Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  307 członków

Kef Klub Kolumn
IGNORED

Klub milosnikow kolumn Kef


LunaticAllegro
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Gość kennijczyk

(Konto usunięte)

W listopadzie premiera KEF LS50 Wirelles. Cena 2299 Euro

 

Słuchałem ich w weekend. Nie wiem, może nie wygrzane. Więcej frajdy miałem z LS50 napędzane silnym MF6500i. Aktywny LS50s ma 200w cyfrowe na woofer i chba 35w na tweeter. Kolejny kompromisowy głośnik ,aby uderzyć w masowy rynek. Z tej pozycji ten głośnik ma sens.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Kef R700 - kolor: Orzech (walnut) lub Czarne Piano

Szukam dla kumpla ..

 

Gdyby ktoś sprzedawał to prosze o kontakt na priv.

Edytowane przez birgman

"Zostałeś umieszczony w kolejce moderacyjnej. Oznacza to, że zawartość którą dodajesz musi być zatwierdzona przez moderatora"

Czytaj: Ocenzurowana przez Moderację

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...

Postanowiłem sobie zrobić prezent i do Ls50 dokupić większe rodzeństwo tj. KEF R900. W związku z tym mam pytanie a właściwie dwa :)

Czy kwota 12 000 za nowe z gwarancją /czarne/ z PL dystrybucji jest kwotą bardzo dobrą? Czy ogarnę te kolumny Heglem H80? Nie chcę a i nie bardzo mogę kupić /finanse/ od razu wzmacniacza.

Ls50 oczywiście zostawię jestem z nich bardzo zadowolony, będą pracować jako monitory przy stanowisku komputerowym :)

 

Pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postanowiłem sobie zrobić prezent i do Ls50 dokupić większe rodzeństwo tj. KEF R900. W związku z tym mam pytanie a właściwie dwa :)

Czy kwota 12 000 za nowe z gwarancją /czarne/ z PL dystrybucji jest kwotą bardzo dobrą? Czy ogarnę te kolumny Heglem H80? Nie chcę a i nie bardzo mogę kupić /finanse/ od razu wzmacniacza.

Ls50 oczywiście zostawię jestem z nich bardzo zadowolony, będą pracować jako monitory przy stanowisku komputerowym :)

 

Pozdrawiam :)

 

Zadałbym pytanie czy na pewno 900 to dobry wybór. Czy masz odpowiedni pokój do tego i czy nie wystarczy 700 :) Sam miałem ten dylemat :) i stanęło na R700. R900 ma większy bas, bardziej monumentalny, ale przy za małym pomieszczeniu nie wyłuskasz możliwości tego sprzętu.

Cena git :) za czany kolor nie dopłacasz u producenta więc nie daj się wrobić w bajki w stylu "black piano damy gratis " :)

Hegel, da radę. To nie są trudne do napędzenia kolumienki

Edytowane przez exilir
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolumny zamówione, mam 2 tygodnie na ewentualny zwrot, 12k piechotą nie chodzi ale wydaje mi się, że to dobra cena, na alledrogo widziałem najtańsze nowe za 12,8k może bym i zbił cenę o "stówkę" albo dwie ale nie będę z siebie robił już takiego dziada i mckwacza :) jak dojdą to zdam relację... sprzedający uczulił mnie na fakt, iż muszę je wygrzać :) na umiarkowanej głośności aby pokazały na co je stać, muszę zapytać jak długo owo wygrzewanie ma trwać :)

 

ps jaram się trochę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolumny zamówione, mam 2 tygodnie na ewentualny zwrot, 12k piechotą nie chodzi ale wydaje mi się, że to dobra cena, na alledrogo widziałem najtańsze nowe za 12,8k może bym i zbił cenę o "stówkę" albo dwie ale nie będę z siebie robił już takiego dziada i mckwacza :) jak dojdą to zdam relację... sprzedający uczulił mnie na fakt, iż muszę je wygrzać :) na umiarkowanej głośności aby pokazały na co je stać, muszę zapytać jak długo owo wygrzewanie ma trwać :)

 

ps jaram się trochę :)

 

Mam R900 niecały rok. Jak kupisz to lepiej włącz, nie słuchaj, wyjdź z pokoju i tak przez około tydzień. A później jest już bardzo dobrze :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolumny zamówione, mam 2 tygodnie na ewentualny zwrot, 12k piechotą nie chodzi ale wydaje mi się, że to dobra cena, na alledrogo widziałem najtańsze nowe za 12,8k może bym i zbił cenę o "stówkę" albo dwie ale nie będę z siebie robił już takiego dziada i mckwacza :) jak dojdą to zdam relację... sprzedający uczulił mnie na fakt, iż muszę je wygrzać :) na umiarkowanej głośności aby pokazały na co je stać, muszę zapytać jak długo owo wygrzewanie ma trwać :)

 

ps jaram się trochę :)

 

R700 - wg mnie pokazały na co je stać po około 2 tygodniach :) ale oczywiście to kwestia bardzo indywidualna.

Zdecydowanie popieram opcję wyjścia z pokoju i powrotu do niego po tygodniu minimum ;)

 

gdzie kupowałeś jeśli to nie tajemnica ?

Edytowane przez exilir
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

A moim zdaniem seria R potrzebuje prądu.

Zgadza się- potrzebują prądu.

Zeby zagrały pełnym i dużym dźwiękiem potrzebują dużo prądu.

Chyba już o tym wspominałem - moim zdaniem to najlepsze monitory do 10KPLN, które słuchałem jeżeli chodzi o przestrzeń i scenę.

Mam je nadal i nie zamierzaqm zmienić. Słucham muzyki.

Kiedy miałem tylko integrę Caspiana to potrzebowały 30-40 minut rozgrzewki. Trochę to mnie wkurzało. Przed odsłuchem właczałem system na jakieś półgodziny i sie rozgrzewały. Ale żonka się wkurzała.

Teraz w biampingu po 2-3 utworach już graja bardzo dobrze. Ale zapasu nie ma.

Pozdrawiam.

 

Kolumny zamówione, mam 2 tygodnie na ewentualny zwrot, 12k piechotą nie chodzi ale wydaje mi się, że to dobra cena, na alledrogo widziałem najtańsze nowe za 12,8k może bym i zbił cenę o "stówkę" albo dwie ale nie będę z siebie robił już takiego dziada i mckwacza :) jak dojdą to zdam relację... sprzedający uczulił mnie na fakt, iż muszę je wygrzać :) na umiarkowanej głośności aby pokazały na co je stać, muszę zapytać jak długo owo wygrzewanie ma trwać :)

 

ps jaram się trochę :)

 

Ze 200 godzin.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadza się- potrzebują prądu.

Zeby zagrały pełnym i dużym dźwiękiem potrzebują dużo prądu.

Chyba już o tym wspominałem - moim zdaniem to najlepsze monitory do 10KPLN, które słuchałem jeżeli chodzi o przestrzeń i scenę.

Mam je nadal i nie zamierzaqm zmienić. Słucham muzyki.

 

A ja zmieniłem i nie żałuję, taniej i dwa razy lepiej. Do KEF na pewno nie wrócę.

?👈

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rivendell, a z czym porównywałeś r300?

Moje napędza Audio gd Precission 2, prądu nie brakuje, wcześniej miałem ls50. R300 mają bardziej zróżnicowany bas wobec ls50 i potężniejsze brzmienie. Mnie właściwie nic nie brakuje. Nie szukam więcej

Pozdrawiam serdecznie

jarrro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rivendell, a z czym porównywałeś r300?

Moje napędza Audio gd Precission 2, prądu nie brakuje, wcześniej miałem ls50. R300 mają bardziej zróżnicowany bas wobec ls50 i potężniejsze brzmienie. Mnie właściwie nic nie brakuje. Nie szukam więcej

 

Haaaa moje R700 napędza Master 10 :):):) ale precision 2 mam również w drugim pokoju :D i potwierdzam. Daje radę, nie mam również zamiaru zmieniać :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie takie pytanie:

KEF R700 - górny głosnik lekko wcisnięty (żadnej dziury, delikatna "ryska" z delikatnym wciśnięciem, jakby od paznokcia).

Kolumna nowa, ale oczywiście sprzedawca uważa, że sprzęt przy pakowaniu był "bez wad", więc pozostaje mi wymiana głosnika (gra prawidłowo, ale estetycznie niestety bardzo drażni.

I teraz pytanie - czy da się wymienić sam głośnik odpłatnie w autoryzowanym serwisie (na własny koszt). Wiem też, że serwisem KEF zajmuje się firma Polpak, czy ktoś ma informacje o poziomie wykonywanych usług w tej firmie?

Oczywiście wsiądę w auto, wsadzę sprzęt i dowiozę im do firmy oraz odbiorę osobiście by nie było kolejnych przykrych niespodzianek.

Raczej pytanie czy da się u nich wymienić "na życzenie - za opłatą" głośnik w kolumnie (lub samą membranę) oraz poziom usługi.

Pozdrawiam i dzięki za wszelkie informacje.

#IRespect Music  SORRY! NIE TRAWIĘ AGROMUZYKI.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Naciskaj że to ich wina, a nie na siebie to bierzesz. A jak koniecznie chcesz płacić to nastaw się na konkretną kwotę.

Masz rację, też tak uważam jak Ty. Jestem jednak ciekaw ile ta "konkretna kwota" może wynosić.

Oczywiście czeka mnie poważna rozmowa ze sprzedawcą, bo kupowałem u nich sporo sprzetu za niebagatelną kwotę.

Liczę na normalne podejście do sprawy i oczywiście potraktowanie tego na poważnie.

Ale w życiu nie wierzę w "dobra wolę" gdy chodzi o tego typu rzeczy, więc już z tyłu głowy świta mi konieczność wymiany głośnika. Jestem ciekaw ile to może kosztować (c.a).

#IRespect Music  SORRY! NIE TRAWIĘ AGROMUZYKI.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Może odświeżę temat bo dawno nikt nie pisał.

Chciałbym sprawdzić KEF LS50 z moim Heglem H360.

Pytanie czy jest sens zawracać sobie głowe takim zestawieniem.

Jeśli ktoś z Was ma takie połączenie proszę o jakąś informację.

Jak te kolumny radzą sobie z niskimi rejestrami? Nie znam zupełnie tego głośnika. Z tego co doświadczyłem zawsze z kolumn tego tympu było mizernie z basem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzić zawsze możesz. Ls50 basem nie grzeszą choć jak na te gabaryty głośnika to jest całkiem niezły.

Le-y to przede wszystkim średnica i góra. Wiele osób łączy te głośniki ze znacznie droższymi od siebie wzmacniaczami

dając dużo radości ze słuchania.

Z moim SN gra to całkiem przyzwoicie. Z Heglem niestety nie słuchałem.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzić zawsze możesz. Ls50 basem nie grzeszą choć jak na te gabaryty głośnika to jest całkiem niezły.

Le-y to przede wszystkim średnica i góra. Wiele osób łączy te głośniki ze znacznie droższymi od siebie wzmacniaczami

dając dużo radości ze słuchania.

Z moim SN gra to całkiem przyzwoicie. Z Heglem niestety nie słuchałem.

 

Wezmę na weekend do domu tylko musze daleko jechać po nie.

Spotkałem się z opinią, że dobry partner do Hegla. Na dzień dzisiejszy mam PMC 5.22 i powiem chyba jeszcze raz bym się nie zdecydował na kupno.

Wcześniej były Dynaudio F160, które niskimi częstotliwościami nie grzeszyły. Moje stare kolumny to B&W PM1 z Heglem zupełnie nie trafione granie ale po mimo to z innymi wzmacniaczami bas był mizerny. Takie głośniki lubią głośne granie nawet z mocnym piecykiem.

Przeglądając troszeczkę w sieci napotkałem na porównania właśnie PM1 vs LS 50 no no ciekawe te KEFy i cena zdaje się być rozsądna bo jak się patrzy czasem jak producenci przesadzają z cenami to aż szkoda gadać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.