Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  245 członków

Luxman Klub
IGNORED

Klub marki LUXMAN


tadeo
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • 5 tygodni później...

Przyłączam się, jako posiadacz integry L-3 i tunera T-2. Tuner jest na sprzedaż, integra prawdopodobnie bedzie wystawiona jutro, jeśli Sugden A21a ją pokona... zobaczymy - jutro wielkie porównanie! :)

Jeśli DAC - to NOS-DAC z buforem lampowym, jeśli wzmacniacz - to Pure Class A.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyłączam się, jako posiadacz integry L-3 i tunera T-2. Tuner jest na sprzedaż, integra prawdopodobnie bedzie wystawiona jutro, jeśli Sugden A21a ją pokona... zobaczymy - jutro wielkie porównanie! :)

I jak wypadło porównanie?????Myślę ,że Sudgen wygrał

Piotr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 miesiąc temu...

Witam kolegów-miłośników Luxmana,

Posiadam kolumny Monitor Audio PL300,zamierzam zakupić integrę L-550A II oraz odtwarzacz D-05.Proszę kolegów o poradę,czy w/w wzmacniacz napędzi moje kolumny,czy też muszę pójść wyżej np.L-590A II(różnica w cenie jest spora i ciężko dozbierać kasę).

Pozdrawiam,

jacekf

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam kolegów-miłośników Luxmana,

Posiadam kolumny Monitor Audio PL300,zamierzam zakupić integrę L-550A II oraz odtwarzacz D-05.Proszę kolegów o poradę,czy w/w wzmacniacz napędzi moje kolumny,czy też muszę pójść wyżej np.L-590A II(różnica w cenie jest spora i ciężko dozbierać kasę).

Pozdrawiam,

jacekf

Na milion procent Luxman L 550 A napędzi ci MA PL300 , wiem bo mam ten wzmacniacz od 8 miesięcy i bez problemu napędza 2,5 drożne kolumny na Scan-speakach revelatorach (kolumny mają efektywność 89 dB) .

Gwoli uzupełnienia dopowiem , że wcześniej miałem NAD-a 372 (miał moc zdaje się 2x 180 wat na kanał) i tak rewelacyjnie nie wysterowywał kolumn jak ten z pozoru słaby wzmacniacz Luxman (2x 40 wat na kanał).W ogóle jak na wzmacniacz pracujący w czystej klasie A ,to aż dziw jak świetną ma kontrolę basu i jak potężny jest ten bas i dźwięk -REWELACJA .Według mnie jeden z najlepszych tranzystorowych wzmacniaczy , jest muzykalny ,rozdzielczy ,bardzo mocny i wydajny prądowo i brzmieniem zbliża się do wzmacniaczy lampowych (mam na myśli barwę),wykonanie jak to u Luxmana-bajka!!

 

Powiem jeszcze ,że za parę lat będzie to kolejny wzmacniacz -LEGENDA -jest naprawdę świetny i nie wierz gazetkom np.HI-FI Muzyka gdzie napisali "Luxman nie nadaje się do muzyki rockowej ,heavy metal-owej bo ma małą moc i nie jest w stanie wysterować większości kolumn"-do dziś się zastanawiam czemu tak bezczelnie kłamali i kto im za to kłamstwo zapłacił????? Piotrek z Łodzi

Piotr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Piotr,wielkie dzięki za te cenne informacje.W przyszłym tygodniu klocki Luxmana powinny być u mnie.Opiszę wówczas pierwsze swoje wrażenia.Odsłuchiwałeś może jakieś inne integry tej firmy,właśnie w połączeniu z MA PL300?

Pozdrawiam,

Jacek.

Słuchałem Luxmana L 505 U - wzm.pracujący w klasie AB (moc z tego co pamiętam powyżej 100 wat na kanał) ale nie przypadł mi do gustu , brzmiał strasznie technicznie według mnie brzmi ,gra znacznie gorzej ,na pewno o klasę gorzej od 550 A . Luxman L 550 A to taki czaruś , jest po prostu muzykalny , nawet źle wydane płyty da się słuchać.

Luxman ma jeszcze jedną fajną zaletę ,jak się go cichutko słucha to i tak świetnie się słyszy każdy dźwięk.

Mnie Luxman L550 A spodobał się z tego względu ,że jest muzykalny ,Luxman to taki znacznie lepszy Sudgen A21(też świetny wzmacniacz )

Jedynie co mógłbym ci zasugerować ,to jak już będziesz miał klocki Luxa ,to z czasem koniecznie posłuchaj ich na dowolnych kolumnach na scan-speakach .

Nie gniewaj się na mnie ale Monitor Audio PL 300 mają jak dla mnie trochę odchudzoną barwę ,wokale nie są takie naturalne ,fizjologiczne , po prostu brakuje im wypełnienia , ciała czy jak to nazwać. Moja ocena bierze się stąd ,że dla mnie bardzo ważna jest soczysta ,dźwięczna ale i kremowa średnica

Piotr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchałem Luxmana L 505 U - wzm.pracujący w klasie AB (moc z tego co pamiętam powyżej 100 wat na kanał) ale nie przypadł mi do gustu , brzmiał strasznie technicznie według mnie brzmi ,gra znacznie gorzej ,na pewno o klasę gorzej od 550 A . Luxman L 550 A to taki czaruś , jest po prostu muzykalny , nawet źle wydane płyty da się słuchać.

Luxman ma jeszcze jedną fajną zaletę ,jak się go cichutko słucha to i tak świetnie się słyszy każdy dźwięk.

Mnie Luxman L550 A spodobał się z tego względu ,że jest muzykalny ,Luxman to taki znacznie lepszy Sudgen A21(też świetny wzmacniacz )

Jedynie co mógłbym ci zasugerować ,to jak już będziesz miał klocki Luxa ,to z czasem koniecznie posłuchaj ich na dowolnych kolumnach na scan-speakach .

Nie gniewaj się na mnie ale Monitor Audio PL 300 mają jak dla mnie trochę odchudzoną barwę ,wokale nie są takie naturalne ,fizjologiczne , po prostu brakuje im wypełnienia , ciała czy jak to nazwać. Moja ocena bierze się stąd ,że dla mnie bardzo ważna jest soczysta ,dźwięczna ale i kremowa średnica

Czyli,uważasz połączenie Luxmana L 550A II z MA PL300 za średnio udane?(Ach ten marketing dystrybucyjny...)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli,uważasz połączenie Luxmana L 550A II z MA PL300 za średnio udane?(Ach ten marketing dystrybucyjny...)

Źle mnie odebrałeś .Po prostu kolumny MA PL 300 grają jak dla mnie dobrym ale chłodnym dźwiękiem i Luxman na pewno je ociepli i w tym sensie to dobry wybór

Ja po prostu czy to jest wzmacniacz ,kompakt ,kolumny lubię jak są muzykalne ,kremowe ,ciepło brzmiące (dlatego drugi system mam lampowy)

I dlatego wolę fizjologiczne brzmienie Luxmana L 550 A niż kliniczne Luxmana L 505 U -cenowo ta sama półka.

Piotr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Źle mnie odebrałeś .Po prostu kolumny MA PL 300 grają jak dla mnie dobrym ale chłodnym dźwiękiem i Luxman na pewno je ociepli i w tym sensie to dobry wybór

Ja po prostu czy to jest wzmacniacz ,kompakt ,kolumny lubię jak są muzykalne ,kremowe ,ciepło brzmiące (dlatego drugi system mam lampowy)

I dlatego wolę fizjologiczne brzmienie Luxmana L 550 A niż kliniczne Luxmana L 505 U -cenowo ta sama półka.

Piotrze jeszcze raz serdeczne dzięki.Odezwę się po pierwszych wrażeniach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 tygodnie później...

Witam, zapisuję się do klubu z końcówką M120A, zastąpiła ona amplituner JVC VR-5535LX. Ampli grał całkiem nieźle z tymi kolumnami ale po podłączeniu LUXA łoł łoł łoł... Bas schodzi niżej, bardzo ładnie kontrolowany, słuchać kazde uderzenie w struny gitary basowej przy JVC niestety brak tego efektu. Gitar akustyczna z wykopem z dynamiką-rewelka. Luxman ponoć nieźle zgrywa się z Dali 450, no to zbieram kasę, ale wczesniej chyba muszę poszukać jakieś CD, najlepiej z regulowanym wyjściem. Co polecacie do tej końcówki? max 400zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam! Też się wpisuje do klubu! Posiadam integre L550A II i tuner T-111 .Brakuje jeszcze cd D-05( Narazie Naim jest jako cd).

Mam pytanie czy wymieniać tylne zworki na krótkie kable ? Mam vdh mk2 czy bedzie pasować ?

Czy lepiej nieruszać ?

I jakie kolumny polecacie do Luxmana ?( Mam teraz Dali Ikon 7).

Pozdrawiam!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam! Też się wpisuje do klubu! Posiadam integre L550A II i tuner T-111 .Brakuje jeszcze cd D-05( Narazie Naim jest jako cd).

Mam pytanie czy wymieniać tylne zworki na krótkie kable ? Mam vdh mk2 czy bedzie pasować ?

Czy lepiej nieruszać ?

I jakie kolumny polecacie do Luxmana ?( Mam teraz Dali Ikon 7).

Pozdrawiam!!

Wojciech Pacuła w opisie tegoż wzmacniacza twierdził , źe warto tylne zworki wymienić na lepsze kabelki ,ja osobiście nie próbowałem.

Mój lux napędza 2,5 drożne scan-speaki rewelatory - jest dynamicznie i słodko ,kompakt to CA 840 .

Pozdrawiam i witam w klubie Luxmana

 

PS .kompakt i ewentualnie kolumny do luxmana szukaj według mnie o ciepłym i muzykalnym brzmieniu .

Piotr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Mozna powiedzieć,że wreszcie mogę potwierdzić przynalezność do tego zacnego klubu z moim L-507u+D-05.Bardziej nastawiałem się na zakup L-550A II,jednakże po odsłuchach-ku mojemu wielkiemu zaskoczeniu-zwyciężył L-507u.Jestem bardzo zadowolony...

Mógłbyś napisać co ci się bardziej spodobało w L 507 U od L 550 A ( ja miałem chrapkę na 590 A ale to już za dużo kasy)

Piotr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

L 507 to wielka moc,świetny drive,bardzo realistyczny portret głosów i instrumentów,wręcz hipnotyczny.Znakomite czarne tło,sczególnie przy cichym słuchaniu(ale to chyba zasługa nowego ODNF 3.0).Swoboda brzmienia i wciągająca magia w zakresie średnicy w połaczeniu z potężnym,nisko schodzącym,ale bardzo dobrze kontrolowanym, basem.Ma się wrażenie,że wzmacniacz wyciska z kolumn wszystko ,co najlepsze.Na pewno nie jest chłodno,jest muzykalnie,wciągająco.Nawet gorzej zrealizowane płyty wróciły do moich łask.Sądzę,że jest to też zasługa D 05,który gra nieco po cieplejszej stronie oraz mojego okablowania(zasilanie Gigawatt PF 2+LC 2 MK II,set kabli sieciowych Artech z serii Space oraz set kabli CGR-głośnikowe i IC,kolumny MA PL300).Natomiast L 550 potwierdził,że jest wielkim wzmacniaczem z wszystkimi powszechnie znanymi cechami w zakresie sygnatury dżwięku.Co przeważyło?Swoboda lekkość L 507 z jednej strony,a z drugiej niesamowita moc i muzykalność podana jednocześnie.Razem tworzyło to ekscytujące wrażenia odsłuchowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 4 tygodnie później...

Witam miłośników Luxmana,

Obserwuję rynek i stwierdzam,że ceny wszyskich produktów Luxmana poszły w górę średnio o 20%.Rozumiem,iż decyduje kurs walut(silny jen),ale są to naprawdę wysokie podwyżki.Ja na szcęście jestem szcęśliwym posiadaczem Luxmana jeszcze sprzed wzrostu cen.Kto zamierzał kupić Luxmana,a nie zdążył to ma niestety zgryz.

Pozdrawiam klubowiczów,

jacekf

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Namawiam wszystkich kolegow do posluchania nowych modeli Luxmana L-550AX i L-590AX. W moich uszach cos niesamowitego, ostatni miesiac nie robie nic innego, tylko slucham L-550AX.

Witam,

A czym sie róznią od L-550 A II i L-590 A II.Z tego co sie orientuję nie były dostepne w Polsce,z uwagi na brak certyfikatu UE.

jacekf

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 miesiąc temu...

Witam, ja posiadam zestawik C-02 i M-02.

 

Mam pytanie bo tu sporo obytych w temacie Luxmanów: jakie odtwarzacze CD dobrze się zgrywają z Luxmanami, za czym się rozglądać ?

 

Lubię ciepłe, analogowe brzmienie, zestaw będzie grał z kolumnami Linn Nexus. Szukam czegoś w cenie ok 1000-1500 zł. Myślałem o jakimś Pioneerze ale może polecicie coś innego ?

post-21842-0-32423700-1322160399_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam - szukam dość rzadkiego na rynku zestawu Luxmanów vintage w dobrym stanie - wzmacniacza L80 i tunera T88V. Czy ktoś z kolegów orientuje czy bywa to w necie do zdobycia i na jaką kwotę powinienem się przygotować ?

Dzięki i pozdrawiam.

Czasami bywają w/w klocki na rodzimym Allegro

Piotr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Witam !!!

Czy LUXMAN 505F ma szansę dobrze zagrać z Usher Mini Dancer One Berillium ?

Jak to gra i ile może być teraz wart używany LUXMAN 505F ?

Podłączyłem do tych Uscherów dziadka Luxmana LV-113, i jest całkiem fajnie.

<iframe src='http://gunclub.ea.com/pl/profile/12192e93-377a-4251-95e2-3177f9f381d4/embed' height='410' width='468' scrolling='no' ></iframe>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.