Skocz do zawartości
IGNORED

Nawróceni na vintage


jarex

Rekomendowane odpowiedzi

To chyba było Euro RTV AGD. Jeszcze ze dwa lata temu mieli w ofercie jakieś odtwarzacze i wzmacniacze oraz przyzwoitsze kolumny, teraz tylko sól i ocet ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Before you criticize someone, you should walk a mile in their shoes. That way, when you criticize them, you're a mile way and you have their shoes

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mlb, 17 Paź 2009, 20:21

 

>To chyba było Euro RTV AGD. Jeszcze ze dwa lata temu mieli w ofercie jakieś odtwarzacze i

>wzmacniacze oraz przyzwoitsze kolumny, teraz tylko sól i ocet ;)'

 

w końcu będziesz musiał odejść od komputera :)

 

Zgłosiłem Twój przypadek do Redaktora. Nie powinieneś być modem, bo jesteś za bardzo zaślepiony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to może ustalmy: CO TO JEST VINTAGE jeśli chodzi o sprzęt audio. Czy urządzenia stricte high end do iluś lat, czy każde badziewie, nawet polska najniższa unitra.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

za wikipedią (dotyczy mody - ciuchów):

Vintage – styl, który początkowo zaistniał w modzie. Polega na noszeniu rzeczy z innej epoki albo stylizowanych na takie oraz łączeniu stylów pochodzących z różnych epok. Ubrania z poprzednich dekad albo starsze niż 25 lat są zwykle uznawane za vintage[potrzebne źródło].

 

Słowo vintage pochodzi z terminologii winiarskiej.

 

Zapoczątkowany w modzie przeniósł się do projektowania wnętrz.

 

Cechą charakterystyczną stylu "Vintage" jest łączenie przeciwieństw. Takie wnętrze można stworzyć na dwa sposoby:

 

* wprowadzając stare, stylowe meble w nowoczesne wnętrze,

* wnętrze stylizowane z historią łącząc z nowoczesnymi elementami.

 

Vintage nie stroni od zestawień awangardowych i szokujących, to styl dla osób szukających swych korzeni i chcących pokazać swój indywidualizm.

 

Znaeźliście analogię?:)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Skąpski idzie na ambasadora, wysiada, rozumiesz? A jak on poleci, to poleci Korszul, poleci też Broński i zgadnij kto po nich poleci? Po nich polecę ja! To znaczy ja bym poleciał, gdyby nie Kazik i to dozorostwo."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rmgdansk,

 

patrzac na to forum oraz aukcje na allegro to to drugie :)

 

patrzac na ogolne znaczenie tego slowa to pierwsze :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

„Tak samo jak ludzie, Funky, bez żadnej różnicy” | VITUPERATIO STULTORUM LAUS EST

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z audio vintage proponuję jbl za 3880 "ojro" - są chętni?:-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Skąpski idzie na ambasadora, wysiada, rozumiesz? A jak on poleci, to poleci Korszul, poleci też Broński i zgadnij kto po nich poleci? Po nich polecę ja! To znaczy ja bym poleciał, gdyby nie Kazik i to dozorostwo."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jarex, 17 Paź 2009, 21:33

 

biorę w ciemno (tylko znajdę sponsora)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

czniać to . . . jak mawia prawdziwy noblista - jadem na ryby

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a propos vintage, ostatnio mój kumpel gościł u siebie swojego bratanka które pomieszkuje w Berlinie na Kreuzbergu, otóż jak wymieniony bratanek zobaczył u mojego kumpla cd technicsa z '88 roku to prawie posrał się w majty, myślał, że mój znajomy dokładnie śledzi światowe trendy i dlatego wybrał ów player CD:)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Skąpski idzie na ambasadora, wysiada, rozumiesz? A jak on poleci, to poleci Korszul, poleci też Broński i zgadnij kto po nich poleci? Po nich polecę ja! To znaczy ja bym poleciał, gdyby nie Kazik i to dozorostwo."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

vintage1

1. rocznik (wina); wine of the 1983 vintage wino z rocznika 1983

2. winobranie

 

 

vintage2

1. (o winie) pochodzący z dobrego roku; a vintage wine wino z dobrego rocznika

2. (o samochodzie lub samolocie) wyprodukowany między 1919 a 1930 rokiem

3. przedni, wyborny, znakomity

 

To stąd

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Encyklopedia PWN ang-pol/pol-ang pisze podobnie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

discomaniac71, 16 Paź 2009, 23:34

 

Mam wrazenie ze kolega za malo jeszcze sluchal i za malo wie zeby produkowac takie wpisy i

>wprowadzac innych w blad. Luxman z serii L to byla koncowka prawdziwego Luxmana (choc juz z Alpine)

>natomiast LV to bylo ciecie kosztow co nie znaczy ze nie ma modeli z serii LV ktore graja. Sa one

>jednak niedostepne na naszym tudziez niemieckim rynku. Swego czasu LV 113 zamienilem na L 430 i

>roznica dzwieku byla spora. O takich modelach jak L 530 czy L 550 nawet nie wspomne. L 550 gra

>znakomicie. A byly jeszcze koncowki mocy M 03 i M 05 - polecam. Godne uwago modele z serii LV

>ograniczaja sie w zasadzie do dwoch: LV 117 (sporadycznie obecny na Allegro) oraz kolos LV 109 z

>towarzyszacym mu oddzielnym preampem gramofonowym. Stary za 2000zl potrafi zagrac duzo lepiej niz

>niejeden nowy za 5000zl przykladem moze byc wspomniany L 530. Nie lubisz obludy? Znakomicie ale zeby

>pisac trzeba miec wiedze a przede wszystkim osluchanie a nie ograniczac sie do wlasnego

>"widzimisie". Seria A to sa wzmacniacze z kategorii budzetowej majace w swojej klasie niezle opinie.

>Powtarzam jeszcze raz: "w swojej klasie cenowej". Tak naprawde dopiero kilka lat temu Luxman

>odbudowal swoja pozycje na rynku i znow jest w stanie konkurowac z odwiecznym rywalem: Accuphase.

>Niestety seria LV nie nadawala sie do tego o A nawet nie wspomne. W watku o spotkaniach w Krakowie

>mozesz poczytac moje relacje z odsluchow najnowszej wowczas znakomitej zreszta koncowki mocy M 800 A

>wpietej jako monobloki do tego byl bodaj odtwarzacz uniwersalny DU 50 i DU 80. Byly tez opisywane

>wspolczesne integry: L 550 A i L 590.

 

Wilk z lasu został wywołany :-) ale do rzeczy:

Nie rób ze mnie lajka, a z siebie wielkiego specjalistę od luxmanów i nie musisz mi przedstawiać historii firmy luxman i tłumaczyć jakie były modele, ile kosztowały itd. bo to wszystko dawno wiem i to nie ja wprowadzam ludzi w błąd. Twój sentyment do starych luxmanów najwyraźniej utrudnia Ci obiektywne i rzeczywiste podejście do sprawy. Nie trzeba słuchać 20 modeli luxmana żeby wyprowadzić wnioski, bo wystarczy posłuchać 10 sztuk. A poza tym dlaczego porównujesz luxmana serie ,,A'' do produktów accuphase? przecież to przepaść cenowa między tym sprzętem.... Stary wzmak za 2000zł, czyli luxman L-530?no chyba, że używany...no to podaj przykład wzmacniacza, jakiegoś współczesnego modelu w cenie 5000zł-salon, oczywiście też używany, bo rozumiem, że mówimy tu tylko o cenach za używany sprzęt (skoro podajesz cenę 2000zł za Luxman-530)...Tak więc za 5000zł można teraz kupić wzmacniacz który z 6 lat temu kosztował 10000zł...no więc jaki wzmacniacz np. z roku 2003 i który kosztował 10000zł w salonie nie zagra lepiej od L-530? :-)

No i ostatnia sprawa...jak to w ostatnich latach luxman odbudował swoją pozycję?przecież luxman cały czas miał hi-end w ofercie....no może tylko chwilowo był zastój ok. roku 1994 gdy w ofercie był tylko L-540(bardzo ładny)ale to nie było kilka, a kilkanaście lat temu...później były już bardzo dobre 501, 503, 505 i 507 (Jak napiszesz, że L-550 gra lepiej od L-505 to już będę leżał ze śmiechu po biurkiem :-)....No i co z tego że seria L to był prawdziwy luxman, jak i tak Lv grają lepiej...

aha...mam pytanie...jak długo będziemy ten spór o luxmana ciągnąć, bo nie wiem jak często i do kiedy mam tu zaglądać :-)

Na koniec będzie bardzo kulturalnie...Ja w ogóle się z Tobą w tym temacie NIEZGADZAM!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

NIE ZGADZAM! howgh!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Skąpski idzie na ambasadora, wysiada, rozumiesz? A jak on poleci, to poleci Korszul, poleci też Broński i zgadnij kto po nich poleci? Po nich polecę ja! To znaczy ja bym poleciał, gdyby nie Kazik i to dozorostwo."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mario3456, 17 Paź 2009, 22:07

 

i znów potwierdza się, że to nie sprzęt gra, nie muzyka gra tylko ... piniędze !

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

czniać to . . . jak mawia prawdziwy noblista - jadem na ryby

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lajka (chyba lajkonika ? :-) )

 

że mówimy tu tylko o cenach za

>używany sprzęt (skoro podajesz cenę 2000zł za Luxman-530)...Tak więc za 5000zł można teraz kupić

>wzmacniacz który z 6 lat temu kosztował 10000zł...no więc jaki wzmacniacz np. z roku 2003 i który

>kosztował 10000zł w salonie nie zagra lepiej od L-530? :-)

A to on też kosztuje 2000? (ten co kosztował 10000 w 2003 r?) strasznie leci ta Scenka. :-)

Mowa była o NOWYM za 5kzł. Czytaj ze zrozumieniem.

Ale o to na forum generalnie trudno... jak o KULTURĘ

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mario3456

jestem za poprawnością:-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Skąpski idzie na ambasadora, wysiada, rozumiesz? A jak on poleci, to poleci Korszul, poleci też Broński i zgadnij kto po nich poleci? Po nich polecę ja! To znaczy ja bym poleciał, gdyby nie Kazik i to dozorostwo."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość discomaniac71

(Konto usunięte)

Nie robie z siebie wielkiego specjalisty tylko merytorycznie ocenilem Twoje wypociny. Modeli o ktorych sie pisze wypada posluchac. Przynajmniej zwykla ludzka przywoitosc tak kaze. Opinie innych mozesz sobie wlozyc miedzy bajki. Przy okazji naucz sie czytac ze zrozumieniem: napisalem o Luxmanie z serii "A" ze jest budzetowy i nijak nie da sie go porownac do topowych modeli. Podobnie zreszta tak wychwalana przez Ciebie serie LV robiona pod koniec lat 80-tych w okresie kiedy firma za wszelka cene szukala oszczednosci. Za wyjatkiem dwoch modeli mozna sobie ja darowac (napisalem dokladnie o ktore klocki chodzi). Naczytales sie recenzji i naogladales gazetek tudziez nasluchales podstawowych modeli i zgrywasz specjaliste. Daruj sobie. Porozmawiaj z przedstawicielem lub dealerem Luxmana to Ci powie jaka to firma odbudowala pozycje. Kilka lat temu bylo o tym glosno. Luxman wrocil do lask i znow bylo go stac na to zeby konkurowac z Accuphase.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bez zbędnego pieprzenia, słuchałem okazjonalnie tych nowych kloców Luxmana, świetna rzecz

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Skąpski idzie na ambasadora, wysiada, rozumiesz? A jak on poleci, to poleci Korszul, poleci też Broński i zgadnij kto po nich poleci? Po nich polecę ja! To znaczy ja bym poleciał, gdyby nie Kazik i to dozorostwo."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość discomaniac71

(Konto usunięte)

Mario3456 sam pisales o tym ze stary za 2000 nie moze grac jak nowy za 5000zl wiec czego sie czepiasz? Odpisalem Ci wtedy ze Luxman L 530 (pod warunkiem idealnego stanu technicznego) zagra lepiej niz wiele konstrukcji wspolczesnych w cenie 5000zl. Chcesz sie przekonac? Zrob porownania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mario3456, 17 Paź 2009, 22:42

niestety

dla wielu ważniejsza od emocji

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

czniać to . . . jak mawia prawdziwy noblista - jadem na ryby

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Feromon, 17 Paź 2009, 22:29

 

ten który kosztował 10000zł w 2003r. teraz można kupić za 5000zł....nie napisałem, że za 2000zł

Przyjrzyj się dokładnie całemu tekstowi, a nie tylko pierwszej literze i kropce. No ale czasem niektórym to sprawia większą trudność :-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cytat z lajka (Mario3456)

bo rozumiem, że mówimy tu tylko o cenach za używany sprzęt (skoro podajesz cenę 2000zł za Luxman-530)...Tak więc za 5000zł można teraz kupić wzmacniacz który z 6 lat temu kosztował 10000zł...no więc jaki wzmacniacz np. z roku 2003 i który kosztował 10000zł w salonie nie zagra lepiej od L-530? :-)

""" mam prośbę - przeczytaj jeszcze raz co napisałes - z całym szacunkiem - cytat oryginalny. Jak się ma 2k zł do 5 k zł. Za 5,6 kzł. mogę bez łaski kupić Accu 212. No i co z tego?

To dalej jest 2,5 (dwa i 1/2) x(mnożenie) niż L-530. Jak to porównać??? Mówimy o graniu za Vintage o cenie rzędu 1600-2000 PLN.

Osioł-sioło-łodyga-gala-lato-TO PZPN :-))) (POMIDOR) ludzie ale brednie...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

discomaniac71, 17 Paź 2009, 22:31

 

ale ja czytam ze zrozumieniem tylko ty piszesz bez sensu....bo piszesz, że luxman seria A nie mógł konkurować z accuphase...no ok...tylko po co seria A miała konkurować z accuphase skoro od tego były 501, 503, 505, 507...???

słuchałem L-505 u kogoś...u siebie testowałem tańsze modele nowe i stare...a rzeczywiście, że gazetek też mam trochę w domu jak chyba każdy człowiek lubiący posłuchać dobrze muzyki...a przyznaj się..ty nigdy nie oglądałeś tych kolorowych gazetek ,,audio''itp?

ok..ja się poddaję, bo widzę, że jest 3 na jednego...przyznaję wszystkim rację i uciekam stąd :-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość discomaniac71

(Konto usunięte)

Mario3456 zastanow sie troche nad soba. Lubisz przekrecac cudze wpisy tak zeby bylo na Twoje. Podobnie postapiles z owym porownaniem sprzetu UZYWANEGO za 2kzl do NOWEGO za 5kzl. Po czym piszesz o uzywce ktora kosztowala w 2003 roku 10kzl. Zenujaca dziecinada.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Feromon, 17 Paź 2009, 23:01

 

>""" mam prośbę - przeczytaj jeszcze raz co napisałes - z całym szacunkiem - cytat oryginalny. Jak

>się ma 2k zł do 5 k zł. Za 5,6 kzł. mogę bez łaski kupić Accu 212. No i co z tego?

>To dalej jest 2,5 (dwa i 1/2) x(mnożenie) niż L-530. Jak to porównać??? Mówimy o graniu za Vintage o

>cenie rzędu 1600-2000 PLN.

>Osioł-sioło-łodyga-gala-lato-TO PZPN :-))) (POMIDOR) ludzie ale brednie...

 

no nie...muszę jeszcze swoje 5gr wtrącić

...żeby to zrozumieć co napisałem to musisz przeczytać to co napisał wcześniej discomaniac71...wiem, że 2000zł = 5000zł, ale odniosłem sie do wpisu discomaniac71

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.