Skocz do zawartości
IGNORED

Klub milosnikow Cambridge Audio


LunaticAllegro
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

morda, 29 Maj 2009, 17:01 a jak byś porównał swój model 640-tkę z 740tką? Czy różnice w odbiorze muzyki są znaczne? porównywałeś to z innymi wzmacniaczami u chłopaków w RS??? Wybieram się do Chester do RS i nie chciałbym wysłuchac ich całego asortymentu, bo to może trochę potrwać.....:)

Rotel A14, RCD-971 & Dynaudio Focus 140.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość masza1968

(Konto usunięte)

sittek,

 

Ja swego czasu przed zakupem porównywałem 640, 740 i 840.

Jak juz pisałem między 740 a 840 różnice są znikome.

A już 640 i 740 dzieli przepaść.

Dużo lepszy bas, otwarty środek, góra szczegółowa a nie sycząca jak w 640, o wiele bogatsza scena. I możliwość wysterowania bardziej wymagających kolumn. Na 640 swoich CREDO bym nie uciągnął.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość masza1968

(Konto usunięte)

Wszystko zależy od konfiguracji, w której były porównywane.

Z moimi Credo 640 całkowicie sobie nie radził. 740 i 840 potrafiły już je napędzić bez problemu i pokazały co potrafią. Stąd wyszła u mnie przepaść.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

masza1968, 29 Maj 2009, 18:31

 

odsłuchiwałem model 740, 640 nie. Dźwięk 740 był nawet przyjemny, jednakże nie tak dynamiczny jak w rotelu RA 1062. Bas zależeć będzie od głośników na jakich będzie grać. A czy w czasie odsłuchów w swojej 740-tce góra lekko Cię nie kłuje, jest zbyt szczegółowa? Czy to samo było w 840-stce?

Rotel A14, RCD-971 & Dynaudio Focus 140.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość masza1968

(Konto usunięte)

sittek,

 

miałem problemy z górą (jej nadmiarem) jak grałem na Acoustic Energy Aelite 3. Przykombinowałem wtedy z kablami głośnikowymi MITa i buforem lampowym Musical Fidelity (prosiak) w torze CD-AMP aby to troche ocieplić i nawet się udało. Po zmianie kolumn na CREDO wszystkie wynalazki poszły w odstawkę. Nawet wydaje mi się, że powinienem teraz pokombinować z wyeksponowaniem bardziej góry. Moze pokombinuję ze srebrnym IC?

W Audiopunkcie słuchałem 740 i 840 na KEFach IQ90 i Monitor Audio (nie pamiętam których, chyba tych dużych) i dawało po uszach wysokimi niemiłosiernie. Zaznaczam, że nie słuchałem na innych CD (tylko na 740C) więc nie wiem jak to by się spisało z jakimś cieplejszym źródłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do kolegow posiadajacych wzmak CA 840 a takze innych.

 

Mam pytanie:

 

- czy Wasze CA po wyciszeniu maksymalnym potencjometru glosnosci (nie mylic z "mute") slychac bardzo bardzo slabo (jak sie ucho przylozy do kolumny) ale jednak w lewym lub prawym kanale muzyke grajaca z CD?

 

- czy to nomalne ze jak sie przylozy glowe do wzmaka bardzo blisko to slychac cicha prace (zasilacza lub niewiem jakiegos innego podzespolu) takie bardzo ciche brzeczenie?

 

Chce nadmienic iz w moim obecnym wzmacniaczy cyfrowym ONKYO A-933 nie slychac wogole zasilacza a jak scisze na maksa to z obydwuch kanalow nieslychac muzyki.

 

Ps. Jak mam wylaczone CD, a tylko wlaczony wzmak czy to ONKYO czy to inny to slychac po przystawieniu uszu do kolumny bardzo lekkie szumienie ale to chyba normalne, bo na jakie kolwiek bym przelaczyl zrodlo to szum jest identyczny.

Prosze o jak najszybsza odpowiedz!

Pozdro :)

"Lampa nie umiera nigdy"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość masza1968

(Konto usunięte)

>Mam pytanie:

>

>- czy Wasze CA po wyciszeniu maksymalnym potencjometru glosnosci (nie mylic z "mute") slychac bardzo

>bardzo slabo (jak sie ucho przylozy do kolumny) ale jednak w lewym lub prawym kanale muzyke grajaca

>z CD?

 

W CA maksymalne wyciszenie jest równoważne z MUTE - oba powodują odłączenie przez przekaźnik.

Nic nie słychać

 

 

>- czy to nomalne ze jak sie przylozy glowe do wzmaka bardzo blisko to slychac cicha prace (zasilacza

>lub niewiem jakiegos innego podzespolu) takie bardzo ciche brzeczenie?

 

Może być minimalnie słyszalne trafo ale raczej w kilkuletnich egzemplarzach.

Ale kto kładzie ucho na obudowie???

 

 

 

>Ps. Jak mam wylaczone CD, a tylko wlaczony wzmak czy to ONKYO czy to inny to slychac po

>przystawieniu uszu do kolumny bardzo lekkie szumienie ale to chyba normalne, bo na jakie kolwiek bym

>przelaczyl zrodlo to szum jest identyczny.

 

Normalne to to nie jest. Świadczy to o dużych szumach własnych wzmacniacza, zjawisko bardzo negatywne, świadczące o nie za wysokich lotach sprzętu.

W przedmiotowym CA nic nie słychać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 miesiąc temu...

Witam Cię powiedz mi jak Ci się podoba cd 640 v2 i generalnie co byś dobrego o tym cd powiedział. Czytałem że ejst niezły kilk anagród dostał i w sklepach go chwalą ja sie zastanawiam między nim a marantzem 7003 ale więcej osób doradza mi właśnie CA 640 v2. dziękuję za pomoc. lolek

"Przyszłość należy do tych, którzy wierzą w piękno swoich marzeń."  Eeleanor Roosvelt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, użytkowałem ten CD 1,5 roku i generalnie byłem z niego zadowolony. W swojej klasie cenowej to wg mnie dobry odtwarzacz - bas szybki, konturowy, potrafi czasem nisko zejść, średnica lekko odchudzona i wyraźne zaznaczone wysokie tony. Decydując sie na CA na pewno warto dopłacić i kupić 640C a nie 540C, dla mnie róznica na korzyść 640C była słyszalna. Z minusów to na pewno jakośc napędu - głośny od początku i w miarę eksploatacji coraz głośniejszy. Wiem, że bywają z nim problemy. Ogólnie CA to awaryjny sprzęt. Mój kilkakrotnie lądował w serwisie, akurat nie CD, ale posiadane przeze mnie amplitunery 540R i 640R. Pozbyłem się CA z wyjątkiem DVD i obecnie używam zestawu stereo Marantza. Posiadany przez mnie CD SA7001 KI odpowiada mi bardziej niż CA 640C. Poza lepszym wykonaniem, oczywiście dźwięk - z mocniejszym basem i przede wszystkim z ładniejszymi wysokimi tonami - wyraźnie zaakcentowanymi, ale nie natarczywymi. Jego odpowiednik z nowej linii Maranzta to SA8003.

Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam dzieki za newsa ELESSAR czyli tak z tego wynika ze srednio jestes zadowolony z CA 640c v2 nie mowiac o tym ze jest to sprzet awaryjny jako firma CA. I ten naped tez jakos nie napawa optymizmem jak tak czytam tym bardziej ze w miare uplywu czasu jest coraz glosniej. A ja jestem dosyc daleko od katowic gdzie tam jest serwis wiec samo wysylanie do serwisu po gwarancji mozna bedzie zjesc zeby. Wiec chyba sobie daruje ten cd chyba ze ktos jeszcze sie wypowie ale jakos chetnych brak wiec moze cos w tym jest ze tego sprzetu za duzo osob nie ma. A tak wracajac do cd to tez wlasnie sie zastanawiam nad cd marantz 7003 Ty piszesz ze jestes zadowolony z 7001 wiec mysle ze moze to dobra opcja. Tobie i wykonanie lepiej sie podoba jak w CA i sam dzwiek tez piszesz ze bardziej ci pasuje to moze warto jest sie zastanowic nad marantzem.I w marantz ciszej chodzi naped z tego co piszesz. Napisz jak mozesz jeszcze jakbys mial porownac wlasnie wykonanie dzwiek naped

( jego głosnosc)itp są sprawy porownujac marantza ten model co ty masz a CA 640 c v2. Mysle ze marantz 7001 a 7003 to mniejwiecej ten sam dzwiek pozatym ze ten drugi ma SACD.

Wiesz dziwi mnie to ze ten CA ma dwa przetworniki ( podobno jedne z lepszych na swiecie) po jednym na kanal, do tego transformator toroidalny - co tez jest fajna sprawa( marantz ten transformator ma dopiero w modelu 8003) a pomimo tego tobie bardziej odpowiada Marantz 7001. Pozdrawiam i napisz cos wiecej porownujac je oba do siebie. dzieki.

lolek

"Przyszłość należy do tych, którzy wierzą w piękno swoich marzeń."  Eeleanor Roosvelt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gwoli sprostwania - ja mam Marantza SA7001 w wersji KI - to wersja tuningowana - posiada także trafo toroidalne i miedziowane chassis oraz klka innych drobnych modyfikacji, ponadto czyta SACD. Napęd na pewno jest lepszy niż w CA, wykorzystuje go także Denon w modelu 1500.

SA7001KI jest wyższym modelem od obecnego 7003.

Przetworniki w CA są rzeczywiście dobre, ale reszta podobno jest już dośc średnia. Na temat tego odtwarzacza jest sporo informacji na forum.

Przy zakupie sprzętu powinieneś posłuchać przynajmniej kilku odwtarzaczy w danym zakresie cenowym i na tej podstawie dokonać wyboru, kierując się keryterium najlepszego wg Ciebie dźwięku. O awaryjności CA napisałem, bo akurat ja oraz mój znajomy mieliśmy problemy z tym sprzętem, ale jest pewnie wielu zadowolonych uzytkowników. Niemniej z powodu przykrych doświadczeń, jestem zrażony do tej marki. Na SA7001KI zdecydowalem, gdyż trafiła mi się okazyjna cena.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj raz jeszcze wiem zze ten twoj cd jest z tuningowany poprostu tak jak napisalem to tak wyszlo ale generalnie to wiem ze twoj fizycznie jest lepszy niz model 7003. Tylko mi chodzi o to ze raczej mowie raczej 7003 rowniez niezle sobie zagra w porownaniu z CA 640c v2. Malo tego dzwonilem do serwisu pytalem sie o awaryjnosc i technik zreszta bardzo mily powiedzial ze to roznie bywa jednym sie to psuje innym nie... Z glosnoscia napedu potwierdzil, transformator jest juz w tym modelu toroidalny wiec juz nie slychac tak go jak we wczesniejszej wersji. Ale pwoiem ci ze on sam bardziej doradzal marantza juz nie konkretny model ale marantza ze lepiej jest to wykonane a jesli chodzi o dzwiek to juz indywidualna sprawa ale on by bardziej stawial na marantza. Poprostu ten model Ca ma super przetworniki i transformator ale obudowa jak nazwal on to zwykla blacha i niz pozatym..... i jest to sprzet ok tyle ze zrobiony jak najtaniej zeby w swoejj klasie faktycznie byl atrakcyjny przynajmniej on takie odnosi wrazenie. Dzwiek jednym sie podoba innym nie wszytsko kwestia gustu. MI NAJBARDZIEJ CHODZI O DZWIEK CO TY ZAUWAZYLES JAK JEST W JEDNYM A JAK JEST W DRUGIM I NA JAKICH KOLUMNACH TO SLUCHASZ? Mi generalnie sie wydaje ze marantz jest bardziej dynamiczniejszym cd i bardziej gore gra tak jak go sluchalem, a Ca jest bardziej stonowany nie wiem takie mam odczucie. Wypowiedz ty swoje spostrzezenia. Pozdrawiam i czekam na newsa :-)

lolek

ps. nadmieniam ze ja to bede uzywal tego cd do amplitunera kina domowego onkyo 906 wiec moim skromnym zdaniem nie ma co wydawac wiecej kasy niz na polke tego typu co marantz 7003 czy Ca 640 V2 bo ja i tak wiecej nie odczuje na amplitunerze kina domowego. Bo co mi da marantz 8003 czy CA 740 v2 skoro amplitunertego i tak nei pokaze - prawda?

"Przyszłość należy do tych, którzy wierzą w piękno swoich marzeń."  Eeleanor Roosvelt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj, akurat jesli chodzi o obudowę CA 640C to jest ona całkiem nieźle wykonana, podobnie jak wzmacniaczy tej firmy, problem tkwi raczej w jakości komponentów użytych w środku.

Zestaw CA użytkowałem ponad dwa lata i rzeczywiście brakowało mu trochę dynamiki, sprzęt ten lepiej się sprawuje w spokojniejszych gatunkach muzyki. Posiadany przez mnie obecnie zestaw Marantza 7001 jest w mojej ocenie bardziej uniwersalny i oferuje wiecej dynamiki.

W kwestii CD, to zakresie 1,5-2 tys. zł. jest trochę propozycji. Jeśli chodzi o Marantza to na Twoim miejscu posłuchałbym udanego modelu poprzedniej generacji, który jest nadal w sprzedaży - CD6002. W przypadku wpięcia CD w system KD faktycznie nie ma wg mnie sensu pakowania się w średniej klasy odtwarzacz CD, wystarczy jakiś budżetowy, który i tak jakością dźwieku przebije droższe DVD o BR nie wspomnijąc. Nie wiem jak gra Twój amplituner i z jakimi kolumnami, ale jeśli jest ostro, to szukałbym CD o cieplejszej barwie, np. coś z budżetowyuch odtwarzaczy NAD.

Mój zestaw mam podpięty do kolumn KEF Q7; uważam, że jest to bardzo udane połączenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Cie i mysle ze wlasnie tak zrobie ze wlasnie kupie albo marantza 6002 albo 7003. A jesli chodzi o amplituner onkyo 906 to wiesz kazdy mowi inaczej jak gra onkyo niektorzy mowia ze gra ostro, a niektorzy mowia ze gra spokojnie, a sa tacy co mowia ze ostro to yamaha gra takze widzisz co czlowiek to i i inna wersja. A kolumny zamierzam kupic paradigma studio 60 v5 to jest najnowsza wersja studia jest mniejsza i dla mnie duzo lepiej gra jak ta wersja poprzednia nie mowiac juz o wygladzie bo to to sie tak zmienilo w porownaniu do starszej wersji jakby czlowiek sie przesiadl ze sredniego samochu do limuzyny. A dzwiek to juz kwestia gustu prawda jednym cos sie podoba innym nie... a suba mysle kupic velodyne CHT 10Q. Tylko musze sprzedac swoj obecny caly sprzet ale to jeszzce chwike potrwa bo gosc ktoremu sprzedaje kompletuje kase :-) A propo marantza to wlasnei mysle ze ma wiecej dynamiki i jesli tak jak ja slucham duzo rokowych rzeczy to bardziej to bedzie pasic :-) do ampltunera onkyo 906. W jednym ze sklepow jak powiedzialem ze marantz gra ostro to gosc w sklepie ze on sluchajac marantza w cale niczego takiego nie zauwazyl, a CA obawiam sie ze jak deliktanie zagra to moze sie okazac ze te moje piosenki nie beda mialy takiego dynamizmu jaki ja bym chcial. Bo to przeciez nie tylko w rokowych pisoenkach sie ta dynamika przydaje ... Pozdrawiam.

lolek

"Przyszłość należy do tych, którzy wierzą w piękno swoich marzeń."  Eeleanor Roosvelt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Witam serdecznie a ja zapytam inaczej czy przyjmniecie mnie do klubu :) Dlaczego otoz jakis czas temu nabylem cambridge azur 640 v2 na allegro uszkodzonego.Gdy go rozebralem cala sekcja przedwzmacniacza poszla sie przaejsc wszystko popalone niektorych sciezek nie bylo. Sprawdzilem koncowki i trafo chodzi wyjelem wszystko z obudowy i troche sie pobawilem wmienilem wszystkie kondy na nichicon panasonic black gate i philips jak gra mysle ze lepiej niz wczesniej.Chce to upakowac w obudowe jak na zdjeciu moze jedno pytanie czy nie zmienic trafo zasilajace mam gc i 400va jest wieksze niz cambridga ??? Zalanczam fotki i Pozdrawiam Krzysiek

post-11662-100009581 1248341547_thumb.jpg

post-11662-100009582 1248341547_thumb.jpg

post-11662-100009583 1248341547_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 4 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Czy ktoś ma doświadczenia z Cambridge Audio ONE. Kupiłem ten uniwersalny "kombajn" jako sprzęcik dosypialni. Sprzedali mi go z KEF-ami Q1. I jest to dobra konfiguracja. Problem jednak polega na tym, że przy najniższym poziomie wysterowania głośności jest za głośno (sypialnia!). I mam kłopot. Może jest jakiś myk?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 miesiąc temu...

a wlasnie sie mialem zapytac jaki IC do tego polecilibyscie :), ubiegles mnie

 

Wiec co w cenie do 50€ (200zl) - moze byc uzywane - moglbym do tego zestawu zakupic?

Co proponujecie?

 

a jesli chodzi o kabel glosnikowy, to poki co i tak wpiety jest jakis Stage Line Ixos (czy jakos tak sie to nazywalo) z ROGOZ_AUDIO z allegro.

 

Ale zastanawiam sie - jak do mnie wroci atmos air - czy nie zrobic bi-wiringu - ma to sens?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MOzesz rozejrzec sie cos z TARA LABS - Dosc ciekawe kabelki... Ogolnie szukaj niezbyt jasno brzmiacych do tego zestawienia...miedzianych.. Unikaj srebra jako IC czyli glosnikowiec MONITOR ATMOS AIR 195 Silver bodajze jesli dobrze doczytalem z tego co sie orientuje nie bardzo bedzie sie nadawal do tego zestawienia - szczegolnie na wysokie tony... Wepniesz ocenisz wlasnym uchem... :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 4 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Witam

 

Prosze o jakiekolwiek info nt tunerka 640T . Czy ktos go uzytkuje, czy warto w niego zainwestowac, bede sluchal DAB jak i FM. Jak ma sie do innych tunerow w tym przedziale cenowym?

 

z gory dzieki za info

[center]Studio 16hz * Karan Acoustics * Audio Research * Lumin * Transparent Reference XL & Ultra[/center]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.