Skocz do zawartości
IGNORED

Klub kolumn Akustyka.


nautilus81
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

51 minut temu, Pawellang napisał:

 

na poprzednim filmie brakowało basu

tu jest dośc mocno wbudzony , ale to juz nie jest wina kolumn ani mikrofonu tylko akustyki pomieszczenia , bo słychac wzmocnienia i zaniki

stąd może było wrażenie ,ze na poprzednich kolumnach basu było zbyt dużo

ten świat na trzeźwo jest nie do przyjęcia 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, slawek.xm napisał:

na poprzednim filmie brakowało basu

tu jest dośc mocno wbudzony , ale to juz nie jest wina kolumn ani mikrofonu tylko akustyki pomieszczenia , bo słychac wzmocnienia i zaniki

stąd może było wrażenie ,ze na poprzednich kolumnach basu było zbyt dużo

Być może tak jest. Generalnie pomieszczenie projektowane było przez firmę i jest całe w różnego rodzaju panelach, więc teoretycznie jest przygotowane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
41 minut temu, Pawellang napisał:

Być może tak jest. Generalnie pomieszczenie projektowane było przez firmę i jest całe w różnego rodzaju panelach, więc teoretycznie jest przygotowane.

tu mnie zaskoczyłeś

może watro byłoby się z tą firmą umówić na ponowny pomiar

lub poprosić o obiektywną ocenę kolegę

@Bartek Chojnacki kilku kolegów jest bardzo zadowolonych z jego pracy

ten świat na trzeźwo jest nie do przyjęcia 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Yoshi_80 napisał:

Może po prostu zamiast szukać problemu w akustyce czy głośnikach  należałoby najpierw nie oceniać ilości basu na podstawie nagrania.

Dokładnie, jakakolwiek ocena na podstawie nagrania jest lekko śmieszna.

Pozazdrościć świetnych kolumn.

Edytowane przez cichom
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 4 tygodnie później...
  • 1 rok później...
  • 2 miesiące temu...

Dzień dobry.

To mój pierwszy post zwiazany z kolumnami Akustyka.

Proszę o opinie na temat

AkustyK DSX2

Bedzię to moja pierwsza styczność z głośnikami Scan Speak. Warto?

Do tej pory miałem kolumny na Usher Aurum Cantus Vifa Satori.

Chce się po prostu pobawić w Scan Speak

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 miesiąc temu...
W dniu 26.12.2022 o 10:06, chwostek napisał:

Bedzię to moja pierwsza styczność z głośnikami Scan Speak. Warto?

Do tej pory miałem kolumny na Usher Aurum Cantus Vifa Satori.

Chce się po prostu pobawić w Scan Speak

Zawsze warto, scan speak to ukoronowanie drogi DIY. Prestiz & splendor.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 miesiące temu...

Cześć

Myślę że mogę dopisać się do klubu😃

Rozmawiałem dzisiaj z panem Andrzejem , wpłaciłem zadatek . Zdecydowałem się na flagową konstrukcję w wersji DIY która i tak mocno nadwyręży budżet ,pomimo dużego rabatu który dostałem .Zakup robię w ciemno ,mam nadzieję że nie zaliczę wtopy , zdaje sobie sprawę że czeka mnie budowa systemu od początku .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
13 godzin temu, LUKAS 84 napisał:

Cześć

Myślę że mogę dopisać się do klubu😃

Rozmawiałem dzisiaj z panem Andrzejem , wpłaciłem zadatek . Zdecydowałem się na flagową konstrukcję w wersji DIY która i tak mocno nadwyręży budżet ,pomimo dużego rabatu który dostałem .Zakup robię w ciemno ,mam nadzieję że nie zaliczę wtopy , zdaje sobie sprawę że czeka mnie budowa systemu od początku .

na elipticorze 38we?

ten świat na trzeźwo jest nie do przyjęcia 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, LUKAS 84 napisał:

Tak? Miałem pomysł aby dół zrobić na rewelatorach w celu obniżenia kosztów i ewentualnie pędzić je osobnym wzmakiem. Właściciel jednak wybił mi ten pomysł z głowy. 

https://akustyk.com.pl/p/40/267/akustyk-exl3

obraz.thumb.png.bbe2568ea5ec3dc6a77a2a4bcd05d7fc.png

czyli będziesz konstruował ten układ Andrzeja?

ten świat na trzeźwo jest nie do przyjęcia 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
24 minuty temu, LUKAS 84 napisał:

Tak, dokładnie ten. 

to jedna rada ode mnie

żadnych inwencji własnych .... wszystko co do milimetra wg wskazówek Andrzeja

i powodzenia

bardzo chętnie poczytamy o postępach i odczuciach , sugestiach

... rzadko kto ma obecnie ten woofer i dlatego przynajmniej dla mnie każda opinia subiektywna ma duże znaczenie

dlatego zachęcam Cię do szerokiego pisania o swoim projekcie

ten świat na trzeźwo jest nie do przyjęcia 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będę zdawał relacje na bieżąco ,z tym że projekt będzie realizowany pod koniec roku. Strojenie bas reflex ,rozstaw przetworników , litraże obudów , wytłumienie wewnętrzne ,zwrotnice, to będzie zgodnie z projektem .Myślę tylko żeby dać okablowanie wewnętrzne z miedzi monokrystalicznej na bas i z licy srebrnej na średnio wysoko tonową sekcję. Planuję też bardzo przyłożyć się do obudowy ,prawdopodobnie zrobię kanapkę ze sklejki topolowej ,płyty włókno-cementowej ,maty butylowej i posklejać całość klejem trwale elastycznym .Ale to jeszcze będę musiał skonsultować z projektantem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będzie Pan zadowolony jak to mówią 🙂

Andrzej wie co robi. Ostatnio powiedział mi, że robi dla kogoś kolumny z 38 WE, 21 WE, nowym średniotonowym 8404 i wysokotonowym 3404 więc jeszcze oczko wyżej. 
 

Moje są obecnie w fazie lekkiej modyfikacji i mają zagrać jeszcze lepiej 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
19 minut temu, Pawellang napisał:

Będzie Pan zadowolony jak to mówią 🙂

Andrzej wie co robi. Ostatnio powiedział mi, że robi dla kogoś kolumny z 38 WE, 21 WE, nowym średniotonowym 8404 i wysokotonowym 3404 więc jeszcze oczko wyżej. 
 

Moje są obecnie w fazie lekkiej modyfikacji i mają zagrać jeszcze lepiej 🙂

No, to faktycznie ktoś zaszalał 🤩 Możesz Pawell napisać coś o swoich konstrukcjach ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 25.04.2023 o 22:51, LUKAS 84 napisał:

Cześć

Myślę że mogę dopisać się do klubu😃

Rozmawiałem dzisiaj z panem Andrzejem , wpłaciłem zadatek . Zdecydowałem się na flagową konstrukcję w wersji DIY która i tak mocno nadwyręży budżet ,pomimo dużego rabatu który dostałem .Zakup robię w ciemno ,mam nadzieję że nie zaliczę wtopy , zdaje sobie sprawę że czeka mnie budowa systemu od początku .

To może być super projekt. Zrobiłem dwudrogowe skrzynki na D34 +21WE (projekt Ella z Kalng&Ton)  i robią robotę. Docelowo miał być Ellipticor 3 od TG ale później gdzieś doczytałem ,że coś  nie za bardzo gra   jak za te pieniądze więc odpuściłem.  Gdybym teraz podejmował decyzję poszedłbym właśnie w kierunku EXL3 ale jest już za późno ponieważ mam ośmioomową wersję 21WE a w EXL3 jest wykorzystywana 4 ohm. Chętnie zapiszę się na odsłuch jak już zrobisz ten projekt. W między czasie możesz posłuchać u mnie jak gra 2/3 tej konstrukcji jeżeli nie słuchałeś wcześniej Ellipticorów.  A zapewniam, jest to doświadczenie prawie że mistyczne 🙂

 

Edytowane przez Wojtek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ellę napędzam "cyfrowym" Purifi Eval1  (227W/8ohm) jak i lampowym Power Amp (50W/8ohm) - oba dają radę.

U ciebie będzie 15 calowy woofer więc pewnie będzie trudniej ,choć z tego co pisze Akustyk nawet średnio-mocny lampowiec da radę.  Zapytaj Pawellang - on robił niedawno jakąś ekstremalną konstrukcję na Ellipticorach z 38WE.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 4 miesiące temu...
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.