Skocz do zawartości
IGNORED

Klub Transparent Audio


Dear77
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • 3 tygodnie później...

Nie napisałem, że to jest najniższa półka, tylko dolna półka - ponieważ seria MusicWave Plus jest jest dolną półką. Technologię XL, czyli drugą Transparenta wprowadzono w 1997 roku i panowała do 2000. W połowie roku 2000 pojawiła się technologia MM. Miałem wszystkie możliwe kable Transparenta w technologii XL, a i dzisiaj zostało mi trochę tego złomu - sieciówki, głośnikowe i interkonekty - wszystko serii Reference. Tak szczerze mówiąc, kable Transparenta, obojętnie jakiej technologii, zaczynają się od serii Ultra. Niższymi modelami nie zawracałbym sobie głowy, no chyba, że do jakiegoś ultra budżetowego systemu.

 

Serię Plus dopiero w 2002 roku dołączono do polityki upgradu - przed 2002 upgrade nie obejmował Plus i niższych serii.

Parker's Mood

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słyszałem już takie opinie, że od ultra można sobie zawracać głowę jeśli chodzi o Transparenta. Seria ultra v generacji podobno warta grzechu:-))

Edytowane przez lolek126

"Przyszłość należy do tych, którzy wierzą w piękno swoich marzeń."  Eeleanor Roosvelt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MusicWave Plus jest serią, która śmiga w US po $300.00 za parę (kable głośnikowe jako 2nd hand w stanie mint) i to w technologii MM. MusicWave Plus w technologii XL pewnie można dostać prawie za darmo - nie podejrzewam, że ktoś chciałby więcej za to zapłacić niż $100.00.

Parker's Mood

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MusicWave Plus jest serią, która śmiga w US po $300.00 za parę (kable głośnikowe jako 2nd hand w stanie mint) i to w technologii MM. MusicWave Plus w technologii XL pewnie można dostać prawie za darmo - nie podejrzewam, że ktoś chciałby więcej za to zapłacić niż $100.00.

 

A za ile śmiga w US Reference?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli technologia MM2 - należy założyć, że pół ceny oryginalnej jako 2nd hand w stanie idealnym. Oczywiście na cenę będzie też wpływać długość kabli, ale załóżmy, że chodzi o kable ośmio-dziesięciostopowe. Powiedziałbym, że za niecałe cztery kilo$y można chyba już coś upolować, ale w US i tak większość korzysta z polisy upgradu, bo to się najbardziej opłaca. Na przykład, w ramach upgradu za stare kable głośnikowe Reference w technologii XL potrafią odjąc całość sumy, która obejmuje obecne Reference w technologii MM2 - działa ten system, jeżeli chcesz przejść z poziomu Reference do Reference XL. Nie możesz zrobić upgradu z serii Reference w technologii XL do serii Reference w technologii MM.

Parker's Mood

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie jak to jest: piszecie , że granie zaczyna się od serii ultra. Na audiogon i nie tylko wyczytałem ,że kazda seria jest lepsza od poprzedniej o ok 1.5 raza. Czyli nawet kupując kabelek super mm2 , powinien być lepszy od ultra mm a tym bardziej od ultra xl ... Tak czy nie? :)

[center]Studio 16hz * Karan Acoustics * Audio Research * Lumin * Transparent Reference XL & Ultra[/center]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś, Transparent Reference XL (technologia XL), to był top, nie tylko samego Transparenta, ale i prawie wszystkich kabli dostępnych na rynku za bardzo duże pieniądze - dzisiaj są prawie 'za darmo'. Z biznesowego punktu widzenia tak to wygląda i nie ma się co nakręcać - jeśli chodzi o aspekt brzmienia, to każdy ocenia według własnych kryteriów i smaków, i raczej wie, czy się podoba, czy też nie podoba.

Parker's Mood

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś, Transparent Reference XL (technologia XL), to był top, nie tylko samego Transparenta, ale i prawie wszystkich kabli dostępnych na rynku za bardzo duże pieniądze - dzisiaj są prawie 'za darmo'. Z biznesowego punktu widzenia tak to wygląda i nie ma się co nakręcać - jeśli chodzi o aspekt brzmienia, to każdy ocenia według własnych kryteriów i smaków, i raczej wie, czy się podoba, czy też nie podoba.

 

Chicago :) a Te Reference XL, co masz teraz, to są z jakich lat? Teraz musiałbyś wymienić na Opusa lub Magnusa:) Tylko czy one grają tak dużo lepiej, robiłeś jakieś porównianie ? Nie wiem z jakich lat masz te C1 bo też się zmieniły chyba :)

Edytowane przez Roxy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam te kable....grają naprawde zjawiskowo....cena okolo 2-3 tysiecy Euro....to nie tak za darmo....ale w porownaniu do wyjsciowej....tanio

Kiedyś, Transparent Reference XL (technologia XL), to był top, nie tylko samego Transparenta, ale i prawie wszystkich kabli dostępnych na rynku za bardzo duże pieniądze - dzisiaj są prawie 'za darmo'. Z biznesowego punktu widzenia tak to wygląda i nie ma się co nakręcać - jeśli chodzi o aspekt brzmienia, to każdy ocenia według własnych kryteriów i smaków, i raczej wie, czy się podoba, czy też nie podoba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chicago :) a Te Reference XL, co masz teraz, to są z jakich lat? Teraz musiałbyś wymienić na Opusa lub Magnusa:) Tylko czy one grają tak dużo lepiej, robiłeś jakieś porównianie ? Nie wiem z jakich lat masz te C1 bo też się zmieniły chyba :)

 

Nie posiadam już ciśnienia audiofilskiego - co nie oznacza, że sprzęt audio przestał mi się podobać. Mam swoje typy na przyszłość, w razie awarii tego co mam, ale jak na razie, to wszystko gra, bucy i nie straszy awarią.

Parker's Mood

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie posiadam już ciśnienia audiofilskiego - co nie oznacza, że sprzęt audio przestał mi się podobać. Mam swoje typy na przyszłość, w razie awarii tego co mam, ale jak na razie, to wszystko gra, bucy i nie straszy awarią.

 

Napisałem to oczywiście z przekory, bo tak levele i nowości można całe życie gonić, a handlowcy tą skłonność w zachowanie doskonale znają :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Punkt widzenia zależy od siedzenia, albo od sadzenia. Drogie kable są przeznaczone dla bogatych odbiorców, którzy pakują w system home-audio dużo kasy... i mają z tego fan. Owszem, można do Corolli kupić komplet felg i opon za sześć tysięcy dolarów, ale jaki jest sens takiego postępowania?

Parker's Mood

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Punkt widzenia zależy od siedzenia, albo od sadzenia. Drogie kable są przeznaczone dla bogatych odbiorców, którzy pakują w system home-audio dużo kasy... i mają z tego fan. Owszem, można do Corolli kupić komplet felg i opon za sześć tysięcy dolarów, ale jaki jest sens takiego postępowania?

 

Sens to właśnie jak napisałeś "fan"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z transparentami to jest tak, że są zwolennicy i ci którzy niby nie lubią tych kabli z różnych powodów z mniejszych bądź większych. Pewna grupa ludzi mówi tak jak Kolega pisał, ze faktycznie Transparent ten tak jakby z wyższej półki zaczyna się od serii Ultra i na innym forum sprawdzali te kable z najnowszej serii (tylko nie pamiętam czy głośnikowy czy IC) i wnioski były takie, ze był bardzo porównywalny do wyższej serii referenca ze starszej serii.. Gdzieś tam nawet w necie czytałem, że to były porównywalne odczucia.. Ale to jak jest postrzegany stary/nowy Reference jest fakt, że kiedyś te kable kończyły się na serii reference, a teraz są jeszcze trzy wyższe kabelki od tej serii.. Więc dlatego kiedyś starsze kable z tych najwyższych serii kosztowały stosunkowo drogo do tego ile teraz one kosztują z drugiej/trzeciej ręki. Co do "abgrejdów" na wyższy poziom to o czym KOlega wyżej pisał podobno też to działa w RP nie wiem czy to jest to samo, ale z tego co Dystrybutor mówi wygląda to nieźle jeśli ktoś dalej chce zostać z Transparentem na wyższym poziomie i to jest fajna sprawa. Co do tych osób, które nie lubią Transparenta i mają bardzo negatywne zdanie to warto popatrzeć na różne AS i inne "imprezy audiofilskie" czy choćby na YT w ilu konfiguracjach występują te kable w różnych systemach, bardzo często z B&W, SF, Makami, Accu , Pass itp.. wiec chyba coś w nich jest... Kiedyś słyszałem takie powiedzenie, że Transparent jest tym dla miedzi czym Siltech dla srebra i złota - pewnie powiedziane przez tych co lubią Transparentna, ale może coś w tym jest więcej .. Problemem Transparenta w Polsce są ceny, które przy niższym dużo $ są na tym samym poziomie co były kiedy dolar był droższy powiedzmy o ,70, 080 groszy.. Drugi aspekt to niezrozumiała cena IC gdzie RCA jest o 100% tańszy od tego samego kabla w XLR - tylko Transparent chyba ma taką różnicę. Ale jak widać są chętni na świecie skoro tyle tego jest w różnych systemach. My jesteśmy na dorobku więc nie dla wszystkich są ich kable.. plus trzeba mieć do tego odpowiednią elektronikę jak i kolumny..

Siltech też ma kable, którymi się nie chwali bo i nie ma czym ... więc dla wielu siltech zaczyna się od serii 770 i słuchałem tych kabli i jak dla mnie są warte grzechu :-) ale tyle kosztują właśnie co i seria ultra w transparencie V generacji. Ale jak słuchałem Prinsa od siltecha to co tu mówić na serię 770 człowiek nie chce patrzeć.. o ile stać tak aosobę na kupno kabla o 100% droższego.. I to samo jest w Transparencie pomiędzy Ultra a referensem.. z tego co ludzie piszą, którzy są obcykani w tych kablach.

 

Tu macie teścik Transparenta Opsusa robiony przez KOlegów z Soundrebels, a którzy są bardzo uczciwi w tym co piszą w swoich odczuciach, czasem aż za bardzo co niekoniecznie podoba się pewnym osobom...

 

https://soundrebels.com/transparent-opus/

 

Tutaj jeszcze troszkę zdjęć z opusa ;-)

 

 

https://soundrebels.com/transparent-opus-speaker-cable/

 

Można zobaczyć za co się płaci 156 tys za 2.5 m kabla - oczywiście wyjściowo.. :-)

Edytowane przez lolek126

"Przyszłość należy do tych, którzy wierzą w piękno swoich marzeń."  Eeleanor Roosvelt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja ogólnie jestem zadowolony z Ultra mm2,... chciałem go sprzedać, bo się zauroczyłem czym innym, ale po osłuchaniu się różności, podłączyłem po ok miesiącu s powrotem transparent i ściągnąłem go z aukcji i tak gram, przewodnik jest wykonany na trzech drucikach solid core.

Polecam wykonać test, zakupić Reson i złożyć trzy druty, czyli 6 na kompletny przewód, ja poczyniłem test jeden Reson, dołożyłem drugi i powiększyło się wszystko, najbardziej blachy i średnica, bardziej dźwięczna, dołożyłem trzeci pasek i wzmocnił się bas, czwartego nie polecam,....;0),...barwa prawie taka sama jak w transparęcie, jeśli wiadome było by, jaki filtr jest w puszce, sądzę że można było by coś wykombinować.

Polecam 3 paski Reson.;0)

Edytowane przez Azus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.