Skocz do zawartości
IGNORED

Klub Dobrej Whisky


Gość ata77
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Smiesznie niski...nie znam cen poszczegolnych produktow poza Lasantem ktory kosztowal 25pln za 5cl zdaje sie. Wyborna karkowka z grilla serwowana z maslem ziolowym to koszt zdaje sie 18pln. Torun pod wzgledem kulinarnym to straszna lipa, wiekszosc restauracji nadaje sie co najwyzej do zamkniecia lub rewolucji Magdy Gessler. Tutaj jednak moje wybredne podniebienie wkoncu zostalo milo zaskoczone. No i wybor whisky...jak bede nastepnym razem to sfotografuje bar i wkleje cobyscie wiedzieli co jest serwowane. Wlasciciel lokalu ma na zapleczu pomieszczenie kinowo odsluchowe ktorego niestety nie widzialem, mam nadzieje ze nastepnym razem bedzie okazja. Lokal naprawde warty odwiedzenia, jestem mega szczesliwy ze na niego trafilem, szczegolnie w takiej dziurze jak Torun...

POzdr

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wlasnie otworzylem swoja pierwsza butelke z whisky z Isla i jest to Caol Ila 12YO, aromat dymu i jodyny niemalze rozerwal mi nozdrza ;] smak bardzo ciekawy, slodkawe dymne aromaty pomieszane z jodyna, finisz bardzo dlugi, przyjemny. Moze napisze cos wiecej jak nieco wiecej wypije ;]

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Hegel H80 | Chord Hugo 2 | Dynaudio Excite X14

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wlasnie otworzylem swoja pierwsza butelke z whisky z Isla i jest to Caol Ila 12YO, aromat dymu i jodyny niemalze rozerwal mi nozdrza ;] smak bardzo ciekawy, slodkawe dymne aromaty pomieszane z jodyna, finisz bardzo dlugi, przyjemny. Moze napisze cos wiecej jak nieco wiecej wypije ;]

Zazdroszczę emocji :)

Chciałbym jeszcze raz zrobic to po raz pierwszy :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Użytkownicy+

W Grebocinie pod Toruniem na skrzyzowaniu DK15 i 552 w kierunku Wawy, jest niepozorna restauracyjka przydrozna. Jej wlasiciciel okazalo sie ze jest audiofilem, buduje kolumny na Morelach i do tego jest koneserem dobrej whisky. Kuchnia jest wysmienita, miedzy innymi ryby wedzone bezopsrednio w lokalu, mieso z grilla, wszystko jak sie nalezy. Wlasciciel lokalu, przesympatyczny jegomosc, uraczyl mnie wczoraj nieodplatnie 11 letnia Erdadour Straight From The Cask, zielona butelka. Przed nia pilem Glenmorangie Lasanta, niestety Erdadour podniosl poprzeczke tak wysoko ze potem Lasanta skamowala jak tani bimber...Jak bedziecie mieli okazje zawitac w tym lokalu to szczerze polecam, wybor Whisky jest na torunskie warunki przeogromny, Erdadour widzialem za lada chyba w 10 roznych kolorach butelek...wkoncu mam w Toruniu lokal w ktorym mozna na poziomie sie napic...

Często jestem w Toruniu, praktycznie co tydzień. Na pewno wpadnę do tego lokalu, fajnie byłoby też razem się tam spotkać. Może się jakoś umówimy?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 4 tygodnie później...
Gość nudel1306

(Konto usunięte)

A ja tak z innej beczki...

Glengoyne 10yo

Aromat bardzo delikatny i zwiewny. Gruszki z jablkami i miodem plus nuty trawy, cynamonu i innych korzennych dodatkow.

Smak rowniez lagodny lekko slodki na wejsciu z deska w calym zakresie, a do tego kawa i jakas trawa z gorzkawym finiszem. Ogolnie rzec biorac to dobra, delikatna whisky, ale bez zbednych fajerwerkow.

post-25103-0-85138200-1355682999_thumb.jpg

post-25103-0-85138200-1355682999_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Wigilijny wieczór podsumowałem otwierając taką oto butelczynę, kupioną wczesniej, ale czekała na odpowiednią okazję... Ponoć najmniejsza destylarnia w szkocji i w dodatku "królewska". Mile rozgrzewa, aromat i smak łagodny, lekko słodki. Gładko wchodzi, dając ulgę po świątecznej wyżerce ;-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogolnie rzec biorac to dobra, delikatna whisky, ale bez zbednych fajerwerkow.

 

Zgadzam się.

Ale miałem to nieszczęście, że zacząłem przygodę z ta stajnia od 21-ki. Po niej już nic nie jest dobre i 10-ka ledwo uchodzi.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez pmcomp

Muszę przewietrzyć mój system…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja po Caol Ila 12YO siagnalem po Bunnahabhain Darach Ur

bunob.non1.jpg

Whisky ze slono-slodkim atakiem, pozniej gruszka, wanilia, dąb, finisz slodkawy, krotki. Generalnie whisky z Isla bez jodynowo-dymnych aromatow.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Hegel H80 | Chord Hugo 2 | Dynaudio Excite X14

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość nudel1306

(Konto usunięte)

Wigilijny wieczór podsumowałem otwierając taką oto butelczynę, kupioną wczesniej, ale czekała na odpowiednią okazję... Ponoć najmniejsza destylarnia w szkocji i w dodatku "królewska". Mile rozgrzewa, aromat i smak łagodny, lekko słodki. Gładko wchodzi, dając ulgę po świątecznej wyżerce ;-)

 

Z tego co sie orientuje to raczej Edradour jest najmniejsza destylarnia w Szkocji... Mimo wszystko butelczyna i opisy w necie wygladaja ciekawie moze sprobuje.

pzdr

 

Zgadzam się.

Ale miałem to nieszczęście, że zacząłem przygodę z ta stajnia od 21-ki. Po niej już nic nie jest dobre i 10-ka ledwo uchodzi.

 

Hehe... Wlasnie dlatego zawsze zaczynam od ''podstawowych'' butelek danej gorzelni...

pzdr

Edytowane przez nudel1306
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co sie orientuje to raczej Edradour jest najmniejsza destylarnia w Szkocji... Mimo wszystko butelczyna i opisy w necie wygladaja ciekawie moze sprobuje.

pzdr

 

 

Widać spora konkurencja o ten "zaszczytny" tytuł ;-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mikołaj przyniósł pod choinkę Aberfeldy 12yo.

Pił to ktoś?

 

Pozdro

 

Mam w swojej "kolekcji" ;-) Pijalny, choć nie powala na kolana. W miarę łagodny choć bardziej wytrawny niż słodki, lekko dymny (suszone względnie wędzone owoce, na mój smak, śliwki) i trochę pieprzny (nie wiem czy taka kategoria smaku whisky istnieje?), zostawia słonawy finisz. Trochę mu brakuje charakteru - w ślepym teście raczej trudno było by go rozpoznać spośród innych.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pmcomp śmiało otwieraj i degustuj :-)

Dość aromatyczna o gęstej konsystencji, dla mnie na pierwszy plan wysuwały się miód i pomarańcze o cierpkim zabarwieniu. Finisz dość długi i gorzkawy ale lekko podbarwiony słodyczą - coś jakby ananas, ale tu nie mam pewności.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Redaktorzy

Mikołaj przyniósł pod choinkę Aberfeldy 12yo.

Pił to ktoś?

 

Pozdro

 

Miałem i całkiem nieźle się sączyło - dość oleista i słodkawa, po bardziej zadziornych gatunkach może wydawać się nawet lekko mdława. Do gustu przypadła mi zdecydowanie mniej od Singletona 12 y.o., który choć bardziej biszkoptowy potrafił na dłużej przykuć moją uwagę.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Fr@ntz
literówka

Fr@ntz

---------------------------------

"I am an audiophile"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BenRiach

 

Aktualnie pije wariant podstawowy 10yrs

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co z tanich polecacie? Balentines , jacka czy Grants?

 

Tylko i wyłącznie J&B, 54 złociszę za butlę.

 

BTW jak sobie pomyślę, że jutro ZNOWU będę pić łychę to ... . Od 2 stycznia abstynencja.

BTW Talisker 10yo zmienił opakowanie tj. nalepke i karton. Butelce się nie przyglądałem, zawartość dalej taka sama dobra.

 

Pozdro

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez pmcomp

Muszę przewietrzyć mój system…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pmcomp zdecydowanie J&B pilem wczoraj cudo, niestety w uk ciezko ja mozna dostac, podobnie jak Balentines ktorego tez bardzo lubie. W sumie bardziej wole blended whisky. Na codzien to Jack D. Johny Walker czerwony i Jim Beam(tylko czarny). Wspaniala jest Monkey Shoulder ale... od swieta:))

 

Do siego roku i uwazajcie Panowie:))

 

aaa i zapomnialbym o cuuudddooownej dla mnie genialnej Arran Single Bourbon bardzo w smaku lekka, bez uderzenia mocnego smaku, ale moc ma niebanalna chyba 57% i bez odrobiny wody nie przyjmuje(zawsze na urodziny corki)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pmcomp zdecydowanie J&B pilem wczoraj cudo, niestety w uk ciezko ja mozna dostac,

 

No koniec świata, niedługo zaczną tam szkocką importować. Paragraf 22 normalnie.

 

A Talisker teraz wygląda tak:

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

 

 

Pozdro

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez pmcomp

Muszę przewietrzyć mój system…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Próbowałem tego Talliskera ostatnio. Jak dla mnie wyczuwalny wyspiarski charakter, wpływ morza itp. Lekko dymny aromat ale cały czas intensywny, szlachetny. Zdecydowanie polecam !

pmcomp jak Ty ja oceniasz?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A u mnie takie świąteczno-noworoczne prezenty: Glenfiddich 21yo i dwaj bliźniacy z Islay.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Niestety mają tą wadę, że sam musiałem za nie zapłacić :-(

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Robson01
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Redaktorzy

Robson01 - koniecznie opisz doznania z degustacji Galileo, bo Supernova, była lekkim rozczarowaniem i zamiast niej zdecydowanie bardziej wolałem Alligatora

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Fr@ntz

---------------------------------

"I am an audiophile"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Redaktorzy

Nie ma sprawy, chociaż na "pierwszy ogień" pójdzie Glen - bardzo jestem ciekaw różnicy między tą 21-latką a 18.

 

Podejrzewam, że 21ka będzie miała większą głębię i jednocześnie mniejszą "jodynowość".

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Fr@ntz

---------------------------------

"I am an audiophile"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podejrzewam, że 21ka będzie miała większą głębię i jednocześnie mniejszą "jodynowość".

 

Mniejszą jodynowość... tfu. Jodyna to podstawa i posmak "trupi", do tego glony i zdechła żaba ;)

 

Wszystkim "degustatorom" klubowym, życzę w przyszłym roku, ranków bez kaca :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.