Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  107 członków

Usher Klub
IGNORED

Klub miłośników marki Usher


falek77
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

A jak wygląda efektywność jednych i drugich taka rzeczywista no i impedancja

 

Jeśli nie wierzysz w SPL tych kolumn, to raczej bez pomiarów się nie obejdzie.

Aby zmierzyć przebieg impedancji też jest potrzebny sprzęt pomiarowy, ale akurat impedancję się łatwiej mierzy niż SPL.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchałem mini dencer w połączeniu z końcówką KRELL KAV250A , niestety nie moja bajka - do cięższej muzy może być , może z innym źródłem było by troszkę lepiej .

Mnie brakowało prawdziwego wypełnienia barwy.

Bez odsłuchów się nie obejdzie , każdemu odpowiada inny przekaz .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dopisuję się z Usherami v601 w kolorze złota brzoza.....zasilam je końcówką mocy Linn LK140 oraz jako preamp i źródło pracuje linn classik k + squeezebox z dac digilog w dedykowanej obudowie

 

http://www.audiostereo.pl/odtwarzacz-strumieniowy-do-linn-classika_116118.html

Edytowane przez torbyd
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 miesiąc temu...

Muszę coś zmienić bo słucham przeważnie wieczorami oprócz niedzieli i one potrzebują głośniej się rozpędzić a ja chce coś co ruszy z małą głośnością,trochę to denerwuje mnie bo na godz.9 jest dobrze a bass rusza fajnie od 10 i jest za głośno dla mnie w bloku w 20m2,coś w tym stylu hmm?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm, ja mam na to cichsze słuchanie taki nieaudiofilski patent, który nie spodoba się bardzo wielu userom tego forum i nie tylko. Otóż zanim nabyłem wspomniane Ushery to posiadam z poprzedniego zestawu sub Rel T5 do tego mam wzmac. Yamaha i gdy wieczorem chcę sobie coś cichutko posłuchać na V-601 to korzystam z regulowanego loudnessu. Wg mnie jest to rewelacyjne rozwiązanie, szczególnie w wydaniu Yamahy, która daje taką możliwość. Basy są idealne, a i góra sympatycznie nadąża plus do tego wyraźny środek.

Z kolei gdy wkraczam z pokrętłem wzmocnienia na godz. 10 i czasem wyższą to i sub nie potrzebny i tryb "direct" włączam a kolumny przyjemnie równo obsługują całe pasmo.

Edytowane przez Mathia74
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 miesiące temu...
  • 1 miesiąc temu...
  • 3 miesiące temu...
  • 2 miesiące temu...

Dziś miałem okazję posłuchać Usher V 604 z dobrze do nich pasującym pomieszczeniu . na Heglu H 200 . Słowa uznania za zestrojenie tych kolumn znakomity wgląd w nagranie i perfekcyjna barwa . Kilka lat miałem Minas Anor i to jest ten sam wysoki poziom muzycznej uczty .

Swoją drogą nie słyszałem jeszcze skopanej konstrukcji Ushera za to niemal każdy ich głośnik mam wrażenie ma sporo za niską cenę .

Edytowane przez jacm
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grałem na nich w 4 różnych pomieszczeniach od 12 do 35 metrów wychodzi że optymalne dla nich jest ok 18 do 24 metrów . Zależy od akustyki .

 

Generalnie chylę czoła dla strojenia kolumn tej marki miałem okazję przesłuchać najtańsze modele i najwyższe i każde mają sznyt audiofilski , nie ma tam psucia dzwięku na siłę wręcz przeciwnie jest strojenie na max z tego co się da osiągnąć z danych paczek i przetworników . Nawet 520 miały coś w sobie z drogich konstrukcji .

Edytowane przez jacm
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Również wydaje mi się , że optymalnie jest około 20 metrów , dla V604 .

Bardzo cenię Ushera właśnie za niesamowitą barwę , czym wyższe modele tym lepiej .

Kiedyś słuchałem ich z końcówką Usher R1,5 i powiem , że żadna integra nie była w stanie tak kontrolować tych kolumn.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobrze...skoro są takie super to dlaczego są dla Was przeszłością?

Ja przyznaję się, sprzedałem V-601 bo wg mnie scena stereofoniczna była kiepska i brak im było żywości czy raczej szybkości przekazu. Po zachłyśnięciu się nimi na początku rozstałem się z nimi bez większego żalu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przesiadka na wyższe modele .

Właśnie stereofonia , scena i rozdzielczość jest również mocną stroną Ushera , a rozlewający się bas to wina akustyki , z końcówką był niesamowicie szybki przekaz .

Ale nie do końca nadają się do każdego gatunku muzyki .

Edytowane przez nikko
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobrze...skoro są takie super to dlaczego są dla Was przeszłością?

Ja przyznaję się, sprzedałem V-601 bo wg mnie scena stereofoniczna była kiepska i brak im było żywości czy raczej szybkości przekazu. Po zachłyśnięciu się nimi na początku rozstałem się z nimi bez większego żalu.

Podejżewam że z wolnymi wzmakami typu angielskie granie ushery zagrają jak ciepłe kluchy . Hegel jest szybki z nim ushery grają ciepło ale dynamicznie nie ma mowy o zmuleniu czy braku rozdzielczości i dynamiki . H 200 gra z nimi jak chce jest lampowa barwa i tranzystorowy wykop i dynamika .

604 idą do kumpla tylko dlatego że wyparły je u mnie Audio Physic Avannti cena 28 000 zł . i to w większym pomieszczeniu . W mniejszym Ushery grają lepiej od Avanti . Pomieszczenie i zgranie kolumn to podstawa . Tam gdzie Avanti się duszą 604 grają jak ryba w wodzie a gdzie Ushery nie dają rady w 36 metrach Avanti się otwierają . Co trzeba przyznać w mniejszym pomieszczeniu Ushery dają dźwięk z bardzo bardzo wysokiej półki .

Edytowane przez jacm
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uczciwie muszę przyznać, że barwę mają wspaniałą i właśnie tego mi było najbardziej szkoda przy sprzedaży.No ale cóż....poszły do kolejnego melomana, który był i jest chyba zachwycony. Podkreslić też muszę wzorową budowę. Ich obudowa była wręcz pancerna/sztywna jak na kolumnę podstawkową i bardzo podobał mi się ich...wygląd, taki bardzo klasyczny. Jak spojrzymy na Harbety czy Grahamy to ta sama szkoła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ushery potrzebują mocnego pieca mają zjawiskową barwę jak piec ma kontrolę i szybkość to grają to zjawiskowo . Liczy się jak najwyższy damping factor wtedy jest dynamika i rozdzielczość . Podłączanie do zamulonych pieców to zabójstwo dla tych głośników . Swoją drogą mało kiedy się zdarza żeby kolumienki za 2000 zł czy 6000 zł grały barwą jak konstrukcje za 15 000 zł .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 9 miesięcy temu...
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.