Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  245 członków

Luxman Klub
IGNORED

Klub marki LUXMAN


tadeo
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

LG nie stoi bezpośrednio na wzmaku, choć niewiele brakuje.

Zmiana Luxmana 505u na 505a, na razie nie wchodzi w rachubę - no chyba, że ktoś chciałby się zamienić.

Dziękuję za podpowiedź co do wyboru kolumn, bo z listy którą wymieniłem żadnych jeszcze nie słuchałem.

Monitor Audio PL 300, które miałem okazję słyszeć z Luxmanem 505u grały jak dla mnie pięknie, ale przekraczają mój budżet.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

malla35, 11 Lip 2010, 17:52

 

 

Mój pokój ma zaledwie 14m kw powierzchni i jest średnio

>umeblowany (kanapa, stolik, komoda ze sprzętem, kilka kwiatów na podłodze).

 

A nie wydaję Ci się że wymienione przez Ciebie głośniki są przeznaczone do większych pomieszczeń niż 14m2?

 

Może lepiej pomyśleć o wysokiej klasy monitorach typu XAVIAN XN 270 EVO, SONUS FABER CREMONA AUDITOR M, CHARIO SONET itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>A nie wydaję Ci się że wymienione przez Ciebie głośniki są przeznaczone do większych pomieszczeń niż

>14m2?

>

>Może lepiej pomyśleć o wysokiej klasy monitorach typu XAVIAN XN 270 EVO, SONUS FABER CREMONA AUDITOR

>M, CHARIO SONET itp.

 

 

Fakt, pokój nie zachwyca przestrzenią ani też nie jest przygotowany akustycznie.

 

Czy słuchałeś tych monitorów z Luxmanem 505u i - jeżeli tak - który z wymienionych monitorów najbardziej trafił w Twój gust?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

malla35, 12 Lip 2010, 15:05

 

>

>Fakt, pokój nie zachwyca przestrzenią ani też nie jest przygotowany akustycznie.

>

>Czy słuchałeś tych monitorów z Luxmanem 505u i - jeżeli tak - który z wymienionych monitorów

>najbardziej trafił w Twój gust?

 

Niestety nie słuchałem - wymieniłem tylko kilka przykładów monitorów z firm których podłogówki chciałeś przesłuchać.

Z własnego doświadczenia jednak mogę tylko podpowiedzieć że "więcej" wcale nie znaczy lepiej i że można kupić głośniki obiektywnie bardzo dobre ale niedopasowane do pomieszczenia i cały misterny plan....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Stałem się posiadaczem wzmacniacza Luxman'a L-530 i i tunera T-530. Wszystko jest oryginalne i niegrzebane oraz oczywiście sprawne.

 

Zastanawiam się nad sprzedażą tego unikatowego już zestawu. Powód: potrzebuję pieniążków....

Ile taki sprzęt koledzy jest teraz warty? Na jakie pieniążki mogę liczyć?

 

pozdro

pc114

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

D-05

obudowa to "blacha" gięta i przykręcona

pilot plastikowy

http://www.luxman.pl/index.php?x=produkty_d_05

 

 

D-06

wejście cyfrowe

obudowa to profile aluminiowe - bardziej zwarta konstrukcja

pilot z aluminium taki jak przy topowym D-08

http://www.luxman.pl/index.php?x=produkty_d_06

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 4 tygodnie później...

Dzięki uprzejmości mojego kolegi który jest właścicielem salonu audio przez dwa dniu miałem możliwość zabawy z nowym Luxmanem - lampowa integra SQ-38u. Sprzęt wygląda zawodowo - vitagowy design jest fantastyczny. Świetne wyposażenie, regulowane phono, złote wtyki, drewienko etc. Brzmienie to typowy Luxman czyli średnica i barwa. Każdy fan małych składów jazzowych oraz wokalistyki będzie zachwycony. Natomiast jeśli podstawa naszej płytoteki jest rock (tak jak ma to miejsce w moim przypadku) to należy wg mnie zapomnieć. Na koniec dodam uwagę że cena 20 tys za to urządzenie jest przesadzona no chyba że ktoś chce owego Luxmana chce traktować jako element dekoracyjny salonu to wtedy jak najbardziej warto :-)

post-6793-100000083 1283081334_thumb.jpg

post-6793-100000084 1283081334_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość intenser

(Konto usunięte)

miałem powyższe urządzenie u siebie przez tydzień

 

odczucia podobne jak u kolegi - b.mało uniwersalny sprzęt , stara się na siłę pokazać coś czego do końca nie potrafi a i wychodzi mu to dość nieudolnie

 

cena/jakość - ocena słabiutka

 

znacznie ciekawiej zaprezentowała się 300-tka lebena- przynajmniej niczego nie udawała

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam mała integre do sprzedania - patrz ogłoszenia:-)

"Skąpski idzie na ambasadora, wysiada, rozumiesz? A jak on poleci, to poleci Korszul, poleci też Broński i zgadnij kto po nich poleci? Po nich polecę ja! To znaczy ja bym poleciał, gdyby nie Kazik i to dozorostwo."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poczta nie działa więc piszę tu:

 

Parę lat temu widziałem ten zestaw w komisie w Monachium

ale niestety nie miałem przyjemności słuchać.

 

 

Dzięki za wpis.

Zastanawiam się jeszcze ,czy rzeczywiście starsze Luxmany brzmią lepiej od współczesnych ,z taką opinią się spotkałem w gronie tak sprzedających jak i serwisantów Luxmana.

Osobiście słuchałem dwa modele Luxmana :L 550 A -fajnie brzmiący wzmak oraz L 505 - ten nie przypadł mi do gustu ,techniczne brzmienie -oczywiście jest to moje odczucie i nie chcę wywoływać na tym forum żadnej kolejnej BURZY.

Dziś będę odsłuchiwać Luxmana ,preamp C 300 wraz z końcówką M 300 ,według zapewnień sprzedającego jakością brzmienia bije nowe współczesne Luxmany i inne wzm. tranzystorowe do 30 000zł.Zaraz po odsłuchu podzielę się z Wami moimi osobistymi odczuciami-pozdrawiam serdecznie wszystkich

Piotr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam do Was pytanie ,czy słuchaliście Luxmana model M 300 i C 300 i jak brzmi według Was -dziękuję!

 

 

Legendarny zestaw, najwyższy model z tamtego okresu. Brzmienie zblizone do lampowego. Wielki sukces w Japonii i USA, w Europie było mało tego sprzętu przez co nie za bardzo znany. Wersje US i Jap były w drewnie. Do zestawu był jeszcze gramofon PD-300, który dla Luxa zaprojektowała firma Micro Seiki. W tamtym okresie ultra drogie klocki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich i zgodnie z obietnicą zamieszczam swoje wrażenia z odsłuchu Luxmana C 300 + M 300.

W/W klocki porównywałem z NAD-em 372 I Amplifon-em WT 40 II ,źródło ,to Cambrigde Audio i kolumny 2,5 drożne , firmy Akustyk na głośnikach Scan-speakach ,rewelatorach.

Tradycyjnie Amplifon został zwycięzcą testu w każdym aspekcie brzmienia .Luxman M 300 (pracujący w klasie A i AB) w porównaniu z NAD-em ma potężniejszy bas ,bardziej konturowy ,cholernie prężny ,wysokie tony na poziomie NAD-a ,średnica w Luxmanie jest bardziej wyeksponowana ,przy głośniejszym słuchaniu jest po prostu krzykliwa jak we wzmacniaczach lampowych zrealizowanych na lampie KT88 .NAD w porównaniu z Luxmanem brzmi o wiele cieplej i muzykalniej,można go słuchać godzinami ,Luxman po pół godzinnym odsłuchu po prostu mnie zmęczył.Wnioski: Luxman C 300 +M 300 jest przyzwoitym sprzętem i może stawać w szranki co najwyżej z NAD-em 372 gdyby kosztował 3-4 tyś.zł. Natomiast w kontekście ceny (używany komplet kosztuje 7000 zł.)i w aspekcie brzmienia nie wyróżnia się niczym szczególnym ,w tej cenie można kupić używanego NAD-a M 3 ,który deklasuje Luxmana lub nowego CREEK-a Desty....

Najbardziej Luxman mnie rozczarował brakiem muzykalności i nie szczególną stereofonią (przeciętną),co dziwi ,gdyż jest to konstrukcja dual mono.

Piotr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

A tu lux już w domu, po wielogodzinnym wygrzewaniu gra super. Dźwięk nabrał gładkości. Bardzo detaliczną średnicę prezentuje w sposób niewymuszony i swobodny. Przełączenie na tryb lampowy działa, a jakże!. Nie wiem, czy to jest słodycz jakiej chcę. Ale wokale za to nabierają takiej barwy, że trudno uwolnić się od słuchania kolejnych płyt.

 

Wbrew opiniom, że przysłowia są mądrością narodu postanowiłem nie stosować się do powiedzenia "co się polepszy to się popieprzy". Zamiast firmowych nóżek z toczonego aluminium założyłem SuperSpikes Feet. Poprawiła się stereofonia i bas zyskał na kontroli, zwłaszcza w trybie lampowym. Mała rzecz a cieszy :)

post-17911-073212800 1286396300_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.