Skocz do zawartości
IGNORED

Jaka alternatywa dla Foobara


Gość rochu

Rekomendowane odpowiedzi

Gość rochu

(Konto usunięte)

To nie kwestia wiary czy nie wiary.

Gdybym wyznawał teorię bit-perfect-a wystarczyłaby mi Manta za 100 zł z Tesco ; )

Sam fakt zgodności ilości bitów nie świadczy o tym czy urządzenie gra dobrze czy do bani.

Badanie bit-perfect przecież nie bierze pod uwagę wielu aspektów przesyłu danych jak np zjawiska jittera.

To prosta komparycja polegająca na tym że, wypuszczamy np 100 bitów i odbieramy 100 bitów. Nie ważne jak, w jakim czasie i w jakiej kolejności.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rochu, 26 Mar 2009, 21:14

 

(...)

>A tak merytorycznie, to przez kilka ostatnich dni podziałałem nad moim playerkiem i Foobar zaczął

>grać na dużo przyzwoitszym poziomie.

 

A możesz napisać co takiego zrobiłeś? Jestem bardzo ciekawy, może i mój Foobar wzniósł by się na wyższy poziom :>

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rochu, 27 Mar 2009, 00:23

 

>Zaekranowanie kabli SATA, obudowy na dysk twardy i karty dźwiękowej plus wklejenie kilku blach

>mających za zadanie obudowanie samego zasilacza.

>U mnie poprawa znaczna.

 

 

Ok. jakby co to wiesz... na Łysej. Każdy z własnym kotem

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wypróbowałem tego WaveLaba i niestety, ale zrobiło się chłodno i ponuro. Do tego stopnia, że Macarena brzmi jak marsz pogrzebowy. Niezmiennie polecam XXHighEnd + odpalony w tle 3D Mark dla rozgrzewania procesora i RAMu (nie wolno dyskryminować krzemu względem lampy). Pamiętajmy, że jeśli ustawiamy maksymalny bufor w programie odtwarzającym, to w sterownikach karty należy zjechać z latencją poniżej 1 ms.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeszcze tylko jedno słówko,foobar 2000 + ASIO ale zamiast orginalnych sterów creativa-Sterowniki KX PROJECT - www.kxproject.com (wersja 3537 final) - tylko dla kart creative'a,wykorzystują potencjał karty w 100%,potrzebna jaka kolwiek karta creativ SBLIVE , AUDIGY , AUDIGY2,jest naprawde dobrze,większoś proponowanych playerów to nakładki na WMP i nic więcej,niemożna spodziewć się zmiany dzwięku,prosze poczytać może ktoś spróbuje

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rochu:

 

>To nie kwestia wiary czy nie wiary.

>Gdybym wyznawał teorię bit-perfect-a wystarczyłaby mi Manta za 100 zł z Tesco ; )

 

Manta za 100 zł nie musi być bit-perfect, prócz tego może mieć inne wady, od głośnej pracy mechanizmu poczynając ;)

 

>Badanie bit-perfect przecież nie bierze pod uwagę wielu aspektów przesyłu danych jak np zjawiska

>jittera.

 

Ach, więc rozważamy także technikę? Skoro tak, OK. Czy różne programy do odtwarzania, podające sygnał na wyjście cyfrowe jednej i tej samej karty dźwiękowej, mogą powodować różny jitter?

 

>To prosta komparycja polegająca na tym że, wypuszczamy np 100 bitów i odbieramy 100 bitów. Nie ważne jak, w jakim czasie i w jakiej kolejności.

 

Sam wiesz, że zdrowo przesadziłeś w powyższych twierdzeniach. Sygnał SPDIF musi być podawany w odpowiednim czasie, inaczej powstają błędy transmisji. Są słyszalne w postaci trzasków czy przerw, ale nie w formie "poluzowanego basiku".

 

Jeżeli różne programy brzmią ci inaczej, zacząć należy właśnie od sprawdzenia bit-perfect. Może okazać się, że dane podawane na wyjście cyfrowe w którymś przypadku nie będą zgodne z oryginałem, to pozwoli ci szukać winnego.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kraft135, 27 Mar 2009, 00:52

 

>Wypróbowałem tego WaveLaba i niestety, ale zrobiło się chłodno i ponuro. Do tego stopnia, że

>Macarena brzmi jak marsz pogrzebowy. Niezmiennie polecam XXHighEnd + odpalony w tle 3D Mark dla

>rozgrzewania procesora i RAMu (nie wolno dyskryminować krzemu względem lampy). Pamiętajmy, że jeśli

>ustawiamy maksymalny bufor w programie odtwarzającym, to w sterownikach karty należy zjechać z

>latencją poniżej 1 ms.

 

Aleś poleciał po bandzie ;)

 

Moim zdaniem bufor w programie odtwarzającym powienien być mniej więcej na tym samym poziomie co w sterownikach.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Opublikowano · Ukryte przez Fr@ntz, 24 Marca 2011 - trolling
Ukryte przez Fr@ntz, 24 Marca 2011 - trolling

Słyszałem, że oprogramowanie do odtwarzanie muzyki znacznie lepiej brzmi po zainstalowaniu kart graficznych nVidia niż ATI.

Sądzicie, że Radeon HD 4870 ma gorszą kontrolę basu niż GeForce 9800 ? Podobno też myszki optyczne Logitecha znacznie poprawiają szczegółowość wysokich częstotliwości ale zależy to, w znacznej mierze, od rodzaju zastosowanej podkładki.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza

Rozbroiła mnie ta wypowiedź o rozgrzewaniu krzemu :)

Czyli np. jak mój E8400 ma 60 stopni to ma fajny ciepły dźwięk ale rozlazły bas, a przy 30*C jest zimny dźwięk i twardy bas ? :D

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Yamaha NS1000 Monitor | Krell KSA-80 | Krell KRC-3mk2 | SBT + Tomanek ULPS | Metrum Octave DAC (14VA PSU) |

Siltech SQ38-G3 | Nordost Flatline | Tara Labs RSC Air 75 coax | Ecosse Nu Diva

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No bo takie było zamierzenie autora posta ;)

 

A tak na poważnie, to nie zdziwiłbym się bardzo gdyby ten sam system zagrał inaczej z kartą nv niż z ati, gdyby sterowniki którejś namotały z priorytetami IRQ...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 rok później...

Coraz częściej gram przez USB na NON OS DACu Petera Daniela (dorobiony odbiornik USB-I2S na PCM 2707). Próbowałem różnych playerów, był foobar z ASIO w trybie kernel streaming output itp. Wygrał Lilith, foobara dosłownie rozjechał. Polecam tego playerka tym bardziej, że jest wreszcie wersja angielska. Panowie spróbujcie nie będziecie żałować.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość wswier

(Konto usunięte)

Rochu,

Przepraszam, ze pytam, bo ja niewtajemniczony :-).

Rozumiem, ze playerkiem (np WMP) podajesz sygnal CYFROWY do DACa (na karcie, lub zewnetrzny) ?

Bo jesli tak, to JEDYNA rzecz ktora sie naprawde liczy, to bit perfect.

Bo poza bitami Twoj player nie przesyla doslownie NIC !

Jesli masz polaczenie bit perfect i dalej slyszysz roznice to niestety to zludzenie.

pzdr

wswier

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze Ci ludzie radzą: zostań przy foobarze, zainstaluj ASIO, zakup jakiś dobry DAC i powinieneś być zadowolony.

Czasem słucham na tym, bo ładnie wygląda ; )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 10 miesięcy temu...

Odświeżę trochę temat, na który przypadkiem natrafiłem...moim zdaniem odpowiedź na pytanie- jaka alternatywa dla foobara jest jeden-nie ma alternatywy, która była by w stanie mu dorównać na tyle żeby było ją można nazwać w ogóle jakąś tam alternatywą, ale...no właśnie-trzeba wykonać jeden zabieg, o którym pewnie już pisano nie raz a ja się pod tym zaraz podpiszę jednak nie chce przeszukiwać tematów z dwóch lat więc napiszę wprost-przerobiłem mnóstwo programów do odtwarzania muzyki i skupiałem się tylko na dźwięku, i tak jak wspomniałem foobar już sam w sobie jest dobry na tle innych, gdyby nie możliwość jego potężnej modyfikacji pewnie wybrał bym inny-choćby XXHighEnd, który jest lepszy od nie modyfikowanego foobara....co jeszcze ciekawe znaczna większość programów gra dużo lepiej w Windows Vista niż w innych-gdyby ktoś miał metodę na przeniesienie tej jakości dźwięku jeśli to możliwe do windows 7 będę wdzięczny bo jeszcze się nie spotkałem i nie wiem czy to w ogóle jest możliwe.

Co do modyfikacji - polecam plugin do Foobara o nazwie "Winamp DSP Bridge" co pozwoli nam na użycie w nim aplikacji przeznaczonej do Winamp a mianowicie iZotope Ozone. Jest to rozbudowana aplikacja, której ustawienie może być uciążliwe jednak efekt jest niesamowity. Bez tego moim zdaniem nie można słuchać muzyki z komputera co więcej gdy ustawimy wszystko prawidłowo nie będzie efektu podbarwiania dźwięku ale po prostu go uwolnimy z głośników.

Podsumowując- Foobar + iZotope Ozone = najlepszy moim zdaniem zestaw do odtwarzania muzyki w PC. Kto jeszcze korzysta z takiego foobara???

U mnie wygląda to tak:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

.co jeszcze ciekawe znaczna większość programów gra dużo lepiej w Windows Vista niż w innych-gdyby ktoś miał metodę na przeniesienie tej jakości dźwięku jeśli to możliwe do windows 7 będę wdzięczny bo jeszcze się nie spotkałem i nie wiem czy to w ogóle jest możliwe.

 

Zainstaluj Service Pack 1 dla Windowsa 7 - czekam na Twoją opinię :)

 

W PC Audio siedzę od wielu lat, przerabiałem wszystko, co jest na rynku, zaczynając od foobara (pisałem nawet artykuły na temat jego konfiguracji do CHIP-a i Komputer Świat Ekspert), poprzez cMP (cPlay), XXHighEnd (mam niemały wkład w jego rozwój, o czym można się przekonać, wchodząc na forum odtwarzacza), teraz rozwijam własne oprogramowanie, które jako jedyne umożliwia uzyskanie dobrego dźwięku z peceta. Wszystkie dotychczasowe zmagania z odtwarzaczami, konfiguracją systemów operacyjnych, różnymi płytami głównymi i wreszcie DAC-ami i kartami dźwiękowymi kończyły się frustracją. Niebawem premiera odtwarzacza, każdy będzie mógł sprawdzić u siebie, jak to jest z tym bit-perfect, hehe

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zainstaluj Service Pack 1 dla Windowsa 7 - czekam na Twoją opinię :)

 

W PC Audio siedzę od wielu lat, przerabiałem wszystko, co jest na rynku, zaczynając od foobara (pisałem nawet artykuły na temat jego konfiguracji do CHIP-a i Komputer Świat Ekspert), poprzez cMP (cPlay), XXHighEnd (mam niemały wkład w jego rozwój, o czym można się przekonać, wchodząc na forum odtwarzacza), teraz rozwijam własne oprogramowanie, które jako jedyne umożliwia uzyskanie dobrego dźwięku z peceta. Wszystkie dotychczasowe zmagania z odtwarzaczami, konfiguracją systemów operacyjnych, różnymi płytami głównymi i wreszcie DAC-ami i kartami dźwiękowymi kończyły się frustracją. Niebawem premiera odtwarzacza, każdy będzie mógł sprawdzić u siebie, jak to jest z tym bit-perfect, hehe

Hehe dzięki Marcin_gps. Chętnie zainstaluje Service Pac 1 i dam znać jak efekty tak żeby inni mogli skorzystać...no powiem Ci, że ciekaw jestem Twojego programu...bo już na chwilę obecną twierdzę, że Foobar + iZotope to fajne połączenie...u mnie gra to z DAC + pre lampowym i dźwięk nawet nawet - napewno wcześniej nie słyszałem lepszego dźwięku z komputera. Powiem Ci tylko, że jeśli Twój program będzie tak dobry jak połączenie Foobar i iZotope i o tyle lepszy, że wyeliminuje podstawowe błędy tego połączenia a przy tym będzie osiągalny cenowo...to dla mnie będzie to przełom w dźwięku z PC i mała rewolucja audio :) Życzę powodzenia.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki :) Odtwarzacz to jednak nie wszystko, jest jeszcze mnóstwo czynników w systemie operacyjnym, które "przeszkadzają" w osiągnięciu dobrego dźwięku. Zresztą, jak już ruszy strona, będzie też blog i moje wpisy (po ang) traktujące o ww. problemach.

 

Tak z ciekawości, jakiego protokołu użyasz? (ASIO, Wasapi, Kernel Straming czy DS)

izotope to fajna zabawka, ale o dobrym dźwięku mowy nie ma. Tzn. może się podobać, ale to nie mój kierunek :) Ja dążę do jak najwierniejszego odtworzenia informacji zapisanych na płycie, nie jestem zwolennikiem ulepszaczy.

 

pozdrawiam,

Marcin

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki :) Odtwarzacz to jednak nie wszystko, jest jeszcze mnóstwo czynników w systemie operacyjnym, które "przeszkadzają" w osiągnięciu dobrego dźwięku. Zresztą, jak już ruszy strona, będzie też blog i moje wpisy (po ang) traktujące o ww. problemach.

 

Tak z ciekawości, jakiego protokołu użyasz? (ASIO, Wasapi, Kernel Straming czy DS)

izotope to fajna zabawka, ale o dobrym dźwięku mowy nie ma. Tzn. może się podobać, ale to nie mój kierunek :) Ja dążę do jak najwierniejszego odtworzenia informacji zapisanych na płycie, nie jestem zwolennikiem ulepszaczy.

 

pozdrawiam,

Marcin

Używam wprawdzie ASIO4all ale z nim czy bez-różnicy nie jestem w stanie wychwycić przy podłączeniu przez USB do konwertera (w moim przypadku najlepszy efekt) i stąd do DAC...mam wyłączoną całkowicie integre na płycie bo słyszę różnicę bez niej na + nawet jak jej nie używałem ale była w BIOS uaktywniona a ja łączyłem się przez USB miałem wrażenie że dźwięk przechodzi przez układ integry na płycie( Zotac mini ITX ). Co ciekawe gdy wyłączę integre to jakbym pominął całe windowsowe sterowanie dźwiękiem, które przejął Foobar. W panelu sterowania jest widoczny konwerter czy DAC ale suwaki i opcje nie działają. Ogólnie na + dla dźwięku.

Co do iZotope to oczywiście także nie lubię ulepszaczy i starałem się go skonfigurować tak aby uwolnił nieco dźwięku z monitorów, żeby dźwięk się od nich odrywał i żeby ginęły one w pomieszczeniu ale zarazem żeby iZotope nie koloryzował dźwięku-przyznam, że nawet ciekawie wyszło-oczywiście można wiele jeszcze wymagać od dźwięku, który wciąż nie może się mierzyć z "highend CD" ale tak jak pisałem wcześniej, w chwili obecnej i po przerobieniu róźnych programów (nie po przerabianiu windowsa:)) dźwięk z mojego PC jest lepszy niż kiedykolwiek wcześniej. Muszę jeszcze wypróbować ten SP1(brakuje takiego ciepła i takiej klarowności jaką miałem w Vista lecz ten system nie dla mnie), ale z tego co się zdążyłem zorientować to dopiero dziś się ukaże w pełnej wersji.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

miguel09,

Siódemki bez SP1 nie da się słuchać, kaleczy uszy. Natomiast po instalacji service packa to jest miodzio, przestrzeń, swoboda :)

Twoje przeymyślenia odnośnie konfiguracji z Zotaciem mają jak najbardziej sens - włączony układ zintegrowany nie dość, że pobierał niepotrzebnie energię, to marnotrawił zasoby. Z doświadczenia wiem, że im mniej aktywnych komponentów, tym lepiej - zarówno tych sprzętowych (bios), jak i logicznych (menedżer zadań, widok ukryty). W ogóle temat rzeka, magia i tajemna wiedza Wikingów XXI wieku - tak to zostało określone na innym forum :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

miguel09,

Siódemki bez SP1 nie da się słuchać, kaleczy uszy. Natomiast po instalacji service packa to jest miodzio, przestrzeń, swoboda :)

Twoje przeymyślenia odnośnie konfiguracji z Zotaciem mają jak najbardziej sens - włączony układ zintegrowany nie dość, że pobierał niepotrzebnie energię, to marnotrawił zasoby. Z doświadczenia wiem, że im mniej aktywnych komponentów, tym lepiej - zarówno tych sprzętowych (bios), jak i logicznych (menedżer zadań, widok ukryty). W ogóle temat rzeka, magia i tajemna wiedza Wikingów XXI wieku - tak to zostało określone na innym forum :)

Temat rzeka zgadza się-mnóstwo wątków i zawikłań. Dzięki za uświadomienie o SP1 nie pozostaje mi nic innego jak go zainstalować a później tylko czekać na Twoją produkcję :) Życzę wytrwałości i powodzenia. Daj znać Marcin_gps gdy ruszy już stronka. Pozdrawiam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Opublikowano · Ukryte przez Fr@ntz, 24 Marca 2011 - trolling
Ukryte przez Fr@ntz, 24 Marca 2011 - trolling

Odnośnie dyskusji sprzed paru miesięcy: bo foobara należy wygrzewać, po ok. 100h gra zauważalnie lepiej.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Opublikowano · Ukryte przez Fr@ntz, 24 Marca 2011 - wpis odnosi się do skasowanego posta
Ukryte przez Fr@ntz, 24 Marca 2011 - wpis odnosi się do skasowanego posta

Z takimi tekstami to lepiej idz na forum onetu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza

Wiesz, bo twoje twierdzenia sa "lekko" prowokujace. Ja z ocena poczekam az twoj odtwarzacz sie ukaze i wyjasnisz w jaki sposob zastosowane w nim rozwiazania maja wplyw (zakladam ze pozytywny) na dzwiek.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

server unreachable;--

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz, bo twoje twierdzenia sa "lekko" prowokujace. Ja z ocena poczekam az twoj odtwarzacz sie ukaze i wyjasnisz w jaki sposob zastosowane w nim rozwiazania maja wplyw (zakladam ze pozytywny) na dzwiek.

Chłopaku to co Ty napisałeś jest prowokujące i to nie "lekko"...nie masz doświadczenia i pytań to po co się udzielasz??? Czytaj wszystko co piszą Ci, którzy już to przerabiali a z czasem może i Ty to pojmiesz...poza tym jeśli liczysz, że autor programu wyjaśni Ci jakie zastosował w nim rozwiązania to możesz się mylić - myślisz, że teraz się trudzi żeby później przeprowadzić na sobie samo-destrukcję? Nie sądzę.

Dobrze, że są tacy ludzie, którzy zadają pytania i tacy, którzy dzielą się posiadaną wiedzą (w przeciwieństwie do Ciebie i koleżki powyżej), bo dzięki nim możemy szybciej osiągnąć jakieś tam swoje cele.

Pozdrawiam.

PS: jednym zdaniem-wymagacie jeszcze wygrzewania.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobry player to taki który zagra FLACa tak że nie doda nic od siebie a jak zachodzi potrzeba to może dodać od siebie wiele. Winamp 2.91 z 2003 roku jest więc dobry :) Do tego obsługuje każdy nawet najbardziej wymyślny format i jest babilion różnych innych wtyczek do niego :) Działa też z każdym OSem wliczajc w to Win95, Linuxa i OSXa :)

 

Do Xonara trzeba włączyć GX, ustawić kartę na 44.1KHz i we wtyczce DirectSound włączyć sprzętową akcelerację. Pomija się w ten sposób cały stos audio windowsa i otrzymuje dokładnie to samo co w ASIO. ASIO też może być ale ma wadę że na oryginalnych sterownikach nie da się zmieniać głośności i blokowane są inne dźwięki. W UniXonar te dolegliwości są zlikwidowane (w ogóle polecam najnowszą betę!) więc można używać też ASIO. Nie widzę jednak takiej potrzeby skoro DS daje to samo i jest bardziej "stutter free"...

 

Kilka faktów:

- ASIO4ALL to KernelStreaming. Jeśli ktoś słyszy różnicę to jest to jedno wielkie placebo

- Sterowniki ASIO nie zawsze grają lepiej. W Audigy4PRO czy na KXach czy oryginalnych sterownikach DirectSound grał lepiej. Oczywiście w Viście/Win7 trzeba ustawić 24bit i 192KHz. Testowane RMAA i różnorakimi killer samplami jak udial.wav czy wavesweep itp.

- Vista nie potrzebuje KernelStreamingu w ogóle, jedyne co w niej ten tryb daje to brak możliwości zmiany głośności

- jak ktoś słyszy różnicę w jakości dźwięku w zależności od wielkości buforów to powinien dać sobie na wstrzymanie

 

No i pierwsze słysze że Win7 gra gorzej od Visty... choć jako że sam niezależnie podejrzewałem takowy fakt to może to być prawda :) Różnica nie jest jednak zbyt duża jeśli jakaś tam jest... Za to XP gra wyraźnie gorzej i to nie tylko na Xonarze ale i na Audigy4PRO takie same zakłócenia w jakości dźwięku były zarówno na KXach jak oryginalnych sterownikach. Znaczy się XP to dno pod tym względem... i żadne KernelStreamingi nic nie dają w tym systemie. Jakiś on toporny chyba jest... Dopiero prawdziwe ASIO (nie ASIO4ALL !!!) daje dobry dźwięk czyli potrzeba ominąć cały podsystem dźwięku i musi być bezpośrednie połączenie player->karta.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

    Gość
    Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.


    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.