Skocz do zawartości
LunaticAllegro

Klub milosnikow kolumn Kef

Rekomendowane odpowiedzi

Mam rozumieć, że nowsze konstrukcje mają większą szansę zabrzmieć lepiej w gorzej zaadaptowanej przestrzeni i niższej klasy elektroniką?

Czy odpowiednia elektronika to taka, która była z nimi zestawiana w czasie swojej dystrybucji (np NAD 3400?) Czy aktualna elektronika uważana za dobrą napędzi takie zestawy odpowiednio?

Mam pokój dzienny 18m^2 mieszkam w bloku z żoną i dwójką dzieci, mam dosyć ograniczone możliwości adaptacji, problem powszechnie znany. Nie chcę też wszystkiego podporządkowywać pod audio, po prostu lubię posłuchać sobie dobrze brzmiącej muzyki.

Generalnie brzmienie reference z lat '90 bardzo mi odpowiada, ale nie chcę przesadzić i wdać się w żonglowanie paczkami, chociaż sprzęt z końcówki ubiegłego wieku jest nawet przystępny cenowo.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Mysle, ze warto wjesc w starsze konstrukcje. Przykladowo 10 letnie kolumny nie musza byc wyeskpolatowane, a najczesciej technologie z topowych modeli pojawiaja z "automatycznie" w nowszych modelach z nizszej polki. W moim przypadku przesiadka z IQ30 na XQ30/40 wydaje sie naturalnycm ruchem. IQ kosztowaly kolo 1000 zl rok temu, QX majace wieksza moc oraz bedace pare klas wyzej powinny byc tez dobrym wyborem. Obecnie XQ30 mozna znalezc po 2500 zl, dziesiec lat od daty produkcji nie powinno w nich zrobic duzego spustoszenia. QX40 wydaja sie lepszym ruchem ale poki co najtansze jakie znalazlem byly po 850 Euro, poza tym do mojego pokoju 25mkw wydaja sie odrobine za duze, jednak jako alternatywa sa ciagle w grze. Kupowanie nowego sprzetu jest naprawde ekscytujace, ale jak w kazdym przypadku, placimy frycowe dla producenta )

PS Czy ktos z Was Drodzy Forumowicze ma wiedze na temat "starzenia" sie kolumn KEF. Probowalem cos znalezc na ten temat ale niewiele sie udalo. Chodzi mi o starzenie/zuzywanie sie membran, kopulek, elektroniki oraz kwestie dbania o sprzet tak by sie nie rozlecial zbyt szybko )

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
32 minuty temu, mpi1973 napisał:

Mysle, ze warto wjesc w starsze konstrukcje. Przykladowo 10 letnie kolumny nie musza byc wyeskpolatowane, a najczesciej technologie z topowych modeli pojawiaja z "automatycznie" w nowszych modelach z nizszej polki. W moim przypadku przesiadka z IQ30 na XQ30/40 wydaje sie naturalnycm ruchem. IQ kosztowaly kolo 1000 zl rok temu, QX majace wieksza moc oraz bedace pare klas wyzej powinny byc tez dobrym wyborem. Obecnie XQ30 mozna znalezc po 2500 zl, dziesiec lat od daty produkcji nie powinno w nich zrobic duzego spustoszenia. QX40 wydaja sie lepszym ruchem ale poki co najtansze jakie znalazlem byly po 850 Euro, poza tym do mojego pokoju 25mkw wydaja sie odrobine za duze, jednak jako alternatywa sa ciagle w grze. Kupowanie nowego sprzetu jest naprawde ekscytujace, ale jak w kazdym przypadku, placimy frycowe dla producenta )

PS Czy ktos z Was Drodzy Forumowicze ma wiedze na temat "starzenia" sie kolumn KEF. Probowalem cos znalezc na ten temat ale niewiele sie udalo. Chodzi mi o starzenie/zuzywanie sie membran, kopulek, elektroniki oraz kwestie dbania o sprzet tak by sie nie rozlecial zbyt szybko )

Kolega ma właśnie 102/3 ze wspomnianym wcześniej NADem 3400. Rok produkcji chyba 1995 w każdym razie mają ponad 20 lat. Grają przepięknie, nic się nie kruszy nic się nie odbarwia, ale mówię tu tylko o tych egzemplarzach, gdyż innych nie widziałem.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Panowie dziś sprzedałem CXA 60 i coś musze kupić z uzywywek lub po dobrym rabacie wzmacniacz,Roksan k3,arcam a 29,Naim 5si,w co pójść uniwersalnie ale nie za ciepłego i z powerem

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

... lub np Marantz, ktory ladnie "zgrywa sie" z KEF.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
1 hour ago, mpi1973 said:

... lub np Marantz, ktory ladnie "zgrywa sie" z KEF.

Hej które kefy polecisz do pm11s3?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja mam r300 i potzebuje jakiegoś Anglika chińczyka ,popatrzymy co ma branża,niech pisze ceny na priv,pozdrawiam 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

O tym branża pisała wielokrotnie na forum.

Według nich do R300 świetny jest Roksan

Wysłane z mojego EML-L29 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Wiem ale używek brak a miałem kupić bo był jeden ale deczko za drogi

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

No i macie  dla mnie wzmacniacz z regulacja tonów bo. Ja narazie nic nie moge używanego znaleźć

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

W razie zainteresowania, mam do sprzedania praktycznie nowe R900:

https://www.olx.pl/oferta/kef-r900-jak-nowe-CID99-IDyMBN6.html

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)
W dniu 2.02.2019 o 18:50, Mr.Jones napisał:

...za sztukę ;-) czyli też cwaniakują

i wysyłka tylko do krajów niemieckojęzycznych

Edytowane przez mrb

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Nie za bardzo rozumiem zdziwienia ze podana cena za sztuke, przy drozszych kolumnach raczej wlasnie widze podawanie ceny jednostkowej a nie pary. Oferta Ebaya zawiera darmowa wysylke ktora jest skalkulowana na terenie Niemiec. Najlepiej szukac problemow tam gdzie ich nie ma jak mi sie wydaje. A to ze daje po dupie polskim dystrybutorom to juz nie moj problem.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witam 

Zwracam sie do posiadaczy osób które slyszały Kef 203 w pierwszej wersji o napisanie kilku słów o brzmieniu tych kolumn jak i o elektronice z którą dobrze współgraja.

Pozdrawiam 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
W dniu 27.02.2019 o 10:04, mrb napisał:

...za sztukę ;-) czyli też cwaniakują

i wysyłka tylko do krajów niemieckojęzycznych

W PL też takie są opisy... więc to wręcz norma.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
W dniu 2.02.2019 o 18:50, Mr.Jones napisał:

Byłem chętny i wyrwalem, parę za 1350 Euro. Bardzo miły i uczynny sprzedawca, polecam. Kolumny dotarły dzisiaj i już  się  wygrzewaja, ale nawet teraz jest już dobrze, banan nie schodzi z paszczy 🙂Tym samym witam w klubie. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Na jakim metrażu grają?

Wysłane z P20

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

6 godzin temu, jarrro napisał:

Na jakim metrażu grają?

Wysłane z P20

24 m² ale musze dodac, ze dosyc wysoki pokoj i co najwazniejsze bardzo dobry akustycznie. Zadnego dudnienia, mruczenia itp. jest tak jak byc powinno, pomimo, ze stoja dosyc blisko sciany. Jestem bardzo zadowolony.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
32 minuty temu, Witek.K napisał:

24 m² ale musze dodac, ze dosyc wysoki pokoj i co najwazniejsze bardzo dobry akustycznie. Zadnego dudnienia, mruczenia itp. jest tak jak byc powinno, pomimo, ze stoja dosyc blisko sciany. Jestem bardzo zadowolony.

A wzmacniacz ? 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
5 minut temu, chcheckitout napisał:

A wzmacniacz ? 

Ten co w stopce, Marantz PM8005 i daje radę... może kiedyś szarpne się na coś lepszego, ale na razie jest spoko.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Mam w domu na chwilę LS50 Wireless. Grają całkiem nieźle jak na takie małe pudełka. Niestety lubi wrzasnąć góra. Nie wiem czy to kwestia akustyki, a nie jest najlepsza... Do sypialni byłyby ok. Mam sklep bardzo blisko i są jakieś Kefy do wypożyczenia. Nie wiem czy dalej w to iść. Czy kolumny serii R mają podobny charakter?

Edit.

WiFi działa bardzo dobrze, lepiej niż Auralic Altair który dostawał czasami czkawki. Integracja z Roon bezproblemowa choć przewijanie ma lekkiego laga. Tak to płynnie wszystko. Router przez ścianę na drugim końcu mieszkania, także jest nieźle.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Nie znam LS50 Wireless natomiast jak są nowe a zanim się dotrą mogą wrzeszczeć .

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Wygrzane bo to demo. Ciągle ktoś bierze do testów. Grają przyzwoicie ale góra daje czasem po uszach.

Dynaudio ma górę świetną ale wzbudzał mi się mocno bas. Kef bas w miarę trzyma poziom.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jeżeli chodzi o R300 , 700 , 900 to każde grają nieco inaczej.

R300 nieco napompowany bas , R700 potężny i twardy bas jak nie z BR .

R900 najrówniejsze , najlepsza stopa i najniżej schodzą .

Grają analitycznie , elektronika powinna być barwna i rozdzielcza .

LS50 to świetne mini monitorki gdzie bas jest atrapą . Mają swoje wady i zalet jak każde kolumny .

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

R900 kuszą mnie żeby odsłuchać. Myślałem o elektronice MF.

LS50 bym sobie wrzucił do kuchni w sumie 🙂 niech pyka jakieś radyjko internetowe .. 

Edytowane przez chcheckitout

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
9 godzin temu, muda44 napisał:

Jeżeli chodzi o R300 , 700 , 900 to każde grają nieco inaczej.

R300 nieco napompowany bas , R700 potężny i twardy bas jak nie z BR .

R900 najrówniejsze , najlepsza stopa i najniżej schodzą .

Grają analitycznie , elektronika powinna być barwna i rozdzielcza .

LS50 to świetne mini monitorki gdzie bas jest atrapą . Mają swoje wady i zalet jak każde kolumny .

No właśnie, naczytalem się o tym twardym basie R700 i trochę się balem, bo muzyka, której głównie słucham, niekoniecznie lubi twarde akcenty. Nie wiem, czy elektronika, miekkawy PM8005, czy akustyka pokoju zgodziła twardość basu. W każdym razie, jest wyrazisty, ale nie " liczy żeber" 😉 jest OK, tak jak być powinno. 

1 godzinę temu, chcheckitout napisał:

R900 kuszą mnie żeby odsłuchać. Myślałem o elektronice MF.

LS50 bym sobie wrzucił do kuchni w sumie 🙂 niech pyka jakieś radyjko internetowe .. 

Do kuchni, to LSX-y bym dał. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Z R900 warto by spróbować Unisona Triode 25 . Nie wiem czy zagra bo Triode 25 próbowałem z innymi kolumnami ale u mnie 15W Leben 300F dawał sobie z nimi radę więc Triode 25 też powinien .

Inne , udane opcje które przerabiałem z R900 to Luxman Lu505uX i Accuphase E-260 a najdłużej z modyfikowanym NADem C356BEE ( a jeszcze lepiej z C350 + mod rozszerzony ) , ale to nie poziom ( jak i cena ) powyższych .

R700 mają ten bas specyficzny . Jak komu się spodoba to ciężko będzie o alternatywę .

Edytowane przez muda44

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi