Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  114 członków

Lector Klub
IGNORED

Klub Lector


czarnypsiak
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

11 godzin temu, hudykot napisał:

Heh, ale macie zagwozdki. Niebieskie, zielone.... Kwestia gustu, lub by do torebki pasował 😉 miałem chyba każdy kolor. Teraz mam wszystkie na raz. 

Byle by po oczach nie raziły. Delikatne podświetlenie i człowiek tylko na muzyce skupiony. 

No toż właśnie o to delikatne podświetlenie chodzi, bo ono nie jest delikatne tylko jaskrawe :) i stąd ta moja wlepa przysłaniająca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Otóż to. W moim wzmacniaczu mam ustawienie jasności w 10 krokach + od 0 do 10 sekund po jakim czasie ma się całkowicie wyłączyć.

W CD natomiast jest tylko całkowite wyłączenie, ale zapala się na kilka sekund w momencie startu kolejnego utworu, lub po zakończeniu płyty świeci już cały czas.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to rzeczywiście , spotkali się ludzie bez problemów , jak dyskutują o światełkach , a tak nawiasem , mam światłowstręt , a lectorowe nie dają po oczach .

Nawet w nocy .

Chociaż firma podpowiada , że są trzy możliwości przygaszania . 

Coś mi się we łbie kolebie ...

Muszę spraktykować .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

Dziś chcę przypomnieć Wam, już klasykę japońskiego jazzu, płyta z 1974r, a mianowicie YAMAMOTO, TSUYOSHI TRIO - MIDNIGHT SUGAR. Przebierałem moje płyty, te już leżące, kurzące się i dawno nieruszane i tak natrafiłem na tę perełkę i leci w CD. Świetna jakość i nagrania pierwszej klasy. Kto nie zna polecam!

W kolejce jest następna perełka.... ale na winylu już: Terje Rypdal "Odyssey", która dotarła do mnie wczoraj dopiero. Czeka na nocna porę...

20220628_212004.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, ps39 napisał:

Bardzo lubię tego wykonawcę. Mam na półce 14 płyt, wszystkie świetnie nagrane. Ostatnio bardzo często sięgam po tą muzykę. Uczta gwarantowana.

W końcu byle czego bym koledze nie polecił...😉

,,Żyj prawdziwie, kochaj szczerze zanim wszystko śmierć zabierze".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słucham sporo różnych płyt. Kupuję kilka w miesiącu, czy to CD, czy winily. Poszerzam horyzonty muzyczne, szukam intrygujących nagrań, czegoś zaskakującego i jednocześnie w moim odczuciu wybitnego. Przesłuchałem już troszkę w tym czasie - zwłaszcza na początku drogi w osłuchiwaniu - śpiewających Pań i muszę Wam powiedzieć, że jakoś nie uwiodły mnie na dłuższą chwilę. Słuchając jakiejś dyskografii składającej się z kilku, czy kilkunastu płyt albo po prostu nudzą mi się, albo są jakieś takie "na jedną nutę". To takie standardy w repertuarze danego artysty, jak standardy jazzu ever - powtarzane. Może to tak jak w niektórych radiostacjach, tzn puszczamy muzykę którą wszyscy znają i lubią jej w kółko słuchać bo ją znają. To tylko moja opinia... Pretekst do dalszych dyskusji. 🙂

A Karen....hhhh... Wy słuchacie czy oglądacie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 1.07.2022 o 12:45, Stas napisał:

Cześć . 

Wczoraj przyjechał do mnie na odsłuch kabel zasilający Tiglon  TPL-2000A TZ(20A).

Został podpięty do listwy Lector Edison 230 . 

Kabelek wygrzany .

Grać i słuchać !

Pozdrawiam .

Skoro już wygrzany to podziel się wrażeniami 😉

Chario Nobile + Lector ZXT-70 + Lector Digitube S-192 + Lector PSU-Z + Lector Edison 230 + Innuos Zen + UpTone EtherRegen + Qobuz/Tidal +  Tiglon

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 4.07.2022 o 19:58, PatiJ napisał:

Słucham sporo różnych płyt. Kupuję kilka w miesiącu, czy to CD, czy winily. Poszerzam horyzonty muzyczne, szukam intrygujących nagrań, czegoś zaskakującego i jednocześnie w moim odczuciu wybitnego. Przesłuchałem już troszkę w tym czasie - zwłaszcza na początku drogi w osłuchiwaniu - śpiewających Pań i muszę Wam powiedzieć, że jakoś nie uwiodły mnie na dłuższą chwilę. Słuchając jakiejś dyskografii składającej się z kilku, czy kilkunastu płyt albo po prostu nudzą mi się, albo są jakieś takie "na jedną nutę". To takie standardy w repertuarze danego artysty, jak standardy jazzu ever - powtarzane. Może to tak jak w niektórych radiostacjach, tzn puszczamy muzykę którą wszyscy znają i lubią jej w kółko słuchać bo ją znają. To tylko moja opinia... Pretekst do dalszych dyskusji. 🙂

A Karen....hhhh... Wy słuchacie czy oglądacie?

Wybredniś .
Nie zawsze się osiąga szczyty orgazmu muzycznego . 
Są też stany pośrednie . 
Tam pewnie mieści się Karen . 
Pozdrawiam . 😀
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 4.07.2022 o 19:58, PatiJ napisał:

Słucham sporo różnych płyt. Kupuję kilka w miesiącu, czy to CD, czy winily. Poszerzam horyzonty muzyczne, szukam intrygujących nagrań, czegoś zaskakującego i jednocześnie w moim odczuciu wybitnego. Przesłuchałem już troszkę w tym czasie - zwłaszcza na początku drogi w osłuchiwaniu - śpiewających Pań i muszę Wam powiedzieć, że jakoś nie uwiodły mnie na dłuższą chwilę. Słuchając jakiejś dyskografii składającej się z kilku, czy kilkunastu płyt albo po prostu nudzą mi się, albo są jakieś takie "na jedną nutę". To takie standardy w repertuarze danego artysty, jak standardy jazzu ever - powtarzane. Może to tak jak w niektórych radiostacjach, tzn puszczamy muzykę którą wszyscy znają i lubią jej w kółko słuchać bo ją znają. To tylko moja opinia... Pretekst do dalszych dyskusji. 🙂

A Karen....hhhh... Wy słuchacie czy oglądacie?

Karen... cieniutko, coś jak Victoria Tołstoy :) gdyby nie uroda i nazwisko, to... raczej przemknęłaby niezauważona. W zasadzie mogę stwierdzić, że obecnie nie ma wybitnych, kobiecych wokali. 
Nie wiem czy mieliście okazję słuchać Shirley Horn, którą nazywam najwolniejszą wokalistką świata :), ale miło się zanurzyć... polecam.

6 godzin temu, guinness_bis napisał:

Skoro już wygrzany to podziel się wrażeniami 😉

Też poproszę o opinię i jeszcze zapytam, dlaczego taki długaśny - 2,5 m - czy ta długość nie degraduje/zmienia brzmienie?
I błagam Stas, nie używaj spacji przed znakami interpunkcyjnymi :), z całym szacunkiem dla merytoryki wypowiedzi, ortografia do kitu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Zostałem wywołany do tablicy, więc trzeba coś skrobnąć.

Kabel zasilający Tiglon TPL-2000A TZ(20A) jest podłączony od ściany do 

listwy Lector Edison 230.

W moim systemie każdy element zyskał, chociaż w różnym stopniu . 

Sprawdzałem wszystko, dawkując sobie przyjemność.

Jest lepsza dynamika, potężniejszy bas i rozmach.

Wszystko w granicach rozsądku.

Słychać więcej „smaczków” i mikrodetali , a energetyczność grania osiąga wysoki poziom.

Nie ma żadnego ocieplenia.

Raczej nazwałbym to nasyceniem, ale bez sztucznego 

podgrzewania barwy.

Więcej zyskał gramofon i Lector CDP-707. 

Odtwarzacz sieciowy Lumin jakby mniej . 

Co do długości 2,5 m, to taki przyjechał na odsłuch.

Nie chcę wyjść na starego oblecha, ale w tym przypadku długość ma znaczenie.

Z tego co wiem, zbyt krótki nie spełnia swojego zadania.

Generalnie, kabelek miodzio.

Biorę, ale ciut krótszy.

PS.

Co do interpunkcji, postaram się poprawić, ale nie obiecuję.

Przyzwyczajenie jest silniejsze.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Stas napisał:

 

Zostałem wywołany do tablicy, więc trzeba coś skrobnąć.

Kabel zasilający Tiglon TPL-2000A TZ(20A) jest podłączony od ściany do 

listwy Lector Edison 230.

W moim systemie każdy element zyskał, chociaż w różnym stopniu . 

Sprawdzałem wszystko, dawkując sobie przyjemność.

Jest lepsza dynamika, potężniejszy bas i rozmach.

Wszystko w granicach rozsądku.

Słychać więcej „smaczków” i mikrodetali , a energetyczność grania osiąga wysoki poziom.

Nie ma żadnego ocieplenia.

Raczej nazwałbym to nasyceniem, ale bez sztucznego 

podgrzewania barwy.

Więcej zyskał gramofon i Lector CDP-707. 

Odtwarzacz sieciowy Lumin jakby mniej . 

Co do długości 2,5 m, to taki przyjechał na odsłuch.

Nie chcę wyjść na starego oblecha, ale w tym przypadku długość ma znaczenie.

Z tego co wiem, zbyt krótki nie spełnia swojego zadania.

Generalnie, kabelek miodzio.

Biorę, ale ciut krótszy.

PS.

Co do interpunkcji, postaram się poprawić, ale nie obiecuję.

Przyzwyczajenie jest silniejsze.

 

Pozdrawiam.

Bardzo dziękuję, za wnioski.

Z mojego doświadczenia też wynika, że wszystko trzeba odsłuchać we własnym systemie i warunkach akustycznych.
Czy próbowałeś pominąć listwę i wpiąć bezpośrednio do poszczególnych "klocków"?
Gdybym brała, to też 1.8 m.
I faktycznie długość ma znaczenie, aczkolwiek nie we wszystkich systemach i nie zawsze droższy jest dużo lepszy.
Przykład z życia: znajomy miał 5 m kabel głośnikowy VDH, modelu nie pamiętam, coś koło 1000 za metr, ale po co mi 5 m, doszliśmy z kolegą do wniosku że przetniemy i każdy dostanie po 2,5 m. Po przecięciu okazało się, że to zupełnie inne brzmienie. 

I gratulacje, udało się niemal bezbłędnie - tak trzymać :)
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, ata napisał:

Bardzo dziękuję, za wnioski.

Z mojego doświadczenia też wynika, że wszystko trzeba odsłuchać we własnym systemie i warunkach akustycznych.
Czy próbowałeś pominąć listwę i wpiąć bezpośrednio do poszczególnych "klocków"?
Gdybym brała, to też 1.8 m.
I faktycznie długość ma znaczenie, aczkolwiek nie we wszystkich systemach i nie zawsze droższy jest dużo lepszy.
Przykład z życia: znajomy miał 5 m kabel głośnikowy VDH, modelu nie pamiętam, coś koło 1000 za metr, ale po co mi 5 m, doszliśmy z kolegą do wniosku że przetniemy i każdy dostanie po 2,5 m. Po przecięciu okazało się, że to zupełnie inne brzmienie. 

I gratulacje, udało się niemal bezbłędnie - tak trzymać 🙂
 

To jest kabelek tylko i wyłącznie do listwy.

Do klocków nie wepniesz, bo są inne wejścia. 
Do klocków mam z tej samej najwyższej serii Tiglon TPL-2000A.


 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
18 minut temu, Stas napisał:

To jest kabelek tylko i wyłącznie do listwy.

Do klocków nie wepniesz, bo są inne wejścia. 
Do klocków mam z tej samej najwyższej serii Tiglon TPL-2000A.


 

Faktycznie, wyższy poziom wtajemniczenia :), nie zajarzyłam, że to 20A.

I co dalej system zamknięty, czy dalej gonisz króliczka?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki #Stas.
Wychodzi, że Tiglon robi robotę, - zostawiasz?
Skoro masz porównanie obu wersji  typowej TPL-2000A oraz wysokoprądowej TPL-2000A TZ(20A), to który rekomendowałbyś jako ten o większym znaczeniu?

Przy okazji nie byłbym sobą gdybym nie zaczepił 😀. To czasem nie Ty jesteś autorem opinii, że Tiglon ociepla, więc trzymasz się Black Cat-ów? Jakaś rewizja poglądów, komentarz? 😉

PS.
U mnie też w ostatnim czasie kilka korekt systemu. Kończę wygrzewanie i niebawem podzielę się wrażeniami.

Chario Nobile + Lector ZXT-70 + Lector Digitube S-192 + Lector PSU-Z + Lector Edison 230 + Innuos Zen + UpTone EtherRegen + Qobuz/Tidal +  Tiglon

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, guinness_bis napisał:

Dzięki #Stas.
Wychodzi, że Tiglon robi robotę, - zostawiasz?
Skoro masz porównanie obu wersji  typowej TPL-2000A oraz wysokoprądowej TPL-2000A TZ(20A), to który rekomendowałbyś jako ten o większym znaczeniu?

Przy okazji nie byłbym sobą gdybym nie zaczepił 😀. To czasem nie Ty jesteś autorem opinii, że Tiglon ociepla, więc trzymasz się Black Cat-ów? Jakaś rewizja poglądów, komentarz? 😉

PS.
U mnie też w ostatnim czasie kilka korekt systemu. Kończę wygrzewanie i niebawem podzielę się wrażeniami.

Cześć. 
Tutaj nie ma sprzeczności .

Tak słyszę.

Tiglon z Black Cat Cable bardzo dobrze się uzupełniają .

Jeśli chodzi o to, który kabel zostawić, to raczej optowałbym za TZ(20A), który ogarnia cały

system .

Pozdrawiam .

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.