Skocz do zawartości
IGNORED

Jaki wzmacniacz do CD Technics ...


gregorjan

Rekomendowane odpowiedzi

Teraz wystarczy napisać: Poznań przeprasza za XYZ...:-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Skąpski idzie na ambasadora, wysiada, rozumiesz? A jak on poleci, to poleci Korszul, poleci też Broński i zgadnij kto po nich poleci? Po nich polecę ja! To znaczy ja bym poleciał, gdyby nie Kazik i to dozorostwo."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kobietę też można zmierzyć, może mieć świetne proporcje, ale...zupełnie Cię nie kręcić

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Skąpski idzie na ambasadora, wysiada, rozumiesz? A jak on poleci, to poleci Korszul, poleci też Broński i zgadnij kto po nich poleci? Po nich polecę ja! To znaczy ja bym poleciał, gdyby nie Kazik i to dozorostwo."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

atoposik, 2 Mar 2009, 21:28

 

>Po pierwsze na bocznicę !

 

Niech admin wytnie to dziadostwo jakie rozpoczął XYZtrol, wątek był w miarę normalny :-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jeżeli coś jest głupie ale działa, to nie jest głupie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)

TomekL3, 2 Mar 2009, 21:18

 

>Paweł , ty tylko naukowcy, nauka, testy ..a gdzie tu ezoteryka, rzeczy nieuchwytne,niemierzalne:)

 

Jeszcze (!) naukowcy nie wymyślili jak skutecznie komponować muzykę, więc tam szukaj nieuchwytnego i niemierzalnego, w audio już większość zostało zbadane. Sprzęt służy TYLKO do odtwarzania, spora ludzi na tym forum o tym nie wie i zrobili sobie z audio bożka do którego się modlą...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)

TomekL3, 3 Mar 2009, 07:48

 

>Sam napisałeś ,,większość" , więc nie wszystko jest zbadane.

 

tak, w zakresie głośników sporo jest jeszcze do poprawienia i w interakcji głośnik - pomieszczenie.

 

>Czy brałeś udział w testach

>odsłuchowych , na których się opierasz?

 

Jaka część Twojej wiedzy pochodzi z osobistego doświadczenia ? 0,05% ?!? Nie żyjemy już w średniowieczu.

Częściowo to co głoszę pochodzi z mojego doświadczenia, reszta pochodzi z wiarygodnych źródeł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

uuuu ...też tu jestem dajcie już pokój ....

 

a w odp. na wpis RAF'a co do ew. DAC - to jak się kształtują koszty zakupu , czym warto się zainteresować?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gregorjan, 3 Mar 2009, 10:44

 

>uuuu ...też tu jestem dajcie już pokój ....

>

>a w odp. na wpis RAF'a co do ew. DAC - to jak się kształtują koszty zakupu , czym warto się

>zainteresować?

 

Moim zdaniem warto. Koszta kształtują się od ok 500zł do paru tysiaków. Jest parę konstrukcji forumowych w formie kitów do montażu, bardzo ciekawych. W Twoim wypadku musisz sprawdzić czy dany DAC ma wejście optyczne, bo takim tylko dysponuje Twój CD. POZDRAWIAM:)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)

gregorjan, 3 Mar 2009, 10:44

 

>a w odp. na wpis RAF'a co do ew. DAC - to jak się kształtują koszty zakupu , czym warto się

>zainteresować?

 

Nie warto, jeden DAC od drugiego różni się wartościami na 3 miejscu po przecinku, żaden człowiek nie jest w stanie ich odróżnić.

Pieniądze przeznacz na dobre kolumny, tam NA PEWNO są różnice.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Domniemam "miszczu" uczony, o guru i fachowcu nasz że zważywszy na twoja wiedzę i doświadczenie nie powinieneś mieć żadnych problemów. Zadam ci zadanie: Weź sobie sonówke CD moze być na przykład XA30ES ze zmniennymi ustawieniami filtru (a raczej różnymi filtrami), podłacz oscyloskop (najlepiej cyfrowy) na wyjście zapodaj sinus 100hz 1khz i 15khz z płyty testowej, zrób zrzutę następnie powtórz tą samą czynność dla kolejnych ustawień, zmierz tdh sygnału, co się okaze nasz guru i dlaczego? Odnieś swój pomiar do tych z not aplikacyjnych samej kości CXD2562Q. Dodaj do tego pomiar zgodności fazowej dla 20khz każdego filtru również porównaj z notą. Być może powiesz które filtrowanie jest złe i dlaczego, być może różnic nie znajdziesz, może wytłumaczysz fenomen różnic sonicznych... Czekam na meryoryczną dyskusję (chociaż prędzej deszcz sprowadzę zaklęciami) i nie podawaj mi cudzych linków skoro przecież TY TYLE WIESZ.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jeżeli coś jest głupie ale działa, to nie jest głupie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)

opteron, 3 Mar 2009, 14:27

 

>Domniemam "miszczu" uczony, o guru i fachowcu nasz że zważywszy na twoja wiedzę i doświadczenie nie

>powinieneś mieć żadnych problemów. Zadam ci zadanie: Weź sobie sonówke CD moze być na przykład

>XA30ES ze zmniennymi ustawieniami filtru (a raczej różnymi filtrami), podłacz oscyloskop (najlepiej

>cyfrowy) na wyjście zapodaj sinus 100hz 1khz i 15khz z płyty testowej, zrób zrzutę następnie powtórz

 

To było zapewne do Disco, ale spróbuje mu pomóc i Tobie, bo pytanie jest banalne.

 

Jeśli będzie różnica pomiarowa większa niż 0,25 dB to to człowiek usłyszy (w zakresie słyszalnym przez człowieka), ale w to wątpię, bo jeszcze nie widziałem normalnego CD (a takim jest Sony) z takimi odchyłkami.

Wystarczająco jasne ? Jak nie, to przeczytaj kilka razy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

XYZPawel,

>bo jeszcze nie widziałem normalnego CD (a takim jest Sony) z

>takimi odchyłkami.

 

Inni za to słyszeli...

Zastanów się przez chwilę: jak można podsumować twój wpis? Czy określenie "namolny, dogryzający psychol" będzie obiektywne?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

XYZPawel

 

>Jeśli będzie różnica pomiarowa większa niż 0,25 dB to to człowiek usłyszy (w zakresie słyszalnym przez człowieka)

 

 

a....i sam wpadłeś Pawełku ..przecież zawsze krzyczysz o CD,ze grają tak samo...

no i wtopa, to jednak przy różnicy pomiarów 0,25 słychać zmiany..czy może nie? zastanów się jeszcze raz,bo już chyba dość tego pajacowania na forum.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

XYZPawel

3 Mar 2009, 08:40

 

>tak, w zakresie głośników sporo jest jeszcze do poprawienia i w interakcji głośnik - pomieszczenie.

Mam rozumieć , że w zakresie odtwarzaczy cd i wzmacniaczy już wszystko zrobione?

>Jaka część Twojej wiedzy pochodzi z osobistego doświadczenia ? 0,05% ?!? Nie żyjemy już w średniowieczu.

Częściowo to co głoszę pochodzi z mojego doświadczenia, reszta pochodzi z wiarygodnych źródeł.

Nie pytałem o Twoją cała wiedzę ale konkretnie o same testy porównawcze, brałeś w którym z nich udział?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

XYZPawel, 3 Mar 2009, 12:04

 

>gregorjan, 3 Mar 2009, 10:44

>

>>a w odp. na wpis RAF'a co do ew. DAC - to jak się kształtują koszty zakupu , czym warto się

>>zainteresować?

>

>Nie warto, jeden DAC od drugiego różni się wartościami na 3 miejscu po przecinku, żaden człowiek nie

>jest w stanie ich odróżnić.

>Pieniądze przeznacz na dobre kolumny, tam NA PEWNO są różnice.

 

A próbowałeś kiedyś kiepską elektronikę podpinać pod wyrafinowane kolumny? Radzę tak zrobić z użyciem neutralnych kabli. "Przefiltruje" ci klocuszki na amen - bedziesz wiedział o nich wszystko.

Twoja propozycja - byle jaka elektronika + jak najlepsze kolumny, jest idiotyczna. Prowadzi do obnażenia niedostatków elektroniki i w sumie uzyskania kaszaniastego dźwieku. Niedostatki należy kamuflować, nie obnażać. Nie ma sprzętu doskonałego. Każdy ma ułomności. Lepsza (nie mówię, że bardzo dobra) jest relacja - dobra elektronika i nieco słabsze kolumny, niż bardzo dobre kolumny i słaba elektronika. Ty "dziecięciu" za mało osłuchany jednak jesteś.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

XYZPaweł

mnie wymiana kolumn nie intresuje zupełnie, te są w zupełności ok., technicsa o tyle nie chcę wyrzucać przynajmniej na razie bo i tak będę potrzebował docelowo jeszcze przynajmniej jeden, syn 11 lat dorasta niech też od czegoś zaczyna, interesuje mnie co do niego dokupić z czym ma chodzić konkretnie

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapoluj na to

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)

Wij, 3 Mar 2009, 16:44

 

>A próbowałeś kiedyś kiepską elektronikę podpinać pod wyrafinowane kolumny? Radzę tak zrobić z

>użyciem neutralnych kabli. "Przefiltruje" ci klocuszki na amen - bedziesz wiedział o nich wszystko.

>Twoja propozycja - byle jaka elektronika + jak najlepsze kolumny, jest idiotyczna. Prowadzi do

>obnażenia niedostatków elektroniki i w sumie uzyskania kaszaniastego dźwieku. Niedostatki należy

>kamuflować, nie obnażać. Nie ma sprzętu doskonałego. Każdy ma ułomności. Lepsza (nie mówię, że

>bardzo dobra) jest relacja - dobra elektronika i nieco słabsze kolumny, niż bardzo dobre kolumny i

>słaba elektronika. Ty "dziecięciu" za mało osłuchany jednak jesteś.

 

synku, jak byłem audiofilem to Ty nie wiedziałeś, że coś takiego istnieje :)

Piszesz o czymś o czym nie masz pojęcia, powtarzasz bezmyślnie audiofilskie komunały, zresztą podobnie jak 90% tego forum. Masz zamknięty mózg, jak nie przykładając, rycerz...

Żeby coś się nauczyć musiałbyś się otworzyć na argumenty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)

gregorjan, 3 Mar 2009, 17:09

 

>XYZPaweł

>mnie wymiana kolumn nie intresuje zupełnie, te są w zupełności ok., technicsa o tyle nie chcę

>wyrzucać przynajmniej na razie bo i tak będę potrzebował docelowo jeszcze przynajmniej jeden, syn 11

>lat dorasta niech też od czegoś zaczyna, interesuje mnie co do niego dokupić z czym ma chodzić

>konkretnie

 

Jeżeli nie chcesz wymieniać kolumn, to w żaden inny sposób nie zmienisz tak naprawdę brzmienia. Zmiany wprowadzane przez inne elementy są poza percepcją człowieka, w przeciwieństwie do kolumn.

W testach ABX nikt nie potrafi odróżnić jednego wzmaka tranzystorowego od drugiego, tak samo jest z kablami, CD itd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.