Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  114 członków

Lector Klub
IGNORED

Klub Lector


czarnypsiak
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Godzinę temu, marekw 76 napisał:

Mój CDP 7tl właśnie przed chwilą przestał działać... Dokładnie to tak: czyta płyty, kręci się, licznik pokazuje przesuwający się czas lecz muzyki nie ma 😢 

Coś się stało "z prądem przy lampach" bo dolna (patrząc z góry) nie świeci...

Lampy w porządku, zamieniałem miejscami i zawsze ta dolna nie świeci i zimna.

Nie mam pomysłu.

 

 

Moze warto byloby go odesłać do Włoch na serwis?

Chario Nobile + Lector ZXT-70 + Lector Digitube S-192 + Lector PSU-Z + Lector Edison 230 + Innuos Zen + UpTone EtherRegen + Qobuz/Tidal +  Tiglon

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A teraz jeszcze napiszę co się stało!

Kupiłem sobie nowe lampy Genalex gold Lion do lectora, tak do szuflady.

Grało przez kilka dni a dziś się skończyło.

Zamiana lamp miejscami nie przynosiła żadnych zmian. Brak dźwięku w obydwu kanałach (tylko jedna się świeciła).

Coś mnie tknęło i wsadziłem swoje lampy i kurde zagrało! obie lampy błyszczą i muzyka gra!

Wsadziłem z powrotem Genalex i znowu tylko jedna świeci i dźwięku brak... Zamieniałem cholery miejscami i obie zaświeciły!

Włączyłem i grało przez dwie minuty po czym kanał prawy zamilkł.

Wyjąłem je w p...u i chyba nie chcę ich, odsyłam.

Teraz wsadziłem swoje i lector gra i śpiewa 😉

Tak więc myślę, że to na 99% lampy.

Troszkę tylko dziwne bo lampy nowe a grały u mnie od poniedziałku do dziś. Wcześniej żadnych oznak śmierci nie zauważyłem, dobrze, że mi CD nie zepsuły...

Wszystkiego dobrego!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No bardzo dziwne. Jak mi na gwarancji ucichl jeden kanał w CDP707 to nie pomogła żadna wymiana lamp. Skończyło się  serwisem we Włoszech. Dobrze, że sprawnie to poszło. Ja mam zawsze jakieś lampy w zapasie i jak cokolwiek zaczyna się dziać nie tak ze sprzetem, który ma w sobie lampy to zaczynam od ich wymiany. A lampa nawet nowa może zdechnąć niestety niespodziewanie. 

ART LOUDSPEAKERS DECO 10+LECTOR AUDIO (CDP707+ZOE+VM200+EDISON230)+ ROSE RS250+SAP RELAXA+PURIST AUDIO DESIGN + OYAIDE

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 31.12.2021 o 19:14, marekw 76 napisał:

Właśnie po to te lampy kupiłem, na zapas, do szuflady. Chciałem tylko na nich pograć jakiś czas w celu sprawdzenia i określenia dźwięku.

Wczoraj wieczorem kiedy wyłączyłem sprzęt wszystko było w porządku a dziś od tzw strzała problemy.

Cześć . 
Dlatego nie kombinuję z lampami . 
Zostaję przy Lectorowych . 
Człowiek się skusi na cuda-wianki , kasę wywali i więcej jest z tego zmartwień , niż odsłuchowego pożytku . 
Pozdrawiam . 
Szczęśliwego Nowego Roku . 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to spróbujmy jeszcze raz...

Jesli jest ktoś na forum co wymienił "fabrycznie" montowane lampy i uzyskał poprawę to prosze pisać: jakie lampy i jaka zmiana. 

Zacznę od siebie. Kupilem na próbę  Genalex Gold Lion. Straciłem Lectorową muzykalność. Testy zaprzestałem po 3 dniach i wróciłem do JJ. Odsprzedslem ze 30% strata. Koniec zabaw lampami 😉

Chario Nobile + Lector ZXT-70 + Lector Digitube S-192 + Lector PSU-Z + Lector Edison 230 + Innuos Zen + UpTone EtherRegen + Qobuz/Tidal +  Tiglon

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich w Nowym Roku i życzę aby był lepszy niż ten który minął.

Wpis zaczynam jak wiele tutaj innych wpisów. A mianowicie

Dzięki uprzejmości Pani Joanny i Pana Kamila otrzymałem do testów matę i docisk do płyt winylowych.

No i cóż. Jak zwykle, każdy element od dystrybutora Lectora jest na tyle przemyślany aby pozwolić nam się zbliżyć do tego upragnionego idealnego dźwięku. 

Sądzę ze ten zestaw  również wprowadza zmiany w odsłuch na korzyść już sama mata powoduje słyszalne zmiany. 

Po dodaniu docisku mamy to spotęgowane. 

Docisk ma budowę która nie spotkałem w żadnym innym stąd jego przewaga.

Na mate kładziemy mały biały krążek zakładamy płytę i docisk który lapie szpindel  następnie dokręcamy docisk który powoduje dociśniecie płyty do maty. 

Mimo że płyta jest mocno dociśnięta do maty to nie obciążamy łożyska silnika żadnym ciężarem.

Dodatkową zaleta omawianego docisku jest że jak żaden inny powoduje częściowe  zniwelowanie efektu pofalowanej płyty. (sprawdziłem osobiście na płycie której początku nie można było odtworzyć a teraz przechodzi cała bez problemu)

Mogę tylko napisać że każdy winylowiec powinien przetestować ten zestaw u siebie a sądzę że go nie odda.

 

 

20220102_203030.jpg

20220102_202906.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 2.01.2022 o 16:05, guinness_bis napisał:

Zacznę od siebie. Kupilem na próbę  Genalex Gold Lion. Straciłem Lectorową muzykalność. Testy zaprzestałem po 3 dniach i wróciłem do JJ. Odsprzedslem ze 30% strata. Koniec zabaw lampami

Hehe a ja pamietajac jak zxt70 jest muzykalny kupilem dla fanu dwie dobrane lampy ecc99JJ, ktore pograly moze z 50h. Myslalem ze w moim pre WBA nadadza te lampki wiekszej "lampowosci w lampie". No i nie 🤭

Zaplacilem za to ponad dwie stowki i bez efektu. Widocznie Lector stroi swoje wzmaki pod konkretne dostepne lampki. 

Jak ktos by chcial to za stowke moge przeslac te dwie lampki. Szkoda zeby lezaly w szafie 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja testowałem w sprzętach Lectora lampy ElectroHarmonix Gold, Tungsol, Psvane i zawsze z podobnym efektem. Paczątkowe pierwsze wow, że słyszę więcej kończyło się tym,  że po kilku dniach brakowało mi ciepla i muzykalności lectora. Nawet Philipsy SQ NOS po kilku tygodniach wymieniłem ponownie na oryginalne JJ. Zatem jeśli komuś podoba się brzmienie oryginalnego Lectora z jego muzykalnością i barwą to polecam pozostać przy JJ. Jeśli natomiast ktoś chce wyciągać więcej szczegółów z muzyki ale kosztem barwy i muzykalności to wtedy warto się bawić lampami. Ja po zabawie wróciłem do JJ i brzmi mi to tak jak lubię. 

ART LOUDSPEAKERS DECO 10+LECTOR AUDIO (CDP707+ZOE+VM200+EDISON230)+ ROSE RS250+SAP RELAXA+PURIST AUDIO DESIGN + OYAIDE

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mija tydzień, wracam do tematu o sens wymiany lamp w Lectorze. Na podstawie Waszych opinii na forum i poza wychodzi, że po wymianie lamp montowanych "fabrycznie" na inne, nikt nie uzyskał bezwzględnej poprawy jakości brzmienia. 

Tak więc rada dla przyszłych eksperymentatorów, zgodnie z powiedzeniem "lepsze jest wrogiem dobrego" nie warto! 

Oczywiście jesli ktoś jeszcze nie zabrał głosu, a ma inne doświadczena, komentarz mile widziany.

Chario Nobile + Lector ZXT-70 + Lector Digitube S-192 + Lector PSU-Z + Lector Edison 230 + Innuos Zen + UpTone EtherRegen + Qobuz/Tidal +  Tiglon

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć wszystkim .

Przed Nowym Rokiem zawitał do mnie kabelek LAN , należący do topowi serii , Tiglon TPL 2000 L.

Tak jak kabel sieciowy TPL 2000 A , który naprawdę sporo wniósł .

Zachęcony takim obrotem sprawy zdecydowałem się , dzięki uprzejmości dystrybutora , posłuchać w systemie kabelka LAN .

Chociaż muszę przyznać , że byłem dość sceptyczny .

Cyfrowy kabelek miałby coś zmienić ?

Wracając do kabelka , warto zwrócić uwagę na wtyki , to niemiecki Telegärtner.

Bardzo porządnie to wygląda i bardzo dobrze siedzi w gnieździe.

Jest kierunkowy, podpięty do odtwarzacza Lumin D2.

Przewodnik to czysta miedź DF-OFC.

Ku mojemu zdziwieniu , Tiglon „zagrał” .

Jest czysto i bardziej rozdzielczo .

Bas jest bardziej konturowy.

Ogolnie muzyki słucha się „bardziej”.

Kabelek został .

Pozdrawiam.

 

 

554B4993-9A68-4291-B629-5A87D77E0D04.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 9.01.2022 o 18:49, guinness_bis napisał:

Mija tydzień, wracam do tematu o sens wymiany lamp w Lectorze. Na podstawie Waszych opinii na forum i poza wychodzi, że po wymianie lamp montowanych "fabrycznie" na inne, nikt nie uzyskał bezwzględnej poprawy jakości brzmienia. 

Tak więc rada dla przyszłych eksperymentatorów, zgodnie z powiedzeniem "lepsze jest wrogiem dobrego" nie warto! 

Oczywiście jesli ktoś jeszcze nie zabrał głosu, a ma inne doświadczena, komentarz mile widziany.

Już chyba pisałem to gdzieś wcześniej, ale mogę powtórzyć. Mam Lector CDP7TL, czyli na dwie lampki ECC81. Najlepiej zagrały GEC A2900, a po nich Telefunken 5965. Obie propozycje to zupełnie inny poziom niż firmowe JJ. Lampy z epoki to także inny poziom niezawodności. Jeżeli ktoś ma ECC81 u siebie to polecam spróbować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cisza w klubie. Wszyscy muzyki słuchają. To w sumie dobrze.  Znaczy, że wszyscy zadowoleni 🙂 U mnie dziś wsłuchiwanie w  Lanę Del Rey. Milutko. Jeśli ktoś lubi damskie wokale i nie zna to polecam.  

ART LOUDSPEAKERS DECO 10+LECTOR AUDIO (CDP707+ZOE+VM200+EDISON230)+ ROSE RS250+SAP RELAXA+PURIST AUDIO DESIGN + OYAIDE

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja z kolei polecam płytę Yamamoto Misty 

Płyta się rożni od tej nagranej w 1974 dla TBM jest tylko jeden utwór ten sam oczywiście tytułowy Misty

Rewelacyjna realizacja Himalaje High-Endu, Hi-Fi i wszystkiego 🙂

Można używać jako płyty testowej do odsłuchiwania sprzętu.

Na moim Lectorze brzmi to wybornie


 

272323494_455478942886290_704931749563864633_n.jpg

Edytowane przez Andrzej Szulczewski
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 27.01.2022 o 13:14, Andrzej Szulczewski napisał:

Ja z kolei polecam płytę Yamamoto Misty 

Płyta się rożni od tej nagranej w 1974 dla TBM jest tylko jeden utwór ten sam oczywiście tytułowy Misty

Rewelacyjna realizacja Himalaje High-Endu, Hi-Fi i wszystkiego 🙂

Można używać jako płyty testowej do odsłuchiwania sprzętu.

Na moim Lectorze brzmi to wybornie


 

272323494_455478942886290_704931749563864633_n.jpg

A jak docisk ?

 

Edytowane przez Stas
Interpunkcja .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.