Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  107 członków

Usher Klub
IGNORED

Klub miłośników marki Usher


falek77
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Ja podlacze sie do pytania o wzmaka do Usher be-718 dmd. Co sadzicie o Roksanie K2 do tych usherkow? Mam tez opcje na krella kav300i ale jest w srednim stanie i musial bym dolozyc. Warto?

 

Link do krella:

http://www.hifiwigwam.com/showthread.php?131174-Krell-Kav-300i&p=2273879#post2273879

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...
  • 4 tygodnie później...

Witajcie Panowie.

Posiadam Ushery V - 601 i planuje zakup wzmacniacza ROKSAN Kandy K2 BT.

Czy ktoś z Was słyszał taki zestaw i czy możecie polecić do niego jakieś kable?

Aktualnie posiadam kable głośnikowe Audioqust Type4 a Ic to jakieś dramat wiec nie bede chwilowo sie wypowiadał w tym temacie.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie czy ktos z was próbował wymieniac zwrotnice lub elementy zwrotnicy w Usherach? Mam Usher mini one dancer. Ponoc mozna duzo wiecej z nichy wycisnąć

Mam Dancery mini Two, wymieniłem kondensatory na Audyn-Cap Plus i gniazda na WBT, tylko jedną parę, nie korzystam z biampingu/biwire. W mojej opinii jest poprawa ale poetą nie jestem. Tylko pamiętaj, że jakakolwiek zmiana w kolumnach spowoduje, że staną się one praktycznie niesprzedawalne, dla mnie były to kolumny docelowe, więc to bez znaczenia :-)))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Mam Dancery mini Two, wymieniłem kondensatory na Audyn-Cap Plus i gniazda na WBT, tylko jedną parę, nie korzystam z biampingu/biwire. W mojej opinii jest poprawa ale poetą nie jestem. Tylko pamiętaj, że jakakolwiek zmiana w kolumnach spowoduje, że staną się one praktycznie niesprzedawalne, dla mnie były to kolumny docelowe, więc to bez znaczenia :-)))

 

Zagladalem do srodka dwie zwrotnice jedna na wysokie druga na sredniotonowy chcialem kondy wymienic na audyna plus a na wysokie mindorf problem w tym ze kondy które sa w srodku maja pojemnosci nano np 0.008nf i tu jest problem bo audyny zaczynaja sie od 0.1 uf

Co ty miales w środku? Jaka pojemnosc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Zagladalem do srodka dwie zwrotnice jedna na wysokie druga na sredniotonowy chcialem kondy wymienic na audyna plus a na wysokie mindorf problem w tym ze kondy które sa w srodku maja pojemnosci nano np 0.008nf i tu jest problem bo audyny zaczynaja sie od 0.1 uf

Co ty miales w środku? Jaka pojemnosc

Chyba źle odczytałeś wartości, tam może być 8uF.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Tez bylem zdziwiony wiec miernikiem zmierzylem 8 nf pokazal :-(

Kondy sa czarne i maja zolte boki dosyc duze napisane jest na nich

F 8.0 j

PMT 250V

1331

8uF 5% tolerancji. Przez 8nF nie przeszedłby żaden sygnał o częstotliwości akustycznej a tu masz podział w okolicach 2.5 KHz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do pomiaru kondensatorów, to raczej mostek się nadaje, mierniki są b.drogie albo b.niedokładne :-) "J" oznacza 5% tolerancję.

 

Przesylam ci foto jak zbudowana jest zwrotnica od wysokotonowego z orginalnymi oznaczeniami .Czy te "J " oznaczac ma uf ?

Ten schemat, jesteś pewien, że to tak leci? Zresztą to bez znaczenia, wymień kondensatory, cewek nie ruszaj i będzie dobrze.

Edytowane przez ktm777
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do pomiaru kondensatorów, to raczej mostek się nadaje, mierniki są b.drogie albo b.niedokładne :-) "J" oznacza 5% tolerancję.

 

 

Ten schemat, jesteś pewien, że to tak leci? Zresztą to bez znaczenia, wymień kondensatory, cewek nie ruszaj i będzie dobrze.

Kumpel mi tak to rozpisal i tez pomierzyl sprawdze dzis sam bo z jego pomiarow tez nic nie wyszlo :-) czyli zadne nano ?tylko mikro pojemnosci ? Masz jakies propozycje co do kondow ? Chcial bym wymienic na wysokich i na średnich

 

Dodam ze to mia byc rozpiska z wysokotonowego tam siedza 3 kondy na srednich jest tylko jeden i dwie cewki jak na twoim foto kondensator oznaczony jest 13.0 j 250 v

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 miesiąc temu...

Miernik kupiony pomierzone wielkosci uf nie nano kolega ktm777 mial racje brawo .Teraz pytanie co wkladac na srednie a co na wysokie chodzi mi o kondy

Prostej odpowiedzi nie ma, bo w zasadzie cokolwiek makowego włożysz powinno być lepiej ale co Tobie lepiej zagra w dużej mierze zależy od pozostałej elektroniki. Musisz reż wziąć pod uwagę aspekt ekonomiczny :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 tygodnie później...

Zastanawia mnie fakt, czemu cały czas na tym forum przy poradach odnośnie kolumn ciągle przewijają się te same firmy, nikt, albo bardzo rzadko wspomni coś o kolumnach Usher. U mnie przewinęło się troszkę sprzętu, widziałem też sporo u znajomych, a jednak pozostałem przy Usherach bo w tej cenie uważam, że są nie do pobicia.

Edytowane przez djmilkyway

Stereo: Sony E9000ES + N9000ES; Sony MXD-D3; Technics SL-1200 mk2; kolumny: Usher CP-730 Kino: Yamaha rx-v767 + Usher CP730 + Focal.JMlab (cent, rear, sub)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawia mnie fakt, czemu cały czas na tym forum przy poradach odnośnie kolumn ciągle przewijają się te same firmy, nikt, albo bardzo rzadko wspomni coś o kolumnach Usher. U mnie przewinęło się troszkę sprzętu, widziałem też sporo u znajomych, a jednak pozostałem przy Usherach bo w tej cenie uważam, że są nie do pobicia.

Pewnie znajdzie sie jeszcze kilka innych konstrukcji oferujacych taka jakosc za podobne pieniadze ale faktycznie konstrukcje ushera w wiekszosci przypadkow wioda prym na danych pulapach cenowych a kilka konstrukcji smialo przekracza granice wyznaczane przez ich ceny . Bez dwoch zdan Usher przeddstawia wyborny stsosunek jakosci, w tym jakosci brzmienia do ceny. Edytowane przez dyzman69
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawda. Spójrzcie kolumn USHERA nawet za bardzo nie ma na rynku wtórnym. Dlaczego? Bo ten kto je kupi zazwyczaj jest nad wyraz usatysfakcjonowany ich dźwiękiem. Natomiast przy innych markach, tych popularnych, bardziej płaci sie za znaczek z nazwą niż jakość jaką niby reprezentują. Kto chce się chwalić, że ma tajwański hajend, jak to brzmi? :) w porównaniu z tym , że ktoś ma uznane brytyjczyki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawda. Spójrzcie kolumn USHERA nawet za bardzo nie ma na rynku wtórnym. Dlaczego? Bo ten kto je kupi zazwyczaj jest nad wyraz usatysfakcjonowany ich dźwiękiem. Natomiast przy innych markach, tych popularnych, bardziej płaci sie za znaczek z nazwą niż jakość jaką niby reprezentują. Kto chce się chwalić, że ma tajwański hajend, jak to brzmi? :) w porównaniu z tym , że ktoś ma uznane brytyjczyki.

Wile firm , zwlaszcza z dluga tradycja robi dzis nadal bardzo dobre glosniki ale za ową renome i znak firmowy, kaze sobie śporo placic. Usher to tez nie nowicjusz a taraktowanie tej marki jako cos gorszego to czysta glupota i ignorancja. Zycze kazdej firmie produkujacej kolumny by wydawala na swiat tak wiele udanych produktow jak robi to wlasnie Usher, tak dobrze wykonanych i oferujacych tak wiele za rozsadne ciagle pieniadze bo nawet po niedawnych podwyzkach cen jakosc wykonania i brzmienia w stosunku do ceny danego modelu nadal pozostaje bardzo dobra choc wczesniej czyli przed podwyzką byla wrecz wyjatkowa. W skali 5 punktowej wczesniej ocenialbym Ushera na 6 a dzis jest to nadal bardzo dobra ocena 5 choc moze znajdzie sie juz wiecej konkurentow mogacych tu rywalizowac. Z drugiej strony patrzac na ceny u innych producentow widac ,,ze tendencja wzrostowa utrzymuje sie wszedzie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.