Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  114 członków

Lector Klub
IGNORED

Klub Lector


czarnypsiak
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Zmian elektroniki nie przewiduję. Klub Lectora zobowiązuje. Ale skoro 50W daje rade, to 70W z mojej hybrydy powinno dać radę 😉

Chario Nobile + Lector ZXT-70 + Lector Digitube S-192 + Lector PSU-Z + Lector Edison 230 + Innuos Zen + UpTone EtherRegen + Qobuz/Tidal +  Tiglon

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 10.03.2022 o 20:46, Stas napisał:

Albedo mimo , iż srebro za cholerę nie nadaje się do Lectora . 
Wiem bo mam . 
Mialem .
Przekaz jest za bardzo ocieplony . 
Nie da się słuchać . 
 

Pojawiła się super okazja na zamianę Albedo Monocrystal głośnikowe na niemieckie Ramses II.

Edytowane przez Robert Wencławek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 10.03.2022 o 15:10, guinness_bis napisał:

Koledzy, prośba o podpowiedź. 
Ostatnio coraz częściej nachodzi mnie myśl aby zmienić kolumny. Od 2 lat posiadam Klipsch Heresy III.  Generalnie jestem zadowolony. 12 calowe przetworniki generują naturalny, obszerny dźwięk. Natomiast obudowa zamknięta daje szybki, różnorodny bas. Małe składy brzmią fantastycznie (jazz, blues, m. akustyczna), także muzyka elektroniczna. Niestety znacznie gorzej jest z muzyką skompresowaną (rock). Także zejście na basie mogłoby być większe (producent podaje 58Hz). Powyższe mankamenty nie zmieniają mojego zdania, że to wciąż bardzo dobre kolumny ale naturalne jest, że skoro może być lepiej to warto do tego dążyć. 

Naturalnym wyborem wydaje się być Klipsch Forte. Zgrywa się z Lectorem, ma nisko schodzący dynamiczny bas, na minus wysoka cena. Inną propozycją jest "nowość" na polskim rynki KLH model 5. Również amerykańskie kolumny w obudowie zamkniętej. Podobno grają jak małe Harbethy. Solidna, sztywna obudowa i niskie zejście na basie podobno deklasują moje Klipsche. Piszę "podobno" dlatego, że tak twierdzi ich posiadacz. Sam ich jeszcze nie słyszałem, być może w przyszłym tygodniu udam się na odsłuch. Na uwadze mam też dobrze oceniane coś od YB Audio. W tym przypadku musiałbym udać się na dalszą wyprawę do producenta pod Częstochowę, więc to raczej przy okazji.

No i tutaj liczę na Was. Jakie kolumny jeszcze brać pod uwagę. Z czym testowaliście swoje Lectorki.
Czy oprócz wymienionych wyżej przedstawicieli rynku amerykańskiego jak szkoła produkcji kolumn bardziej Wam pasuje. 
Włoska (Chario, SF, Diapason, Xavian) czy bardziej brytyjska? A może jednak coś z Polski?

Wszelkie uwagi, doświadczenia mile widziane. Zakup nie jest na teraz, powiedzmy, że bliżej końca roku. Tak wiec nie ma pośpiechu, mam na czym słuchać. Teraz chcę zbierać doświadczenia, odsłuchiwać i dokonać wyboru i albo szykować się na nówki albo polować na coś z rynku wtórnego. Przy okazji może wiecie na jakich kolumnach testują sprzęt w fabryce Lectora?

Warto posłuchać;

Sonus Faber seria Heritage

Electa, Minima, Maxima.

Chario Sonnet, Delphinus.

Harbeth M30.2.

Audiovector.

Kudos

Pearl Evo🙂

Owocnych odsłuchów.

J

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 18.03.2022 o 16:05, Lector. Audio. Poland. napisał:

Warto posłuchać;

Sonus Faber seria Heritage

Electa, Minima, Maxima.

Chario Sonnet, Delphinus.

Harbeth M30.2.

Audiovector.

Kudos

Pearl Evo🙂

Owocnych odsłuchów.

J

Dziękuję za propozycjee, w szczególności że pisze "branża" 😊

Z powyższych miałem okazje posłuchać Harbeth M30  - nie jestem pewien która wersja (30.1 czy 30.2)
Niestety dla nich odsłuch odbył się zaraz po Klipsch Forte. W mojej ocenie w pomieszczeniu ok 20m2 nie mają szans. Być może w mniejszych pomieszczaniach odnalazłyby się lepiej. Przyjemna średnica ale niedobór basu oraz rozmachu typowego dla Forte. Być może Hartbeth M40 byłby tym co szukam ale tutaj cena już b.wysoka. Słuchałem także Phonar Veritas, precyzyjny dźwięk ale bez emocji. Miałem okazje jeszcze posłuchać Xavianów ale odpuściłem, bo straciłem wiarę w kolumny zbudowane na małych przetwornikach.

Na tą chwilę zdecydowanym faworytem wśród nówek jest Klipsch Forte. W tych pieniądzach na razie nie widzę nic lepszego. Oczywiście sprawa używek wciąż otwarta (choćby propozycje kolegi "piano").
Wychodzi mi jednak, że powinny to być kolumny o dużej pojemności i min. 10 calowym niskotonowym.

 

 

 

 

Chario Nobile + Lector ZXT-70 + Lector Digitube S-192 + Lector PSU-Z + Lector Edison 230 + Innuos Zen + UpTone EtherRegen + Qobuz/Tidal +  Tiglon

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kluczowy jest bardzo pewny kontakt w połączeniu. Wcześniej miałem kable głośnikowe oraz zworki na widłach. Niestety słabe zaciski terminali w jakie są wyposażone Klipsch Heresy nie trzymały kabli solidnie. Wręcz występowało ryzyko wypięcia się kabelka. Teraz jest bardzo dobrze.

Co do dźwięku to mam poczucie rozjaśnienia, w pozytywnym znaczeniu. Więcej szczegółów i jakby dźwięczniej.

Chario Nobile + Lector ZXT-70 + Lector Digitube S-192 + Lector PSU-Z + Lector Edison 230 + Innuos Zen + UpTone EtherRegen + Qobuz/Tidal +  Tiglon

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Świetna płyta. Przesłuchałem na Tidalu i czeka mnie zakup jak gdzieś znajdę...

Ze swojej strony mogę polecić dla fanów muzyki hiszpańskiej, "Juanito Valderrama 1916-2016". Składanka, która ukoi stare dusze i też zadowoli uszy. Dobra muzyka, coś innego i piękne piosenki.

20220331_205703.jpg

Edytowane przez PatiJ
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem, że klub dotyczy właściwie firmy Lector, ale to od Pana Kamila – przedstawiciela firmy Lector na Polską otrzymałem do niezobowiązującego testu dwa przewody sieciowe TPL 2000A firmy Tiglon i chciałem dwa słowa o nich napisać.

Lubię marki egzotyczne, spoza audiofilskiego mainstreamu, takie, gdzie produkt jest wynikiem jakiejś koncepcji, zazwyczaj właściciela i konstruktora w jednej osobie i gdzie w cenie produktu dostajemy jakąś konkretną wartość, a nie płacimy za samą „metkę”. Tu ta metka jest jeszcze mniej rozpoznawalna, przynajmniej dla mnie była wcześniej nieznana.

W każdym razie przewody okazały się na tyle ciekawe brzmieniowo, że warto dwa słowa napisać. Rdzeniem jest przewodnik wykonany z miedzi, sam kabel wyposażony jest w topowe wtyki Furutecha, a wykonanie bardzo schludne i estetyczne.

Brzmieniowo przewód daje gęste, nasycone i niezwykle wciągające i emocjonalne brzmienie.

Nie wiem jaka jest dokładnie cena tego przewodu (na pewno poniżej 10 kzł), ale ja porównywałem je bezpośrednio w kablami sieciowymi znanej marki amerykańskiej – srebrno-miedzianą hybrydą w cenie 10kEur za 2m odcinek, no i powiem, że było inaczej, nie gorzej, a w zasadzie… ciekawiej.

Z całą pewnością warto sobie ten kabelek w systemie przesłuchać, może się okazać, że nigdzie indziej i nigdzie drożej nie trzeba będzie szukać. Na obecne czasy rozwiązanie idealne?
 

Przewiduję jeszcze powrót do tych przewodów. 

Edytowane przez Milimetr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akurat tego kabla, jeszcze nie miałem okazji słyszeć. Natomiast właśnie zakończyłem odsłuch innego przewodu z najwyższej serii Tiglon, a mianowice kabel LAN TPL-2000L. Kolega @Stas był uprzejmy podesłać mi go do testów i potwierdzam ,że wszystko co dobrego o nim pisał to prawda. Pewnie niektórzy uśmiechną się z politowaniem jak to: kabel LAN i ma wpływ na brzmienie? A więc ma, ja słyszę i jest to spora zmiana. Dopisuję do listy - w przyszłości kupić.

Jeśli kabel zasilający TPL-2000A jest co najmniej tak dobry jak wspominany LAN to jako fan marki i jej produktów będę również chciał go sprawdzić u siebie. Póki co się wstrzymuję bo cena nie mała, a rozstania mogą być bolesne :)

Chario Nobile + Lector ZXT-70 + Lector Digitube S-192 + Lector PSU-Z + Lector Edison 230 + Innuos Zen + UpTone EtherRegen + Qobuz/Tidal +  Tiglon

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Mam pytanie i prośbę zarazem do posiadaczy Docet Lector CDP-7 TL mk3 z osobną skrzynką z transformatorami.

Może ktoś mógłby pomierzyć napięcie zmienne ze skrzynki transformatorów z wyjścia wtyczki między pinami 1 i 4. Powinno być 270V zmiennego (tak przynajmniej jest na tabliczce znamionowej tego trafa) a u mnie wskazuje 330V. Mogło to spowodować uszkodzenie (wybuchnięcie kondensatora).
Jak przedstawił mi Pan zajmujący się serwisowaniem mojego CD, jeden z transformatorów (jest to separujący) obniża napięcie do 120 V i następnie podaje je na kolejne trzy trafa. Jeden z tych traf podwyższa to 120 V do 270 V i podaje poprzez wtyczkę na stopień zasilania lamp i kondensator 100u/350 (ten który wystrzelił). Na tabliczce znamionowej tego transformatora jest przynajmniej 270 V.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

43C5A9A6-7F13-4C49-8A30-D76FE2212143.thumb.jpeg.55a9e4f2e8e97232b45ee93a6b1fd3a7.jpeg

0540C7D5-843D-4580-88A1-E2E7590A46ED.thumb.jpeg.2df58308573f01748ed9d7ff68f07cc7.jpeg

Technics Reference Class SL-1000R

Wkładka Koetsu Rosewood MC


Przedwzmacniacz Lector Fonix
 

Lector CDP 707 psu 3T

Wzmacniacz Air Tight AM-201H


Listwa zasilająca Lector Edison 230

Okablowanie Acrolink, Nasotec…

Platformy Relaxa

Kolumny podłogowe Pylon 30…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 4.04.2022 o 15:38, guinness_bis napisał:

Akurat tego kabla, jeszcze nie miałem okazji słyszeć. Natomiast właśnie zakończyłem odsłuch innego przewodu z najwyższej serii Tiglon, a mianowice kabel LAN TPL-2000L. Kolega @Stas był uprzejmy podesłać mi go do testów i potwierdzam ,że wszystko co dobrego o nim pisał to prawda. Pewnie niektórzy uśmiechną się z politowaniem jak to: kabel LAN i ma wpływ na brzmienie? A więc ma, ja słyszę i jest to spora zmiana. Dopisuję do listy - w przyszłości kupić.

Jeśli kabel zasilający TPL-2000A jest co najmniej tak dobry jak wspominany LAN to jako fan marki i jej produktów będę również chciał go sprawdzić u siebie. Póki co się wstrzymuję bo cena nie mała, a rozstania mogą być bolesne 🙂

Moje słowa .

Kiedyś . 
Kabel cyfrowy ma „zagrać” ?
Śmiech na sali ! 
Przyjechał , pograł trochę i japa mi opadła . 
Na dodatek przegrałem dwie flaszki .😂

Pozdrawiam .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 8.04.2022 o 20:35, naczesany napisał:

 

Mam pytanie i prośbę zarazem do posiadaczy Docet Lector CDP-7 TL mk3 z osobną skrzynką z transformatorami.

Może ktoś mógłby pomierzyć napięcie zmienne ze skrzynki transformatorów z wyjścia wtyczki między pinami 1 i 4. Powinno być 270V zmiennego (tak przynajmniej jest na tabliczce znamionowej tego trafa) a u mnie wskazuje 330V. Mogło to spowodować uszkodzenie (wybuchnięcie kondensatora).
Jak przedstawił mi Pan zajmujący się serwisowaniem mojego CD, jeden z transformatorów (jest to separujący) obniża napięcie do 120 V i następnie podaje je na kolejne trzy trafa. Jeden z tych traf podwyższa to 120 V do 270 V i podaje poprzez wtyczkę na stopień zasilania lamp i kondensator 100u/350 (ten który wystrzelił). Na tabliczce znamionowej tego transformatora jest przynajmniej 270 V.

 

Nikt naprawdę nie ma możliwości zmierzenia napięcia? Gdzie mam pytać jak nie tutaj? W DIY jest małe prawdopodobieństwo, że ktoś ma Lectora.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 8.03.2022 o 13:12, sebgla napisał:

U mnie za 3/4 tygodnie pojawi się ostatni planowany element Lectora - zasilacz zewnętrzny PSU-Z do przedwzmacniacza ZOE i DAC Digitube S-192. Takie dopieszczenie systemu.  Miałem kiedyś na testach do DAC i pamiętam, że bas był bardziej energetyczny/dobitny i cały przekaz delikatnie poprawiony. Teraz będzie zasilał dwa urządzenia bo wtedy jeszcze przedwzmacniacza nie miałem.

Przed Wielkanocą będzie od zająca 🙂

Cześć .

Dostałeś już ?
Jeśli tak , daj znać , jak się sprawuje?

Pozdrawiam .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
14 godzin temu, Stas napisał:

Cześć .

Dostałeś już ?
Jeśli tak , daj znać , jak się sprawuje?

Pozdrawiam .

Tak 🙂. Używam już kilka tygodni. Miałem kiedyś PSU-Z na testy do DACa więc wiedziałem czego się spodziewać. Teraz zasila DAC Digitube S-192 i przedwzmacniacz ZOE. Po prostu podpiąłem i nie bawiłem się już w żadne porównania. Generalnie mam takie samo odczucia jak kiedyś przy testowaniu.  Bas dostał więcej energii ale nie utwardził się, a tego nie chciałem. cały dźwięk jakby dostał trochę więcej kultury. Dla mnie to była taka wisienka na torcie, dopieszczenie systemu.  Mógłbym spokojnie bez tego żyć ale skoro miałem możliwość to ...

ART LOUDSPEAKERS DECO 10+LECTOR AUDIO (CDP707+ZOE+VM200+EDISON230)+ ROSE RS250+SAP RELAXA+PURIST AUDIO DESIGN + OYAIDE

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki uprzejmości Dystrybutora Lectora otrzymałem set kabli Tiglona Głośnikowe i interkonekt. Tak jak pisałem już kiedyś ze to wielka odwaga  i ryzyko wziąć coś na test od Pana Kamila. Zawsze ten sam kłopot 🙂 po prostu kable zostały. Oby tylko takie kłopoty były. Nie piszę jak zwykle co się poprawiło. Ze bas lepszy, że muzyka ma "oddech', że znowu wyszły szczegóły. Każdy najlepiej niech sprawdzi sam. A powinien bo za tą cenne sądzę że lepszych kabli nie znajdzie. Przyjemnego słuchania i dużo takich kłopotów.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Andrzej Szulczewski napisał:

A powinien bo za tą cenne sądzę że lepszych kabli nie znajdzie

A co za cena za te rewelacyjne kable glosnikowe? Ja otwarcie napisze ze mam wireworld za 3000 i jest swietnie. Chyba nie jest tajemnica ile za te twoje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak obecnie, bo ceny na wszystkim szaleją ale podobny poziom cenowy co Twoje WW. Polecam przetestować. Niestety ale za Wireworld sie przepłaca. Logo kosztuje. Natomiast Tiglon nawet flagowe modele oferuje w cenie ponizej 10 tys. Nie malo ale w zamian otrzymujesz przewód z  opatentowana metoda izolowania kabli folią pokrytą magnezem. Dotyczy to ich wszystkich kabli. Cecha firmowa która Mega działa. Jest tak, że większość osób którzy  pożyczaja kable Tiglona na odsłuch to zostawiają 🙂

Edytowane przez guinness_bis

Chario Nobile + Lector ZXT-70 + Lector Digitube S-192 + Lector PSU-Z + Lector Edison 230 + Innuos Zen + UpTone EtherRegen + Qobuz/Tidal +  Tiglon

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.