Skocz do zawartości
IGNORED

Jaki wzmacniacz do CD Technics ...


gregorjan

Rekomendowane odpowiedzi

Odnośnie wymiany polskich wzmacniaczy na Technicsa - miałem PW9013 i jak przypomnę sobie jak to grało..eh..taka lipa, że każdy nawet najgorszy amplituner AV Technicsa zagrał lepiej. Ten wzmak po prostu nie grał, a powyżej pewnej mocy potrafił wygenerować falę prostokątną, zniszczyć każdy głośnik i zaraz potem sam sie spalić.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)

krzylo, 1 Mar 2009, 23:55

 

>Odnośnie wymiany polskich wzmacniaczy na Technicsa - miałem PW9013 i jak przypomnę sobie jak to

>grało..eh..taka lipa, że każdy nawet najgorszy amplituner AV Technicsa zagrał lepiej. Ten wzmak po

>prostu nie grał, a powyżej pewnej mocy potrafił wygenerować falę prostokątną, zniszczyć każdy

>głośnik i zaraz potem sam sie spalić.

 

Opisałeś cechę każdego wzmacniacza...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

XYZPawel

 

>Chodzi Ci o drogiego ? Bo dobry Technics to już jest :)

>Nie tylko ja, Ty też i NIKT na świecie nie odróżnił jednego CD od drugiego. Chyba, że patrząc na

>obudowę, czyli to co Wy robicie...

>A może pokażesz mi jakiś wiarygodny test ?

 

Cóż, zazwyczaj dobre są niestety drogie. Stare Technicsy były dobre. Ostatnia seria była już totalnie budżetowa i taki też te cedeki generują dźwięk. Nawet prawie flagowiec 770D gra do dupy.

W takim razie ja bedę pierwszy:))) Zapraszam cię do siebie z rzeczonym Technicsem. Zorganizujesz mi ślepy test. Obawiam się tylko, że nie bedę miał ani jednej pomyłki:) Zakład o butelkę dobrej whisky. Wchodzisz w to?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no XYZPaweł to wyzwanie jest ... jak się powiedziało A to trzeba i B ... ja się piszę na ten pojedynek - wij - nie z żadnej złośliwości ale z czystej ciekawości - jak XYZPaweł chcesz to ja się dorzucam do jakiegoś scotch'a ... hę , albo wybiorę się do HiFi we Wrocku i coś sobie wypożyczę ..

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)

Wij, 2 Mar 2009, 02:02

 

 

>>A może pokażesz mi jakiś wiarygodny test ?

>>Cóż, zazwyczaj dobre są niestety drogie.

 

właśnie opisałeś mechanizm sprzedaży hajendu: dobry sprzęt musi być drogi, więc jest...

 

>W takim razie ja bedę pierwszy:))) Zapraszam cię do siebie z rzeczonym Technicsem. Zorganizujesz mi

>ślepy test. Obawiam się tylko, że nie bedę miał ani jednej pomyłki:) Zakład o butelkę dobrej whisky.

>Wchodzisz w to?

 

jasne, z Poznania jesteś ?

Trzeba będzie jeszcze pomyśleć o wyrównaniu poziomów dźwięku i voila :))

 

Jakiś czas temu robiliśmu taki mały test koledze.... poległ, niestety.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też kiedyś zawzięcie broniłem Technicsa. Nadal uważam zresztą, że nie jest to aż takie gówno, jak wiekszość próbuje wmawiać. Ale ten sprzęt gra po prostu nieciekawie, płasko, bez życia, bez kopa i nie ma to nic wspólnego z liniowością. Słuchać się da, ale nie sprawia to żadnej przyjemności. Męczyłem się z tym jakiś czas i wmawiałem sobie, że jest fajnie, ale wystarczyło posłuchać kilku innych, niekoniecznie droższych (!) klocków, żeby Technicsa odstawić.

 

Mówię tu o tej najnowszej, "okrągłej" i plastikowej serii. Starszych nie słuchałem, podobno są całkiem dobre i nie mam prawa w to wątpić. Ostatnio miałem możliwość testowania decka RS-B965 - naprawdę dobrej klasy sprzęt (chociaż bez zachwytu).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja tak z innej beczki. Zostaw tego Technicsa i dokup do niego przyzwoitego DAC-a (przetwornik cyfrowo-analogowy) wtedy zaczniesz szukać lepszego wzmacniacza. Nie wiem jak chcesz by brzmiał Twój system, więc trudno mi coś poradzić konkretnego. Nie napisałeś też z jakimi kolumnami ma to grać. oraz w jakim pomieszczeniu. POZDRAWIAM:)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a tam bez życia,

mam cd technicsa pg5, którego już kilka razy chciałem się pozbyć, ale ciągle stoi, mimo iż brzydki jest to gra naprawdę przyzwoicie i nie bardzo wiem na co mógłbym go zmienić

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)

ozrabal, 2 Mar 2009, 09:17

 

>a tam bez życia,

>mam cd technicsa pg5, którego już kilka razy chciałem się pozbyć, ale ciągle stoi, mimo iż brzydki

>jest to gra naprawdę przyzwoicie i nie bardzo wiem na co mógłbym go zmienić

 

właśnie :)

Na tym forum trzeba mieć jaja, żeby przyznać, że Technics gra bardzo dobrze :))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

XYZPawel

 

 

właśnie opisałeś mechanizm sprzedaży hajendu: dobry sprzęt musi być drogi, więc jest...

 

Dobry dźwięk kosztuje i nie zmieni tego twoja karkołomna misja. Niestety:( Nie znaczy to jednak, że trzeba być milionerem by cieszyć się w miarę przyzwoitym brzmieniem. Można kupować przyzwoite używane rzeczy. Mamy znakomite wzmacniacze krajowej produkcji - Baltlab, Amplifikator. Nie kosztują fortuny. Jeśli nie - już z NAD'a da się sporo wycisnąć:) Z Technicsem z ostatniej serii nie da się nic zrobić. O ile jeszcze CD są w jakiś bolesny sposób do strawienia, o tyle wzmaki są maksymalnie tragiczne. To powinno stać w muzeum techniki jako wzór antybrzmienia.

 

jasne, z Poznania jesteś ?

>Trzeba będzie jeszcze pomyśleć o wyrównaniu poziomów dźwięku i voila :))

>

>Jakiś czas temu robiliśmu taki mały test koledze.... poległ, niestety.

 

Tak, jasne. Wirtualnie zapewne poległ. Czy odległość 600km stanowi dla ciebie przeszkodę?:)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

XYZPawel

>Na tym forum trzeba mieć jaja, żeby przyznać, że Technics gra bardzo dobrze :))

 

Nie, aby na tym forum napisać że ten CD gra bdb trzeba być kretynem -> xyz

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Wiedza i doświadczenie przychodzą z wiekiem, najczęściej z wiekiem trumny.

Trochę sensu poproszę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

RAF-

pokój ok 30m , ale przestrzeń odsłuchu nieco ograniczona powiedzmy do ok. 20m poprzez nieco wymuszone ustawienie kolumn, salon otwarty z jednej strony na kuchnię z drugiej na holl - a pośrodku sprzęt, kolumny yamaha NS-8900

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

kolumny te odsłuchiwałem z którymiś miisionami i coś tam jeszcze gość podłączał ale te miały najbardziej naturalne brzmienie, więc je mam bo wyszedłem z założenia że jak się "rozgrzeją" to będą i tak inaczej chodziły a na niektóre barwy to i tak mogę mieć wpływ w przyszłości, tudzież regulacji czy doboru sprzętu. A poza tym sprzętu jeszcze w przyszłości będę jeszcze potzrebował trochę, do wykończenia sypialnie na górze /tutaj sprzęcik do love story/ i mam nadzieję na taki salonik stereo na pięterku ... można powiedzieć , że moja przygoda ze sprzętami rozpoczyna się dopiero hihi.

A moje ulubione klimaty to Led Zeppelin, Deep Purple i Pink Floyd.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też jestem zdania, że dobry sprzęt wcale nie musi być drogi. I dlatego też nie warto kupować sprzętu Technicsa z tej serii, bo jego ceny są znaczne i za taką sumę można po prostu kupić coś znacznie lepszego. Natomiast nie uważam też, żeby była to jakaś totalna tragedia, do słuchania się na pewno nadaje, słyszałem w życiu gorsze klocki. Jak ktoś chce takiego Technicsa, to jesgo wybór i ma do tego prawo. Tak że życzę zadowolenia ze słuchania :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gregorjan, 2 Mar 2009, 10:09

 

>RAF-

>pokój ok 30m , ale przestrzeń odsłuchu nieco ograniczona powiedzmy do ok. 20m poprzez nieco

>wymuszone ustawienie kolumn, salon otwarty z jednej strony na kuchnię z drugiej na holl - a pośrodku

>sprzęt, kolumny yamaha NS-8900

>

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

>kolumny te odsłuchiwałem z którymiś miisionami i coś tam jeszcze gość podłączał ale te miały

>najbardziej naturalne brzmienie, więc je mam bo wyszedłem z założenia że jak się "rozgrzeją" to będą

>i tak inaczej chodziły a na niektóre barwy to i tak mogę mieć wpływ w przyszłości, tudzież regulacji

>czy doboru sprzętu. A poza tym sprzętu jeszcze w przyszłości będę jeszcze potzrebował trochę, do

>wykończenia sypialnie na górze /tutaj sprzęcik do love story/ i mam nadzieję na taki salonik stereo

>na pięterku ... można powiedzieć , że moja przygoda ze sprzętami rozpoczyna się dopiero hihi.

>A moje ulubione klimaty to Led Zeppelin, Deep Purple i Pink Floyd.

 

W takim razie myślę, że warto zainteresować się wzmacniaczami Yamahy. Wzmacniacze tej firmy są robione bardzo rzetelnie, do tego będą pasowały brzmieniowo pod Twoje kolumny. Co do konkretnego modelu to będziesz musiał trochę poszukać na forum, bo dużo jest opisów brzmienia w konkretnych konfiguracjach. Raz jeszcze namawiam Cię do zostawienia tego cd i dokupienia DAC-a. Daje to dużą elastyczność w systemie. Technicsy mają jedne z najlepszych algorytmów korekcji błędów, do tego ich napędy służą długo i mają bardzo niski współczynnik awaryjności. Jak znudzi Ci się ten cd zawsze będziesz mógł go wymienić na coś innego. Moim zdaniem dużo lepszy efekt uzyskasz dokupując do niego DAC, zamiast ładować kasę w cd na poziomie ok 2000zł. POZDRAWIAM:)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)

Wij, 2 Mar 2009, 09:57

 

>właśnie opisałeś mechanizm sprzedaży hajendu: dobry sprzęt musi być drogi, więc jest...

>Dobry dźwięk kosztuje i nie zmieni tego twoja karkołomna misja. Niestety:(

 

Tylko jeśli chodzi o kolumny, tam jest jeszcze sporo do poprawienia. Jeśli chodzi o resztę sprzętu, to płacisz za wygląd i nazwę i ewentualnie moc, w przypadku wzmaków.

 

>Tak, jasne. Wirtualnie zapewne poległ.

 

żyje, ale w teście poległ...

 

>Czy odległość 600km stanowi dla ciebie przeszkodę?:)

 

Widzę, że dla Ciebie stanowi ? Przypominam, że na to Ty powinieneś udowodnić, że słyszysz :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

XYZPawel

 

Widzę, że dla Ciebie stanowi ? Przypominam, że na to Ty powinieneś udowodnić, że słyszysz :)

 

Co, już ci cieknie po nogach?:) Rozumiem, że ja mam przyjechać do ciebie? Nie ma sprawy! Zaznaczam, że nie bedę targał do Poznania całego systemu. Sam odtwarzacz mogę wziać i oczywiscie swoje kable. Nie będziemy profanować testu twoimi sznurówkami. Uważam sprawę za otwarta:)

 

Jeśli chodzi o resztę sprzętu,

>to płacisz za wygląd i nazwę i ewentualnie moc, w przypadku wzmaków.

To też oczywiście. O jednej rzeczy jednak zapomniałeś. Przede wszystkim płacisz za brzmienie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>sprzedaj gówno i kup normalne cd

 

Przeciez gregorjan napisał ze dzwiek mu odpowiada,a Twoja odpowiedz swiadczy tylko o Twojej kulturze osobistej. Ja tez mam CD Technicsa dzwiek mi odpowiada i nie bede sie na siłe uszczęsliwial bo slucham muzyki nie sprzetu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)

Wij, 2 Mar 2009, 11:38

 

 

>Widzę, że dla Ciebie stanowi ? Przypominam, że na to Ty powinieneś udowodnić, że słyszysz :)

>Co, już ci cieknie po nogach?:) Rozumiem, że ja mam przyjechać do ciebie? Nie ma sprawy! Zaznaczam,

 

:))

 

>że nie bedę targał do Poznania całego systemu. Sam odtwarzacz mogę wziać i oczywiscie swoje kable.

>Nie będziemy profanować testu twoimi sznurówkami. Uważam sprawę za otwarta:)

 

Ok, poczekamy, jak moja rodzina wyjedzie i się NA PEWNO odezwę. Mam Marantza CD6002 mam nadzieję, że jest wystarczająco lowendowy ? ;)

Masz pre z regulacją balansu ?

 

>To też oczywiście. O jednej rzeczy jednak zapomniałeś. Przede wszystkim płacisz za brzmienie.

 

tak właśnie Ci sie wydaje :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Im dyskusja staje się bardziej offtopic tym Paweł bierze w niej aktywniejszy udział. No cóż, to taka przypadłość troli.

 

Do tematu, są na prawdę fajne CD technicsa, akurat teraz naprawiam SL-PS840, zaskakująco przyzwoicie brzmiący odtwarzacz, zwłaszcza gdy popatrzymy do środka. Bieda z nędzą, pusto aż echo się niesie a GRA i ta bardzo przyjemnie. Bardzo pozytywne wrażenie wywiera napęd, dzisiaj takich nigdzie nie spotkamy. Są jeszcze dwa wyższe i "współczesne" odtwarzacze techniaka z czego jeden jest dzielony. Niższymi modelami faktycznie nie ma sobie co głowy zawracać, jesli jednak autor wątku chce zostać przy tym co ma, radzę mu zmienić na 770D bo wygląda tak samo, cena praktycznie ta sama a gra lepiej. Nie mowię wyrzuć bo to technics, po prostu proponuje w tym samym budżecie lepsze rozwiązanie uwzględniając być może sentyment do tej marki. Ja też trochę mam, bolało mnie przesiadanie się z wysokich modeli SU-A800DMII na malutkiego i cholernie brzydkiego i nie posiadającego pilota NAD-a 310, który pomimo 3x mniejszej mocy potrafił zagrzmieć aż ściany się trzęsły a technics nawet z gałkami od barwy tonów tego nie oferował, grał matowo i płasko a takie rzeczy jak czystość brzmienia to szkoda w ogóle gadać. Od tego wzmacniacza (310-tka) nie używałem korekty tonów gdyż robiło się to zbędne, może poza cichym słuchaniem ale to temat na osobną dyskusje. Nikt złośliwie nie pisze że ostatnie modele technicsa to de fakto złomy, o ile z CD kilka modeli się jakoś tam broni to w przypadku wzmacniaczy już tak różowo nie ma. Na koniec krótko, jesli masz kupić coś ze współczesnych wzmacniaczy technicsa, to faktycznie kup COKOLWIEK ale innego.

 

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jeżeli coś jest głupie ale działa, to nie jest głupie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Technics moze zagrać całkiem znośnie i niemęcząco jeśli spełnione są pewne warunki:

- nie oczekujemy neutralności,

- nie zależy nam na wkręcaniu sprzętu na wysoki poziom głośności,

- dysponujemy łatwymi do napędzenia kolumnami o muzykalnym brzmieniu, jak tannoye m2 czy dawne Aegisy.

- przyjazne pomieszczenie, muzyka raczej jako tlo.

 

Bylem swego czasu a jazzowej knajpce na podkarpaciu, nieduże pomieszczenie całkowicie w =drewnie= nagłośnione, jak się potem okazało technicsami ze średniej półki i wspomnianymi Aegisami, i grało tak że podejrzewam groźni technicsożercy z tego forum rozdziawiliby buźki ze zdziwienia.

 

Nb. polecanie jako alternetywy dla japońskiej budżetówki innej japońskiej budżetówki to chyba żart, w każdym razie nie recepta na żaden rzeczywisty upgrade.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak, jeżeli mówimy o budżetowych wzmacniaczach technicsa to rzeczywiście możemy powiedzieć , że grają słabo, nie strasznie ale po prostu mało wybitnie (eufemizm). Natomiast jeśli weźmiemy pod uwagę CD technicsa to mogę z całą pewnością powiedzieć, że na tle innych budżetowych japońskich CD grają i sprawują się całkiem nieźle, czyli mówiąc krótko: wzmacniaczom technicsa mówimy jednak NIE, cedekom dajemy kredyt zaufania

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Skąpski idzie na ambasadora, wysiada, rozumiesz? A jak on poleci, to poleci Korszul, poleci też Broński i zgadnij kto po nich poleci? Po nich polecę ja! To znaczy ja bym poleciał, gdyby nie Kazik i to dozorostwo."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

discomaniac71

 

Wiadomo, "wycieraczki" to już inna półka

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Skąpski idzie na ambasadora, wysiada, rozumiesz? A jak on poleci, to poleci Korszul, poleci też Broński i zgadnij kto po nich poleci? Po nich polecę ja! To znaczy ja bym poleciał, gdyby nie Kazik i to dozorostwo."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jarex, 2 Mar 2009, 12:52

 

>discomaniac71

>

>Wiadomo, "wycieraczki" to już inna półka

 

tych dobrze grających też było tylko kilka...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jeżeli coś jest głupie ale działa, to nie jest głupie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)

opteron, 2 Mar 2009, 12:25

 

>Im dyskusja staje się bardziej offtopic tym Paweł bierze w niej aktywniejszy udział. No cóż, to

>taka przypadłość troli.

 

Cóż, im mniej masz do powiedzenia merytorycznego tym bardziej chamowaty się stajesz, cóż taka przypadłość niewykształconych ludzi. Braki wiedzy uzupełniają agresją. Należy im tylko współczuć.

 

Jeśli Ci się wydaje, że Twoje WRAŻENIA, to jest jakaś wiedza, to chłopie, mylisz się bardzo, to są tylko Twoje wyobrażenia, NIC więcej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.