Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  114 członków

Lector Klub
IGNORED

Klub Lector


czarnypsiak
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Fakt,  Pani Joanna wiele zalet ma. W moim przypadku jenak  wszystkie Tiglony wysłal Pan Kamil, wiec teoria sie nie spina 😜. Ale tak na poważnie, gdyby kable nie oferowały świetnej jakości a zwłaszcza w relacji jakość/cena to nie sądze aby ktokolwiek wydał kwotę ok. 2000 lub wiecej tylko dlatego że ma do kogoś słabość. Nie sądzisz? Może jakiś psychofan się trafić ale w tym przypadku jest ich zbyt dużo aby to był główny czynnik 😁. Polecam sprawdzić samemu i dołączyć dp grona zadowolonych nabywców.

Chario Nobile + Lector ZXT-70 + Lector Digitube S-192 + Lector PSU-Z + Lector Edison 230 + Innuos Zen + UpTone EtherRegen + Qobuz/Tidal +  Tiglon

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, guinness_bis napisał:

dlatego że ma do kogoś słabość

hehehe tu raczej chodzi o słabość woli potencjonalnego nabywcy. Dobry handlowiec ma swoich klientow ktorych zna dosc dobrze i orientuje sie co ktoremu moze zaproponowac, przekonac i naklonic. 

Dziekuje ale chyba dosc wydalem kasy na kable, u mnie stanowi to okolo 30-35% wartosci calego systemu, a to juz duzo. 

Nie znam waszych warunkow w ktorych sluchacie muzyki, ale podobnie jak w klubie BMN namawiam was raczej na wydanie dobrych paru tysiecy na dopieszczenie akustyki. To odwdzieczy sie duzo, duzo, duzo bardziej niz szlif dzwieku kablami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 1.05.2022 o 22:46, Mikelas76 napisał:

hehehe tu raczej chodzi o słabość woli potencjonalnego nabywcy. Dobry handlowiec ma swoich klientow ktorych zna dosc dobrze i orientuje sie co ktoremu moze zaproponowac, przekonac i naklonic. 

Dziekuje ale chyba dosc wydalem kasy na kable, u mnie stanowi to okolo 30-35% wartosci calego systemu, a to juz duzo. 

Nie znam waszych warunkow w ktorych sluchacie muzyki, ale podobnie jak w klubie BMN namawiam was raczej na wydanie dobrych paru tysiecy na dopieszczenie akustyki. To odwdzieczy sie duzo, duzo, duzo bardziej niz szlif dzwieku kablami.

Ad. 1 akapit (obsługa tego forum jes irytująca, więc odpisuję  jaķ potrafię 🙂). Na to odpisywałem w poście powyżej. Jasne, sprzedawca może zaproponować, przekonać, może skusić rabatem itp. Zgoda. Jednak na końcu i tak nabywca mając swój słuch, oczekiwania i wydając swoje pieniądze podejmuje ostateczną decyzję mając też na uwadze, że na złej decyzji straci na odsprzedaży

Ad. 2 akapit. Tak to jest już spora kwota. Nie mam interesu w namawianu Cię do nerwowych zmian. Zasugerowalłem tylko że Wireworld to duża firma, gdzie przepłaca się za kable. To nie jest tak że sa złe ale jestem  prawie pewien, że Tiglon w tych samych pieniądzach co WW zrobi dużą różnicę na plus. To jest siła manufaktur. Jako posiadacz BMN wiesz o czym mowa.

Ad. 3 akapit. Tak, akustyka jest ważna. Na końcu jednak jak już  dopieścisz akustykę to dalej można szukać ulepszeń. Idąc tym tokiem myślenia, kolejność wprowadzanych zmian nie jest najważniejsza skoro najpierw muszę zrobić akustykę, a potem dopieszczać tor audio. Tu jeszcze wchodzi czynnik dedykowanego pokoju odsłuchowego. Mając salon wielofunkcyjny pod nadzorem żony łatwiej jest zrobic krok do przodu wymieniając kabel niż  robiąc rewolucje w domu 😜. Ale i tak dzięki za radę! Pozdro 

Chario Nobile + Lector ZXT-70 + Lector Digitube S-192 + Lector PSU-Z + Lector Edison 230 + Innuos Zen + UpTone EtherRegen + Qobuz/Tidal +  Tiglon

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 1.05.2022 o 22:46, Mikelas76 napisał:

hehehe tu raczej chodzi o słabość woli potencjonalnego nabywcy. Dobry handlowiec ma swoich klientow ktorych zna dosc dobrze i orientuje sie co ktoremu moze zaproponowac, przekonac i naklonic. 

Dziekuje ale chyba dosc wydalem kasy na kable, u mnie stanowi to okolo 30-35% wartosci calego systemu, a to juz duzo. 

Nie znam waszych warunkow w ktorych sluchacie muzyki, ale podobnie jak w klubie BMN namawiam was raczej na wydanie dobrych paru tysiecy na dopieszczenie akustyki. To odwdzieczy sie duzo, duzo, duzo bardziej niz szlif dzwieku kablami.

 

Sie ma .

Jeśli chodzi o kabelki .

Mam koty , bastardy , srebrne Albedo i jeszcze coś by się znalazło . Jest w czym wybierać .

Tiglon są specyficzne .

Posłuchaj któregoś kabelka Tiglona . 

Najlepiej z wyższej półki i wtedy pogadamy . 

Miód , malina . 
Pozdrawiam .

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 10.03.2022 o 15:10, guinness_bis napisał:

Koledzy, prośba o podpowiedź. 
Ostatnio coraz częściej nachodzi mnie myśl aby zmienić kolumny. Od 2 lat posiadam Klipsch Heresy III.  Generalnie jestem zadowolony. 12 calowe przetworniki generują naturalny, obszerny dźwięk. Natomiast obudowa zamknięta daje szybki, różnorodny bas. Małe składy brzmią fantastycznie (jazz, blues, m. akustyczna), także muzyka elektroniczna. Niestety znacznie gorzej jest z muzyką skompresowaną (rock). Także zejście na basie mogłoby być większe (producent podaje 58Hz). Powyższe mankamenty nie zmieniają mojego zdania, że to wciąż bardzo dobre kolumny ale naturalne jest, że skoro może być lepiej to warto do tego dążyć. 

Naturalnym wyborem wydaje się być Klipsch Forte. Zgrywa się z Lectorem, ma nisko schodzący dynamiczny bas, na minus wysoka cena. Inną propozycją jest "nowość" na polskim rynki KLH model 5. Również amerykańskie kolumny w obudowie zamkniętej. Podobno grają jak małe Harbethy. Solidna, sztywna obudowa i niskie zejście na basie podobno deklasują moje Klipsche. Piszę "podobno" dlatego, że tak twierdzi ich posiadacz. Sam ich jeszcze nie słyszałem, być może w przyszłym tygodniu udam się na odsłuch. Na uwadze mam też dobrze oceniane coś od YB Audio. W tym przypadku musiałbym udać się na dalszą wyprawę do producenta pod Częstochowę, więc to raczej przy okazji.

No i tutaj liczę na Was. Jakie kolumny jeszcze brać pod uwagę. Z czym testowaliście swoje Lectorki.
Czy oprócz wymienionych wyżej przedstawicieli rynku amerykańskiego jak szkoła produkcji kolumn bardziej Wam pasuje. 
Włoska (Chario, SF, Diapason, Xavian) czy bardziej brytyjska? A może jednak coś z Polski?

Wszelkie uwagi, doświadczenia mile widziane. Zakup nie jest na teraz, powiedzmy, że bliżej końca roku. Tak wiec nie ma pośpiechu, mam na czym słuchać. Teraz chcę zbierać doświadczenia, odsłuchiwać i dokonać wyboru i albo szykować się na nówki albo polować na coś z rynku wtórnego. Przy okazji może wiecie na jakich kolumnach testują sprzęt w fabryce Lectora?

Hej. I jak tam? Zmieniłeś kolumny?

ART LOUDSPEAKERS DECO 10+LECTOR AUDIO (CDP707+ZOE+VM200+EDISON230)+ ROSE RS250+SAP RELAXA+PURIST AUDIO DESIGN + OYAIDE

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze nie. Pewnie zmienię tak jak wstępnie planowałem jesienią. Na tą chwilę najbliżej mi do Klipsch Forte IV ale wybieram się na AVS 2022 wiec jeszcze nie powiedziałem ostatniego słowa. Cały czas tez przeglądam rynek wtórny ale niestety albo drogo, byle jako, albo daleko. 

Chario Nobile + Lector ZXT-70 + Lector Digitube S-192 + Lector PSU-Z + Lector Edison 230 + Innuos Zen + UpTone EtherRegen + Qobuz/Tidal +  Tiglon

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No z używkami to ryzyko jechać  gdzieś daleko jeśli na pierwszy rzut oka coś niedomaga.  Audio Show dopiero na koniec października. Ciekawe czy wytrzymasz do tego czasu 🙂

ART LOUDSPEAKERS DECO 10+LECTOR AUDIO (CDP707+ZOE+VM200+EDISON230)+ ROSE RS250+SAP RELAXA+PURIST AUDIO DESIGN + OYAIDE

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
17 minut temu, sebgla napisał:

No z używkami to ryzyko jechać  gdzieś daleko jeśli na pierwszy rzut oka coś niedomaga.  Audio Show dopiero na koniec października. Ciekawe czy wytrzymasz do tego czasu 🙂

Ja mam pierwszy raz sytuację, że minął rok od zakupu kolumn i nie myślę o zmianie w ogóle. Wcześniej zawsze po jakimś czasie miałem niedosyt.

Oczywiście nie licząc czasów gdy chodząc jeszcze do szkoły nazbierałem na pierwsze kolumny i były u mnie latami podłączone do starej wieży Unitry 🙂

ART LOUDSPEAKERS DECO 10+LECTOR AUDIO (CDP707+ZOE+VM200+EDISON230)+ ROSE RS250+SAP RELAXA+PURIST AUDIO DESIGN + OYAIDE

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To oznacza, że dobrze trafiłeś z kolumnami.
Wczoraj natomiast miałem ciekawe doświadczenie poznawcze. Kolega wpadł ze swoim CD Ayon i porównywaliśmy z moim streamerem Innuos Zen. Oba podłączone do zewnętrznego DAC-a Lectora. Wprawdzie większość podkreśla że CD lepiej odtwarza  dźwięk ale jeszcze się łudziłem :). No niestety dla mnie, muszę przyznać wyższość CD. Nie była to początkowo duża różnica ale w miarę z wygrzewaniem się lamp Ayona werdykt był jednoznaczny. Szlachetniejszy dźwięk,  z mniej nerwową górą.

Chario Nobile + Lector ZXT-70 + Lector Digitube S-192 + Lector PSU-Z + Lector Edison 230 + Innuos Zen + UpTone EtherRegen + Qobuz/Tidal +  Tiglon

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, guinness_bis napisał:

To oznacza, że dobrze trafiłeś z kolumnami.
Wczoraj natomiast miałem ciekawe doświadczenie poznawcze. Kolega wpadł ze swoim CD Ayon i porównywaliśmy z moim streamerem Innuos Zen. Oba podłączone do zewnętrznego DAC-a Lectora. Wprawdzie większość podkreśla że CD lepiej odtwarza  dźwięk ale jeszcze się łudziłem :). No niestety dla mnie, muszę przyznać wyższość CD. Nie była to początkowo duża różnica ale w miarę z wygrzewaniem się lamp Ayona werdykt był jednoznaczny. Szlachetniejszy dźwięk,  z mniej nerwową górą.

Pewnie jak ktoś by mi dał 100kPLN i powiedział kup sobie za to kolumny to bym się nie pogniewał i bym coś poszukał 🙂 

I co z tym zrobisz? CD na listę zakupów wpisujesz?

ART LOUDSPEAKERS DECO 10+LECTOR AUDIO (CDP707+ZOE+VM200+EDISON230)+ ROSE RS250+SAP RELAXA+PURIST AUDIO DESIGN + OYAIDE

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, na 100% zostaję przy streamingu, natomiast widzę że można jeszcze wiele poprawić. To też nie była równa walka jeśli chodzi o poziom cenowy. CD prawie trzykrotnie droższy od Innuosa. 

Chario Nobile + Lector ZXT-70 + Lector Digitube S-192 + Lector PSU-Z + Lector Edison 230 + Innuos Zen + UpTone EtherRegen + Qobuz/Tidal +  Tiglon

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
12 minut temu, guinness_bis napisał:

To oznacza, że dobrze trafiłeś z kolumnami.
Wczoraj natomiast miałem ciekawe doświadczenie poznawcze. Kolega wpadł ze swoim CD Ayon i porównywaliśmy z moim streamerem Innuos Zen. Oba podłączone do zewnętrznego DAC-a Lectora. Wprawdzie większość podkreśla że CD lepiej odtwarza  dźwięk ale jeszcze się łudziłem :). No niestety dla mnie, muszę przyznać wyższość CD. Nie była to początkowo duża różnica ale w miarę z wygrzewaniem się lamp Ayona werdykt był jednoznaczny. Szlachetniejszy dźwięk,  z mniej nerwową górą.

O ! 
I jak ten Ayon w stosunku do Lectora  ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień Dobry

Stałem się posiadaczem najwyższego Tiglona zasilającego. Używam go do cd 707 lub przedwzmacniacza gramofonowego. Spodobał mi się . Bardzo. Dla mnie jest przede wszystkim dynamiczny, a nie traci przy tym uroku.

Więcej też słyszę za jego pośrednictwem. Tu jakiś bębenek, o którym nie miałem pojęcia albo struna drży i wibruje, a wcześniej to może była mucha z 5m. Ale najważniejsze, że jak Ryśka Riedla lub Martyny Jakubowicz słucham, to nie zdawałem sobie sprawy, że aż tak potrafili śpiewać. To "nowe" intonowanie ich głosów wprowadza dla mnie jeszcze większy realizm i emocjonalność odsłuchu. Niedawno byłem na koncercie Kultu i porównując w domu 4 jeźdzców, to faktycznie z Tiglonem bardzo się to urealniło. Mam jeszcze na próby głośnikowe i ic ale na razie boję się wpinać. Bo jeszcze mi się spodobają a małżonka nie lubi przez 3 miesiące jeść cebuli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam takiego maluszka aluminiowego. Działa zdecydowanie lepiej :),  nie trzeba celować w ogóle w sprzęt i ładnie "łapie". Przyciski bardzo dobrze pracują z dobrze wyczuwalnym skokiem i kliknięciem. 

Screenshot_20220511-100158_Gallery.jpg

ART LOUDSPEAKERS DECO 10+LECTOR AUDIO (CDP707+ZOE+VM200+EDISON230)+ ROSE RS250+SAP RELAXA+PURIST AUDIO DESIGN + OYAIDE

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Lector. Audio. Poland. napisał:

Wzmacniacz Lector ZAX 120 / ostatnia wersja / full tranzystor;

A98A4DF8-4DDD-416D-B920-9A6F07CA8A3A.thumb.jpeg.4167ae281b4c37cd42c3ba5ab1c2c929.jpeg

23F228B3-9CC7-4E4F-8D1F-8250D0BB10EA.thumb.jpeg.e82347a228965f31029528354f252501.jpeg

Zapraszam do odwiedzenia nas w Monachium;

2084A55E-D885-4068-A00E-5F1FFC4B57C6.jpeg.8974c203c7c90fe6628c1d70eee5fb49.jpeg

J

 

Mam nadzieję ze zobaczymy się na AVS w Warszawie 😉

Chario Nobile + Lector ZXT-70 + Lector Digitube S-192 + Lector PSU-Z + Lector Edison 230 + Innuos Zen + UpTone EtherRegen + Qobuz/Tidal +  Tiglon

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 9.05.2022 o 09:54, miś kuleczka napisał:

Dzień Dobry

Stałem się posiadaczem najwyższego Tiglona zasilającego. Używam go do cd 707 lub przedwzmacniacza gramofonowego. Spodobał mi się . Bardzo. Dla mnie jest przede wszystkim dynamiczny, a nie traci przy tym uroku.

Więcej też słyszę za jego pośrednictwem. Tu jakiś bębenek, o którym nie miałem pojęcia albo struna drży i wibruje, a wcześniej to może była mucha z 5m. Ale najważniejsze, że jak Ryśka Riedla lub Martyny Jakubowicz słucham, to nie zdawałem sobie sprawy, że aż tak potrafili śpiewać. To "nowe" intonowanie ich głosów wprowadza dla mnie jeszcze większy realizm i emocjonalność odsłuchu. Niedawno byłem na koncercie Kultu i porównując w domu 4 jeźdzców, to faktycznie z Tiglonem bardzo się to urealniło. Mam jeszcze na próby głośnikowe i ic ale na razie boję się wpinać. Bo jeszcze mi się spodobają a małżonka nie lubi przez 3 miesiące jeść cebuli.

Cześć . 
Uśmiałem się .
IC i głośnikowe Tiglon działają już ?
Jeśli tak , to jak się sprawują ?
Pozdrawiania dla małżonki .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

To ja jeszcze o kablach Tiglon. Po zakupie sieciówki testowałem jeszcze IC i głośnikowy. Szczególnie IC mnie zainteresował i mi się spodobał. Jak podleczę budżet to będę chciał wypróbować jeszcze IC najwyższy. Sprawa druga to wpadł do mnie kolega z Hijiri zasilającym , takim za około 6 tysi. I w porównaniu z Tiglonem strasznie przepadł. W stosunku

do mojego poprzedniego przewodu ledwo słyszałem różnice, a od Tiglona to go dzielą lata świetlne. Na soundtracku La La Land, kolega nie mógł uwierzyć, że różnica w samej dynamice i wokalach jest tak duża. Sprawdzaliśmy to w obu systemach u niego i u mnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 4.06.2022 o 18:42, piano napisał:

Powiadają, ze paniom się nie odmawia, wiec.., uległem 😉

 

 

 

 

 

 

lector.jpg

 

IMG_3548 (2).jpg

Lector1 (2).jpg

Gratuluję systemu . 
Widzę jeszcze większy potencjał źródła …

Duży zasilacz PSU 7T. 
Sam dokonałem kiedyś zamiany .

Poprawa jest duża .

Pozdrawiam . 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.