Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  114 członków

Lector Klub
IGNORED

Klub Lector


czarnypsiak
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

18 godzin temu, Stas napisał:

A które są „audiofilskie” ?

Sporo teraz różnych switchy w salonach audio. Pan WP w tekście tego kabelka używał Silen Angel. 

Chario Nobile + Lector ZXT-70 + Lector Digitube S-192 + Lector PSU-Z + Lector Edison 230 + Innuos Zen + UpTone EtherRegen + Qobuz/Tidal +  Tiglon

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mógłbym podłączyć i przez Wifi jak i po kablu ale nie mam kabla z netem w domu więc też nie sprawdzę. Tidal tylko po Wifi u mnie w Bluesound Node 2i.

Ale to tak bardziej Was z ciekawości pytałem. Jak i tak jestem płytowy CD głównie. 

Edytowane przez sebgla

ART LOUDSPEAKERS DECO 10+LECTOR AUDIO (CDP707+ZOE+VM200+EDISON230)+ ROSE RS250+SAP RELAXA+PURIST AUDIO DESIGN + OYAIDE

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 25.12.2021 o 22:46, ps39 napisał:

Wspaniały prezent, to musi pięknie grać.

I gra coraz piękniej. Każdego kolejnego dnia jest lepiej niż poprzedniego. Do pełnego wygrzania potrzeba 2-3 tygodni zatem jeszcze trochę. 

W dniu 25.12.2021 o 22:46, Stas napisał:

I to jest prezent gwiazdkowy !!!

I to jaki. Radocha jak u dzieciaka 🙂

W dniu 25.12.2021 o 23:06, marekw 76 napisał:

Piękny system!

Graty!

Dzięki 🙂

ART LOUDSPEAKERS DECO 10+LECTOR AUDIO (CDP707+ZOE+VM200+EDISON230)+ ROSE RS250+SAP RELAXA+PURIST AUDIO DESIGN + OYAIDE

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj Staszku, nie dramatyzuj, droższe zabawki masz na stanie, a ten kabelek ethernetowy dla przeciętnego użytkownika  Internetu też jest z kategorii "olaboga" 😁

Sam posiadam router Mikrotik. Poleciła mi taki osoba mocno siedzącą w strumieniowaniu muzyki, ale to wyciąz nie więcej niż 1/4 ceny tamtego. Nigdy jednak nie zadałem sobie trudu sprawdzenia czy jest lepszy od takiego jak Twój. Ot działa.

Też jestem ciekaw jak taki switch się sprawdza. Wprawdzie pozytywnych recenzji w sieci pełno ale wiarygodny opis wrażeń codziennego użytkownika mile widziany.

Chario Nobile + Lector ZXT-70 + Lector Digitube S-192 + Lector PSU-Z + Lector Edison 230 + Innuos Zen + UpTone EtherRegen + Qobuz/Tidal +  Tiglon

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, guinness_bis napisał:

No to ja z ciekawości zapytam jak duża jest różnica jest CD, a Tidal z Bluesound?

Dla mnie różnica jest spora. Tylko ważne jest aby plyta była dobrze zrealizowana bo remastery też są różne. Dla mnie CD to więcej dynamiki, pełniejszy dźwięk, przyjemniejszy.  Ponadto ja lubię samo obcowanie z fizycznym nośnikiem. Lubię wziąć płytę z półki, mieć pudełko w rękach gdy słucham plyty. Nie jestem też zależy od tego czy akurat dostawca internetu ma problem albo dzieci grają w gry i transfer spada co kończy się przerwami w słuchani z Tidala. Tidal z Bluesounda z Dac Digitube brzmi naprawdę fajnie ale jak włączę płytę CD na CDP707 to słychać kto rządzi. Pliki w ogóle mnie nie pociągają więc porównuję plyty CD kontra Tidali.  Miałem też roczny epizod z gramofonem i winylami. Bardzo fajne brzmienie, słuchaniu jak rytuał. Jadnak brakowało mi na to czasu. Słuchając winyli skupiamy się raczej tylko na tym.  Miałem już wtedy też sporą kolekcje plyt CD i nie chcialem tego dublować na płycie gramofonowej. Format CD jak dla mnie rządzi zarówno jakością brzmienia jak i niezawodnością. 

Gdybym miał sporą kolekcje winyli to gramofon by też nadal u mnie istniał:)

Edytowane przez sebgla

ART LOUDSPEAKERS DECO 10+LECTOR AUDIO (CDP707+ZOE+VM200+EDISON230)+ ROSE RS250+SAP RELAXA+PURIST AUDIO DESIGN + OYAIDE

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja już chyba zostanę wierny strumieniowaniu. Plików nie kupuję bo płacąc Tidal oraz Roon nie chce więcej kosztów. Co do neta to mam światłowód wiec ograniczenia w przesyle mnie nie dotyczą. Co do fizycznego kontaktu to Roon daje mi tego namiastkę. Potężna ilosc metadanych włącznie z tekstem piosenek. Dodatkowo swietny algorytm dopasowujacy muzykę do tego co słuchasz. 

Póki co moje audio wysiłki byly skierowane głównie na analogowa część toru oraz zasilanie. Z ciekawości wiec przyjdzie czas na testy i switchy i kabelków. 

Chario Nobile + Lector ZXT-70 + Lector Digitube S-192 + Lector PSU-Z + Lector Edison 230 + Innuos Zen + UpTone EtherRegen + Qobuz/Tidal +  Tiglon

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czas naskrobać kilka słów po kilku dniach obcowania z ZEO+VM200. 

Dotychczasowy ZXT70 był i jest genialnym wzmacniaczem i podpisuję się pod tym rękoma i nogami 🙂

Jednak ZEO+VM200 przenosi dźwięk na zupełnie inny poziom. Coś czego jeszcze nie słyszałem wcześniej. Ilość szczegółów, przeszkadzajek w brzmieniu jest porażająca ale co jeszcze ważniejsze w żaden sposób nie powoduje to wyostrzeń.  Pozostaje nam znana z Lectora delikatność i gładkość na górze. Połączenie ognia z wodą 🙂 Kolejna cecha to dynamika, energetyczność w połączeniu z różnorodnością basu pokazuje klasę tego zestawu. Nie trzeba słuchać głośno aby czuć było dynamikę czy moc basu oczywiście zachowując jego kontrolę. No i wokale wiemy wszyscy jakie są w Lectorze, tutaj kolejny skok jakościowy. Nawet "skopane" realizacje płyt U2 zaczyna dać się słuchać.  To takie moje wstępne wrażenia.  Sprzęt do pełnego wygrzania potrzebuje jeszcze ze 1-2 tygodnie. Dla mnie obecnie każdego kolejnego dnia brzmi lepiej niż poprzedniego. Słucham po kolei znane mi płyty co pozwala mi odkrywać je jakby na nowo.  Jak włączyłem ostatnio dobrze mi znaną płytę Enigmy, podkręciłem trochę głośność i usiadłem na stałym miejscu, to aż ciary mi przeszły jak zaczęło grać. Fajne wrażenie 🙂

lector.jpg

ART LOUDSPEAKERS DECO 10+LECTOR AUDIO (CDP707+ZOE+VM200+EDISON230)+ ROSE RS250+SAP RELAXA+PURIST AUDIO DESIGN + OYAIDE

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki.

ZOE na ECC802S a VM200 na PCL86. Jak jesteś z północy to zapraszam kiedyś do Borów Tucholskich. 

Edytowane przez sebgla

ART LOUDSPEAKERS DECO 10+LECTOR AUDIO (CDP707+ZOE+VM200+EDISON230)+ ROSE RS250+SAP RELAXA+PURIST AUDIO DESIGN + OYAIDE

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałem złożyć wszystkim życzenia na nowy rok i życzyć by nadchodzący był lepszy niż stary!

Dla mnie skończyć się gorzej nie mógł.

Mój CDP 7tl właśnie przed chwilą przestał działać... Dokładnie to tak: czyta płyty, kręci się, licznik pokazuje przesuwający się czas lecz muzyki nie ma 😢 

Coś się stało "z prądem przy lampach" bo dolna (patrząc z góry) nie świeci...

Lampy w porządku, zamieniałem miejscami i zawsze ta dolna nie świeci i zimna.

Nie mam pomysłu.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.