nie mylić bi-cable z bi-wire).

Parker's Mood

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Pytanko mam;)

Czy bedzie zauwazalna różnica pomiędzy kablem rca music link super a music link ultra? Chodzi mi o stara wersje z "kanciastymi" puszkami. Obecne mam super i zastanawia mnie co oferuje ultra w porownaniu do super...

 

Pozdrawiam

[center]Studio 16hz * Karan Acoustics * Audio Research * Lumin * Transparent Reference XL & Ultra[/center]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo to udany model kabla głośnikowego, w komplecie z IC Ultra bardzo dobrze się u mnie "zgrywał", ale nie wiem jaka jest różnica w stosunku do IC Super. Głośnikowy na pewno Ultra lepszy od Super, to informacja sprawdzona;-)

Edytowane przez wit-told
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napiszę tak - jeśli podoba Ci się Super, to na 90% bardziej spodoba Ci się Ultra!

Ja tą drogą kroczę w głośnikowych od Super, przez Ultra i teraz mam Reference - i wszystkie mają ten sam charakter, tylko każdy następny jest ewidentnie lepszy, nie rozumiem tylko dlaczego aż dwukrotnie droższy - ale to założenia marketingowe producenta....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 miesiące temu...
Gość numik

(Konto usunięte)

wpiąłem dziś do systemu ic Music Link Plus

 

nie zamierzam wypinać, to w ogóle inna klasa niż cała konkurencja w tym przedziale, pełen zakres, równowaga, barwa, dynamika, brak bolesnych kompromisów. Szkoda, że tak późno odkryłem, ale lepiej późno niż wcale

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość numik

(Konto usunięte)

Kabelki robią świetne, ale ceny, zwłaszcza tych wysokich modeli mają chore.

Mi się udało dojść do modelu "Super", po kilkuletnich poszukiwaniach, także został.

Pozdrawiam.

to powiedz - bo jasne, wyższe są już strasznie drogie, ale tak do Super jest ok za to co oferują - równe granie niedostępne na tym poziomie u nikogo. Podobno Super (recenzje) ma więcej basu - prawda to? Myślę o okablowaniu całego systemu - kable należy parować w danej serii - czyli ic+głośnikowy z tej samej? Tak to jest pomyślane by tworzyć "synergię"? Głośnikowy danej serii równoważy ic?

 

A na szczęście da się znaleźć używane w świetnych cenach - mam oryginał. Po przerobieniu prawie całego rynku...ironią mi się wydaje, że Transparenty sprawdziłem jako ostatnie, odpoczywam, słucham, ale z dynamiką. Respect

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.