Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  308 członków

Kef Klub Kolumn
IGNORED

Klub milosnikow kolumn Kef


LunaticAllegro
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Muda, napisz proszę 3 propozycje wzmacniaczy za rozsądne pieniądze ( do 5-6k), które Twoim zdaniem dobrze poradzą sobie z napędzeniem LS50.

Dla mnie najlepiej wypadł cyrus 6 albo 8 , najlepiej sie zgrał z kokonami , słuchałem duzo droższe i nie było tej magi

:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tej chwili mam Nait 5i i jest bardzo fajnie ale po ewentualnej zmianie chciałbym wycisnąć jak najwięcej zalet LS50 tzn detale, powietrze, głębia, średnica. Słucham dużo Jazzu, instrumentalnej i nie za głośno ( w przypadku 5i potencjometr na godz 9). Cyrusa na pewno sprawdzę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Muda, napisz proszę 3 propozycje wzmacniaczy za rozsądne pieniądze ( do 5-6k), które Twoim zdaniem dobrze poradzą sobie z napędzeniem LS50.

 

Ja dużo dobrego czytałem o połączeniu LS 50 ze wzmacniaczami Hegel. Hegel H80 i trochę jeszcze lepiej Hegel H100 ale nigdy żadnego hegla nie słuchałem. Wczytując się w posty o Heglach natknąłem się jednak na opinie, że wypadają bardzo słabo przy małych poziomach głośności. Trzeba by to gdzieś sprawdzić. Hegel H100 który kosztował 11tyś zł można teraz łyknąć za około 5tyś. Brzmieniowo podobno lepszy niż Krell s300i.

Edytowane przez pharel1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Same napędzenie to nie wszytko . Kwestia co chcesz uzyskać i zdając sobie sprawę że to jednak mikrusy i mają swoje ograniczenia .

 

Denon PMA2020AE . Dynamika , wykop na wyższym basie .

NAD C356BEE + mod . Równowaga , mikro detale , harmoniczne i powietrze dookoła dźwięków.

Calyx CTI . Gładkość , płynność .

 

Zdaje sobie sprawe że mikrusy, u mnie na Nad gałka rzadko przekracza godz. 9. Chciałbym żeby poprawiła się z Nada scena, przestrzenność dzwięku, głębia, ogólnie zależy mi chyba najbardziej na wrażeniach przestrzennych i detalach ale nie kosztem wyostrzenia brzmienia. Najbardziej nie lubie brzmienia klinicznego, odartego z emocji. W sumie jak sobie tak myśle to bardzo fajny byłby Baltlab 2 - znam dobrze brzmienie i podoba mi się, ale tam do poprawy byłby bas i dynamika, może trochę ciepła. Reszta to w sumie mój ideał

Edytowane przez pharel1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z LS50 ladnie zgrywa sie Denon PMA 2010, T+A Powerplant, Naim SN. Obecnie gram na lampie UR Simply Italy 2x12W.

Głupota – niedostatek rozumu przejawiający się brakiem bystrości, nieumiejętnością rozpoznawania istoty rzeczy, związków przyczynowo-skutkowych, przewidywania i kojarzenia. Charakteryzuje się pychą, śmiałością, podejrzliwością, niskim lub nieistniejącym samokrytycyzmem, niezdolnością do zdziwienia, dążnością do ekspansji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spróbowałbym tez na twoim miejscu Atolla IN100. Te 2 trafia pod blacha pociągną LS-y raczej bez problemu. Barwę i dynamikę masz zapewniona. Miałem kiedyś ten wzmacniacz.

Obecnie mam Atolla AM200 i ten bez problemu radzi sobie z R700. Zależy tez czego słuchasz bo ja na przykład komponowałem swój zestaw pod rocka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zacytowałeś sobie odpowiedź ;)

Masz na myśli tuning Nad-a? Ile wogóle takie coś by kosztowało? Kiedys miałem CD Harman Kardon za tysiaka, zrobiłem modyfikacje w firmie NEEL Audio za 1,5 tysiąca i jakość dzwięku jakos sie nie poprawiła, byłem zawiedziony. Dlatego jestem sceptycznie nastawony do modyfikacji

 

Spróbowałbym tez na twoim miejscu Atolla IN100. Te 2 trafia pod blacha pociągną LS-y raczej bez problemu. Barwę i dynamikę masz zapewniona. Miałem kiedyś ten wzmacniacz.

Obecnie mam Atolla AM200 i ten bez problemu radzi sobie z R700. Zależy tez czego słuchasz bo ja na przykład komponowałem swój zestaw pod rocka.

Ja słucham jazzu i muzyki akustycznej w szerokim rozumieniu, trochę etno. O Atolu czytałem ze troche zimny i surowy, ja nie lubie takiego brzmienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz na myśli tuning Nad-a? Ile wogóle takie coś by kosztowało? Kiedys miałem CD Harman Kardon za tysiaka, zrobiłem modyfikacje w firmie NEEL Audio za 1,5 tysiąca i jakość dzwięku jakos sie nie poprawiła, byłem zawiedziony. Dlatego jestem sceptycznie nastawony do modyfikacji

Ale mudyfikacja to co innego niz modyfikacja. Przeskoczysz od razu 5 klas wyzej.

?👈

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz na myśli tuning Nad-a? Ile wogóle takie coś by kosztowało?

Aukcje z opisem i komentarzami masz na znanym portalu . Tu też znajdziesz masę opinii .

Na zawistnych kretynów jak ten powyżej nie zwracaj uwagi .

Zresztą pewnie na każdym forum znajdzie się taki pajac .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na każdym też znajdzie sie bajkopisarz, który wcisnie wszystkim swoj kit żeby tylko zrobic na nim kase. Najpierw wszystko modyfikowane rozwalało konkurencje do 5tyś, widze że już wskakujemy na pułap 8tys. A to za jedyne pare stówek. Każdy, kto troche mysli niech sam se wyciągnie wnioski z tego bełkotu.

 

Pomine chamskei zwroty, tak nisko jeszcze nie upadłem.

Edytowane przez rafal735r

?👈

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolejny watek zamieniony w personalną przepychanke

kolejne posty usunięte

reklama modowanych wzmacniaczy zaczyna dominować w zakładce klubowej doprowadzając do klopotów w kolejnych watku

moze czas na jakieś wnioski

kolejne wpisy w tematach osobistych pojedynków będa traktowane jako trolling

zgłaszam usera muda 44 do admina jako branża z uwagi na prowadzona działalnosc na forum

dzieki temu czytelnik wpisów bedzie miał jasna sytuacje i sam oceni

Szanuj zdrowie należycie, bo jak umrzesz, stracisz życie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zgłaszam usera muda 44 do admina jako branża z uwagi na prowadzona działalnosc na forum

dzieki temu czytelnik wpisów bedzie miał jasna sytuacje i sam oceni

Zgłoś jeszcze z połowę forum żeby oznaczyć jako branża .

Pokaż mi kogoś kto za pośrednictwem tego forum nie sprzedawał czy nie sprzedaje swoich klamotów ?

Zaczynając od rafał735r który regularnie sprzedaje Denony .

 

reklama modowanych wzmacniaczy zaczyna dominować w zakładce klubowej doprowadzając do klopotów w kolejnych watku

A to zdanie powinieneś przeanalizować zanim je dodałeś , tym bardziej że skasowałeś to co na nie odpowiedziałem .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie pytanie dalej aktualne. Jaki wzmak do ok. 10 tyś zł najlepszy dla Kef LS 50. Polecany Xindak a600 jest za wielki, myśle też o Heglu h100 albo H200..

 

Zobacz na Bel Canto. Przymierzam się do wymiany mojego Vincenta na Bel Canto właśnie. No chyba, że chcesz mojego Vicka :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie pytanie dalej aktualne. Jaki wzmak do ok. 10 tyś zł najlepszy dla Kef LS 50. Polecany Xindak a600 jest za wielki, myśle też o Heglu h100 albo H200..

Cyrus 6 also 8 z Daciem na pokladzie , 6kzl a gra z ls 50 swietnie

Sprawdź tez denona 2020 ponoć bardzo fajny zwmak za 8tysiecy nowy chociaz tutaj chodzi bardziej o zgranie z kolumnami

Sprawdził bym klasę a sugden , moze coś Luxmana

:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cyrus 6 also 8 z Daciem na pokladzie , 6kzl a gra z ls 50 swietnie

Sprawdź tez denona 2020 ponoć bardzo fajny zwmak za 8tysiecy nowy chociaz tutaj chodzi bardziej o zgranie z kolumnami

Sprawdził bym klasę a sugden , moze coś Luxmana

Z denonem 2020 słuchałem, myśle że można lepiej. Sugdena a21a v2 miałem - fajna integra ale "to już było", bardziej od niej podobał mi się baltlab 1v3 - dużo lepsza stereofonia, szybszy i bardziej detaliczny. Cyrusa nigdy nie słuchałem, może gdzies spróbuje 8 z dac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie pytanie dalej aktualne. Jaki wzmak do ok. 10 tyś zł najlepszy dla Kef LS 50. Polecany Xindak a600 jest za wielki, myśle też o Heglu h100 albo H200..

 

xs2 miałem ls50 z nim i jest to ciekawe połączenie, naim dynamika i bas kef rozdzielczość i detal.

Focal + Naim

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich. Przesiadlem sie ostatnio z B&W 601 s3 na Kefy iq30. Zamierzam teraz zmienic elektronike (obecnie Arcam a70 i cd73). Najpierw wzmaka a po jakims czasie cedeka. I tutaj prosze o rade. Chcialbym troche zlagodzic gore i dodac troszke basu do tych iq30. Czytalem ze pod tym wzgledem dal by rade NAD (moze c316bee?). Myslalem rowniez o jakims Arcamie FMJ albo Roksanie. Z racji tego ze mieszkam w Anglii sprzetu bede szukal na ebayu a budzet jaki posiadam na wzmaka to mniej wiecej 300 funtow. Co Panowie polecacie?

 

Z gory dziekuje za pomoc i Pozdrawiam

 

1PSD1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich. Przesiadlem sie ostatnio z B&W 601 s3 na Kefy iq30. Zamierzam teraz zmienic elektronike (obecnie Arcam a70 i cd73). Najpierw wzmaka a po jakims czasie cedeka. I tutaj prosze o rade. Chcialbym troche zlagodzic gore i dodac troszke basu do tych iq30. Czytalem ze pod tym wzgledem dal by rade NAD (moze c316bee?). Myslalem rowniez o jakims Arcamie FMJ albo Roksanie. Z racji tego ze mieszkam w Anglii sprzetu bede szukal na ebayu a budzet jaki posiadam na wzmaka to mniej wiecej 300 funtow. Co Panowie polecacie?

 

Z gory dziekuje za pomoc i Pozdrawiam

 

1PSD1

 

To weź się rozejrzyj za Roksanem Candy K2 i będzie idealnie. W UK bez problemu znajdziesz używkę w budżecie. Ale skopałeś sprawę kupując te kolumny :

Jakbyś je zmieniał w przyszłości to Roksan się zgrywa dobrze ze wszystkim.

 

o tu masz na przykład, zapytaj się gościa czy ci puści taniej, wychodzi 320 pounds.

 

https://www.ricardo.ch/kaufen/audio-tv-und-video/kaufen/audio-tv-und-video/hifi-komponenten/verstaerker/vollverstaerker/roksan-kandy-k2-integrated-amplifier/v/an780399902/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Witam wszystkich. Przesiadlem sie ostatnio z B&W 601 s3 na Kefy iq30. Zamierzam teraz zmienic elektronike (obecnie Arcam a70 i cd73). Najpierw wzmaka a po jakims czasie cedeka. I tutaj prosze o rade. Chcialbym troche zlagodzic gore i dodac troszke basu do tych iq30. Czytalem ze pod tym wzgledem dal by rade NAD (moze c316bee?). Myslalem rowniez o jakims Arcamie FMJ albo Roksanie. Z racji tego ze mieszkam w Anglii sprzetu bede szukal na ebayu a budzet jaki posiadam na wzmaka to mniej wiecej 300 funtow. Co Panowie polecacie?

 

Z gory dziekuje za pomoc i Pozdrawiam

 

1PSD1

Słyszałem bodajże FMJ-a18 z iq70 - nie wiem jak wyższe arcamy ale ten omijaj z daleka chyba że lubisz żyletki w uszach - dało się słuchać przy sopranach na minimum (!) bo z "cd direct" to uszy więdły... Bas z iq30 - będzie ciężko, może z ustawieniem lepiej pokombinować ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.