Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  308 członków

Kef Klub Kolumn
IGNORED

Klub milosnikow kolumn Kef


LunaticAllegro
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Dla mnie ls 50 były lesze pod każdym względem nawet jeżeli chodzi o bas mimo iż jest go mniej. Wydaje mi się że nie bez powodu w sieci można znaleźć więcej pochlebnych opinii o ls50 niż o r300....

Porównywałem osobiście 2 modele i długo się nie zastanawiając wybrałem ls50.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słyszałem jak mały cyrus 6 daje sobie swietnie radę z ls50 chociaż nie ma duzo mocy , pózniej był kandy k2 ktory ma więcej mocy i dupa nie było już rozmachu dźwięku , kolumny grały bez wdzięku polotu - moc nie wszytko , liczy sie dopasowanie klocków do w danym zestawieniu i oczywiscie preferencji słuchacza

Myśle ze trochę te kolumny skrzywdzili cena , każdy myśli ze grają tak jak kosztują a grają duzo lepiej niz kosztują

Dlatego często ludzie podłączają tani wzmacniacz to tych kolumn i pózniej dupa u rozczarowanie ze nie grają

Edytowane przez szwagier83

:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z naimem super? Bez żartów. Podłącz do naima cos wyższej półki to się zdziwisz.

Dobry system nie boi się żadnej muzyki. Jeżeli słuchasz muzyki organowej, opery, symfonii lub muzyki chóralnej i ci się podoba, jesteś blisko... Jeżeli słuchasz płyt, których nigdy nie mogłeś wysłuchać w całości a teraz muzyka cię zachwyca, jesteś blisko...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie masz rację ale szukając nowych monitorów w pewnym przedziale cenowym nie udało mi się znaleźć nic lepiej grającego i wciągającego. Usher, Focal, studio 16hz, i kilka innych z moim 5i zagrało w moim mniemaniu gorzej. Możliwe, że przy lepszym piecu wciągnęły by ls-y nosem no ale cóż. Nie podchodziłem do konstrukcji na które mnie nie stać oraz które mi się zupełnie wizualnie nie podobały.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miał ktoś okazję porównywać LS50 do ATC SCM7?

Ja porównywałem z atc 11 w tym damy czasie ale tylko na kandy k2 wzmacniaczu

W atc bas sie sztywny twardy i nie schodzi tak nisko ,jak w ls-ach wysokie sa lekko wycofane , średnica wypchnięta

Ls50 bas schodzi niżej jest bardziej mieki , wysokie nie sa rak wycofane jak w atc a średnica dobrze sie komponuje

Ogólnie z kandy k2 żadna kolumna mnie przekonała , grały jakoś bez polotu

Atc miałem w domu ponad rok i dobrze grał z calyx cti ,

Za to ls50 jak pisałem najlepiej zagrał z cyrusem 6

:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli chodzi o serie reference to kazy model jest dobrym wyborem:) a napewno starsze. Nowych nie znam.

 

Jesli chodzi o serie reference to kazy model jest dobrym wyborem:) a napewno starsze. Nowych nie znam.

 

Do ls50 potrzebny dosc mocny piecyk. Inaczej nie rozwina skrzydel.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Panowie ale czy te r, ls, maja sie w jakichs sposob do najwyzszych serii z lat 80, 90? Za 1/4 ceny masz ten sam poziom. Lub znacznie wyzszy zdaniem wielu.

Dzwiek sie raczej nie zmienil. Ulegal tylko modom. No czasem mozliwosciami technicznymi. Ale za to opieral sie ksiegowym...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak. Mam od niedawna ls 50 podłączone do Audio-gd precison 2 i gra to zjawiskowo. Dźwięk jest okrągły i analogowy. Słuchałem w sklepie sprzętu za 100 tys zł i nie zrobił na mnie szczególnego wrażenia. Te 'małpowate dupeczki" (sprzedawcy tak o nich mówią , o kef ls50) grają zjawiskowo, niczego innego nie pragnę, tylko podstawki kupię na odpowiednią wysokość i będzie jeszcze lepiej. Co ciekawe, źródłem na razie jest fiio x5, które gra wielokrotnie lepiej od starego taniego CD Onkyo. Bas nisko schodzi, wysokie są oszczędne, nie są wyeksponowane, a miodna średnica wesoło się uśmiecha.

Pozdrawiam serdecznie

jarrro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie ale czy te r, ls, maja sie w jakichs sposob do najwyzszych serii z lat 80, 90? Za 1/4 ceny masz ten sam poziom. Lub znacznie wyzszy zdaniem wielu.

Dzwiek sie raczej nie zmienil. Ulegal tylko modom. No czasem mozliwosciami technicznymi. Ale za to opieral sie ksiegowym...

Stan zawieszeń z takich kolumn jest często agonalny . Nie do pominięcia jest fakt co przeszły przez te lata .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stan zawieszeń z takich kolumn jest często agonalny . Nie do pominięcia jest fakt co przeszły przez te lata .

Swego czasu przymierzałem sie do kupienia takich rarytasków KEF'a z OLX. Całe szczęście pojechałem odsłuchać ze swoim wzmacniaczem pod pachą. Padnięte wysokotonowce, niesprawne zwrotnice...

Sprzedam VITUS RI100

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.