Skocz do zawartości
IGNORED

Klub Dobrej Whisky


Gość ata77
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Dobra. Piłem tę i ostatnio mam 101.

 

101 ma ponad 50% też jest taka delikatna w smaku czy jednak już czuć ostrość ? Która Ci bardziej smakuje ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do Laphroaig - bardzo ją lubię. Ale nie każda Laphroaig jest równie dobra - tylko ta 10-letnia (tych starszych nie próbowałem). Na lotniskach sprzedają Laphroaig QA Cask albo Quarter Cask - które niestety nie mają już tego oryginalnego magicznego aromatu, przekonałem się na własnej skórze - choć po ciemnej stronie mocy są, a jakże.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Before you criticize someone, you should walk a mile in their shoes. That way, when you criticize them, you're a mile way and you have their shoes

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość nudel1306

(Konto usunięte)

Co powiecie o japońskich whisky? Nikka, Suntory?

 

Nie probowalem tych, ale pilem Yamazaki. Musze przyznac, ze byla calkiem przyjemna w smaku aczkolwiek dosc droga. To takie wisienkowe misiogranie... heavy metalu w stylu Ardbeg lub Lagavulin nie ma co sie spodziewac :]

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Yamazaki też piłem. Wymienione przez Ciebie są gatunkami bardzo specyficznymi. Natomiast japońskie moim zdaniem doskonale wpisują się w mainstream whisky i plasują się w nim bardzo wysoko. Powtarzam, że to tylko moje subiektywne zdanie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość nudel1306

(Konto usunięte)

Yamazaki też piłem. Wymienione przez Ciebie są gatunkami bardzo specyficznymi. Natomiast japońskie moim zdaniem doskonale wpisują się w mainstream whisky i plasują się w nim bardzo wysoko. Powtarzam, że to tylko moje subiektywne zdanie.

 

Ogolnie ujmujac to japonskie whisky sa trunkami wysokiej jakosci, dokladnie jak japonskie piwo, ktore tez jest niezle. Polecam z czystym sumieniem.

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 miesiąc temu...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

 

z13665159Q.jpg

 

Wygrywa Black Sword z Kartoflandu ale też Western Gold z lidla całkiem wysoko wypadła.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez thrak

"Proszę państwa. Ja nie jestem przeciwny zebraniom, wręcz przeciwnie, nie mam nic naprzeciwko, ale..."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

warto ? generalnie lubię bardziej słodkie owocowe nuty, ale czy to nie jest przesłodzone?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Focal + Naim

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

warto ? generalnie lubię bardziej słodkie owocowe nuty, ale czy to nie jest przesłodzone?

 

Spróbuj tej:

 

hankey-bannister-.jpg

 

Aktualnie w dobrej cenie ok.55 PLN za 1 litr.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

warto ? generalnie lubię bardziej słodkie owocowe nuty, ale czy to nie jest przesłodzone?

 

No nie wiem. Ja się zraziłem po tym, jak kupiłem w Kanadzie whisky tamtejsza z syropem klonowym... nie da się tego pić bez rozcieńczenia...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Powrót po dłuższej przerwie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj tej:

 

hankey-bannister-.jpg

 

Aktualnie w dobrej cenie ok.55 PLN za 1 litr.

 

jak uda mi się kupić to przetestuję, dzięki

 

kupiłem bardziej pod żonę

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

w sumie powiem że mile jestem zaskoczony, slodkawy oleisty owocowy ale nie mdly , troszkę oryginalny smak czarnej wiśni , bardziej zawieszony w kierunku likierów choć nie tak słodki

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Focal + Naim

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak uda mi się kupić to przetestuję, dzięki

 

kupiłem bardziej pod żonę

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

w sumie powiem że mile jestem zaskoczony, slodkawy oleisty owocowy ale nie mdly , troszkę oryginalny smak czarnej wiśni , bardziej zawieszony w kierunku likierów choć nie tak słodki

 

Piłem w kilkuosobowym, mieszanym towarzystwie znającym dość dobrze smaki whisky. Zebrała pozytywne oceny. Lekko się ją pije i ma dość delikatny owocowo-miodowy smak.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Włodzimierz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...
Gość nudel1306

(Konto usunięte)

Piłem w kilkuosobowym, mieszanym towarzystwie znającym dość dobrze smaki whisky. Zebrała pozytywne oceny. Lekko się ją pije i ma dość delikatny owocowo-miodowy smak.

 

Red Stag-a tez pilem i powiem, ze dla mnie zdecydowanie za slodki. Dobry jedynie z lodem lub lekko rozcienczony. Bardziej mi odpowiada podstawowy Jim Beam. Moj niezawodny partner na zakrapianych imprezach. Polecam.

Edytowane przez nudel1306
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Red Stag-a tez pilem i powiem, ze dla mnie zdecydowanie za slodki. Dobry jedynie z lodem lub lekko rozcienczony. Bardziej mi odpowiada podstawowy Jim Beam. Moj niezawodny partner na zakrapianych imprezach. Polecam.

 

Nie odnosi się to do Red Staga - a do Hankey Bannistera. Podstawowy Jim Beam, czyli rozumiem, że biały ostatnio mnie zawiódł. Miał nieprzyjemny gryzący smak.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak jest troszkę słodki red stag żonie smakuje :) dla mnie zapach i smak rewelacja,

kupiłem dziś tak na szybko grandsa z lidla, kuzwa nie da się tego pic! ktos słyszał może o podróbkach etc?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Focal + Naim

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak jest troszkę słodki red stag żonie smakuje :) dla mnie zapach i smak rewelacja,

kupiłem dziś tak na szybko grandsa z lidla, kuzwa nie da się tego pic! ktos słyszał może o podróbkach etc?

Kupiłeś tego niebieskiego? W moim lidlu widziałem zatrzęsienie droższych i starawych whisky, ceny 100 i okolice. Rzucili trochę tego towaru ale to nie pokroju Grants, jakieś lepsiejsze.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Proszę państwa. Ja nie jestem przeciwny zebraniom, wręcz przeciwnie, nie mam nic naprzeciwko, ale..."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość nudel1306

(Konto usunięte)

Nie odnosi się to do Red Staga - a do Hankey Bannistera. Podstawowy Jim Beam, czyli rozumiem, że biały ostatnio mnie zawiódł. Miał nieprzyjemny gryzący smak.

 

Ok rozumiem. Aktualnie zasadzam sie na Jim Beam'a Single Barrel. Wyglada na to, ze bede go musial wczesniej zamowic bo nie jest tak szeroko dostepny. Jak bede mial go juz w lapskach to postaram sie cos o nim skrobnac bo przyznam, ze mnie samego ciekawosc powoli zżera hehe

pzdr

 

Kupiłeś tego niebieskiego? W moim lidlu widziałem zatrzęsienie droższych i starawych whisky, ceny 100 i okolice. Rzucili trochę tego towaru ale to nie pokroju Grants, jakieś lepsiejsze.

 

Pilem kiedys Grants'a zielonego... Na czysto raczej nie przechodzi prze gardlo, ze tak powiem... Mocno gryzacy i alkoholowy byl prawie jak mp3 128kbps hehe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Toto chyba też tam widziałem chyba 101 albo 120 pln.

Glenfiddich%2B15yrs%2BSolera.jpg

 

Ok rozumiem. Aktualnie zasadzam sie na Jim Beam'a Single Barrel. Wyglada na to, ze bede go musial wczesniej zamowic bo nie jest tak szeroko dostepny. Jak bede mial go juz w lapskach to postaram sie cos o nim skrobnac bo przyznam, ze mnie samego ciekawosc powoli zżera hehe

pzdr

 

 

 

Pilem kiedys Grants'a zielonego... Na czysto raczej nie przechodzi prze gardlo, ze tak powiem... Mocno gryzacy i alkoholowy byl prawie jak mp3 128kbps hehe

O nie, jeśli już mp3 to ze wstrętem 320 kbps, tylko! :-) Jim Beam w lidlu rzucili po 59 za literek to wziąłem 2 flaszki, nie wychłepczę tego na hejnał a gładko wchodzi, więc od czasu do czasu można chlapnąć szklaneczkę czegoś lepszego ale bez przesady bo wielkim koneserem nie jestem raczej :-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez thrak

"Proszę państwa. Ja nie jestem przeciwny zebraniom, wręcz przeciwnie, nie mam nic naprzeciwko, ale..."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Toto chyba też tam widziałem chyba 101 albo 120 pln.

Glenfiddich%2B15yrs%2BSolera.jpg

 

 

O nie, jeśli już mp3 to ze wstrętem 320 kbps, tylko! :-) Jim Beam w lidlu rzucili po 59 za literek to wziąłem 2 flaszki, nie wychłepczę tego na hejnał a gładko wchodzi, więc od czasu do czasu można chlapnąć szklaneczkę czegoś lepszego ale bez przesady bo wielkim koneserem nie jestem raczej :-)

W cerfurze expresie widziałem 4 rodzje jim beama, w lidlu tez widziałem jb 1l nawet 58 kosztował,

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Focal + Naim

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość nudel1306

(Konto usunięte)

Toto chyba też tam widziałem chyba 101 albo 120 pln.

Glenfiddich%2B15yrs%2BSolera.jpg

 

 

O nie, jeśli już mp3 to ze wstrętem 320 kbps, tylko! :-) Jim Beam w lidlu rzucili po 59 za literek to wziąłem 2 flaszki, nie wychłepczę tego na hejnał a gładko wchodzi, więc od czasu do czasu można chlapnąć szklaneczkę czegoś lepszego ale bez przesady bo wielkim koneserem nie jestem raczej :-)

 

To cos na zdjeciu to akurat bardzo dobra whisky jest i cena tez dobra. Nic tylko brac:) Pilem tez wersje Solera Vat tej 15stki. Przyznam, ze to bardzo dobry trunek. Pozytywny, wesoly, bardzo aromatyczny. Jim Beam'a za ok 60zl to mozna tez za granica kupic, a ze gladko wchodzi to wiem i sie tym trzeba tylko radowac hehe.

Na zdrowko

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 miesiąc temu...

Dzisiejsza degustacja:

 

Singleton.png

Ładna złoto-brązowa barwa.Owocowy, nieco drażniący nozdrza zapach. Naturalny słodko-gorzki smak (ostatni łyk bardziej gorzki). Bardzo przyjemna i delikatna piciu. Bez rewelacji, ale pozostawia dobre wrażenie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piłem. Najlepsze wrażenie pozostawiła 15-letnia. To zgodna opinia trzech osób które wraz ze mną je piły.TZn 12, 15 i podstawową.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Człowiek może być dobry, uczciwy ale i tak ilość ludzi na jego pogrzebie zależy od pogody...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość nudel1306

(Konto usunięte)

Ja od wczoraj popijam Macallan'a 12yo fine oak. Super sprawa. Wczesniej probowalem tez 12yo sherry oak i tez bylo super. Polecam.

 

Bylbym zapomnial... Kilka dni temu wykonczylem butelczyne tego zacnego trunku: Blanton Whiskey.

post-25103-0-76962900-1420734708_thumb.jpg

post-25103-0-36522100-1420735170_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Użytkownicy+

To cos na zdjeciu to akurat bardzo dobra whisky jest i cena tez dobra. Nic tylko brac:) Pilem tez wersje Solera Vat tej 15stki. Przyznam, ze to bardzo dobry trunek. Pozytywny, wesoly, bardzo aromatyczny. Jim Beam'a za ok 60zl to mozna tez za granica kupic, a ze gladko wchodzi to wiem i sie tym trzeba tylko radowac hehe.

Na zdrowko

Glenfiddisch 15Y piłem,jest całkiem niezła, ale tylko ze wyspy są boskie. Pamiętasz? Jodyna, trupy i glony z dymem, trochę posolone, trochę posłodzone, do tego zdechła ryba... bajka :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość nudel1306

(Konto usunięte)

Glenfiddisch 15Y piłem,jest całkiem niezła, ale tylko ze wyspy są boskie. Pamiętasz? Jodyna, trupy i glony z dymem, trochę posolone, trochę posłodzone, do tego zdechła ryba... bajka :)

 

Pewnie, ze pamietam hehe.

Do tej pory niezmiennie moim numerem jeden jest trupi jad z Islay, czyli Ardbeg rzecz jasna :)

No wlasnie Palton dawno sie juz nie chwaliles swoimi podbojami na naszej arenie, chyba nie zatraciles sie w gaszczu obowiazkow i nie odstawiles na bok whisky?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.