Skocz do zawartości
IGNORED

Zmiana TV - 42 -46 cali - plasma czy lcd


creasy

Rekomendowane odpowiedzi

bez obrazy jacch ale czy ty w ogolę czytałeś co napisałem? wymieniłem wcześniej kilka rożnych tv , pytam się który będzie lepszy, a ty piszesz kup lcd. ktory z w/w, no i czemu?

Przecież nie powierz mi ze LCD 42 ze sklepu za 2500zl będzie lepszy od plazmy PANASONIC TX-P42V10E,

Bo To LCD!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tomter, 2 Paź 2009, 11:23

>Na jakiej wysokości powinno się powiesić Tv LCD na ścianie?

 

 

Im niżej tym lepiej. Wprawdzie nisko wiszący telewizor wygląda mniej bajerancko (dlatego wolę stolik) ale wygoda ma moim zdaniem priorytet. Człowiek został tak ukształtowany przez naturę aby kierował wzrok lekko do dołu, i od czasu do czasu omiatał wzrokiem horyzont. Dlatego przy dłuższym patrzeniu na zbyt wysoko umieszczony ekran będziesz odczuwał niewygodę dla kręgów szyjnych oraz zmęczenie oczu. Wprawdzie przyzwyczaić się można do niemal wszystkiego, ale po co ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zukosok, 3 Paź 2009, 03:22

 

:-) A czy uważasz że ktokolwiek z forumowiczów posiadał wszystkie te modele telewizorów ?? Albo miał okazję je porównać w domowych warunkach ? Poza tym, jakość obrazu i dźwięku jest kwestią wysoce subiektywną, a na dodatek skażoną przekonaniami.

W dzisiejszej epoce wszechobecnej tandety najważniejsze by nie trafił Ci się wadliwy egzemplarz. A obraz który lepszy...najlepiej ocenić według wlasnych upodobań.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

don111, 3 Paź 2009, 00:55

 

>Kyle

>>Jesteś fanboyem plazm i nie dociera do ciebie że plazma pod tylko pewnymi wzgl. jest lepsza od LCD

>>podobnie jak LCD jest lepsze tylko pod pewnymi wzgl. od plazm.

>

>jasne, znowu zaczynasz tą swoją gadkę, wszyscy wiemy ze sam jesteś fanboyem LCD

>ja przynajmniej miałem do czynienia z różnymi LCD, sam byłem właścicielem, widziałem w sklepach, u

>znajomych, od czasu do czasu testy też przeglądam i widzę co jest grane

>a sam zmieniłem LCD na plazmę i nie żałuję, nie wspomnę jakiego złoma z LCD w dodatku o mniejszej

>matrycy musiałbym kupić gdybym nie wybrał plazmy :)

>ok konkrety, bo ich zawsze unikasz... skoro tak twierdzisz to znajdź mi w tej samej cenie i o tym

>samym rozmiarze matrycy, porównywalny jakościowo LCD do plazmy, proszę o kilka konkretnych

>modeli...

>jakoś jestem dziwnie przekonany, że będziesz unikał odpowiedzi :)

 

Plazma - Panasonic TX-P42G10E

 

LCD - Samsung LE40B650, SONY KDL-40W5500 (PVA)

Philips 42PFL7404H/12 (IPS)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kyle, 3 Paź 2009, 10:16

 

>Plazma - Panasonic TX-P42G10E

>

>LCD - Samsung LE40B650, SONY KDL-40W5500 (PVA)

>Philips 42PFL7404H/12 (IPS)

 

 

Podepnę się pod temat, czy zamiast Panasonic TX-P42G10E nie lepiej kupić PANASONIC TX-P46S10E. Czy może lepiej PANASONIC TX-P50X10Y ? Odległość oglądania to 2,5-2,8m (od oczu do ekranu). Źródło stanowić będzie komputer (filmy 720p lub 1080p), TV SAT (cyfrowa), czasem PS3. Na filmy Blue Ray nie nastawiam się, bo nie specjalnie kolekcjonuję filmy. Pytanie czy z tej odległości oglądania jest sens pakować się w niedrogi TV Full HD? Czy warto rozważyć plazmę innej firmy (jakoś niedrogie LCD do mnie nie przemawiają)? Sorki za lekki off top.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kyle, 3 Paź 2009, 10:16

 

>Plazma - Panasonic TX-P42G10E

>

>LCD - Samsung LE40B650, SONY KDL-40W5500 (PVA)

>Philips 42PFL7404H/12 (IPS)

 

no brawo, sprężyłeś się choć raz - Samsunga i Philipsa co prawda bym nie porównywał bo odstają od Panasa ale ten Sony już mocno się zbliża (bo na pewno nie jest lepszy)... to wyjątkowo udany model i po ostatnich obiżkach jest już tylko odrobinę droższy (patrząc na ceny tych modeli od 46' w góre)

z drugiej strony można by zestawić zamiast G10 np tańszy S10 i kolejność nadal się nie zmieni, nadal Sony byłoby co najwyżej porównywalne... ale to tylko wyjątek, jeden z bardzo niewielu - podobnie jak LCD Sharp DH77, LCD trzeba przyznać się ostatnio bardzo zbliżyły ale nadal nie przeskoczyły...

Wkraczając w tę półkę cenową to niekoniecznie Panasonic jest tutaj wyznacznikiem jakiejś super relacji jakości do ceny w plazmach (bardziej Samsung ma atrakcyjniesze propozycje, tyle że w większych ekranach)

 

 

Yotomeczek

ja mam 46' (2,5 - 2,7m od ekranu) i uważam to jest już naprawdę max co można komfortowo oglądać przy pełnym ekranie (bez pasów)

zdecydowanie bym brał 46' zamiast 42' w tej samej cenie (między S10 a G10 nie ma dużej różnicy) jeśli chodzi o Full HD to różnica jest trochę widoczna jeszcze z tej odległości ale nie jest duża także nie stawiałbym sobie tego za priorytet (chociaż sam żeby mieć spokojne "sumienie" chciałem koniecznie full hd, z perspektywy czasu wiem że wcale nie ma się co aż tak napalać, 720p czy 1080i i tak wygląda świetnie - przepaść do sygnału SD)

Panasonic'a Px bym odpuścił z prostej przyczyny - stać Cię na lepszy model, choć pewnie też byłbyś zadowolony z jakości obrazu

w tych cenach z plazm warte uwagi są Samsungi ale rozmiary od 50'w górę więc nie pchałbym się w nie...

z LCD rozważ wspomniane wyżej Sony 46W5500 albo tego Sharpa 46DH77, żeby nie było że tylko "plazmy" :) choć ja bym mimo wszystko pozostał przy 46S10

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szwed75, 3 Paź 2009, 16:02

 

>Moim zdaniem wybór jest prosty. Plazma na pierwszym miejscu a jeśli lcd to tylko w technologi led

>ale to ciągle nie jest plazma. ;)

 

Czemu tylko LED ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nigdy do tej pory nie wypowiadałem się w temacie gdyż do tej pory nie miałem porównania,posiadam plazmę a niedawno sąsiad kupił LCD Sony Brawia...dalszego numeru nie pamiętam w każdym bądź razie ekran 52 calowy i stąd się wzięła możliwość porównania obu technologii a więc przy pierwszej wizycie u sąsiada z lekka mi opadła kopara,obraz dużo jaśniejszy i kontrast nie gorszy niż w mojej plaźmie ogólnie obraz bardzo mi się spodobał,podczas drugiej wizyty u sąsiada natomiast zauważyłem coś czego nie dostrzegłem za pierwszym razem, mianowicie zauważyłem że obraz jest taki jakby sztuczny a na przykład postacie będące na pierwszym planie(nie wiem jak to opisać)nie stanowią całości z resztą obrazu,są jakby wycięte i do niego doklejone,to mi się rzuciło w oczy,nie wykluczone że przy następnej wizycie dojrzę z kolei coś pozytywnego w obrazie LCD.

Oczywiście moja ocena jest subiektywna i nie można się nią sugerować przy zakupie tv.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

maracz, 4 Paź 2009, 22:01

 

- jeśli chodzi o "wycięte postacie" - pewnie to efekt jakiegoś działającego filtra który można albo tylko wyłączyć albo dodatkowo regulować.

 

Co do jasności - lampy są mocno podkręcone (max lub bliskie max rozświetlenie) - można obniżyć jasność regulatorem jasności.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podobny efekt zauwazylem na plazmie Samsunga .Jakis nowszy model 58 calowy.Bylismy z zona na odwiedzinach u kuzynki.O ile na normalnym programie nadawanym nie mozna bylo nic zauwazyc ,o tyle na filmie (Edward nozycoreki) bardzo rzucalo sie to w oczy.Obraz byl wygladzony ,ale postacie jakby byly wklejone , gorzej jak teatr ,niemoglismy na to patrzec.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Popieram. Panasonic lub Philips. Nie pakuj się w Samsungi a tym bardziej w LG.

 

Wielkość przekątnej. Panowie- opamiętajcie się z tą wielkością. Nadmuchanym rozmiarem przekątnej TV nie nadrobicie braków natury czy Daewoo Tico w garażu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Rotel A14, RCD-971 & Dynaudio Focus 140.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jacch, 3 Paź 2009, 00:41

 

>Fajny to jestem ja.

>A LCD jest lepsze, wiem co mówię!

 

kupił to co mu pozostało pisać. Szczere kondolencje i wytrwałości .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Rotel A14, RCD-971 & Dynaudio Focus 140.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szwed75, 3 Paź 2009, 16:02

 

>Moim zdaniem wybór jest prosty. Plazma na pierwszym miejscu a jeśli lcd to tylko w technologi led

>ale to ciągle nie jest plazma. ;)

 

jednakże jest to caly czas tylko LCD. Zmienił sie tylko sposób podświetlania. I doszły kolejne wady.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Rotel A14, RCD-971 & Dynaudio Focus 140.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pewno wielką wadą LCD jest sztuczność(temat już podnoszony) i możecie sobie tutaj machać wynikami testów i porównań z netu czy prasy, obraz z LCD jest nie naturalnie sztuczny, właśnie taki teatr. I co ciekawe nie zwraca sie na to uwagi od razu.

 

Mam w tej chwili w domu dwa panele LCD Sony i plazme Panasonica, moje pierwsze wrażenie na Brawi to szok, kontrast, kolory itp..., ale kiedy znów wróciłem do PDP, szybko do mnie dotarło co rządzi. Prawdziwy nie męczący obraz z naturalnymi kolorami da tylko PDP, a już myślałem o jakimś LCD do sypialni dobrze że się opamiętałem przed wywaleniem pieniędzy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na LCD można bardziej się zbliżyć do neutralności niż na Plazmie. Masz "teatr" bo tak ustawiłeś procesor interpolujący. Masz "wycięte postacie" , sztuczne barwy bo tak masz ustawiony wyświetlacz.

 

Jak chcesz zobaczyć neutralny obraz to polecam pooglądać sprzętowo skalibrowanego EIZO CG243W - na topowych plazmach KURO neutralność NIE ISTNIEJE* !

 

*- na większości TV LCD też oczywiście nie (szczególnie nie w tańszych gdzie jest węższy zakres regulacji ... choć nawet w dość drogich TV nie ma często programowania LUT kolorymetrem) ... ale twierdzenie że plazmy są neutralne a LCD sztuczne jest BEZSENSEM

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W takim razie problem złych ustawień dotyczy wszystkich LCD jakie widziałem u moich znajomych. A Ty możesz nadal opiewać wyświetlacze LCD oszukując sie jednocześnie że ta technologia jest lepsza i wszystko jest kwestią ustawień.

 

Zrób prosty test i kup sobie w końcu jakis wyświetlacz, i poobcuj z nim dłużej u siebie w domu, wtedy praktyka pokaże gdzie jest miejsce dla teorii i kilkuminutowych sesji w marketach.

 

Pzdr.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kyle, 5 Paź 2009, 19:21

>

>Jakie ?

 

Technologia LED jest sposobem na wypchnięcie z magazynów technologii LCD.

Jakie wady?

1. niska trwałość

2. TV sa narażone w znaczny sposób na wilgoć

3. wysokie ceny

 

Najpierw w mediach zamiast zalet opisywano wręcz cuda tej technologii. I niestety nie wyszło gdyż plazma umocniła się ze swoimi zaletami.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Rotel A14, RCD-971 & Dynaudio Focus 140.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kyle, 6 Paź 2009, 11:49

 

>Na LCD można bardziej się zbliżyć do neutralności niż na Plazmie.

 

Kyle? Co Ty palisz ????????????????????????????????????????????????

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Rotel A14, RCD-971 & Dynaudio Focus 140.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kyle, 6 Paź 2009, 11:49

 

caly czas piszesz o kalibracji LCD. Dlaczego? Dlaczego wszyscy widzą inaczej niz ty? Dlaczego ten sprzęt nie jest gotowy do użytku w momencie zakupu? Dlaczego trzeba w niego dodatkowo inwestować?

 

Dlaczego mieszasz ludziom w głowach ??????? Dlaczego????

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Rotel A14, RCD-971 & Dynaudio Focus 140.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że opinie (nieliczne) nt wyższości LCD nad plazmą biorą się z doświadczeń marketowych, w których to miejscach plazmy faktycznie nie imponują. LCD świecą jaskrawo, ba, nawet czerń wydaje się dużo lepsza niż ta z plazmy, która w markecie jest najczęściej szara.

Sytuacja zmienia się o 180 stopni w warunkach normalnego, a tym bardziej zaciemnionego pomieszczenia.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

marko3T, 6 Paź 2009, 13:03

>Zrób prosty test i kup sobie w końcu jakis wyświetlacz,

 

Mam już od dłuższego czasu EIZO i nie powiedziałbym aby jakaś plazma neutralnoscią zbliżyła się do niego :]

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sittek, 6 Paź 2009, 13:20

 

LCD ma możliwości większego przesycania niż plazma, działanie filtrów jest bardziej widoczne i stąd potrzeba więcej uwagi przy regulacji LCD.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.