Skocz do zawartości
IGNORED

SACD pa pa


Gość rochu

Rekomendowane odpowiedzi

josef

"to raczej nie jest niespodzianka, że brzmiał dobrze - przyłożyli się więc jest OK

>wracamy do punktu gdy "ktoś" twierdzi, że SACD do kupienia za tygodniówkę bije drogie CD tylko

>dlatego, że jest "gęsty""

Ależ nigdy nic takiego nie twierdziłem. Po prostu sądzę, że dobry odtwarzacz SACD zazwyczaj będzie brzmiał lepiej od dobrego odtwarzacza CD przy odtwarzaniu dobrze nagranych płyt w tych formatach. Być może wyjątkiem jest wspomniany Accuphase, ale nie wiem - nie słuchałem. Nie twierdzę oczywiście, że jest to format idealny, ale muzyka dawna nagrana w tym formacie brzmi na moje ucho bardziej naturalnie i takie nagranie lepiej oddaje emocje. A propos tamtego audio show - słuchając SACD miałem wrażenie, że słucham dobrej lampy. Dlaczegoś z pomieszczeń, w których grały nawet drogie i uznawane za bardzo dobre systemy tranzystorowe mnie "wymiatało", chętnie naatomiast siedziałem tam, gdzie grała dobra hybryda albo lampa.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prym,

pisałeś oboje, więc odebrałem to jako pewnego rodzaju obelgę. Jeśli źle odebrałem Twój wpis, to przepraszam za mój poprzedni skierowany do Ciebie

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

=>meloman 62, 27 Lut 2009, 16:45

>A propos tamtego audio show - słuchając SACD miałem wrażenie, że słucham dobrej lampy.

 

No właśnie miałeś tylko wrażenie a tutaj chodzi, aby porównać oba formaty; łeb w łeb, na tej samej, dobrej klasy sprzęcie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Duże osiągnięcia pojawiają się wyłącznie wtedy gdy oczekiwania są duże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uważam tak jak wyżej tzn.tak długo jak wydawcy nie będą wydawać zadawalającej ilości płyt tak długo format jest martwy a dyskusja na ten temat to nic innego jak bicie piany.Każdy kto pójdzie kupić sobie SACD za grubą kase,to albo szurnięty albo nic z takiej kasy sobie nie robi.Nic innego nie potrafię sobie wyobrazić.Może mam słabą wyobrażnie?Wątpie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

prym, 27 Lut 2009, 16:59

 

".Każdy kto pójdzie kupić

>sobie SACD za grubą kase,to albo szurnięty albo nic z takiej kasy sobie nie robi.Nic innego nie

>potrafię sobie wyobrazić.Może mam słabą wyobrażnie?Wątpie."

 

Nie mogę się z Tobą zgodzić. Jeżeli odtwarzacz odtwarza bardzo dobrze CD, a SACD jeszcze lepiej to zakup takiego urządzenia jest racjonalny w przypadku kogoś słuchającego klasyki. Normalnie będzie słuchał bardzo dobrego dźwięku z płyt CD od czasu do czasu ciesząc się "fajerwerkami" z niestety na razie dość nielicznych płyt SACD.

SACD można zatem traktować jako bonus, i zdaje się że wiele firm produkujących sprzęt do sprawy podchodzi właśnie w ten sposób.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

meloman 62, 27 Lut 2009, 17:22

>SACD można zatem traktować jako bonus, i zdaje się że wiele firm produkujących sprzęt do sprawy

>podchodzi właśnie w ten sposób.

 

Widzę raczej inną zależność dobre nagranie traktuję jako bonus i nie ma dużego wpływu na to rodzaj formatu; czy to vinyl czy CD czy SACD dla melomana jak piszesz w o sobie format nie powinien aż tak zakrzywiać perspektywy na słuchanej muzyce to nie tak

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Duże osiągnięcia pojawiają się wyłącznie wtedy gdy oczekiwania są duże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

taki Denon DCD1500ae na CD jest do dupy, a na SACD juz da sie sluchac

...jesli mozna kupic plyte na SACD w cenie zwyklego CD to ja kupuje;)

bo jest lepiej i juz

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co ja wiem z rozmów "kuluarowych", to poziom dźwięku SACD na DCD-1500AE stanowi średnio-niski poziom w bezwzględnej skali urządzeń odtwarzających tylko CD.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

meloman62.Sam sobie odpowiadasz

>niestety na razie dość nielicznych płyt SACD

Będziesz jako bonus słuchał w kółko tych samych nagrań?

Wystarczy za kasę,którą wydałeś na swój SACD kupić(może trochę dołożyć)lepsze CD i już by było z korzyścią.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wełniany,

Nie kupuję płyt ze względu na jakość dźwięku na niej nagranego - to byłoby chore. Kupując płytę biorę pod uwagę przede wszystkim to, co i przez kogo jest na niej nagrane. Mam parę płyt np. Monteverdiego czy Charpentiera, których nie lubię - nie podobają mi się wykonania. Natomiast jeżeli mam do wyboru płytę dobrze i źle brzmiącą zawierającą ten sam materiał muzyczny wybiorę naturalnie tę lepszą.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prym,

być może masz rację, ale uważam że dźwięk z CD mam całkiem dobry. Na pewno są odtwarzacze CD grające o wiele lepiej, ale też kosztują one wielokokrotnie więcej. Poza tym często słucham tych samych płyt, więc jeżeli dostanę dobrze nagraną SACD z utworem, który lubię mam dużą frajdę.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

=>meloman 62, 27 Lut 2009, 17:37

Tego właśnie nie rozumiem, po co się upierać przy "lepszym" SACD jak wykonania naprawdę świetne zarówno Monteverdiego, Purcela, Rameau znajdziesz bez problemu, znacznie łatwiej na CD ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Duże osiągnięcia pojawiają się wyłącznie wtedy gdy oczekiwania są duże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość discomaniac71

(Konto usunięte)

meloman 62

27 Lut 2009, 17:22

O mnie » Ignoruj » PW »

stat: 299 / 199 / 0

 

prym, 27 Lut 2009, 16:59

Nie mogę się z Tobą zgodzić. Jeżeli odtwarzacz odtwarza bardzo dobrze CD, a SACD jeszcze lepiej to zakup takiego urządzenia jest racjonalny w przypadku kogoś słuchającego klasyki. Normalnie będzie słuchał bardzo dobrego dźwięku z płyt CD od czasu do czasu ciesząc się "fajerwerkami" z niestety na razie dość nielicznych płyt SACD.

SACD można zatem traktować jako bonus, i zdaje się że wiele firm produkujących sprzęt do sprawy podchodzi właśnie w ten sposób.

 

 

Sek w tym ze w najwyzszej klasie cenowej urzadzen odtwarzajacych duzo lepiej SACD jest jak na lekarstwo. SACD Standard stanowi tutaj wyjatek dlatego posluchaj innych klockow.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ble, bleeee, blep, ble ble, blebleble, ble, ble.... Ble, bleeee, blep, ble ble, blebleble, ble, ble.... Ble, bleeee, blep, ble ble, blebleble, ble, ble.... Ble, bleeee, blep, ble ble, blebleble, ble, ble.... Ble, bleeee, blep, ble ble, blebleble, ble, ble.... Ble, bleeee, blep, ble ble, blebleble, ble, ble.... Ble, bleeee, blep, ble ble, blebleble, ble, ble....

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Wiedza i doświadczenie przychodzą z wiekiem, najczęściej z wiekiem trumny.

Trochę sensu poproszę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

widzisz meloman - jesteś w tej komfortowej sytuacji, że klasyka i jazz stanowi większość nagrań SACD

tak jak pisał audioholik - "na 6000 płyt 1000 to perełki" - dla mnie 50 było by fajnych reszta to nie perełki ale zwykły granulat :)

 

druga sprawa - jasne, że można kupić bardzo dobry SACD, który również na CD gra bardzo dobrze - ale rynek wtórny takich urządzeń prawie nie istnieje a ceny są jeszcze zbyt wysokie - więc mając do dyspozycji np. te 2500zł to wolę kupić bardzo dobre CD z drugiej ręki niż takie sobie SACD nówkę

 

trzy - ktoś wie jakie lasery siedzę w odtwarzaczach SACD? żeby nie było niespodzianki, że za trzy lata taki laser padnie a potem okaże się, że wymiana lasera to połowa kosztu nowego klocka... (KSS 213 rulez ;) )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Panowie format blue ray w najlepszej sytuacji w Polsce będzie miało u siebie 10% społeczeństwa, a chętnych do odtworzenia filmu w dobrej jakości jest w naszym kraju napewno więcej niż chętnych do zakupu zestawu hi-fi. Obawiam się że przy urządzeniach z przedziału cenowego 20000 pln w górę, chętnych w różnych przedziałach cenowych do wymiany czystego cd na scad będzie może w optymistycznym wariancie ze snobami którzy chcą posiadać może z 10000. Wogóle nie myślę nawet o tym że urządzenia do odtwarzania scad będą w ogólnodostępnych cenach takich jak w tej chwili odtwarzacze dvd ponieważ na nich słychaćby było czy odtwarzacz gra albo nie gra a właściciel takiego urządzenia będzie podniecał się nie dźwiękiem tylko diodą która będzie sygnalizować że właśnie odtważa material z płyty scad.

Więc przy moim daleko posuniętym optymiźmie sprzedanych odtwarzaczy scad powiedzmy powyżej 3000 pln będzie 10000, powiedzmy że każdy z nich wymieniając swoją płytotekę na wspomniany format kupuje 5 płyt w miesiącu czyli 60 rocznie.

60000 sztuk...

audiofilskiego brzmienia...

ile razy widzieliście podobnie brzmiący slogan

Ja osobiście w d..ie mam standard-ponieważ są świetne winyle świetne cd i pewnie świetne scad. problem leży w nas-czy pogonimy wszystko co cieszyło nasze ucho i zaczniemy zbierać od początku czy po prostu wolimy ten czas spędzić na poszukiwaniu nowej muzyki jeszcze nie posiadanej, jeszcze nie odkrytej. A to że gdzieś na granicy percepcji na poziomie -20db coś dłużej wybrzmi czy dźwięk się dłużej odbije że blachy zabrzmią pełniej.

Ja mam budżetowy zestaw, ale doceniam zabawki po 10000 20000 pln(wyżej jeszcze nie doceniam bo za mało słuchałem żeby zrozumieć) ale gdybym miał do wyboru wymienić odtwarzacz cd na lepszy to napewno niebyłby to scad ale jakiś 10 12letni highend cd za tą samą kasę.

I co myślicie że scad za 3000 pln zabrzmi lepiej?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

silnik odmówił i gagacek nam przekazał jego ostatnie dzwięki "bleeee, blep" :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Duże osiągnięcia pojawiają się wyłącznie wtedy gdy oczekiwania są duże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gagacek, 27 Lut 2009, 17:57

 

>Ble, bleeee, blep, ble ble, blebleble, ble, ble.... Ble, bleeee, blep, ble ble, blebleble, ble,

>ble.... Ble, bleeee, blep, ble ble, blebleble, ble, ble.... Ble, bleeee, blep, ble ble, blebleble,

>ble, ble.... Ble, bleeee, blep, ble ble, blebleble, ble, ble.... Ble, bleeee, blep, ble ble,

>blebleble, ble, ble.... Ble, bleeee, blep, ble ble, blebleble, ble, ble....

 

jak zamienić b na "0", l na "1" to zdekodowaniu binarnym wychodzi "szatan"

 

;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość rochu

(Konto usunięte)

meloman 62,

 

>Mam prośbę do założyciela wątku o odblokowanie kolegi audiocholika - dyskusja stałaby się

>ciekawsza.

 

Nie stanie się ciekawsza.

Audicholik w kółko jak mantrę powtarza kilka banałów przeczytanych gdzieś w necie.

Zanudzi nas.

 

Poza tym zbanował mnie w wątku o JVC.

Zemsta to zemsta ; )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Własciwie to rochu pytał się czy będzie jakiś format lepszy od cd. I tu należałoby się zastanowić czy potrzebujemy takiego formatu. Ja na przykład nie wiem, bo nie słuchałem nagrań w gęstszym formacie niż CD. Chętnie bym się dowiedział czy można za pomocą formatów o większej rozdzielczości uzyskać znaczącą poprawę dźwięku. Może ktoś kto słuchał i ma naprawdę dobry sprzęt mógłby się wypowiedzieć w tym temacie. Sądząc po tym co piszą w gazetach, to jak najbardziej, ale ja gazetom nie wierzę ani trochę. Nawiasem mówiąc pomińmy tu SACD, bo ten jest spieprzony od początku.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

To jest ostatnie wolne miejsce na forum na Twoją reklamę...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dd6, 27 Lut 2009, 19:31

>Własciwie to rochu pytał się czy będzie jakiś format lepszy od cd. I tu należałoby się zastanowić

>czy potrzebujemy takiego formatu.

 

Ja zadał bym raczej inne pytanie czy wyższy format niż SACD jest uzasadniony ekonomicznie dla producentów?

 

Dla jak licznej grupy byłby przeznaczony i kto byłby w grupie docelowej?

 

Tanie SACD dla ludu się nie zapowiada tym bardziej nie bardzo widzę super formatu dla bogatych których jest garstka i zamiast sprzętu mogą sobie zapraszać muzyków na prywatne koncerty do własnych domów

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Duże osiągnięcia pojawiają się wyłącznie wtedy gdy oczekiwania są duże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w myśl ostatnio obowiązujacej zasady: nie trudno coś wyprodukować tylko trudno coś sprzedać

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Duże osiągnięcia pojawiają się wyłącznie wtedy gdy oczekiwania są duże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawiasem mówiąc na aktualnej stronie stereo.de jest artykuł dokładnie na ten sam temat, co ten wątek. Wnioski są takie, że SACD jeszcze chwilę pozostanie jako niszowy format, podobnie nie ma specjalnie szans na Blue Ray. Jak chodzi o audiofili, to największe szanse ma download. Czyli najbardziej perspektywiczna inwestycja, to jakiś odtwarzacz sieciowy, który wspiera formaty wysokiej rozdzielczości (tylko czy one coś dają?).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

To jest ostatnie wolne miejsce na forum na Twoją reklamę...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

    Gość
    Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.


    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.