Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  308 członków

Kef Klub Kolumn
IGNORED

Klub milosnikow kolumn Kef


LunaticAllegro
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Hej Panowie (i Panie :))

Zostaję w klubie.

R300 grają już u mnie około 40 godzin i jest coraz piękniej.

Wczoraj Lambchop - wyciągnęły wiele nowych dźwięków z nagrań. Ta scena i przestrzeń i do tego super dynamika :) BANAN NA USTACH.

Zmiana z xQ20 - jakby ktoś był chętny zapraszam na PW.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie klubowiczów, trafiaja mi się w stanie niemal sklepowym od zaufanej osoby iq50 za 8 stówek z możliwoscią negocjacji, jak to postrzegacie?, ja nie mam pojęcia gdyż nigdy nie śledziłem cen kolumn KEFa. Z góry dziękuję i pozdrawiam.

KEF iq10 to koszt około 800 zł więc iq50 warto za takie pieniądze brać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Melduję się w klubie z LS50, tak się zastanawiam tylko czy ten mój pm-68 wykorzysta potencjał tych monitorów. Pokój 16m2.

Czy po wygrzaniu dużo poprawia się dźwięk?

SinusAudio, Equilibrium Ether S6, Stars DSD Audio DAC, Nordost Blue Heaven LS i Purple Flare

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie nie. Musisz szukać lepszego pieca.

W cenie do 3tys. coś się znajdzie z używek, czy muszę szukać w droższych? Wolałbym uniknąć jakichś staroci. Muzyka rockowa.

SinusAudio, Equilibrium Ether S6, Stars DSD Audio DAC, Nordost Blue Heaven LS i Purple Flare

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W cenie do 3tys. coś się znajdzie z używek, czy muszę szukać w droższych? Wolałbym uniknąć jakichś staroci. Muzyka rockowa.

Powinieneś kupić coś 10 letniego. Ja uzywam z PMA-2000R, za nieco powyżej 3 kupisz nowszy 2000AE. Świetnie sie te piece zgrywają z R300. Widze że wcześniej miałeś Quantum 703, jak porównanie? Ja miałem 905, ale kupiłem R300, bo do mniejszego pokoju się przeprowadziłem.

?👈

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powinieneś kupić coś 10 letniego. Ja uzywam z PMA-2000R, za nieco powyżej 3 kupisz nowszy 2000AE. Świetnie sie te piece zgrywają z R300. Widze że wcześniej miałeś Quantum 703, jak porównanie? Ja miałem 905, ale kupiłem R300, bo do mniejszego pokoju się przeprowadziłem.

I tak się męczysz tym suchym dźwiękiem.

Potem chodzisz sfrustrowany i głupoty wypisujesz na forum trollując każdą dobrą radę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Skończ pajacować.

Widzisz właśnie o tym pisałem męczy ciebie ten słaby dźwięk coś musisz zmienić,dobrze wiesz o tym , ale brakuje Ci wiedzy i nie wiesz co zrobić dalej.

A frustracje się nasilają, pewnie kłopoty ze snem również występują co???

Dam Ci radę zmień wzmacniacz bo jeszcze się ta frustracja odbije na twojej rodzinie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Quantum 703, jak porównanie?

703 najlepiej sprawdzały się w metalu, i to raczej na płytach dobrze nagranych, bo przy gorszej realizacji co w tej muzyce dość częste, robił się jazgot, i ogólnie zaczynał mnie już męczyć ten dźwięk, zwłaszcza po kupnie irDaca bo wcześniej to grałem z jakichś lichych źródeł. Wybór padł na ls50 bo chwalone są za przestrzenny dźwięk a tego mi brakowało. Brałem też pod uwagę r300 bo bałem się że w ls50 z basem będzie kiepsko ale te małe monitorki potrafią zagrać zadziwiająco dobrym basem, ale ogólnie z marantzem jest za jasno, jest szczegółowo i przestrzennie ale brakuje dociążenia i bywa jazgotliwie i męcząco.

Pewnie dopiero z lepszym wzmakiem te kolumienki pokażą na co je stać.

Naim 5i,

, raczej poza zasięgiem, na obecną chwilę rozważam Atolla IN 100, moze Roksan Kandy k2 albo faktycznie coś z Denona.

SinusAudio, Equilibrium Ether S6, Stars DSD Audio DAC, Nordost Blue Heaven LS i Purple Flare

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy, chyba znowu "powrócę" do klubu KEFa- po przygodzie z q900.

Zastanawiam się nad głośnikiem XQ30, który miałby partnerować PM15s1 od Marantza.

Słyszałem, że to dobry duet, tych dwóch producentów.

Jak one grają, szczególnie w elektronice i jazzie?

Będzie to dźwięk podobny do q900- podobał mi się szczególnie wokal.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przynajmniej na tych gorzej nagranych płytach tak to dla mnie brzmi, inna sprawa że ja lubie takie delikatne wysokie, coś jak w słuchawkach AKG 550 lub ATH r70x

To na prawdę ciężko mi coś polecić. Cała seria Denona 2000 brzmi jeszcze jaśniej na górze, ale i bardziej dostadie. Jak już PM-68 gra ci jazglotliwie to nie wiem... Teraz mam w domu PM7001, gra podpięty pod R300 od dwóch tygodni. Wydaje mi się że ma lepszą, delikatniejszą górę od PM-68/7000, natomiast bas jakiś słabszy...

?👈

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy, chyba znowu "powrócę" do klubu KEFa- po przygodzie z q900.

Zastanawiam się nad głośnikiem XQ30, który miałby partnerować PM15s1 od Marantza.

Słyszałem, że to dobry duet, tych dwóch producentów.

Jak one grają, szczególnie w elektronice i jazzie?

Będzie to dźwięk podobny do q900- podobał mi się szczególnie wokal.

 

Miałem xQ20 - do jazzu i elektroniki zajebiste.

 

Koledzy, chyba znowu "powrócę" do klubu KEFa- po przygodzie z q900.

Zastanawiam się nad głośnikiem XQ30, który miałby partnerować PM15s1 od Marantza.

Słyszałem, że to dobry duet, tych dwóch producentów.

Jak one grają, szczególnie w elektronice i jazzie?

Będzie to dźwięk podobny do q900- podobał mi się szczególnie wokal.

 

Jaki masz metraż?

30-stki mają małeprzetworniki i przez to szybki ale chudy bas i nie za nisko schodzący.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przynajmniej na tych gorzej nagranych płytach tak to dla mnie brzmi, inna sprawa że ja lubie takie delikatne wysokie, coś jak w słuchawkach AKG 550 lub ATH r70x

 

Powiedzieć, że w AKG 550 są delikatne wysokie, to prawie tak, jak powiedzieć, że w umarłym jest jeszcze trochę życia :-)))

Smuga cienia spowija..;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Miałem xQ20 - do jazzu i elektroniki zajebiste.

 

 

 

Jaki masz metraż?

30-stki mają małeprzetworniki i przez to szybki ale chudy bas i nie za nisko schodzący.

 

Metraż koło 30, ale miejsce odsłuchowe 2,8 m od głośników. Sa one rownież o tyle oddalone od siebie. Za mną ściana, za nimi rownież, ale jakieś 80 cm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.