Skocz do zawartości
IGNORED

YELLO która płyta najlepsza?


Gość Cadam

Rekomendowane odpowiedzi

W ostatnim "Stereoplay" jest zremasterowana płyta Yello przez redakcję - 6 utworów z róznych płyt w wypasionej jakości :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie ostania płyta, chociaż ich lubię, to porażka.Wyraźny brak pomysłu.Próba nawiązania do najlepszych płyt.Jest po prostu nudna.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 tygodnie później...

Dziś nabyłem "Touch" - nie znam Yello ale jak to jest próba nawiązania do najlepszych płyt to pozostałe muszą być świetne. Nabyłem wersje polską ale nie zauważyłem jakiś problemów w nagraniu.Dla mnie Touch jest naprawde super płytą.Do zakupu przekonały mnie kawałki jakie były puszczane w PR3.Nie sądziłem, że całą tą płytę od deski do deski można z przyjemnością wysłuchać.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest też wersja na winylu:

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Czy ktoś ma ten krążek? Jak z jakością tłoczenia?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Who's Afraid of Music?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Yello albo sie lubi albo nie. Nie chodzi tu odkrywcze rzeczach lecz zabawe. Jest brzmienie, wpadajace w ucho rytmy, fajne historie, jedyny w swoim rodzaju wokal. To wszystko serwowane przez gosci, ktorzy bawia sie robiac ta muzyke. Kazda nowa plyta to przedluzenie zabawy. Jesli ktos tego nie czuje to powinien unikac Yello.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 lata później...

Mam od jakiegoś czasu dwie płyty:

Touch

Flag

Początkowo słuchałem ich na ampitunerze AV i rewelacji nie było.

Po zakupieniu porządnego wzmacniacza stereo różnica kolosalna.

Touch jest genialna i im lepszy sprzęt tym brzmi coraz lepiej.

Flag poza rewelacyjnym the Race nie za bardzo do mnie trafia.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

YELLO to była moja miłość z czasów studiów (obok Sisters of Mercy i klasyków elektroniki). Teraz jakoś ich sobie odpuściłem, może dlatego,że ich obecne propozycje są mniej ciekawe ?

Bardzo cenię płytę STELLA a na niej Oh Yeah, Vicious Games,Desire a z FLAG : Of Course I'm Lying, The Race, Otto Di Catania, Of Course I'm Lying . No i nie zapominajmy o płycie : You Gotta Say Yes to Another Excess ze znakomitym utworem I Love You . YELLO tworzyło piekne piosenki, część kawałków była natomiast zbyt udziwniona, to takie szaleństwa Meiera i Blanca. Dlatego uważam,że można nie zachwycać się całą ich twórczoscią, ale na pewno mają "perełki" i to dość liczne.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Aha - polecam wersję 12 calową (mix) Vicious Games z remasterowanej Stelli :) .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Oni rzekli: Panie, tu są dwa miecze. Odpowiedział im: Wystarczy." (Łk 22, 38)

"Lecz teraz - mówił dalej - kto ma trzos, niech go weźmie; tak samo torbę; a kto nie ma, niech sprzeda swój płaszcz i kupi miecz!" (Łk 22, 36)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

YELLO to była moja miłość z czasów studiów (obok Sisters of Mercy i klasyków elektroniki). Teraz jakoś ich sobie odpuściłem

 

Ja także po długim okresie fascynacji, pozbyłem się wszystkich ich płyt, by po latach kupić ponownie 3 z nich (Excess, Stella i Flag) i sądziłem, że na tym poprzestanę, lecz ostatnio powróciłem do nich na dobre i odbudowałem całą dyskografię do Pocket Universe włącznie wraz z kilkoma singlami i dwoma kompilacjami best of... Warto.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc

(Konto usunięte)

Ja od niedawna jestem audiofilem. I też niedawno odkryłem Yello. Najbardziej jako całość odpowiada mi ostatni Touch.

A może zadam pytanie inne. Jakie albumy zbliżone klimatem i jakością do Yello byście polecili?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg mnie absolutną perłą jest numer Goldrush z często wymienianej tu ,,One second". Zatem to tę wskażę jako ,,taniec derwisza" Yello.Inne płyty nie są tak ,,udekorowane" choć swój wdzięk maja również.

Powinowactwo z Art of noise niepodważalne

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tied up też jest dobry, poza tym genialny Rythm Divine z Shirley Bassey no i wiadomo klasyki: The Race, Oh Yeah, Rubberband Man, Vicious Games itp.

 

Płyta "Touch" z 2009r. jest niezła, szczególnie realizacja.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Yamaha NS1000 Monitor | Krell KSA-80 | Krell KRC-3mk2 | SBT + Tomanek ULPS | Metrum Octave DAC (14VA PSU) |

Siltech SQ38-G3 | Nordost Flatline | Tara Labs RSC Air 75 coax | Ecosse Nu Diva

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tied up też jest dobry, poza tym genialny Rythm Divine z Shirley Bassey no i wiadomo klasyki: The Race, Oh Yeah, Rubberband Man, Vicious Games itp.

 

Płyta "Touch" z 2009r. jest niezła, szczególnie realizacja.

Na Yello można kalibrować aparaturę , kiedyś aby wywrzeć wrażenie na kumplach puszczałem Ciemną stronę Floydów , pózniej przeżuciłem się na Yello , kolesie spadają z krzeseł . Dla mnie Yello to czekolada Lindt, zegarek Omega i magnetofon szpulowy Revoxa

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A choćby i pierwszy :) "The Expert" już pokazuje co będzie dalej :) Chociaż na mnie osobiście większe wrażenie zrobił kawałek nr 7 czyli "Part Love". Nr 4 czyli "Bostich" dobry jest dla zimnych łokci do auta :))))) Ogólnie dla mnie jedna z lepszych płyt w mojej kolekcji i najczęsciej wybierana do testowania sprzętu... przyznaję, że sporo właśnie przez tę płytę poległo ;) Takiego basu nie słyszałem na żadnej płycie ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Luxmany i winyle 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc

(Konto usunięte)

A choćby i pierwszy :) "The Expert" już pokazuje co będzie dalej :) Chociaż na mnie osobiście większe wrażenie zrobił kawałek nr 7 czyli "Part Love". Nr 4 czyli "Bostich" dobry jest dla zimnych łokci do auta :))))) Ogólnie dla mnie jedna z lepszych płyt w mojej kolekcji i najczęsciej wybierana do testowania sprzętu... przyznaję, że sporo właśnie przez tę płytę poległo ;) Takiego basu nie słyszałem na żadnej płycie ;)

Też jestem wielbicielem Yello. Tak , jak już pisałem ,,Touch" jak dla mnie ekstra. Jednak wydaje mi sie że do testowania sprzętu i szukania jego słabości średnio się nadaje. Bo najczęściej brzmi dobrze. Mam swiadomość że to takie trochę efekciarskie granie. Mnie bardzo odpowiada, ale czy aż tak bardzo obnaża wady sprzętu to nie wiem.

Wczoraj dotarła zakupiona remasterowana płyta FLAG. Też O.K.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przez chwilę przeszło mi przez myśl, że może chodzić o płytę "Touch", ale miałem nadzieję, ze jednak nie. Ta płyta jest koszmarnie zrealizowana, to jeden z lepszych przykładów jak nie należy nagrywać muzyki i idealny przykład loudness war. Im lepszy sprzęt tym gorzej ta płyta będzie grała.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To może inaczej: Touch Yello z pewnością nie jest płytą do testowania sprzętu w znaczeniu nazwijmy to "audiofilskim", czyli delektowania się neutralnością poszczegolnych składowych, wokali, smaczków prawdziwych instrumentów itp. Ta płyta (tak mi sie wydaje) została tak stworzona w sensie zarówno kompozycji utworów jak i realizacji dźwięku, żeby od pierwszego odsłuchu przeciętnego Kowalskiego wbić w ziemie. I co by o niej nie mówić, to takie wrażenie najczęściej wywiera. Być może jest tak, że im lepszy sprzet tym płyta ta brzmi gorzej. Np. na tej płycie moja Yamaszka z Heybrookami brzmi rewelacyjnie, właśnie tak, że kapcie spadają - bas sięga tak nisko, że nie powstydziłby sie niejeden subwoofer, zakres wysokotonowy również pięknie rozchodzi się po pomieszczeniu. Oczywiście nie określimy tu precyzyjnie źródeł itp, bo to przede wszystkim nie ten gatunek muzyki, ale jak ktoś chce zobaczyć z jaką dynamiką gra jego system, jak nisko potrafi zejść z basem, to ta płyta jest jak znalazł... i do tego najczęściej jej używam.

 

Zgadzam się jednak, że nie na każdym sprzęcie ta płyta zabrzmi tak samo i nie koniecznie musi to być elektronika z najwyższej półki. Nie tak dawno temu pojechałem do pewnego salonu posłuchać monitorów Koda B-5500. Podpięte zostały do Denona dcd-a100 (jakieś jubileuszowe wydanie na 100-lecie firmy) i budżetowego wzmacniacza NAD 326 czyli poza źródlem zestaw najzwyklejszy niskobudżetowy. I niestety Yello zagrało KOSZMARNIE, właśnie tak jak mówi Aconitum. Czyli nie koniecznie sprzęt musi być najwyższej próby, żeby płyta zagrała źle, ale jednak większość opinii mówi o przyzwoitej realizacji. Co więcej do zakupu tej płyty zachęciła mnie opinia red. Piotra Barona z radiowej Trójki, kiedy to płyta Touch Yello była płytą tygodnia i jego stwierdzenie, że płyta jest kapitalnie zrealizowana i pokazuje cały swój potencjał wąłśnie na lepszych systemach stereo. Oczywiście nie jest to cytat dosłowny, ale taki był sens jego wypowiedzi.

 

A do testowania niuansów i smaczków, wokali itp. używam najczęściej płyty wydawnictwa Stockfisch Records - Closer To The Music vol. 4. Polecam :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Luxmany i winyle 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak samo Yamaha B2 i NS1000M, Oh Yeah i The Race nie dało się słuchać! Kuło w uszy jak nie wiem, basu też mało.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Yamaha NS1000 Monitor | Krell KSA-80 | Krell KRC-3mk2 | SBT + Tomanek ULPS | Metrum Octave DAC (14VA PSU) |

Siltech SQ38-G3 | Nordost Flatline | Tara Labs RSC Air 75 coax | Ecosse Nu Diva

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj dotarła zakupiona remasterowana płyta FLAG. Też O.K.

 

Flag - bardzo dobry wybór. Zremasterowana - błąd. To marne wydania - oryginalne wersje biją je na głowę i są nadal do kupienia. Flag na Amazon.co.uk Marketplace można kupić za 6 funtów z przesyłką. Nową. Inne w podobnych cenach. Warto.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.