Skocz do zawartości
IGNORED

studio16


terror twins
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

4 minuty temu, Rafał.M napisał:

Od walkmana.

To była szansa na prawidłowe odwzorowanie przestrzeni, odetchnąłem :))

pre lampowe Adagio Sound, końcówka Sugden Au51 P MKII, AVI Laboratory Series, strojenie kolumn Adagio Sound - wszystko spięte kabelkami ;-)) żeby grało

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z nagraniami w technice Binaural miałem do czynienia 45 lat temu, aktualnej techniki  Binaural + chyba nie słyszałem, więc może czegoś nie wiem :))

A, ostatnio puszczano mi jakieś nagrania Binaural , ale grało to mocno niepoprawnie, więc nie byłem zainteresowany realizacją.

pre lampowe Adagio Sound, końcówka Sugden Au51 P MKII, AVI Laboratory Series, strojenie kolumn Adagio Sound - wszystko spięte kabelkami ;-)) żeby grało

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Chesky Records would like to introduce its new Binaural+ Series. Binaural sound has been around for a long time, but until now it was just for headphones and could not be enjoyed on speakers. Our Binaural+ Series recordings sound great on headphones and speakers..."

To wiele wyjaśnia.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Sine Metu

(Konto usunięte)
"Chesky Records would like to introduce its new Binaural+ Series. Binaural sound has been around for a long time, but until now it was just for headphones and could not be enjoyed on speakers. Our Binaural+ Series recordings sound great on headphones and speakers..."
To wiele wyjaśnia.
 
Ta, marketingowy bełkot.

Jak np. podłączę kolumny w przeciwfazie i nazwę to Faza+
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 3.01.2019 o 22:17, venom200 napisał:

Ja miałem Mimo kilka miesięcy. I to są kolumny który mnie zaskoczyły najbardziej pozytywnie ze wszystkich kolumn jakie słuchałem.

3 lata spędziłem z Mimo:) Później przesiadka na Minasy Premium była krokiem oczywistym, naturalnym.

Innej beczki - ostatnio do Minasów podłączyłem NAD356BEE i będąc po 300h odsłuchu mogę wyrazić pełne zadowolenie z brzmienia tego zestawu. Całości dopełnia DAC-04. Nim pójdę przysłowiowe oczko wyżej w elektronice napędzającej Minasy - mam wrażenie, że ten zestaw pogra jeszcze chwilkę u mnie.

 

Pytanie do klubowiczów:

DAC-04, odszedł w zapomnienie? Zerknąłem na datę zakupu... ten DAC gra u mnie już siódmy rok:) Pytanie do Was, na ile współczesne DACki go wyprzedzają? Jest jakiś DAC w podobnym lub lekko większym budżecie, który będzie w każdym aspecie lepszy? Czy może też nie było aż tak wielkiej rewolucji w przetwornikach przez te 7 lat?

Edytowane przez painkiller
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do Binaural+, mam jedną płytę w tej technice "Jazz in the New Harmonic" David Chesky w formie pliku  "gęstego"

Nagranie miażdży, jest to coś zupełnie innego, mega przestrzenność. Natomiast uważam, że takich nagrań mógłbym mieć max. kilka - człowiek przyzwyczajony do "normalnych" nagrań za bardzo

Edytowane przez painkiller
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
32 minuty temu, painkiller napisał:

DAC w podobnym lub lekko większym budżecie, który będzie w każdym aspecie lepszy?

A jaki to jest budżet orientacyjnie? Nie mam pojęcia ile DAC04 kosztował. Możesz się do mnie uśmiechnąć o wypożyczenie na odsłuch Protagonista Mk2.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, painkiller napisał:

chodzi mi o jakąś refleksję podsumowującą czy DACki od 2012r aż tak znacznie ewoluowały? 

Wątpię by dało się tego rodzaju refleksję natury ogólnej w rzetelny sposób wysmażyć. Ze swej strony mogę jedynie przedstawić mój subiektywny punkt widzenia. 

Na pewno jest widoczny postęp w dziedzinie parametrów, współczesne DACki przetwarzają coraz wyższe częstotiwości próbkowania, coraz więcej bitów, miewają coraz więcej bajerów, mnie osobiście przypomina to wyścig na megapiksele w dziedzinie fotografii, wyścig za którym nie idzie (a przynajmniej nie zawsze idzie) realny postęp jakościowy. Niektóre stare DACki z wysokiej półki na plikach PCM nadal potrafią grać bardzo, bardzo satysfakcjonująco. Z kolei współczesne urządzenia które grają naprawdę  na poziomie z reguły kosztują niemalże tyle co samochód średniej klasy. Między innymi dlatego przed laty porzuciłem temat kolumn głośnikowych i zabrałem się za własne DACki. Przy czym robiąc swoje DACki nie "rzucam się" na najnowsze kości o kosmicznych parametrach, ale nie zawsze fajnym brzmieniu, trzymam się rozwiązań sprawdzonych które przynoszą możliwie najlepsze rezultaty brzmieniowe. Ważniejszy od scalaków o kosmicznych parametrach jak zwykle jest starannie przemyślany projekt, porządne zasilanie i jak najlepszy stopień analogowy. 

Reasumując, nie będzie jednoznacznej konkluzji, bo IMHO w uczciwy sposob takiej jednoznacznej konkluzji nie da się stworzyć. Jedyna rada to własny odsłuch. A żeby nie odsłuchiwać jak leci wszystkiego co popadnie, wstępnej selekcji tego co warto odsłuchać można dokonać na podstawie (subiektywnych oczywiście) opinii osób doświadczonych i osłuchanych, jednak ostatecznego wyboru powinien dokonać każdy sam dla siebie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Sine Metu

(Konto usunięte)
Nie wątpię, że znasz tą technologię lepiej niż sam producent z 25 letnim doświadczeniem.


Now headphone users will hear the same three-dimensional sound and imaging as audiophiles have for the past 25 years with Chesky Recordings.

To niezupełnie to samo, rzeczony '+' powstał gdzieś tak w 2011/2012
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Teraz, Sine Metu napisał:

 


Now headphone users will hear the same three-dimensional sound and imaging as audiophiles have for the past 25 years with Chesky Recordings.

To niezupełnie to samo, rzeczony '+' powstał gdzieś tak w 2011/2012 emoji14.png

 

Może zakończmy te dywagacje i wróćmy do tematu wątku. 

Ps. Każdy z nas ma swoje racje i niech tak zostanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, painkiller napisał:

Jest jakiś DAC w podobnym lub lekko większym budżecie, który będzie w każdym aspecie lepszy?

Jaki masz budżet?  DAC nowy czy używany?  Grasz z plików czy z CD transporu?  Grasz po USB czy spdif?  Co chcesz poprawić źródłem? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, tylko pytam o kwestie "zestarzenia się" mojego 7-letniego DACa. Pytam czysto teoretycznie czy wg Was, klubowiczów Teraz dowolny współczesny klocek do z marszu zdeklasuje mojego DAC-04 czy też (jak wnioskuje z wypowiedzi Maca) - niekoniecznie. Do dyskusji załóżmy  budżet jaki podałem. 

Edytowane przez painkiller
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Nie, tylko pytam o kwestie "zestarzenia się" mojego 7-letniego DACa. Pytam czysto teoretycznie czy wg Was, klubowiczów Teraz dowolny współczesny klocek do z marszu zdeklasuje mojego DAC-04 czy też (jak wnioskuje z wypowiedzi Maca) - niekoniecznie. Do dyskusji załóżmy  budżet jaki podałem. 
Najlepiej poproś właśnie Mc o odsłuch protagonist jego własnej produkcji. Jak masz interfejs USB na Coaxial to coś czuję że będzie to najlepsza opcja dla Ciebie. A sam Protagonist to już jest świetne granie nawet w podstawowej wersji.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, Kazik II napisał:

Z nagraniami w technice Binaural miałem do czynienia 45 lat temu, aktualnej techniki  Binaural + chyba nie słyszałem, więc może czegoś nie wiem :))

A, ostatnio puszczano mi jakieś nagrania Binaural , ale grało to mocno niepoprawnie, więc nie byłem zainteresowany realizacją.

Okazało się że słuchałem Jazz In The New Harmonic (CD358), posłucham u siebie to może coś napiszę.

Szymonowi dziękuję za polecenie Gustav Mahler : Symphony No. 2 - Resurrection świetna realizacja ;))

Dziękuję

 

pre lampowe Adagio Sound, końcówka Sugden Au51 P MKII, AVI Laboratory Series, strojenie kolumn Adagio Sound - wszystko spięte kabelkami ;-)) żeby grało

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, painkiller napisał:

Pytam czysto teoretycznie czy wg Was, klubowiczów Teraz dowolny współczesny klocek do z marszu zdeklasuje mojego DAC-04 czy też (jak wnioskuje z wypowiedzi Maca) - niekoniecznie

Na tak postawione założenie wiadomo że nie.  Może się okazać że sprawdzisz kilka nowych urządzeń w zakładanym budżecie i żadne nie będzie lepsze od Twojego DACa. Biorąc pod uwagę obecny poziom dźwięku jaki prezentują nowe urządzenia jest to bardzo możliwe. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, MrSalieri napisał:

Bardzo ładnie.  Wysuń je do przodu ile dasz radę.  Przynajmniej na czas słuchania. Pasowało by pozbyć się tv albo przynajmniej powiesić na ścianie. Sprawdzone u siebie :)

ale jak dobrze widzę to z tyłu jest otwarta kuchnia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak kuchnia. No niestety nie jest to wzór do naśladowania dla audio bo symetrii tu nie ma ale w tej kwestii nic z żoną ugrać nie mogłem. Kolumny stoją na dłuższej ścianie. Przynajmniej po bokach mają luz. Z prawej z metr. Z lewej jest szerokie wejście do salonu także pełen luz. Ja tego braku symetrii nie słyszę. Do niedawna miałem kolumny podłogowe na krótszej ścianie i bez TV pomiędzy. No ale po remoncie musiałem zmienić kolumny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Moderatorzy
14 minut temu, norbitek napisał:

Tak kuchnia. No niestety nie jest to wzór do naśladowania dla audio bo symetrii tu nie ma ale w tej kwestii nic z żoną ugrać nie mogłem. Kolumny stoją na dłuższej ścianie. Przynajmniej po bokach mają luz. Z prawej z metr. Z lewej jest szerokie wejście do salonu także pełen luz. Ja tego braku symetrii nie słyszę. Do niedawna miałem kolumny podłogowe na krótszej ścianie i bez TV pomiędzy. No ale po remoncie musiałem zmienić kolumny.

Wg. mnie tragedii nie ma, możesz faktycznie na czas odsłuchu spróbować wysunąć je trochę do przodu.

simple-events.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.