Skocz do zawartości
IGNORED

studio16


terror twins
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Na zdjęciach stoi Accuphase? Jak Arcady zagraly z Accu?

Bardzo dobrze.

Nie ma tego wypełnienia, tej gładkości średnicy co w A70T z dobrymi lampkami, ale jak na tranzystora radzi sobie bardzo dobrze i dobrze się z Arcadami zgrywa.

Jest bardzo dobra kontrola basu, świetna dynamika, bardzo dobrze wypadają instrumenty.

Granie trochę inne jak z Cayina, też moim zdaniem bardzo dobre.

 

Przed zakupem kolumn brałem pod uwagę to żeby grały dobrze i z jednym i drugim wzmakiem, choć priorytetem było zestawienie z Cayinem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dobrze.

Nie ma tego wypełnienia, tej gładkości średnicy co w A70T z dobrymi lampkami, ale jak na tranzystora radzi sobie bardzo dobrze i dobrze się z Arcadami zgrywa.

Jest bardzo dobra kontrola basu, świetna dynamika, bardzo dobrze wypadają instrumenty.

Granie trochę inne jak z Cayina, też moim zdaniem bardzo dobre.

 

Przed zakupem kolumn brałem pod uwagę to żeby grały dobrze i z jednym i drugim wzmakiem, choć priorytetem było zestawienie z Cayinem.

jaki model Accu?

Sprzedam VITUS RI100

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jaki model Accu?

E-408

Jego akurat odsłuchiwałem z bardzo dużą ilością różnych kolumn, więc mam też jakieś porównanie w odniesieniu do tego właśnie wzmacniacza.

Swoją drogą, bardzo możliwe, że do niego będzie kiedyś drugi komplet Arcad :)

Edytowane przez konradwo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj gościłem kolegę klubowego (rychuuu) chciał posłuchać Credo + Krell, może w wolnej chwili coś skrobnie o wrażeniach dźwiękowych.

Paweł pozdrawiam Cię, miło było

AQS ja również dziękuję za możliwość spotkania i posłuchania twojego systemu, było naprawdę sympatycznie, szkoda że nie było więcej czasu na odsłuchy. Twój system to petarda, rozmach i koncertowe granie. Normalnie ciarki mnie przechodziły a w muzyce to jest najważniejsze bo świadczy o emocjach.

Zależało mi na posłuchaniu Krella bo również gdzieś mi on po głowie chodził, mam teraz porównanie do lamp i raczej przy swoim zostanę. Nie mam tej dynamiki, kontroli na basie ale jest środek i barwa. Coś za coś.

Jeszcze raz dzięki za spotkanie i kabelki:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość aqs

(Konto usunięte)

AQS ja również dziękuję za możliwość spotkania i posłuchania twojego systemu, było naprawdę sympatycznie, szkoda że nie było więcej czasu na odsłuchy. Twój system to petarda, rozmach i koncertowe granie. Normalnie ciarki mnie przechodziły a w muzyce to jest najważniejsze bo świadczy o emocjach.

Zależało mi na posłuchaniu Krella bo również gdzieś mi on po głowie chodził, mam teraz porównanie do lamp i raczej przy swoim zostanę. Nie mam tej dynamiki, kontroli na basie ale jest środek i barwa. Coś za coś.

Jeszcze raz dzięki za spotkanie i kabelki:)

 

Jak będziesz miał możliwość to posłuchaj KAV500i to petarda ze świetną średnicą.

A jak lampa to Cayin A70t mk2 przepiękna barwa, świetny bas i błyskotliwa góra :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość sm1980

(Konto usunięte)

Cześć.

 

Czy w Studio 16 Hertz były, są lub będą kolumny dla mniejszych pomieszczeń? Np. 11-12 m2? Zaciekawił mnie sprzęt tej firmy (ze względu na użyte w kolumnach przetworniki, jakość wykonania i opinie, m.in. z tego wątku), ale nie znalazłem mniejszych kolumn dla mniejszych pomieszczeń. Z kolumn podstawkowych znalazłem tylko dostępne obecnie Canto Grand, ale mimo że to kolumny podstawkowe, to są raczej do większych pomieszczeń :(.

 

Pozdrawiam

Edytowane przez sm1980
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość sm1980

(Konto usunięte)

Źródłem jest Essence One MKII Muses (komputer z muzyką FLAC z oryginalnych płyt) razem z końcówką Atoll AM100SE. Kolumny zamierzam wymienić do końca tego roku (zamierzam zainwestować w polskiego producenta), więc jeszcze trochę czasu jest. Ten model wygląda ciekawie, poza portem bass reflex z tyłu - kolumny muszą stać ok. 30 cm od tylnej ściany :(.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam canto one new tymczasowo postawione na szafce RTV. Maja z tyłu jakieś 20cm i żadnych problemów z basem. Co prawda na ścianie jest "piaskowiec" ale nie wiem czy to cokolwiek zmienia. Grają w 18m ale myślę, że przy dobrym ustawieniu w 12m2 można je spokojnie okiełznać.

Edytowane przez p-a-b-u
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość sm1980

(Konto usunięte)

Dzięki za odpowiedź. Ja na tylnej ścianie mam 3mm płytę korkową, ale też pewnie nic nie zmienia (teoretycznie kolumny mogę jeszcze wysunąć do przodu o kilka cm). Obecnie kolumny stoją ok. 1,5 metra od siebie na wysokości 76 cm - ciężkie standy Rogoz (pomiędzy nimi nieco niższe biurko...). Bo bokach minimum 50 cm odstępu od szafy i regaliku z książkami, a po drugiej stronie ok. 30 cm od standu stoi niskie łóżko. Ogólnie przed kolumnami jest wolna przestrzeń z dywanem 190x260. Na ścianie naprzeciwko kolumn też chyba coś umieszczę (tylko nie piramidki, które zabierają wysokie i średnie tony :().

 

Przy obecnych kolumnach B&W 685 S2 na akustykę w pokoju raczej nie narzekam - wiem przynajmniej, że w moim pokoju nie ma co umieszczać paneli z gąbki - u mnie z przodu i z tyłu było ich łącznie ok. 2 m2, a lepiej sprzęt grał z gołymi ścianami.

Edytowane przez sm1980
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Źródłem jest Essence One MKII Muses (komputer z muzyką FLAC z oryginalnych płyt) razem z końcówką Atoll AM100SE. Kolumny zamierzam wymienić do końca tego roku (zamierzam zainwestować w polskiego producenta), więc jeszcze trochę czasu jest. Ten model wygląda ciekawie, poza portem bass reflex z tyłu - kolumny muszą stać ok. 30 cm od tylnej ściany :(.

 

Atoll z Canto gra dobrze wg mnie dobrze. Co prawda miałem IN100SE z Canto Grand i takie połączenie polecam. Myślę, że tak nie za duże monitory jak One New poradzą sobie z taką odległością od ściany. Wiadomo może mieć to wpływ na scenę , ale jeśli dalej się nie da to trudno. S16Hz robi świetne monitory także warto spróbować.

 

Miałem tą końcówkę mocy, muzykalny zwiewny przekaz, dobry wykop na basie, nie męczące granie, ja bym go połączył z Minas Anor IV z Morelem Elite na górze, w 12m2 będzie git, czarująco i wciągająco :)

 

Nie wiem czy dla Minasów 12m2 to nie będzie za mało. Z drugiej strony są to kolumny strojone "po audiofilsku" więc nie grzmocą basem więc czemu nie spróbować. Pytanie tylko czy budżet to wytrzyma. Sam mam chęć posłuchać moich Minasów na Atollem. Może być to ciekawe połączenie.

Edytowane przez Silver_85
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wybaczcie że się wtrącę, dobrze czytam "Minas Anor IV"? Kiedy pojawiła się nowa wersja? Szukam w internetach i nic poza kilkoma "poleceniami" znaleźć nie mogę... ktoś może powiedzieć czym się różnią od IIIs 2,5R? Pan Grzegorz gdzieś wcześniej je może przedstawił? Ktoś mógłby mnie naprowadzić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak będzie nowa strona to będzie wszystko jasne.

 

Znalazłem wpis Grzegorza nowe coś pomoże:

 

Minasy IV niebawem będą na nowej stronie w stałej ofercie . To taka przed premiera obecnie .

Opis i dane dotyczą podstawowych wersji :

 

Kolumny Minas Anor IV

- wysokość 102cm

- szerokość 21 cm

- głębokość 29/35cm

- waga 25kg

- promień zaokrąglenia frontu 8 mm

- wytłumienie :gąbka profilowana 2cm, gąbka gładka 1cm, .maty bitumiczne

-terminal : pojedynczy Jantzen

- nisko-średniotonowe - Scanspeak OEM kolor membrany czarny

- głośnik wysokotonowy :Morel CAT 308 z cewka Hexatech ,aluminiowe uzwojenie i komorą wytłumiająca za magnesem

- zwrotnice 2,5 drożne zmienione, wyższy punkt odcięcia zakresu niskotonowego

Cena detaliczna 10900,-

W cenie forniry: orzech amerykański,czereśnia amerykańska,dąb .

Lakiery high gloss ,palisander santos,heban makassar -dopłata 1000zł/od pary

---------------------------------------------

Kolumny Minas Anor IIIs 2,5 R

- wysokość 100cm

- szerokość 20,5 cm

- głębokość 29/35cm

- waga 23,5kg

- promień zaokrąglenia frontu 6mm

- wytłumienie :gąbka profilowana 2cm, gąbka gładka 1cm

- terminal: pojedynczy Parts Express

- głośniki nisko-średniotonowe - Scansperak OEM kolor membrany brązowy

- głosnik wysokotonowy :Morel CAT 298

- zwrotnice :2,5 drożne

Cena detaliczna :8900,-

Lakiery high gloss ,palisander santos, heban makassar -dopłata 1000zł/od pary

--------------------------

Przez pól roku ,może dłużej będzie dostępny model Minas Anor SPECJAL który dostał zwrotnice w technologii Minas IV ,oraz głośniki Scan Speak z czarna membraną z wersji IV -Brzmią korzystniej powinny się spodobać,nadal toleruje ta wersja gorsze realizacje płyt.

Cena detaliczna Minas Anor SPECJAL w fornirach orzech,czereśnia ,dąb 9990,-/para

 

Sądzę ze powinny się podobać Minasy IV ,brzmią dobrze pod średniej i dobrej klasy sprzętem towarzyszącym,a gdy się zadba o bardzo dobry wzmacniacz i dobre źródło jak np. Atoll CD100 ,bądź dobry DAC to frajda ze słuchania duża.

Firmowe brzmienie średnicy Minasów pozostaje ale jest dokładniej na górze pasma i przestrzenniej ,bas i jego miękkość to też atut.

 

Te wersje wyższe Premium ,Signature opiszę innym razem .Morel Elitte jest głośnikiem wnoszącym więcej informacji co do góry pasma ale do współpracy potrzebna jest elektronika wyższej jakości aby wykorzystać potencjał kolumn w wersjach wyższych .

 

Edytowane przez Silver_85
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość sm1980

(Konto usunięte)

Atoll z Canto gra dobrze wg mnie dobrze. Co prawda miałem IN100SE z Canto Grand i takie połączenie polecam. Myślę, że tak nie za duże monitory jak One New poradzą sobie z taką odległością od ściany. Wiadomo może mieć to wpływ na scenę , ale jeśli dalej się nie da to trudno. S16Hz robi świetne monitory także warto spróbować.

A pytanie z innej beczki - czy gdybym się zdecydował na Canto New, to będzie można kupić je w jakimś sklepie (przynajmniej będę mógł wypożyczyć i w ostateczności oddać, w co wątpię :)) czy tylko rynek wtórny? Przejrzałem sklepy, ale widziałem tylko model Canto Grand.

Nie wiem czy dla Minasów 12m2 to nie będzie za mało. Z drugiej strony są to kolumny strojone "po audiofilsku" więc nie grzmocą basem więc czemu nie spróbować. Pytanie tylko czy budżet to wytrzyma. Sam mam chęć posłuchać moich Minasów na Atollem. Może być to ciekawe połączenie.

Budżet nie pozwoli na Minasy, a poza tym nie chcę marnować tych kolumn w małym pomieszczeniu - wolę zainwestować w dobre monitorki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A pytanie z innej beczki - czy gdybym się zdecydował na Canto New, to będzie można kupić je w jakimś sklepie (przynajmniej będę mógł wypożyczyć i w ostateczności oddać, w co wątpię :)) czy tylko rynek wtórny? Przejrzałem sklepy, ale widziałem tylko model Canto Grand.

 

Musisz podzwonić po sklepach i podpytać. Zadzwoń też najlepiej do S16Hz i dogadaj sprawę odsłuchu.

Edytowane przez Silver_85
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A pytanie z innej beczki - czy gdybym się zdecydował na Canto New, to będzie można kupić je w jakimś sklepie (przynajmniej będę mógł wypożyczyć i w ostateczności oddać, w co wątpię :)) czy tylko rynek wtórny? Przejrzałem sklepy, ale widziałem tylko model Canto Grand.

 

Można wypożyczyć u producenta ,oddać bez ponoszenia żadnych kosztów ,najlepiej osobisty odbiór kolumn i osobisty zwrot.

Na miejscu w Tychach także można posłuchać Canto One New zarówno z naszą elektroniką jak i swoją .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość sm1980

(Konto usunięte)

Można wypożyczyć u producenta ,oddać bez ponoszenia żadnych kosztów ,najlepiej osobisty odbiór kolumn i osobisty zwrot.

Na miejscu w Tychach także można posłuchać Canto One New zarówno z naszą elektroniką jak i swoją .

Dziękuję za informację, ale jak pisałem, do kupna jeszcze dużo czasu. Niestety, ale Tychy to kilkaset km ode mnie, a poza tym, ze względu na specyficzny (mały) pokoik odsłuchowy wolałbym przetestować kolumny u siebie, chociaż jestem prawie pewny, że po testach zostaną u mnie :).

 

Podobnie jak slaaawek, liczę na pojawienie się strony internetowej w najbliższym czasie :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Diogenes

(Konto usunięte)

 

 

Można wypożyczyć u producenta ,oddać bez ponoszenia żadnych kosztów ,najlepiej osobisty odbiór kolumn i osobisty zwrot.

Na miejscu w Tychach także można posłuchać Canto One New zarówno z naszą elektroniką jak i swoją .

Kiedy będzie możliwość posłuchania Ethosów u producenta ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panie Grzegorzu, kiedy w końcu rusza nowa strona internetowa? Pytam, bo tu co chwilę chłopaki wrzucają zdjęcia z takimi perełkami, że już nie mogę się doczekać, jaka pędzie pełna oferta :)

 

Panie Danielu na nowej stronie będą modele które są w stałej ofercie i są powielane,ale powstają też modele których na stronie nie ma i nie będzie,może w galerii albo w zakładce specjalnej albo w ogóle .

 

Bo jak wiecie tych kolumn powstaje nieco ,a często są to modele wyprodukowane w ilości 1-3 kpl więc o nich niewiele osób wie.

 

Studio 16 Hertz to manufaktura a nie firma przemysłowa ,a przemysłowo nie planuję produkować kolumn (bynajmniej na dzień dzisiejszy jest takie stanowisko) .Forma produkcji wysokiej klasy produktu dla wymagających słuchacza zawsze mnie bardziej interesowała,zwłaszcza instalacja całego kompletnego systemu.

 

Sama strona niewiele zmieni ,w przyszłym miesiącu pewnie już będzie. Cennik ktoś chce wyśle na maila.

Przecież na samej stronie jest zdjęcie kolumny ,opis i dane techniczne ,więcej się z forum dowiecie jak i z rozmowy przeprowadzonej ze mną czy innymi użytkownikami kolumn. Strona jest wyłącznie informacyjna .

 

Kiedy będzie możliwość posłuchania Ethosów u producenta ?

 

Grzegorzu przecież Ty się nigdzie nie chcesz wybrać na odsłuch,proponowałem Ci do Lodzi ale Ty nie chcesz,więc wątpię że przyjedziesz do mnie ,prędzej ja zawitam do Ciebie .

 

Pokój 29m2 jest już gotowy ,teraz trzeba go tylko zazbroić czymś akustycznym i wprowadzę się ze sprzętem.

 

Ale najpierw zaczynam od montowni i magazynu .Gdybym chciał się uwinąć zrobiłbym to szybko ,ale wiesz jak Ci mówiłem mam pewne problemy z wykonawcą ,a poza tym swojej roboty sporo,a przydałoby się komuś dokładnie wytłumaczyć co ma zrobić ,bo w pokoju odsłuchowym będą też regały ze sprzętem .Trzeba to wszystko mądrze wkomponować.

Edytowane przez Studio16Hertz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Diogenes

(Konto usunięte)

nie chcesz wybrać na odsłuch,proponowałem Ci do Lodzi ale Ty nie chcesz,więc wątpię że przyjedziesz do mnie ,prędzej ja zawitam do Ciebie .

 

Do Łodzi daleko , a do Ciebie mam 38,5 minuty jak się postaram ;)

Obiecuję , że przyjadę .

Ty do mnie też jedziesz już już 2 lata ...była taka bajka o Żurawiu i Czapli ;)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.