Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  245 członków

Luxman Klub
IGNORED

Klub marki LUXMAN


tadeo
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Dla miłośników Japońskiej jakości produkcji, estetyki i myśli technicznej istotna zmiana polega na tym że (według wikipedii) teraz projektantami są amerykanie i anglicy a produkcja odbywa się w chinach :

 

 

http://en.wikipedia.org/wiki/International_Audio_Group

http://www.internationalaudiogroup.com/index.php

Edytowane przez Krak_oN
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 miesiąc temu...
  • 1 miesiąc temu...
  • 1 miesiąc temu...

Witam,

 

kupiłem Luxmana lv-109 dzwiek różni sie znacznie od wszystkich z serii lv z tych co słyszałem i mam, wogóle w sieci jest bardzo mało inf. o tym wzmacniaczu. Poszukuję service manual moze ktos ma dostęp albo przynajmniej jego specyfikację.

Edytowane przez PROT
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

kupiłem Luxmana lv-109 dzwiek różni sie znacznie od wszystkich z serii lv z tych co słyszałem i mam, wogóle w sieci jest bardzo mało inf. o tym wzmacniaczu. Poszukuję service manual moze ktos ma dostęp albo przynajmniej jego specyfikację.

 

Tu masz zdjęcia wszystkich płytek. Gościu dokumentował wymianę kondensatorów.

http://amp8.com/tr-amp/lux/lv-109.htm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki bbobii za link. Ktoś wykonał mega prace nwet wejścia RCA dał wszystkie złote. Skoro takie zabiegi wykonal to myślę,że sprzęt jest warty tego:) Swoja drogą mój lv-109 jest nieskażony wpływem Alpiny, choć mówiąc szczerze poza nazwą różnicy nie widzę.

Edytowane przez PROT
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 tygodnie później...

Witam

Mam pytanie do miłośników marki czy ktoś z Was orientuje się jaki laser siedzi w cd luxmana d-375 ??? W sieci znalazłem kilka odłoszeń tylu "orginalny laser do luxman d...d...d....d-375" ale czy to jakieś sony kss.... tego już nie piszą.

 

Powoli noszę się z zamiarem wymiany onkyo dx-7211 na luxmana d-375 będzie do kompletu z moim l-400, nie orientuje się w cenach może ktoś podpowie ile warto za niego zapłacić?

 

 

Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam pytanie do miłośników marki czy ktoś z Was orientuje się jaki laser siedzi w cd luxmana d-375 ??? W sieci znalazłem kilka odłoszeń tylu "orginalny laser do luxman d...d...d....d-375" ale czy to jakieś sony kss.... tego już nie piszą.

 

Powoli noszę się z zamiarem wymiany onkyo dx-7211 na luxmana d-375 będzie do kompletu z moim l-400, nie orientuje się w cenach może ktoś podpowie ile warto za niego zapłacić?

 

 

Pozdr.

 

na 99% jest tam kss150 lub kss210 (kss210 jest następcą kss150), więc z dostępnością nie powinno być problemu

 

co do ceny to trudno określić, bo model ten rzadko pojawia się na rynku wtórnym, kilka lat temu handlarzyna na allegro sprzedawał go za ok. 1300zł (nie pamiętam dokładnie) ale nie było chętnych, myślę że 700-800zł to chyba realna cena

 

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za szybka odp.

 

Na jakiejś zagranicznej stronie kilkanascie minut temu znalazłem ogłoszenie z listopada tego roku 150 dolarów także cena chyba adekwatna do wieku sprzetu premiera była w 1998 o ile dobrze kojarzę. 1300 to jakis kosmos nowy w 98 kosztował coś ok 2100.

Mam jeszcze pytanie czy znajdę wzmak luxmana który zagra nie gorzej niz mój l-400 a bedzie obsługiwany z pilota??? Oczywiście w podobnej kwocie tak do 600 pln.

Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

słuchaj zibi079, jak masz piecyk po przeglądzie i nic mu nie dolega to ja bym go nie zmieniał, jak kupisz ten CD-ek to on ma z tyłu dwie pary wyjść analogowych: jedna o stałym poziomie a druga regulowana, więc jak będziesz miał org. pilota do tego odtwarzacza to będziesz mógł sobie regulować głośność przez odtwarzacz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

myślałem, że chcesz kupić tego z ogłoszenia, o którym wspominałeś, bo jeżeli zamierzasz czekać, aż pojawi się ten model w ogłoszeniach na polskim rynku wtórnym lub na allegro, to musisz mieć dużo, dużo cierpliwości, ja przez co najmniej ostatni rok czasu nie widziałem żeby ktoś ten model sprzedawał

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ja mam luxmana l-400 podpiołem pod niego jm lab (focal) cobalt 815 wg mnie bardzo ładnie się to zgrywa. Biorąc pod uwagę ogólną charakterystykę jm lab obecnie focal i luxmana może być to owocny kierunek poszukiwań.

Pozdr.

Edytowane przez zibi079
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 4 tygodnie później...

Czyli zostaje przy l-400 rok temu przeszedł serwis i ma sie dobrze, dzieki za wszelkie info. Pozdr.

 

 

Niekoniecznie, możesz jeszcze użyć zmotoryzowanego niebieskiego alpsa. Oryginalnie taki tam jest chyba, tylko bez motorka. W L530 jest z tyłu jeszcze miejsce na silniczek a jest napakowany w środku konkretnie, to pewnie w L400 tym bardzie znajdzie się miejsce, bo ma więcej powietrza w środku ;)

Edytowane przez juras_h
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 4 tygodnie później...

Ostatnio słuchałem tego luxa z xavianami xn 270 evo i xn 360. Kable lema acoustic i silver arrow dady źródło theta miles. Z monitorami świetnie szeroko, głęboko, świetne wokale bas szybki dobrze kontrolowany a przy tym głęboki. Z podłogowymi trochę brakowało mocy ale scena podobnie jak w monitorach tylko wokal się wycofał i zabrzmiały bardziej dostojnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 4 tygodnie później...

Od tygodnia posiadam LV-103u, świetny wzmacniacz, znacznie lepszy niż umiarkowane opinie na zagranicznych forach

"Skąpski idzie na ambasadora, wysiada, rozumiesz? A jak on poleci, to poleci Korszul, poleci też Broński i zgadnij kto po nich poleci? Po nich polecę ja! To znaczy ja bym poleciał, gdyby nie Kazik i to dozorostwo."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.