Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  245 członków

Luxman Klub
IGNORED

Klub marki LUXMAN


tadeo
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Posiadam Luxmana 505u i D-05 i poszukuję kolumn w przedziale ok.12tyś.

Myślę o Xavian giulietta, dynaudio 260 i PMC twenty 23.

Wcześniej nie posiadałem "takich" kolumn wiec proszę o porady zeby wtopy nie zaliczyc.

Odsłuchy będą ale konstrukcje sa dosc nowe i jeszcze troche trzeba poczekac w niektórych salonach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Posiadam Luxmana 505u i D-05 i poszukuję kolumn w przedziale ok.12tyś.

Myślę o Xavian giulietta, dynaudio 260 i PMC twenty 23.

Wcześniej nie posiadałem "takich" kolumn wiec proszę o porady zeby wtopy nie zaliczyc.

Odsłuchy będą ale konstrukcje sa dosc nowe i jeszcze troche trzeba poczekac w niektórych salonach.

A jak duży pokój masz, bo te PMC przy Dynaudio to mikruski.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Posiadam Luxmana 505u i D-05 i poszukuję kolumn w przedziale ok.12tyś.

Myślę o Xavian giulietta, dynaudio 260 i PMC twenty 23.

Wcześniej nie posiadałem "takich" kolumn wiec proszę o porady zeby wtopy nie zaliczyc.

Odsłuchy będą ale konstrukcje sa dosc nowe i jeszcze troche trzeba poczekac w niektórych salonach.

 

 

Mając Luxmana L-590AII "przetestowałem" kilka par kolumn ,stanęło na Harpii Marcus New ,pomieszczenie 20m2.

Luxmana już nie mam ,kilku innych wzmacniaczy również a Harpie jak stały tak stoją ,nie znalazły godnego przeciwnika.

Edytowane przez tadeo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Znalazłem takie kolumny http://www.sklepaudio.com/pl/p/5.0-HOME-CINEMA-SYSTEM-LUXMAN-BEECH-/550 Cena na poziomie kolumn marketowych, a jednak nazwa firmy Luxman kojarzy się bardziej z Hi-End'em. Czy ma to coś wspólnego z Luxmanem? Jeszcze na allegro ktoś sprzedaje http://allegro.pl/zestaw-kina-domowego-5-0-luxman-brazowy-i2039023970.html Co to za twór?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Broń boże nic wspólnego z "TYM" oryginalnym japonskim Luxmanem.

zawsze sprawdzaj na oficjalnej stronie luxmana ich produkty.Jesli czegos tam nie ma to znaczy ze nic takiego nie robią.

 

Trochę zaciekawiła mnie informacja o braku tego sprzętu w oficjalnej dytrybucji i podrążyłem pochodzenie amplitunera LR-6500 - znajomy sprawdził historię tego Luxmana u znajomego dystrybutora, ja poszukałem trochę w necie. Historia wygląda tak - po nieudanym sojuszu Luxman/Alpine i małym dołku marki Luxman chińska firma Blue Lake AV zakupiła kiedyś (chyba 2001r.) fabryki Luxmana w Chinach. Rozpoczęła w tych fabrykach produkcję urządzeń, które tam zostały zaprojektowane i miały być wdrożone do produkcji przez Luxmana. Rozpoczęła dystrybucję wykorzystując stare kontakty Luxmana z Chin i stare logo (w koncu na maszynach już było). W międzyczasie markę Luxman kupił IAG (Internetional Audio Group) przeniósł produkcję do Japonii, zmieniła logo na sprzęcie (żeby odróżnić się od Blue Lake) i wytoczyła proces przeciwko bezprawnemu używaniu logo Luxmana. Proces IAG wygrała;) Tak więc powstałe m.in. LR-6500, LR-7500, LR-8500 i DVA-250 powstały na liniach i projekcie Luxmana bez wiedzy tegoż;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam miłośników marki Luxman,

 

Dzisiaj stałem się posiadaczem pierwszego w moim życiu produktu firmy Luxman. Jest to zapewne budżetowa jednostka - L-190.

Po pierwszych odsłuchach nie zostałem powalony na kolana ale .... jeśli nie macie nic przeciwko ubogiemu krewnemu z dużą dozą szacunku przyłączę się do grona.

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziekuje bardzo. Grasz razem s SQ-38u? Czy jestes zadowolony ze dzwieku? Jakie masz kolumny?

Owszem, mam też wzmacniacz. Kolumny to PMC TB2s.

Przyznam szczerze, że zmianę wyjścia lampowego na tranzystorowe częściej wymusza kaprys niż potrzeba.

Dźwięk mi bardzo odpowiada ale ostrzegam, nie jest to cieplusi dźwięk rozumiany jako stereotyp lampowy. Jest szybki, przejrzysty i otwarty.

Edytowane przez Filut
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tzn powierzchnia ok 18-20m.

Własnie sam nie wiem czy probowac z podłogowymi np.twenty 23 czy przy tak niewielkiej powierzchni nie lepsze beda monitory (z serii Twenty).

 

Monitory twenty 23 (nie wiem jaka cena z podstawkami).

 

Monitory 22 a podłogowe 23 - przepraszam za pomyłkę.

 

Choc te podłogowe to po wymiarach widac sa dosc "małe".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tzn powierzchnia ok 18-20m.

Własnie sam nie wiem czy probowac z podłogowymi np.twenty 23 czy przy tak niewielkiej powierzchni nie lepsze beda monitory (z serii Twenty).

 

Monitory twenty 23 (nie wiem jaka cena z podstawkami).

 

Monitory 22 a podłogowe 23 - przepraszam za pomyłkę.

 

Choc te podłogowe to po wymiarach widac sa dosc "małe".

Trafiłeś z pytaniem do wątku PMC, to tam coś skrobnę.

Nie będę w obu smarować tego samego OK?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś mógłby polecić jakiegoś dobrego serwisanta/serwis w Warszwie, który zająłby się moim Luxmanem L-560? Chodzi 'jedynie' o przeczyszczenie przełączników oraz naprawienie dziwnej przypadłości - przygasających żarówek i diod podświetlenia - czasem świecą pełną mocą, a czasem nie i nie mam pojęcia, dlaczego tak się dzieje... Są to sprawy raczej kosmetyczne, ale na pewno nie powierzyłbym tego wzmaka pierwszemu z brzegu elektronikowi... proszę o polecenie zaufanej, sprawdzonej osoby. Dzięki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś mógłby polecić jakiegoś dobrego serwisanta/serwis w Warszwie, który zająłby się moim Luxmanem L-560? Chodzi 'jedynie' o przeczyszczenie przełączników oraz naprawienie dziwnej przypadłości - przygasających żarówek i diod podświetlenia - czasem świecą pełną mocą, a czasem nie i nie mam pojęcia, dlaczego tak się dzieje... Są to sprawy raczej kosmetyczne, ale na pewno nie powierzyłbym tego wzmaka pierwszemu z brzegu elektronikowi... proszę o polecenie zaufanej, sprawdzonej osoby. Dzięki.

 

Witam dobrze trafiłeś ja ostatnio oddałem swojego luxmana l-400 do gościa na Bielanach. Jeden kanał zarówno na parze A jak i B przerywał tzn. więcej przerywał niż grał, pozatym lampki od wyboru źródła padły wszystkie. Gościu w 2 dni to naprawił, powiedział że było sporo "zimnych lutów" cokolwiek to znaczy. Reasumując sprzet działa w 100% jestem zadowolony kosztowało to 100. Nie wiem czy to dużo czy mało ciesze się, że naprawione.

Przy okazji oddałem do niego jeszcze AMPL. ROTELA z 69r. i też sobie z nim poradził.

 

Nie chcę być posadzony o reklamę servisu więc nie podaje adresu, jakbyś się zdecydował to poisz na priv.

Ze swojej strony moge polecić w 100%.

Edytowane przez zibi079
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 miesiące temu...

Koledzy<br />

   -kupiłem odtwarzacz cd -luxman d105U. <br />

no i kłopoty.... przeskakuje -zazwyczaj w tym samym miejscu -5-ty lub 6-ty  utwór -"zapętla się" przeskakuje około 30 sekund wstecz -i znowu i znowu...<br />

<br />

     Właczony na start z utworu 6,7,8 -zazwyczaj po prostu się zacina nie startuje -wyświetla odtwarzanie -jednak nie ma żadnych wskazań czasu -ani nic nie gra. Wciskanie stop i ponowny start -nie pomaga -dopiero wysuniecie płyty i ponowne włożenie odblokowuje cdeczka...<br />

<br />

 -dżwiek -jakiś taki syczący -zupełnie nie jak luxman -zwłaszcza nie jak troszkę lepszej klasy luxman. <br />

i przesterowuje mi wzmacniacz na wszystkich normalnych wejsciach -wyraźne charczenia -dźwiek koszmar.<br />

<br />

    Dopiero właczenie trybu cd straigh (wejście bezpośrednio na końcówkę  -pomija wiekszość przedwzmacniacza -sygnał  idzie jedynie przez regulację głosności i dalej w końcówkę mocy) powoduje w miarę poprawne odtwarzanie ...choć i w ten sposób dźwiek kiepski -dużo gorszy od taniego technicsa... jeśli wycisnie się cd straight i włączy normalnie -to wspomniany koszmarek. przy współpracy wzmaka (też luxman -lv105u) z dowolnym innym źródłem  także z innym cd jest ładnie  -tak więc wina leży po stronie cd.<br />

<br />

więc:<br />

-przeskakiwanie.<br />

-zacinanie się (zawsze pomiedzy 15tą a 30tą  minuta odtwarzania)<br />

-przesterowywanie wzmacniaczy -charczenia<br />

-nieprzyjemny syczący i mało dynamiczny dźwięk<br />

<br />

co może być uszkodzone -warto "negocjować cenę" i próbować naprawiać ? czy z wielkim hukiem odesłać sprzedawcy? luxmana d105u kupiłem na allegro -jako całkowicie sprawnego technicznie -<span style="font-size: 14pt;">"STAN TECHNICZNY - w pełni sprawny </span>" jeśli warto naprawić (i negocjować zwrot częsci ceny) -to ile moze być wart ten model cd w stanie jak opisałem lub jakie mogą być koszty naprawy... zapłaciłem dość drogo -bo miał być w dobrym stanie  mało zużyty -a wyglądana "mocno spracowanego" -no i jest ewidentnie uszkodzony.<br />

<br />

nie kryję, że wspomniane d105u  wizualnie mi się podoba -i idealnie pasuje wygladem pod wzmaka który obecnie bardzo ładnie gra ...<br />

<br />

pozdrawiam            <br />

  - zwłaszcza miłosników starych luxmanów...<br />

Witek.<br />

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 miesiące temu...
  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.