Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  306 członków

Kef Klub Kolumn
IGNORED

Klub milosnikow kolumn Kef


LunaticAllegro
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • 4 tygodnie później...

Witam.

Jestem szczęśliwym posiadaczem kolumn KEF Q65 . Grają w towarzystwie Baltlaba Epoki 1/3 Roksana Caspiana i okablowania Nordosta - jest dobrze jak na ten przedział cenowy.

Obecnie zakupiłem kultowe głośniki Kef 104/2 i to już inna ,,bajka'' !!!!!!!!!!!!! ale mam pecha i muszę wymienić wofery w środku - PYTANIE : czy ktoś się orientuje czym można i czy można zastąpić oryginalne głośniki w 104/2 niskotonowe ?

proszę o pomoc może ktoś wie ?

pozdrawiam

Adam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 tygodnie później...
Witam.

Jestem szczęśliwym posiadaczem kolumn KEF Q65 . Grają w towarzystwie Baltlaba Epoki 1/3 Roksana Caspiana i okablowania Nordosta - jest dobrze jak na ten przedział cenowy.

Obecnie zakupiłem kultowe głośniki Kef 104/2 i to już inna ,,bajka'' !!!!!!!!!!!!! ale mam pecha i muszę wymienić wofery w środku - PYTANIE : czy ktoś się orientuje czym można i czy można zastąpić oryginalne głośniki w 104/2 niskotonowe ?

proszę o pomoc może ktoś wie ?

pozdrawiam

Adam

Nie wymieniaj głośników w żadnym wypadku!

To, że masz skruszone zawieszenie to norma. W końcu to pianka. Odezwij się na priv to dam ci tele i powiem co robić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 tygodnie później...
Gość Stivi89

(Konto usunięte)

Witam posiadam Roksan Kandy K2 i szukam kolumn. Znalazłem Kef-y R-300 lekko uszkodzona obudowa ale nie o to chodzi... czy podejdą one pod ten wzmacniacz??? W obecnych MA RX-8 brakuje mi basu reszta ok jest ciepelko, srednica, czysta i delokalna góra...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...
  • 4 tygodnie później...

Odkąd r300 grają w większym pokoju, ok 20-22 m , zaliczam zachwyt nieustanny.

Pojawiła się przestrzeń, powietrze, głębia.

Z początku brakowało mi wysokich tonów, jednak po kilku koncertach stwierdziłem, że tak ma właśnie być. Z Audio gd Precision 2 grają zjawiskowo.

W innym miejscu zachwycają się kolumnami BMN, jednak nie chce mi się wierzyć, by zagrały lepiej. Dźwięk wygładzony, naturalny.

Wesołych świąt

Pozdrawiam serdecznie

jarrro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 4 tygodnie później...

Moje KEF R300 pokazały swoje możliwości dopiero w pomieszczeniu około 20 m. W mniejszym ok 18 m dźwięk był bez przestrzeni.

Jednak zacząłem cierpieć na najgłupszą przypadłość, czyli zmianę. I to pomimo tego, że R300 bardzo mi się podoba.

Wpadły mi w oko Pylon Diamond 25, recenzenci zachłystują się od pochwał, którym nie daję wiary. Słuchanie w sklepie mija się z celem.

Najbardziej boję się tego, żeby nie był to krok do tyłu, zamiast do przodu.

Chcę, by było lepiej, a może okazać się, że będzie gorzej.

Skąd mój wpis? Może ktoś poszedł ta drogą i na jakieś przemyślenia i czas, by się nimi podzielić?

Pozdrawiam serdecznie

jarrro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też myślałem o wymianie KEF R-300 na coś innego. Na razie odpuściłem. Kiedyś to na pewno nastąpi niemniej aby miało to jakikolwiek sens, wydać trzeba powyżej 10 tys. Poniżej tej kwoty jak dla mnie nie warto. Będzie inaczej ale czy wyraźnie lepiej? W zasadzie interesują mnie 3 konstrukcje ELAC Adante, ATC SCM19 i PMC twenty5.22.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)

Ze się tak wtrącę jako że słuchałem r300 i polk audio rti a3 w tych samych warunkach i tej samej elektronice i co .....A to że się uśmiechałem sam do siebie jak monitory za 2k wypadły przy r300 za 5,5k . Dowodzi to jednego,siła netu,testów,wpisów na forach itp robi swoje. Jak dla mnie kosztować powinny 1,5tys zł a i tak wybrał bym polk rti a3!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś dla sportu podpiąłem je pod Pianocrafta, którego mam w sypialni. Tego się po prostu nie dało słuchać. Jazgotliwy, ostry przekaz pozbawiony głębi, konturu, dosłownie wszystkiego. Koszmar :) Ten sam Pianoctaft zestawiony z głośnikami z jego poziomu gra całkiem przyjemnie. Czego to dowodzi? Słabej jakości KEF?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)

Niemcy sami przyznają teraz że Lexus GS 2 generacji był lepiej wykonany i bardziej niezawodny niż cała dojczlandzka konkurencja razem wzięta w tych latach. Oczywiście przyznają to tylko dlatego że opinia ok 17lat po tym nie ma już wpływu na sprzedaż modeli już nie produkowanych. Aluzje dopasujcie sami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jarro, nie licz na to, że ktoś trafi w Twój gust i zaproponuje paczki, które zaspokoją Twoje potrzeby. Jak sam widzisz zaledwie 2m2 więcej i dźwięk dla Ciebie zyskał w R300. Weź coś na kwadrat i sam posłuchaj. Masz na pewno swoje typy w zakładanym przez Ciebie budżecie i szukaj gdzie ich możesz posłuchać. Nie wiem co potrafi Twój Audio-GD ale miałem okazję posłuchać Master2 spięte z spendor d7. Było bardzo fajnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie składałem drugi system, uparłem się na poznanie "nowego dźwięku". Chodziłem, słuchałem, przeglądałem. A wybór znowu padł na KEFA :)

LS50 w białym kolorze to śliczne maleństwa :)

 

Na górze jak i na średnicy panuje wzorowy spokój, kolumny bardzo rozdzielcze, ale absolutnie nie ostre. Niektórzy twierdzą, że ciepło grające, ja bym to określił brzmieniem lekko przyciemnionym.

W 18m2 basu aż za dużo. KEFowska szkoła grania, dół jest obecny i doładowany. Strojone w tym samym kierunku co seria R. Wcale nie grają cicho i słabo, no chyba że ktoś lubi się ogłuszać :)

 

Ze sprzętu towarzyszącego fajnie żeby jakiś element (wzmacniacz lub źródło) miały barwne granie. Surowo grające klocki tworzą brzmienie zbyt suche.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie składałem drugi system, uparłem się na poznanie "nowego dźwięku". Chodziłem, słuchałem, przeglądałem. A wybór znowu padł na KEFA :)

LS50 w białym kolorze to śliczne maleństwa :)

 

Na górze jak i na średnicy panuje wzorowy spokój, kolumny bardzo rozdzielcze, ale absolutnie nie ostre. Niektórzy twierdzą, że ciepło grające, ja bym to określił brzmieniem lekko przyciemnionym.

W 18m2 basu aż za dużo. KEFowska szkoła grania, dół jest obecny i doładowany. Strojone w tym samym kierunku co seria R. Wcale nie grają cicho i słabo, no chyba że ktoś lubi się ogłuszać :)

 

Ze sprzętu towarzyszącego fajnie żeby jakiś element (wzmacniacz lub źródło) miały barwne granie. Surowo grające klocki tworzą brzmienie zbyt suche.

 

A z czym grają u Ciebie te maleństwa ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ls50 to świetna szkoła grania. Nie polubią ich " mięsożercy" ale słuchacze ceniący sobie walory wymienione przez Ri3236 będą zachwyceni. U mnie grają już 3 lata. A w ostatnim czasie zamiast je zmienić na coś teoretycznie z wyższej półki, zmieniłem elektronikę i zabawa zaczęła się od początku :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem ls50. Potem bezpośrednio porównywałem z KEF r300. Pierwsze maleństwa nie radziły sobie z basem, nie różnicowały go, nagrania traciły na szczegółach. R300 grają dokładniej i przede wszystkim potężniej. Ls50 to projekt do małych pomieszczeń. Słuchałem na 16 m. W rezultacie LS50 sprzedałem, a zostawiłem r300.

Pozdrawiam serdecznie

jarrro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cóż, widać każdy wymaga czegoś innego od muzyki. Ja porównując bezpośrednio przed zakupem R 300 z ls50 miałem podobne wrażenia tylko że na korzyść ls50 dlatego je kupiłem. Grają u mnie w 25 m2. A może jest ktoś chętny z okolic Katowic, posiadający R300 na bezpośrednie porównanie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.