Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  114 członków

Lector Klub
IGNORED

Klub Lector


czarnypsiak
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Napisz za jakiś czas co się zmieniło. Z moich doświadczeń wynika, że faktycznie dużo wnoszą takie eksperymenty i są bardzo proste w realizacji, aczkolwiek są też puryści akceptujący wybory konstruktorów sprzętu audio, nawet tych wyborów wynikających z powodów ekonomicznych. Mnie osobiście ciągnie do eksperymentów...;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
11 minut temu, guinness_bis napisał:

Mam nadzieję, że przy odsprzedaży informujecie nabywcę o modyfikacjach.

No chyba gorzej niż na tych białych, fabrycznych nie będzie. A jak ktoś chce nowy bo mu za tysiaka kondensatory nie pasują to są w salonach. Poza tym te Lectory są na tyle dobre brzmieniowo, że mało kto się ich pozbywa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie kwestionuję samych zmian (Twój sprzęt, Twoja sprawa co z nim robisz). 
Natomiast jako potencjalny kupiec wolałbym wiedzieć co było w nim zmieniane.

6 minut temu, naczesany napisał:

Poza tym te Lectory są na tyle dobre brzmieniowo, że mało kto się ich pozbywa.

Tu się zgadzam, wiele tego na rynku wtórnym nie ma.

Chario Nobile + Lector ZXT-70 + Lector Digitube S-192 + Lector PSU-Z + Lector Edison 230 + Innuos Zen + UpTone EtherRegen + Qobuz/Tidal +  Tiglon

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, guinness_bis napisał:

Mam nadzieję, że przy odsprzedaży informujecie nabywcę o modyfikacjach.

Ja akurat zmieniałem w profesjonalnym serwisie i mam rachunek na to. Poza tym odtwarzacz dźwiękowo zyskuje na takim zabiegu. Myślę że ewentualny nabywca raczej powinien być zadowolony, a nie rozczarowany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wcześniej pisaliśmy o płycie Adele i ja kontynuując to, na dziś wieczór polecam inną płytę... Także wokalistka i także z nieziemskim głosem. Belgijska artystka Melanie De Biasio "No Deal". Być może znacie, ale jak nie to warto przesłuchać - ja mam CD. Płytka jest też dobrze zrealizowana.

 

20220211_211857.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Posiadam VM-200 oraz ZOE (rok prod. 2010)

I tu moje pytanie do użytkowników ZOE czy wam też strzela w jednym kanale jak włączacie wyciszenie ?

Feler jest od samego początku i zastanawiam się czy ZOE tak ma  czy to moja sztuka jest taka, a możne to znany problem i jest jakieś proste rozwiązanie 
 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, JR napisał:

Witam

Posiadam VM-200 oraz ZOE (rok prod. 2010)

I tu moje pytanie do użytkowników ZOE czy wam też strzela w jednym kanale jak włączacie wyciszenie ?

Feler jest od samego początku i zastanawiam się czy ZOE tak ma  czy to moja sztuka jest taka, a możne to znany problem i jest jakieś proste rozwiązanie 
 

 

 

Czesc. U mnie cisza jak makiem zasiał. Żadnego strzelania czy pykania. Sprawdzone przed kilkoma sekundami. Mam taki sam zestaw tyle, że rocznik 2021. 

ART LOUDSPEAKERS DECO 10+LECTOR AUDIO (CDP707+ZOE+VM200+EDISON230)+ ROSE RS250+SAP RELAXA+PURIST AUDIO DESIGN + OYAIDE

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
21 godzin temu, JR napisał:

Witam

Posiadam VM-200 oraz ZOE (rok prod. 2010)

I tu moje pytanie do użytkowników ZOE czy wam też strzela w jednym kanale jak włączacie wyciszenie ?

Feler jest od samego początku i zastanawiam się czy ZOE tak ma  czy to moja sztuka jest taka, a możne to znany problem i jest jakieś proste rozwiązanie 
 

 

 

Cześć .

Posiadam ten zestaw od kilku lat . 
Nic się nie dzieje złego .

Pozdrawiam .
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lectorowcy 🙂 

Jak często wymieniacie lampy w Waszych odtwarzaczach CD czy DACach? U mnie coś ostatnio odczułem, że dźwięk zaczął się robić taki płaski, spadała dynamika.  Wymieniłem lampy w CD i życie powróciło. Oszacowałem, że przez te około 1,5 roku lampy miały jakieś 2800-3500 godzin pracy. Nic nie strzelało, nie szumiało, tylko, albo aż, dynamika zaczęła spadać.  Moment trudny do wyłapania gdyż przebiega stopniowo. Ale wymiana lamp na nowy komplet pokazała od razu różnice.  

ART LOUDSPEAKERS DECO 10+LECTOR AUDIO (CDP707+ZOE+VM200+EDISON230)+ ROSE RS250+SAP RELAXA+PURIST AUDIO DESIGN + OYAIDE

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam bardzo podobne doświadczenia ze stopniowo obniżającą się dynamiką.
U mnie po 3 latach grania we wzmacniaczu nastąpiło wyraźna potrzeba wymiany lamp. W tym czasie sprzęt grał bardzo dużo bo albo muzyka albo telewizor (już tak nie robię ).

Przy okazji wymiany lamp we wzmacniaczu nabyłem na tzw. zapas lampy do Daca. Zainstalowałem z ciekawości jako eksperyment i tak już zostały. Dac grała na starych lampach 2 lata.
Jedna uwaga: digitube-s 192 posiada dwie rożne lampy. Nie pamiętam, która to miała większe znaczenie dla dźwięku ale wymian pierwszej była niezauważalna ale wymian drugiej przywróciły dynamikę.

Tak jak piszesz spadek jakości jest bardzo powolny przez co trudny do uchwycenia. Ponieważ fabryczne lampy do Lectora kosztują rozsądne pieniądze postanowiłem, że teraz z automatu będę wymieniła cały komplet raz na dwa lata.

Chario Nobile + Lector ZXT-70 + Lector Digitube S-192 + Lector PSU-Z + Lector Edison 230 + Innuos Zen + UpTone EtherRegen + Qobuz/Tidal +  Tiglon

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też sobie tak powiedziałem, jeszcze się zastanawiam jaki okres przyjąć. Wychodzi mi, że aby wyciągnąć max ze sprzętu to przy moich przebiegach powinienem w CD co roku wymieniać, w przedwzmacniaczu pewnie będzie podobnie  a DAC pewnie nie częściej niż 3 lata (z racji najmniejszego obciążenia). Bo człowiek się tak przyzwyczaja do postępującej zmiany i mógłby tak pewnie kolejne ze dwa lata słuchać. Dopiero podmianka na nowe lampy uświadamia dobitnie ile się już traciło. 

ART LOUDSPEAKERS DECO 10+LECTOR AUDIO (CDP707+ZOE+VM200+EDISON230)+ ROSE RS250+SAP RELAXA+PURIST AUDIO DESIGN + OYAIDE

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podobno ma. Objawia się to lepsza rozdzielczością. Jestem w trakcie testów, w przyszłym tygodniu podepnę ponownie swój stary.  Kabelek w kolorze jak na zdjęciu to nowa, ulepszona wersja poprzedniego (czarnego).

Jak długo masz ten filtr i jakie spostrzeżenia?

 

 

 

Chario Nobile + Lector ZXT-70 + Lector Digitube S-192 + Lector PSU-Z + Lector Edison 230 + Innuos Zen + UpTone EtherRegen + Qobuz/Tidal +  Tiglon

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja już dorobiłem się 2 sztuk 😉 Kiedyś pisałem o moich spostrzeżeniach. Działa, ale też jest rozmiarowo ok.

Co do lamp to nieźle sebgla grasz 5-6 godzin dziennie na CD? Jestem pod wrażeniem. To u mnie lampy pochodzą z 5 lat chyba, patrząc na Twoje doświadczenie z ich wymianą.

Edytowane przez PatiJ
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, PatiJ napisał:

Ja już dorobiłem się 2 sztuk 😉 Kiedyś pisałem o moich spostrzeżeniach. Działa, ale też jest rozmiarowo ok.

Co do lamp to nieźle sebgla grasz 5-6 godzin dziennie na CD? Jestem pod wrażeniem. To u mnie lampy pochodzą z 5 lat chyba, patrząc na Twoje doświadczenie z ich wymianą.

No tak to u mnie wychodzi hehe. Dlatego pozbyłem się wzmacniacza lampowego. Nie mogłem nadążyć z kupowaniem lamp mocy co kwartał. 

ART LOUDSPEAKERS DECO 10+LECTOR AUDIO (CDP707+ZOE+VM200+EDISON230)+ ROSE RS250+SAP RELAXA+PURIST AUDIO DESIGN + OYAIDE

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.