Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  114 członków

Lector Klub
IGNORED

Klub Lector


czarnypsiak
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Docisk BFA DAD Clamp kolenduje po systemach przyjaciół i znajomych. 
Wszędzie może liczyć na ciepłe przyjęcie. 
Ostatnio urokowi docisku nie oparł się nawet jeden z najlepszych gramofonów w Polsce - majestatyczny DaVinci Audio Gabriel Reference. 
Nawet przy magnetycznie odsprzęganym talerzu prawidłowe dociśnięcie płyty przynosi poprawę w barwie, detaliczności i ogólnie przyjętej muzykalności. 

Wizyta u p. Sebastiana z Grobel Audio.

9FE728F7-4FD7-4073-86FC-F0A756495FC9.thumb.jpeg.41a3b56ef594854aba43c58087c04a7d.jpeg
 

96E218B1-7DB0-4328-A9E9-AAA46CC5CED0.thumb.jpeg.d1fdfbeca3a36a25980378035b2439a2.jpeg

Edytowane przez Milimetr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Posiadam tylko tor analogowy zbudowany w całości z elementów od Pani Joanny i Pana Kamila Dystrybucja Lectora 

Oczywiście oprócz gramofonu. Nastąpiły pewne zmiany. Jest nowa wkładka ZYX Ultimate Omega i gramofon Transrotor Max z zasilaczem Konstant M1 Reference. Zmiany te wprowadziły baaaardzo dużo. Skok jakościowy jest naprawdę nieporównywalny (poprzednio Denon DP-47f z wkładką Transfiguration Spirit tez przecież niezły zestaw)

Dodatkowego smaczku dodaje platforma Tiglona której główną warstwą jest materiał z pochodnej magnezu. Kabelkiem podłączamy do uziemienia elementu na którym stoi (u mnie jest pod przedwzmacniaczem) Trudno to opisać ale pozytywne zmiany są słyszalne dlatego została.

Obecnie słuchając jestem naprawdę w pełni usatysfakcjonowany nawet mam wrażenie ze popadam w samouwielbienie dlatego jeśli ktoś ma ochotę to zapraszam do odsłuch u mnie i może mnie wyrwie z tego upojnego letargu 

 

P.S kolumna ustawiona tylko tak do zdjęcia 20211205_132151.thumb.jpg.a00f48521db79b71e800f5fff8d1238a.jpg 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oddam w dobre ręce wzmacniacz hybrydowy Lector ZXT70.  Ma trochę ponad rok. Stan idealny. Oczywiście oddam za odpowiednie odstępne 🙂

Przechodzę na system dzielony Lectora preamp ZOE i końcówka mocy VM200 🙂

Termin przekazania komuś ZXT70  do ustalenia w zależności kiedy wyląduje u mnie nowy system. Oczywiście pochodzi z Polskiej dystrybucji.  Jak ktoś zainteresowany to na priv. 

 

Screenshot_20211208-145338_Gallery.jpg

Edytowane przez sebgla

ART LOUDSPEAKERS DECO 10+LECTOR AUDIO (CDP707+ZOE+VM200+EDISON230)+ ROSE RS250+SAP RELAXA+PURIST AUDIO DESIGN + OYAIDE

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy się zbroją... 💪

W dniu 5.12.2021 o 18:36, Andrzej Szulczewski napisał:

Dodatkowego smaczku dodaje platforma Tiglona której główną warstwą jest materiał z pochodnej magnezu. Kabelkiem podłączamy do uziemienia elementu na którym stoi (u mnie jest pod przedwzmacniaczem). Trudno to opisać ale pozytywne zmiany są słyszalne dlatego została.

Andrzeju gratulacje! 
Po miesiącu użytkowania potwierdzam - zmiany są słyszalne. U mnie ostatecznie zadomowiła się pod streamerem.  

53 minuty temu, sebgla napisał:

Oddam w dobre ręce wzmacniacz hybrydowy Lector ZXT70.  Ma trochę ponad rok. Stan idealny. Oczywiście oddam za odpowiednie odstępne 🙂

Przechodzę na system dzielony Lectora preamp ZOE i końcówka mocy VM200 🙂

No, no..  Wchodzisz do "lectorowej" ekstraklasy 😃 Jak już się nacieszysz to koniecznie opisz wrażenia.

Chario Nobile + Lector ZXT-70 + Lector Digitube S-192 + Lector PSU-Z + Lector Edison 230 + Innuos Zen + UpTone EtherRegen + Qobuz/Tidal +  Tiglon

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, guinness_bis napisał:
Godzinę temu, sebgla napisał:

Oddam w dobre ręce wzmacniacz hybrydowy Lector ZXT70.  Ma trochę ponad rok. Stan idealny. Oczywiście oddam za odpowiednie odstępne 🙂

Przechodzę na system dzielony Lectora preamp ZOE i końcówka mocy VM200 🙂

Rozwiń  

No, no..  Wchodzisz do "lectorowej" ekstraklasy 😃 Jak już się nacieszysz to koniecznie opisz wrażenia.

Dam znać na pewno. To będzie mój pierwszy system dzielony. Dotychczas miałem zawsze integry. 

ART LOUDSPEAKERS DECO 10+LECTOR AUDIO (CDP707+ZOE+VM200+EDISON230)+ ROSE RS250+SAP RELAXA+PURIST AUDIO DESIGN + OYAIDE

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
59 minut temu, Stas napisał:

Posłucha , jak przyjedzie z Italii .

Sebgla , niech sprzęt odpocznie w temperaturze pokojowej kilka godzin , zanim odpalisz .

O wygrzaniu w zasadzie nie powinienem przypominać .
U mnie po trzech tygodniach była bajka i trwa do dziś .

Dokładnie tak. Jak przyjedzie to posłucham. Mam cały system Lectora, znam barwę i opinie użytkowników oraz dystrybutora odnośnie zoe i vm200. Może być tylko lepiej 🙂 Ufam marce Lector po moich doświadczeniach i wiem, że się nie zawiodę.  

ART LOUDSPEAKERS DECO 10+LECTOR AUDIO (CDP707+ZOE+VM200+EDISON230)+ ROSE RS250+SAP RELAXA+PURIST AUDIO DESIGN + OYAIDE

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
13 godzin temu, marekw 76 napisał:

Ale już słuchałeś?

Napisz coś więcej o tym systemie.

ZXT jest super a jeśli dzielonka jest sporo lepsza to... Trzeba będzie się zapożyczyć może?

Pozdrowionka

Coś więcej o systemie.  Hm. Obecnie to ZXT70+CDP707+Dac Digitube S192+ listwa Edison 230+ platforma pod cd SAP Relaxa+ streamer Bluesound Node2i z zasilaniem liniowym. Kolumny Art Loudspeakers Deco 10. 

ART LOUDSPEAKERS DECO 10+LECTOR AUDIO (CDP707+ZOE+VM200+EDISON230)+ ROSE RS250+SAP RELAXA+PURIST AUDIO DESIGN + OYAIDE

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję. Chodziło mi o ten system dzielony 😉 ale już zrozumiałem wczoraj, że jeszcze nie słuchałeś...

Jak znam produkty lectora wierzę, że może być tylko lepiej. ZXT70 jest genialny a skoro wchodzisz na wyższy poziom mogę tylko pozytywnie zazdrościć.

Ja sam jeśli kiedykolwiek zdecyduję się na wymianę wzmocnienia u siebie to zdecydowanie wezmę pod uwagę takie rozwiązanie.

Czekam z niecierpliwością na relację gdy tylko podłączysz nowe zabawki.

Pozdrawiam

Edytowane przez marekw 76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może dotrze do mnie przed samymi świętami. Zobaczymy. Teraz zostaje to niecierpliwe czekanie.  Jak dziecko czekające na świętego mikołaja. Faceci to jednak duże dzieci 🙂

ART LOUDSPEAKERS DECO 10+LECTOR AUDIO (CDP707+ZOE+VM200+EDISON230)+ ROSE RS250+SAP RELAXA+PURIST AUDIO DESIGN + OYAIDE

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 26.11.2021 o 07:32, Milimetr napisał:

Jeśli chodzi o porównanie typowych, „ciężkich” docisków to docisk BFA, który waży tylko 100 gramów, działa według zupełnie innej koncepcji niż działanie samą masą.


Dociski, które działają masą, zwłaszcza metalowe, magazynują energię i z pewnym opóźnieniem czasowym oddają ją z powrotem na płytę.


W tym kontekście warto się zapoznać z koncepcją, właściwie filozofią działania docisku BFA.


Przerzućcie przez google translator jeśli ktoś nie zna niemieckiego.

https://www.blackforestaudio.de/cms/front_content.php?idcat=389

Większość docisków masowych działa w ten sposób, że naciska masą na środek płyty z labelem. Problem w tym, że wiele talerzy ma podfrezowanie w tej części talerza. Naciskanie masą na label powoduje przy pewnej dużej masie… unoszenie płyty ponad talerz po jej obrzeżu.
Robi się efekt odwrotny od celu dociskania płyty. 

Z dociskiem BFA działamy dokładnie odwrotnie.


Zasada jest taka:
> Mała biała podkładka na szpindlu podbija nam płytę środkiem do góry.
> docisk zakleszczamy na szpindlu i mając taką bazę oporu
> drugą śrubą dociskamy „dzwon” do płyty i tym samym płytę płasko do talerza.

Zaiste genialne i skuteczne. Na ucho działa to rewelacyjnie.

Zasadę działania można prześledzić na filmie instruktażowym:

https://www.blackforestaudio.de/cms/upload/bfa/video/BFA_Video_DAEDCLAEMP.mp4

Ja w tej chwili czekam na matę BFA i opiszę wrażenia z zastosowania kompletu na masslouderze. 

Witam . 
Mam pytanie , czy mata już przyjechała ? 
Jesli tak , to jak wypadły testy ?
Pozdrawiam .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

Tak mata dojechała, słucham na niej i generalnie zostaje u mnie w systemie. 
Wprowadza taki wewnętrzny spokój, zwłaszcza do gęstych składów.
Nie są to zmiany ilościowo duże, na pewno mniejsze niż z docisku, ale są jednoznacznie pozytywne.

Z mojego doświadczenia, jeśli mata nie psuje brzmienia w jakimś aspekcie, to już jest dużo.

Mata BFA, w odróżnieniu od wielu mat gumowych, korkowych, filcowych coś poprawia i jednocześnie nie zabija dynamiki, nie psuje równowagi tonalnej, nie spowalnia i nie pogrubia basu. 

W moim przypadku, gdzie szpindel zakończony jest kuliście, zastosowanie jednocześnie maty i w pełni opodkładkowanego docisku wymaga szpindla o długości ok. 20 mm.
Przy szpindlu zakończonym na płasko będzie to ciut mniej. 

Edytowane przez Milimetr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli "zwykły" nieaudiofilski 😉 ... ciekaw jestem czy kabelek coś pozytywnego wniesie. Jeśli potwierdzisz to kolejnego Tiglonka dopisze do listy "nabyć".
Spokojnych Świąt!

Chario Nobile + Lector ZXT-70 + Lector Digitube S-192 + Lector PSU-Z + Lector Edison 230 + Innuos Zen + UpTone EtherRegen + Qobuz/Tidal +  Tiglon

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ZOE i VM200 na pokładzie. Świety Mikołaj dojechał z Włoch na czas 🙂

 

 

Screenshot_20211225-211104_Gallery.jpg

Edytowane przez sebgla

ART LOUDSPEAKERS DECO 10+LECTOR AUDIO (CDP707+ZOE+VM200+EDISON230)+ ROSE RS250+SAP RELAXA+PURIST AUDIO DESIGN + OYAIDE

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.