Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  107 członków

Usher Klub
IGNORED

Klub miłośników marki Usher


falek77
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Miałem audiolaba z Castle i sprzedałem ,nie ma ich na rynku wtórnym narazie ani creeka

 

AUDIOLAB

http://www.ebay.pl/i...s4AAOSwRQlXdsUI

 

 

CREEK

http://www.ebay.pl/itm/Creek-EVO-Integrated-Amplifier-Near-Mint-Cond-/322211083565?hash=item4b0546f52d:g:Os4AAOSwRQlXdsUI

Edytowane przez mdavis
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość aqs

(Konto usunięte)

 

nad tym to bym się głęboko zastanowił, to jeden z pierwszych egzemplarzy produkcyjnych, można poznać po logo stare http://www.audio-serum.si/assets/second-hand/kav300i.JPG

nowe http://img.canuckaudiomart.com/uploads/large/285839-krell_kav_300i_integrated_amplifier.jpg

najważniejsze to tranzystory, muszą być oryginalne, trzeba prosić o zdjęcia środka

 

Tak na pale kupić za 3500 jedyny na alle...

ja tak kupiłem upewniłem się tylko co do oryginalności komponentów (tranzystory motoroli po 6 na kanał z logo Krell lub Motorola)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy tych kolumnach powinieneś zastosować jedno konieczne kryterium: wzmacniacz posiada regulację bas / wysokie. Niewielkie korekty załatwią sprawe skuteczniej od poszukiwania przez wieczność odpowiedniego piecyka.

 

Krell 300i ma mocną podbudowę basową, więc nic nie zyskasz względem głównej potrzeby.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość aqs

(Konto usunięte)

Przy tych kolumnach powinieneś zastosować jedno konieczne kryterium: wzmacniacz posiada regulację bas / wysokie. Niewielkie korekty załatwią sprawe skuteczniej od poszukiwania przez wieczność odpowiedniego piecyka.

 

Krell 300i ma mocną podbudowę basową, więc nic nie zyskasz względem głównej potrzeby.

KAV300i trzyma za mordę membranę jak mało który wzmacniacz. Jak ma bas przypierdzielić to Krell robi to wzorowo, tu nic nie dudni. Z V602 przetestowałem trochę wzmacniaczy i Krell nie ma sobie równych

Poza tym kolega nie jest nim zainteresowany

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poza tym kolega nie jest nim zainteresowany

 

Dlatego napisałem dla uspokojenia, że można dużo lepiej wybrać. Delikatne operowanie basem to co innego niż kontrola. Jak będzie basu za dużo, to żadna kontrola nie pomoże. Usher ma dziwne strojenie albo przetworniki i temu trzeba się przeciwstawić. Może jakiś Baltlab byłby odpowiedni albo coś ze skandynawskiej szkoły grania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest najdroższe i niedefiniowalne - ma grać dobrze w zastanym środowisku. Chyba, że ktoś może sobie za 20 tys. zł przygotować pomieszczenie i... ponownie tyle wydać po zmianie lokum.

 

Szczuplutki, zwinny bas z elektroniki dopełni całość bez kosztów poprawy akustyki. Zresztą najczęściej kolumny są stawiane tuż przy ścienie, więc nie ma co się skupiać na detalach. Walka idzie o ogólną równowagę - potem ewentualnie reszta (kabelki, redukcja pogłosu, lepsza rozdzielczość...). Powodzenia i szczęśliwego trafu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego napisałem dla uspokojenia, że można dużo lepiej wybrać. Delikatne operowanie basem to co innego niż kontrola. Jak będzie basu za dużo, to żadna kontrola nie pomoże. Usher ma dziwne strojenie albo przetworniki i temu trzeba się przeciwstawić. Może jakiś Baltlab byłby odpowiedni albo coś ze skandynawskiej szkoły grania.

Mozna to zrobic na dwa sposoby. Kupic urzadzenie , ktore dysponuje oszczednym basem , wtedy efekt moze byc zadowalajacy choc niewatpliwie bedzie to spory kompromis. Druga mozliwosc to kupno wzmacniacza z idealna kontrola i brakiem podbicia tego zakresu. Takie urzadzenie nie poglebi w tej dziedzinie problemow kolumn . Czy Kav 300i to zapewni , nie jestem tego taki pewien .Faktycznie , dysponuje bardzo dobra kontrola i motoryka tego zakresu ale z drugiej strony nie gra w sposob liniowy i nanjnizszy zakres jest u niego troche podkreslony. Fakt ten moze spowodowac poglebienie problemu z Usherami choc pewnie w wielu aspektach zakres ten bedzie lepszy niz do tej pory. Poszukalbym tu raczej amplifikacji w stylu Krell Kav 400xi. Dopiero ten wzmacniacz zapewnia liniowe neutralne granie z idealnym wrecz dolem pasma. Nie znalazlem do tej pory niczego innego co zagraloby lepiej a kosztowaloby mniej niz 20tys zl. Mowie o cenach za nowe urzadzenie.

 

A może akustyka do poprawki

Akustyka i samo ustawienie kolumn i fotela to polowa sukcesu i glowny powod problemow wlasnie najczesciej z basem..Wlasciwie to od tego zagadnienia nalezy zaczynac.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 miesiące temu...

Doszła mnie informacja, że Usher skończył albo kończy swoją działalność.Ktoś coś słyszał? Czy firma, która według mnie nie ma konkurencji w swoich przedziałach cenowych się zwija?

Edytowane przez djmilkyway

Stereo: Sony E9000ES + N9000ES; Sony MXD-D3; Technics SL-1200 mk2; kolumny: Usher CP-730 Kino: Yamaha rx-v767 + Usher CP730 + Focal.JMlab (cent, rear, sub)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Doszła mnie informacja, że Usher skończył albo kończy swoją działalność.Ktoś coś słyszał? Czy firma, która według mnie nie ma konkurencji w swoich przedziałach cenowych się zwija?

Tak źle nie jest firma się nie zwija dziś miałem okazję porozmawiać o tym w salonie audio . Kolumny zdobyły uznanie i poszły duże zamówienia z Zachodu Anglii , Niemiec . Nie nadążając z produkcją jest problem z dostarczaniem na rynek Polski . Ten zachodni jest bardziej prestiżowy więc w najbliższym czasie czeka nas sprowadzanie Usherów z zachodu .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To dobrze, że to jakaś plotka poszła, bo bardzo bym się zdziwił gdyby firma zaprzestała działalności skoro rozkuchuje w sobie coraz więcej osób. Ja wiem, że moimi kolejnymi kolumnami będą z serii AC. Chciałbym ac20, ale zobaczymy jak sprawy budżetowe się w najbliższych miesiącach potoczą.

Edytowane przez djmilkyway

Stereo: Sony E9000ES + N9000ES; Sony MXD-D3; Technics SL-1200 mk2; kolumny: Usher CP-730 Kino: Yamaha rx-v767 + Usher CP730 + Focal.JMlab (cent, rear, sub)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.