Skocz do zawartości
IGNORED

Jaka alternatywa dla Foobara


Gość rochu

Rekomendowane odpowiedzi

migrena, myslisz, że w systemie operacyjnym nic się nie dzieje i jak włączysz odtwarzacz to tylko ten proces jest aktywny. Nie, OS żyje własnym życiem i przeprowadza cały czas setki operacji. I teraz się zastanów, jakby te wszystkie "audiofilskie" odtwarzacze stacjonarne miały obsługiwać choćby połowę tego, co robi OS, to jakby to grało? Myslicie, że bit-perfect to wszystko - guzik prawda, to jest tylko podstawowy warunek.

 

e8.root

Każdy player bez DSP nie dodaje nic od siebie, a jednak każdy gra inaczej, mimo że są bit-perfect, to sygnał analogowy na wyjściu będzie miał inną charakterystykę. (

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) )

Jeśli dla Ciebie wadą ASIO jest exclusive i brak możliwości regulacji głośności, to nie mamy o czym rozmawiać :) Regulacja głośności w Windowsie to najgorsza rzecz, jaką możesz zrobić.

A fakty, które przytoczyłeś to straszne bzdury, nie masz ani wiedzy ani doświadczenia w temacie. "Oczywiście w Viście/Win7 trzeba ustawić 24bit i 192KHz" - niby po co, żeby system robił upsampling? Ciekaw jestem na jakim interfejsie robiłeś te pomiary RMAA, może loopbacka zrobiłeś? HAHA

"ista nie potrzebuje KernelStreamingu w ogóle, jedyne co w niej ten tryb daje to brak możliwości zmiany głośności" - po części zgoda, bo Vista ma WASAPI, które tak naprawdę jest nakładką na KS.

"jak ktoś słyszy różnicę w jakości dźwięku w zależności od wielkości buforów to powinien dać sobie na wstrzymanie" - nie wiem, na jakim sprzęcie słuchasz, ale dla Ciebie może nie być żadnych różnic między przetwornikami i wcale bym się nie zdziwił z Twoim podejściem do tematu. Jak będziesz we Wrocławiu, to zapraszam, możemy posłuchać różnych wielkości bufora, może się nawet skuszę na ślepy test, np. 256 sampli vs. 2048. Ja rozumiem, że to wszystko może się wydawać chore, bo jeśli weźmiemy użytkowy, niezoptymalizowany system operacyjny i zaczniemy porównywać wielkości bufora, to faktycznie wyjdzie śmiesznie. Ale zrób porządek z maskami IRQ, ustawić odpowiedni kwant czasu, usb polling, schemat zasilania, wyłączyć śmieci typu performance counters, indeksowanie, hibernację itd i dochodzisz do momentu, w którym zmiana takiego bufora czy timer resolution ma duże znaczenie. Zdaję sobie sprawę z tego, że dla większości to audiovoodoo, bo gdzieś tam liznęli temat i otrzymali zupełnie inne wyniki, ale porównałbym to do opinii niedoświadczonych użytkowników, którzy do słabych systemów wpinają różne kable (też słabe), logują się na forum i piszą, że kable nie grają. Jak komuś kable nie grają, to ja pozdrawiam :)

 

Marcin

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyznam szczerze, że jestem od dłuższego czasu zniechęcony do Foobara.

Zmęczony jestem technicznym podawaniem dźwięku przez ten program, panowaniem szczegółu nad ogółem, brakiem wypełnienia przestrzeni pomiędzy dźwiękami, zdarzającymi się przeostrzeniami dźwięku.

Od pewnego czasu używam zwykłego Windows Media Player i jest bardziej muzykalnie, dźwięk jest pełniejszy i gęstszy, wcale nie pozbawiony szczegółów i smaczków.

 

Zamierzam zatem spróbować czegoś innego niż Foobar.

Z mojej strony jestem zainteresowany zwłaszcza dwoma programami a mianowicie Albumplayer i Songbird.

Ciekaw jestem Waszych doświadczeń z innymi playerami pod Windows.

 

przyjmijmy ze wszystko jest w porzadku z Twoim PC i z ustawieniami Twojego playera... (jesli tak to znaczy ze tak ma dzwiek grac)

zeby nie wkraczac za bardzo w woodo-audio polecam Ci programowy korektor, moze byc z fonkcja ocieplania czy co tam chcesz zmienic... najlepiej zeby ta wtyczka czy korektor mial nazwe hi-end xxx bo autosugestia Ci dalej zadziala ze to nie moze grac lepiej...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

chwilowy brak działalności w audio.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zainstalowałem sobie wczoraj iZotope Ozone pod foobar2000 i w pierwszej chwili pomyślałem - super dźwięk, ale po dłuższym czasie zauważyłem, że zawęża scenę i umykają rózne szczegóły i subtelności. Niestety jak dla mnie to tylko efekciarstwo, na dłuższą metę dźwięk męczący i natarczywy. Zwykle gram foobarem z WASAPI (Vista Home Basic). Próbowałem też wcześniej DFX, ale to efekciarstwo jeszcze grubszymi nićmi szyte.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

<><

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zainstalowałem sobie wczoraj iZotope Ozone pod foobar2000 i w pierwszej chwili pomyślałem - super dźwięk, ale po dłuższym czasie zauważyłem, że zawęża scenę i umykają rózne szczegóły i subtelności. Niestety jak dla mnie to tylko efekciarstwo, na dłuższą metę dźwięk męczący i natarczywy. Zwykle gram foobarem z WASAPI (Vista Home Basic). Próbowałem też wcześniej DFX, ale to efekciarstwo jeszcze grubszymi nićmi szyte.

W moim przypadku jest akurat odwrotnie...dla mnie dźwięk bez Ozone jest zbyt schowany w kolumnie, nie odkleja się od niej i nie może się uwolnić tak jakbym chciał-dla mnie kolumny muszą ginąć w pokoju a mam słyszeć muzykę....Jednak zgadzam się że pierwotnie Ozone zabierał średnicę, koloryzował-nie wspominając o nadmiarze basu-tego nie dało się słuchać. Konfiguracja zabrała mi dużo czasu, bo nie chciałem za wszelką cenę żeby dźwięk z Ozone stał się sztuczny, komputerowy czy przekolorowany, ale widziałem w tym potencjał. Teraz, gdy już mam wszystko ustawione scena znacznie się powiększyła-nie ma mowy o jej zawężaniu co najwyżej można przesadzić z jej obszernością co da jeszcze gorszy efekt(mam na myśli głównie zakładkę Room Simulation), średnica lepiej wybrzmiewa jest też poprawa basu, któremu i tak w moim przypadku nie miałem wiele do zarzucenia i słyszę detale, które wcześniej nie ujawniały się tak jak powinny... Ozone ma jednak tendencję do osuszania dźwięku i wyostrzania go dlatego trzeba się przyłożyć do konfiguracji-u mnie jednak świetnie zgrywa się z pre lampowym, który te wady Ozone'a skutecznie niweluje. Jeśli chodzi o DSP w Foobar mam tylko Skip silence, Winamp Bridge wiadomo i na końcu Advaced limiter. Tak jak wspomniałem u mnie bez tych zabiegów foobar gra zdecydowanie gorzej, ale liczba wątków i zależności w tej kwestii jest tak duża, że jestem przekonany, że u każdego efekt może być całkiem odmienny.

 

Co do kwestii SP1 dla Windows 7. Zainstalowałem podstawową aktualizację ważącą 537mb(KB976932)...dźwięk minimalnie się poprawił na korzyść-głównie się ocieplił już mu bliżej do tego z Vista ale to jeszcze nie to. Dziś zainstaluję dwa pozostałe zbiory poprawek, ale nie liczę już tu na zmiany na lepsze choć miło by było...co ciekawe wbrew opiniom innych użytkowników system po instalacji SP1 u mnie przyspieszył i to dość znacznie jakieś 15% - mam 32bit system skonfigurowany +/- tak że wywaliłem praktycznie wszelkie zbędne rzeczy i usługi tak aby zapewnić działanie podstawowym programom (muzyka, film) i internetowi.

 

Może krótki opis jak uruchomić Ozone pod Foobarem. Mi sie nie udało niestety

Postaram się jak najdokładniej:

Ściągasz plik do foobar o nazwie: foo_dsp_winamp.dll i kopiujesz go do Components w głównym folderze Foobara. Instalujesz iZtope Ozone. Uruchamiasz Foobar i w DSP Manager przesuwasz na lewo Winamp DSP Bridge. Zaznaczasz to i wybierasz nad listą Configure Selected-wskazujesz folder Ozone'a na dysku lub w niektórych przypadkach Ozone utworzy folder Winampa na dysku-jakkolwiek musisz wybrać folder z plikiem: dsp_iZOzone.dll a naliście Plug-in list musi Ci się pojawić iZotope Ozone, które zaznaczasz. Zamykasz okienka zapisując zmiany i ponownie uruchamiasz Foobar od teraz powinien Ci się uruchomić wraz z Foobar także Ozone.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

miguel09, jeśli wcześniej robiłeś na bieżąco aktualizacje przez Windows Update, to różnice nie będą duże. Za to "goła" siódemka vs. Sp1 to jest kosmos.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

miguel09 - a masz pełną wersję Ozone? Bo ja ściągnąłem wersję free i jest ona mocno ograniczona funkcjonalnie. Póki co u mnie strasznie koloryzuje - co jest nawet OK jeśli np. przychodzą znajomi i puszczam muzykę w tle, jednak gdy słucham w ciszy, wieczorem to już wolę bez ozone. Inna sprawa, że słucham wtedy na słuchawkach, przez kolumny jeszcze jest jako-tako.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

<><

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

miguel09 - a masz pełną wersję Ozone? Bo ja ściągnąłem wersję free i jest ona mocno ograniczona funkcjonalnie. Póki co u mnie strasznie koloryzuje - co jest nawet OK jeśli np. przychodzą znajomi i puszczam muzykę w tle, jednak gdy słucham w ciszy, wieczorem to już wolę bez ozone. Inna sprawa, że słucham wtedy na słuchawkach, przez kolumny jeszcze jest jako-tako.

Mam pełną wersję z dostępem do wszystkich ustawień. Bez możliwości ustawienia wszystkich opcji nie dziwię Ci się...tak jak wspominałem tylko pełna i dokładna konfiguracja przyniesie dobre efekty. Wersja DEMO ma popodbijane efekty aby ukazać możliwości programu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Marcin_gps

wchodze ściągnąć tego XXHighEnd i co widzę? "Demo version", czyli co, program płatny? i wszystko jasne... <_< takie testy można więc sobie wsadzić... no właśnie...

 

A fakty, które przytoczyłeś to straszne bzdury, nie masz ani wiedzy ani doświadczenia w temacie. "Oczywiście w Viście/Win7 trzeba ustawić 24bit i 192KHz" - niby po co, żeby system robił upsampling?

Nie, no każdy wie że Audigy i Live kochają 44.1KHz i w ogóle dają na nim najlepszy dźwięk :)

 

Ciekaw jestem na jakim interfejsie robiłeś te pomiary RMAA, może loopbacka zrobiłeś? HAHA

LineOut -> LineIn wystarczy aby sprawdzić na jakich ustawieniach są najlepsze wyniki, gdzie resamplingu napewno nie ma itp. Do tego ten program wystarczy.

 

"jak ktoś słyszy różnicę w jakości dźwięku w zależności od wielkości buforów to powinien dać sobie na wstrzymanie" - nie wiem, na jakim sprzęcie słuchasz, ale dla Ciebie może nie być żadnych różnic między przetwornikami i wcale bym się nie zdziwił z Twoim podejściem do tematu.

że różnic między czym? przetwornikami? WTF?

a podejście to ja mam zdrowe i całkowicie nieparanoiczne w przeciwieństwie do niektórych...

 

ak będziesz we Wrocławiu, to zapraszam, możemy posłuchać różnych wielkości bufora, może się nawet skuszę na ślepy test, np. 256 sampli vs. 2048

Nie widzę przeszkód aby była różnica np. trzeszczenie na 256 samplach :)

Poza tym jakby nie było tak daleko to Wrocławia to byśmy inny test zrobili. Przygotowałbym MP3 320kbps z FLACa i byśmy zrobili test ABX. Nie tacy złotousi polegli na takim zdawałoby się banale ^^ przynajmniej pokory byś sie nauczył jakiejś i co to znaczy placebo ^^ ^^

 

A kabelki coś tam napewno grają. Owijać można, nie ma potrzeby. Jak ktoś chce to niech sobie je owija ale pisząc że słyszy różnicę tylko robi z siebie pajaca ^^ Do zmiany w torze analogowym są tysiące innych elementów lepszych od owijania kabelków sata...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Alez ja doskonale rozumiem co sie w komputerze dzieje. I wiem tez co mi daje bit-perfect. (Nawiasem mowiac to nie lubie tego okreslenia bo ono ma taki marketingowy wydzwiek, wolalbym aby uzywane bylo okreslenie zaczerpniete z technologii kodowania obrazu - bit-identical. Ale zbaczam...) Dlatego prosze, nie wkladaj w moje usta czegos czego nie powiedzialem jak rowniez nie decyduj za mnie jakie jest moje stanowisko.

W linku ktory podales Peter opisuje bardzo specyficzny przypadek. Konkretne urzadzenie, konkretne oprogramowanie itd. Twoje stwierdzenie bylo bardziej ogolne, ze "tworzysz rozwiazanie, ktore jako jedyne pozwala uzyskac dobry dzwiek z peceta". Jak rozumiem potrafisz wykazac, ze kazde inne rozwiazanie jest gorsze. W kazdych warunkach? Na kazdym pececie? Mam nadzieje ze rozumiesz do czego zmierzam - chcialbym dowiedziec sie cos wiecej bo przyznasz, ze samo takie stwierdzenie bez kontekstu nie jest wiele warte.

 

PS Jesli mozesz podac jakies inne przyklady wplywu oprogramowania uzytego do odtwarzania na dzwiek to prosze podrzuc. Jutro najprawdopodobniej bede mial chwile czasu to bede mogl sobie poczytac.

 

PPS @e8.root Kodowanie mp3 kieruje sie pewnymi zasadami i w ich wyniku powstaja znieksztalcenia o mozliwym do okreslenia charakterze (wlasciwie to szereg znieksztalcen roznego typu). Jezeli sluchacz wie czego szukac tzn wie, ze jeden z plikow byl kodowany z uzyciem algorytmow mp3 i ma w tym pewna praktyke to odroznienie pliku skompresowanego mp3 i zrodlowego przy uzyciu systemu, ktory jest w stanie ww znieksztalcenia odtworzyc nie jest tak trudne jak to glosi obiegowa opinia.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

server unreachable;--

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Marcin_gps

wchodze ściągnąć tego XXHighEnd i co widzę? "Demo version", czyli co, program płatny? i wszystko jasne... <_< takie testy można więc sobie wsadzić... no właśnie...

 

A fakty, które przytoczyłeś to straszne bzdury, nie masz ani wiedzy ani doświadczenia w temacie. "Oczywiście w Viście/Win7 trzeba ustawić 24bit i 192KHz" - niby po co, żeby system robił upsampling?

Nie, no każdy wie że Audigy i Live kochają 44.1KHz i w ogóle dają na nim najlepszy dźwięk :)

 

Ciekaw jestem na jakim interfejsie robiłeś te pomiary RMAA, może loopbacka zrobiłeś? HAHA

LineOut -> LineIn wystarczy aby sprawdzić na jakich ustawieniach są najlepsze wyniki, gdzie resamplingu napewno nie ma itp. Do tego ten program wystarczy.

 

"jak ktoś słyszy różnicę w jakości dźwięku w zależności od wielkości buforów to powinien dać sobie na wstrzymanie" - nie wiem, na jakim sprzęcie słuchasz, ale dla Ciebie może nie być żadnych różnic między przetwornikami i wcale bym się nie zdziwił z Twoim podejściem do tematu.

że różnic między czym? przetwornikami? WTF?

a podejście to ja mam zdrowe i całkowicie nieparanoiczne w przeciwieństwie do niektórych...

 

ak będziesz we Wrocławiu, to zapraszam, możemy posłuchać różnych wielkości bufora, może się nawet skuszę na ślepy test, np. 256 sampli vs. 2048

Nie widzę przeszkód aby była różnica np. trzeszczenie na 256 samplach :)

Poza tym jakby nie było tak daleko to Wrocławia to byśmy inny test zrobili. Przygotowałbym MP3 320kbps z FLACa i byśmy zrobili test ABX. Nie tacy złotousi polegli na takim zdawałoby się banale ^^ przynajmniej pokory byś sie nauczył jakiejś i co to znaczy placebo ^^ ^^

 

A kabelki coś tam napewno grają. Owijać można, nie ma potrzeby. Jak ktoś chce to niech sobie je owija ale pisząc że słyszy różnicę tylko robi z siebie pajaca ^^ Do zmiany w torze analogowym są tysiące innych elementów lepszych od owijania kabelków sata...

 

A to znaczy, że jak płatny, to musi być ściema i wyłudzanie pieniędzy, tak? Twoim zdaniem wszystko powinno być za darmo? Ciekawe podejście, no cóż, pozostań może lepiej przy foobarze i swoim wybitnym Sound Blasterze Live - szkoda, że wcześniej nie napisałeś, jakiej badziewnej karty używasz :) Tak, miałem na myśli przetworniki, nawet najlepszy dCS w połączeniu z interfejsem RME za 3k zagra fatalnie ze słabym softem i bez odpowiedniej konfiguracji, jak sprzedasz Live i dołożysz parę złotych, to się przekonasz LOL

Możesz mi przygotować te kawałki, jeden z mp3, drugi z flaca (te same utwory oczywiście), ale zaraz będzie, że na pewno zrobiłem analizę w Tau czy coś podobnego, więc sensu za bardzo nie widzę.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byc moze na microlabach solo badz innych popierdziwakach nie bedzie do odroznienia.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Głupota – niedostatek rozumu przejawiający się brakiem bystrości, nieumiejętnością rozpoznawania istoty rzeczy, związków przyczynowo-skutkowych, przewidywania i kojarzenia. Charakteryzuje się pychą, śmiałością, podejrzliwością, niskim lub nieistniejącym samokrytycyzmem, niezdolnością do zdziwienia, dążnością do ekspansji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na audiohobby były już przeprowadzane jakieś zgrubne testy porównawcze playera marcina zainstalowanego na jego kompie vs playera FrontRow z MacBookiem :

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, tylko że w jakim pomieszczeniu? (klitka 7m2, zero adaptacji akustycznej i w tym moje monitory 15kg sztuka, bas nie do ogarnięcia w tym pomieszczeniu) Jakie warunki (gniazdka bez uziemienia? Macbook leciał z baterii, a porównywaliśmy zaledwie 2 utwory. Przyznam, że Benchmark+Mac zagrał w danych warunkach i na tych utworach trochę lepiej - gładziej, z większą swobodą. Co by było u mnie lub na innych utworach tam - nie wiem. Nie oczekuję, że każdemu będzie się podobać, podążam własną ścieżką, wszystkie zmiany, optymalizacje testuję na własnych uszach, ew. mojej dziewczyny i gości. A gdy uznam, że jest wystarczająco dobrze, by zaprezentować to ogółowi, każdy będzie mógł sprawdzić u siebie, do tego zaimplementować opisane przeze mnie poprawki. Odtwarzacz na pewno nie będzie darmowy i nie ma na celu konkurować z foobarem czy winampem, w zasadzie to nie ma z niczym konkurować i nie obchodzi mnie, czy będzie się sprzedawał fajnie, czy kupi go raptem kilku zapaleńców - ja to robię z czystej pasji. W odległych planach mam kompletne rozwiązanie - serwer muzyczny z autorskim softem - ładny, łatwy w obsłudze i dobry dźwiękowo. Czy się uda? Nie wiem :)

 

pozdrawiam,

Marcin

 

A na AH jest tylko kilka opinii, a że były osoby, które nie wychodziły z pokoju cały wieczór, bo "gra czyściutko, o wiele lepiej niż na dole" a jeden gość zaczął bić brawo (na serio) po odsłuchu, tego już nikt nie napisał. Niemniej, moim zdaniem zagrało to słabo w porównaniu z tym, jak wypada w moim pomieszczeniu.

 

M.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Marcin_gps

mam Xonar Essence STX + wszystkie najważniejsze opampy do niej + Technics RP-F30

pozdrawiam :)

 

ps. sprawdzałem przed chwilą, bufory w asio "nie grają". No może jak dam ich za mało to trzeszczy dźwięk...

ps2. za darmo nie ale testy robione przez twórcę programu aby wykazać że gra lepiej mimo że też jest bit-perfect są conajmniej wątpliwej jakości...

I foobara nie używam tylko Winampa 2.91 bo w tej wersji gra najlepiej :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Marcin_gps

mam Xonar Essence STX + wszystkie najważniejsze opampy do niej + Technics RP-F30

pozdrawiam :)

 

Jak dla mnie wszelkiego rodzaju Xonary czy Creativy to porażka i ktoś chce na tym słyszeć różnicę??? O czym mowa w ogóle...zwykła PCM2702 dobrze zrobiona zagra lepiej, bo jest do tego stworzona a nie takie super multimedialne karty dźwiękowe-to gra sucho, analitycznie, zwyczajnie komputerowo i beznadziejnie. Polecam rozejrzeć się za czymś konkretnym.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@miguel09

nie, no to chyba oczywiste że Xonar Essence STX został stworzony do multimadialnocośtam a nie do muzyki

jeśli na twoim PCM2702 słychać różnicę pomiędzy rozmiarem bufora to dziękuję, nie chcę takiego DACa na USB :)

bo sprzęt ma mieć porządne sterowniki które przetrawią tak samo każdy strumień dźwięku a nie jakieś cuda aby się działy których nie powinno być...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@miguel09

nie, no to chyba oczywiste że Xonar Essence STX został stworzony do multimadialnocośtam a nie do muzyki

jeśli na twoim PCM2702 słychać różnicę pomiędzy rozmiarem bufora to dziękuję, nie chcę takiego DACa na USB :)

bo sprzęt ma mieć porządne sterowniki które przetrawią tak samo każdy strumień dźwięku a nie jakieś cuda aby się działy których nie powinno być...

No widzisz...a ja twierdzę, że to właśnie sterowników być nie powinno bo właśnie wtedy dzieją się cuda. To sprzęt ma dekodować dźwięk a nie sterowniki bo wtedy to świadczy o tym jak słabej jakości jest sprzęt skoro do działania potrzebuje jeszcze choćby mocy obliczeniowej procesora.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, czy ktoś z was używa wtyczki HDCD do Foobara? Kiedyś (do ver 1,3) była to wtyczka która korzystała z DSP, czyli w DSP można było ją włączyć, w "konsoli" pojawiał się wpis HDCD detected. No i różnica była z wtyczka lub bez. Natomiast teraz (ver 1,11) wtyczka nie jest już jako DSP i zmian nie słychać. Bawił się tym ktoś i może wyjaśnić jak tą nową wtykę uruchomić?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@miguel09

ta, i PCM1792A, 24bit układ advanced-segment z dynamiką >120dbA (uzyskiwaną na Xonarze) ma grać gorzej od PCM2702 16bitowego układu delta-sigma (czyli 1-bitowego). Ciekawe...

 

I co rozumiesz przez "właśnie sterowników być nie powinno bo właśnie wtedy dzieją się cuda", tym cudem ma być to że dźwięk gra? no bo bez sterowników dźwięku nie będzie...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@miguel09

ta, i PCM1792A, 24bit układ advanced-segment z dynamiką >120dbA (uzyskiwaną na Xonarze) ma grać gorzej od PCM2702 16bitowego układu delta-sigma (czyli 1-bitowego). Ciekawe...

 

I co rozumiesz przez "właśnie sterowników być nie powinno bo właśnie wtedy dzieją się cuda", tym cudem ma być to że dźwięk gra? no bo bez sterowników dźwięku nie będzie...

PCM1792A z dynamiką >120dB(uzyskiwaną na Xonarze)- to znaczy, że Xonar zagra co najmniej tak samo???

Hehe brawo...to tak jak z V8 i 350KM tyle, że masz ogranicznik do 250km/h a nawet 200 nie pojedziesz bo nie masz warunków. Zawsze kupujesz audio patrząc na dane techniczne?-to widać właśnie jakie masz pojęcie.

No bo bez sterowników dźwięku nie będzie...a to ciekawe-PCM wpinasz do PC i nie masz sterowników i gra to jakoś to jak to jest? Jeśli Xonar jest taki super to po co mu sterowniki co? I czemu dzięki jednym gra to lepiej a przez inne gra gorzej?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PCM1792A z dynamiką >120dB(uzyskiwaną na Xonarze)- to znaczy, że Xonar zagra co najmniej tak samo???

Hehe brawo...to tak jak z V8 i 350KM tyle, że masz ogranicznik do 250km/h a nawet 200 nie pojedziesz bo nie masz warunków. Zawsze kupujesz audio patrząc na dane techniczne?-to widać właśnie jakie masz pojęcie.

No bo bez sterowników dźwięku nie będzie...a to ciekawe-PCM wpinasz do PC i nie masz sterowników i gra to jakoś to jak to jest? Jeśli Xonar jest taki super to po co mu sterowniki co? I czemu dzięki jednym gra to lepiej a przez inne gra gorzej?

 

No tak, Polonez jest równie dobry co Ferrari, bo jak jedziesz na zakupy do spożywczaka, to i przy jednym i drugim obowiązuje ograniczenie prędkości na terenie zabudowanym.

Co do sterowników to... niespodzianka... Twój PCM korzysta ze standardowych sterowników Windows, dlatego np. nie ma ASIO itp.

Weź lepiej się zajmij odsłuchami mającego "tendencję do osuszania dźwięku i wyostrzania go" Ozone, potem może posłuchaj czy Ci Wavelab nie pogarsza kontroli basu a PSP VintageWarmer dynamiki ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hehe widzę, że na forum audio wszczynają dominację chłopcy, którzy osiągnęli szczyt swych marzeń kupując Xonara, bo zwyciężył w teście gazety o sprzęcie komputerowym a przecież jest to karta do komputera...to po co udzielacie się w temacie, który kładzie nacisk na jakość dźwięku muzyki płynącej z komputera jak macie kartę do gier ewentualnie filmów???

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

miguel09 po przeczytaniu twojej absurdalnej wypowiedzi na temat tego, jak "gra" studyjny program do masteringu, resztę tego co piszesz czytam już tylko z przymrużeniem oka - bo trudno to traktować na poważnie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taaaak. Wpinam swoja peceemke sprawdzam i co widze? Zgroza...

image1tgi.png

 

PS

@e8.root

Mysle ze powinnismy przestac karmic trolla.

Przeinaczyłeś to...chyba logiczne, że pliki systemowe są do tego potrzebne-myślisz, że swoją wiedzą oświeciłeś kogoś zamieszczając dodatkowo foto? Chodziło akurat o to że aby taki np. Xonar zagrał jakoś w miarę musisz poinstalować sporo mb i poustawiać to wszystko a i tak w porównaniu z taką przykładową PCM(którą wpinasz i gra od tak) efekt jest mizerny. Poza tym ile kosztuje zrobienie PCM a ile kosztuje Xonar to druga sprawa ale jeśli ktoś ulega marketingowi i danym technicznym...

 

miguel09

no to pochwal się jakiego ty sprzętu używasz i co w nim wymieniałeś :)

Ja nie korzystam z karty dźwiękowej bo jak już chyba wyżej wspominałem twierdzę, że system kroi dźwięk...mam zupełnie wyłączony układ zintegrowany z płytą główną i ominiętą całą kontrolę systemu nad dźwiękiem-Foobar bezpośrednio do konwertera USB---coaxial i stąd do DAC.

 

miguel09 po przeczytaniu twojej absurdalnej wypowiedzi na temat tego, jak "gra" studyjny program do masteringu, resztę tego co piszesz czytam już tylko z przymrużeniem oka - bo trudno to traktować na poważnie.

Mam wrażenie, że nie korzystałeś z tego programu(mowa tu ciągle o dodatku iZotope Ozone, który ukazał się początkowo do współpracy z winamp w celu poprawy dźwięku a nie o kompletnym programie do masteringu np. iZotope Ozone 4 żeby nie mylić) a jeśli nie mam racji to może za mało czasu mu poświęciłeś ja kiedyś też sceptycznie do tego podchodziłem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@miguel09

mi chodziło dokładnie co to za DAC, co to za konwerter, jakie częstości próbkowania i rozdzielczości bitowe są dostępne do wyboru w windowsie dla niego. Jaki jest w tym DACu układ DAC, jakie opampy itd itp.

 

jak już to wszystko podasz to będzie można kontynuowac rozmowe na temat tego czy on lepiej gra czy gorzej od xonara...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeinaczyłeś to...chyba logiczne, że pliki systemowe są do tego potrzebne-myślisz, że swoją wiedzą oświeciłeś kogoś zamieszczając dodatkowo foto?

 

No chyba jednak Cię oświecił, skoro jeszcze parę postów temu twierdziłeś, że Twój DAC komunikuje się z komputerem bez użycia żadnych sterowników, a teraz już widzisz, że używa sterowników Windows.

 

Chodziło akurat o to że aby taki np. Xonar zagrał jakoś w miarę musisz poinstalować sporo mb

 

Całe 23MB...

 

i poustawiać to wszystko

 

Nie zmyślaj...

 

a i tak w porównaniu z taką przykładową PCM(którą wpinasz i gra od tak) efekt jest mizerny.

 

To Twoja, subiektywna, opinia (o ile kiedyś w ogóle miałeś styczność z tym Xonarem). Ja się nie wypowiadam, bo Twojego DAC nie słyszałem. Słyszałem za to parę źródeł z wyższej półki (zwłaszcza z sektora studyjnego) i z tej perspektywy uważam, że Xonar jest naprawdę całkiem przyzwoitym źródłem - możemy podyskutować o konkretnych aspektach jego brzmienia.

 

 

Mam wrażenie, że nie korzystałeś z tego programu(mowa tu ciągle o dodatku iZotope Ozone, który ukazał się początkowo do współpracy z winamp w celu poprawy dźwięku a nie o kompletnym programie do masteringu np. iZotope Ozone 4 żeby nie mylić) a jeśli nie mam racji to może za mało czasu mu poświęciłeś ja kiedyś też sceptycznie do tego podchodziłem.

 

Equalizer w Winampie też Ci gra sucho z ostrą górą itp.?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

    Gość
    Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.


    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.