Skocz do zawartości
IGNORED

Nawróceni na vintage


jarex

Rekomendowane odpowiedzi

Ja kiedyś miałem dzielony wzmacniacz scoot z wielkimi wskazówkami z roku chyba 1976(waga ok. 40 kilo-komplet)W środku było trafo tak duże jakie ma niejedna lutownica i przyznam, że obecna budżetówka tak nie gra...no ale ten scoot był bardzo kiedyś drogi, nowy kosztował ok. 4000DM..teraz żałuję że go sprzedałem...później kupiłem luxmana L-410....niestety to były ze 3 kroki do tyłu

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchał ktoś kiedyś tego Maranza?Ja słuchałem i to nowego z fabrycznie nowymi dedykowanemu jemu kolumnami.Niestety było to w czasach PRL i obcokrajowiec nie przestrajał tunera,więc nie mogłem posłuchać radia.Słuchałem ,tylko wzmacniacza.Grało to bardzo poprawnie,lecz nie zachwycająco.Dzisiejsza cena wynika z faktu,że jest to piękna konstrukcja i z nietypowym wyposarzeniem.Amplituner np Sansui G-6000 i wyższe modele,mają znacznie lepsze parametry.

Tu liczy się przede wszystkim wygląd no i oscyloskop.Tego nic dzisiaj nic nie przebije.A dodatkowo nie wyprodukowano tego modelu w dużej ilości,więc jest dzisiaj sporą rzadkością.W czasach kiedy był produkowany,nie miał najlepszej prasy,choć chwalono go za nietypowe wyposarzenie.

I nie piszcie o wyrobach po 1985 roku,a nawet po 2000 roku.Po 1985 roku zaczeła się linia pochyła i tak jest do tej pory.Tylko niektóre konstrukcje wyprodukowane po 1985 roku były wybitne.

Ciekawy jestem,czy coś z dzisiejszej wysokiej pólki bedzie poszukiwane za 10 lat.To będzie najlepszy test jakości.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość discomaniac71

(Konto usunięte)

Mario3456 mamel ma wiele racji. Juz po Twoim pierwszym poscie widac bylo ze malo sie orientujesz w temacie. Potem byla tylko nieudana proba odwracania kota ogonem. Wiecej pokory i dystansu do siebie. Jak chcesz mnie obrazac i twierdzic ze nic nie wiem i nic nie umiem to poczytaj sobie te moje 10.000 wpisow i przejrzyj ranking zaufania do forumowiczow. Ostatni taki byl robiony za czasow Lukara ale wtedy Ciebie pewnie tutaj jeszcze nie bylo. Uwierz ze na tym forum nie masz do czynienia z samymi idiotami i odwracanie kota ogonem tudziez brak merytoryki bedzie bezwzglednie wylapany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

discomaniac71, 18 Paź 2009, 21:51

 

>Uwierz ze na tym forum nie masz do czynienia z samymi

>idiotami i odwracanie kota ogonem tudziez brak merytoryki bedzie bezwzglednie wylapany.

 

gdyby tak było, to byś był dawno wyłapany, a tak straszysz od 10 000 postów... :) Chociaż czasami zabawnie jest :))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

< discomaniac71

 

całkiem przypadkiem tu zajrzałem ...

 

Gratulacje 10.000 to robi wrażenie :-)

 

Może kiedyś sobie razem posłuchamy... Moje zaproszenie do Warszawy ciągle aktualne.

 

Pozdrawiam !

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

discomaniac71, 18 Paź 2009, 21:51

 

Być może moje pierwsze wpisy nie były do końca zrozumiałe (nie mam powodu odwracać kota ogonem)...i były też dość ostre, dlatego, że wiele jest opinii, że nowe to już tak nie gra...albo..kiedyś to robili sprzęt i dlatego mnie trochę poniosło, bo się z tym nie zgadzam (jeśli chodzi o dźwięk, a nie o solidność wykonania)...ty też piszesz, że porządny luxman to skończył się z początkiem lat 80',a później to już były oszczędności, ogólnie, że firma trochę podupadła....ktoś to później czyta może pomyśleć, że stary zagra lepiej od nowego.....no fajnie, że masz dużo wpisów,gratuluję... ja zarejestrowałem się nie dawno, ale to o niczym nie świadczy, bo miałem inne źródła informacji na realu...trochę słuchałem, sam przerobiłem ok. 60-70 różnych klocków(nie jestem w stanie zliczyć na szybko)w ciągu ostatnich 15 lat, bo wtedy właśnie przeszedłem z mini wieży na dzielony sprzęt...Znamy się trochę krótko i ani ty ani mamel nic o mnie nie wiecie, więc nie piszcie, że nie wiele wiem o audio bo znów się denerwuję :-)a zapewniam Cie, że idioty ze mnie nie zrobisz na forum :-)Z natury jestem skromnym człowiek, ale to ja mogę napisać o sobie, że jeszcze mało wiem...zresztą mnie wcale nie zależy żeby być guru czy znawcą tematu na forum...Zresztą po co piszesz, że mamel ma rację, jak sam się gubi w tym co piszę (zobacz mój wpis nieco wcześniej do tamtego kolegi- czy też uważasz, że napisałem nieprawdę jeśli chodzi o ,,mamel'' w kwestii NAD-a?)Dodam jeszcze, że wiele razy rozmawiałem z Panami z best audio na temat luxmana, trochę też porównywałem, także coś tam chyba wiem, zresztą nie ważne..

 

Zadam Ci dwa pytania dobrze sprecyzowane, żeby nie było znów niejasności,jedno pytanie o luxmana, bo ich dużo słuchałeś, no więc:

Czy uważasz że luxman L-400 (koszt nowego ok. 2500zł) gra lepiej od A-312 (koszt nowego po raz ostatni 1400zł) jeśli nie słuchałeś A-312 to może jakiś inny tani luxman, ale nowszy (tylko nie L-405)....albo w dowolny sposób odnieś się do tych dwóch wzmaków, jak uważasz? ......

i drugie pytanie:

Który wzmacniacz zagra lepiej...Luxman z 85r. który nowy kosztował 3000zł czy luxman z 95r. który nowy również kosztował 3000zł...cokolwiek napiszesz uszanuję i nie będę krytykował...chcę tylko zobaczyć co napiszesz, ok?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W zasadzie całe tzw. stereo to już prawie vintage. Kto tego teraz słucha poza garstką, nas zapaleńców? Bo mamy obecnie do muzyki komputery, serwery, empetrójki, stacje dokujące, etc. Mało młodzieży słucha muzyki na takich klamotach jak my. Stare dziadki już jesteśmy. Zupełnie jak ten vintage ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Stereo i Kolorowo - Underground

Mój blog i recenzje różnych urządzeń audio-stereo: stereoikolorowo.blogspot.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość discomaniac71

(Konto usunięte)

Mario3456 nie czuje potrzeby polemiki z Toba. Nie uwazam ze kiedys robili dobre teraz robia zle. Slucham glownie nowych klockow z odpowiednich przedzialow cenowych. To co mnie interesuje i tam gdzie jest dobry dzwiek. I teraz robi sie i kiedys robiono dobre rzeczy. Jakosc i klasa obroni sie sama bez wzgledu na uplyw czasu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość czubsi

(Konto usunięte)

mario luxmany serii "L" grały zupełnie inaczej niż stricte komercyjna klasa "A". Seria L miała klimat ale z kilkunastu egzemplarzy jakie miałem (w tym L 530 dwukrotnie) tylko dwa nie wymagały odświeżenia ... Seria A gra twardziej - jedni odbiorą to jako "lepiej". Seria A niestety to taki trochę naśladujący inne marki typ dźwięku dyskotekowego - ani w tym precyzji ani kolorytu ani klasy ... - nie ma w tym "szlachetnego" luxa. Nawet nie pamiętam oznaczenia pamiętam ze był czarny :-) Bezpośrednio wymieniłem go na Esprita 550 i to bez najmniejszego żalu. Do luxów serii L często wracam (to trochę tak jak z CD Pioniera - po prostu musze mieć jakiegoś ...)i zawsze nie jest to czas stracony mimo oczywistej z racji wieku tej konstrukcji niedoskonałości topologii. Luxmany serii L 500 to ze wszech miar zestrojone precyzyjnie urządzenia. Nie znam żadnej oceny negatywnej tych wzmacniaczy ! Do dnia dzisiejszego nie spotkałem też żadnej 500 -ki która była

własciwie zestrojona ... Należy pamiętać, że te wzmacniacze to urządzenia bardzo bardzo precyzyjne ! Tylko właściwie ustawione grają tak jak powinny - nie dziwię się, ze niektórzy źle o nich piszą bo kto tam będzie patrzył na wyschnięte kondy czy źle ustawione prądy ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

discomaniac71, 16 Paź 2009, 23:34

 

Napisałeś, że odwracam kota ogonem itd.

Przeczytałem jeszcze raz dokładnie twój wpis (jest poniżej) i nie rozumiem tego co napisałeś (teraz na spokojnie)

 

Stary za 2000zl potrafi zagrac duzo lepiej niz niejeden nowy za 5000zl przykladem moze byc wspomniany L 530. Nie lubisz obludy? Znakomicie ale zeby pisac trzeba miec wiedze a przede wszystkim osluchanie a nie ograniczac sie do wlasnego "widzimisie". Seria A to sa wzmacniacze z kategorii budzetowej majace w swojej klasie niezle opinie. Powtarzam jeszcze raz: "w swojej klasie cenowej". Tak naprawde dopiero kilka lat temu Luxman odbudowal swoja pozycje na rynku i znow jest w stanie konkurowac z odwiecznym rywalem: Accuphase. Niestety seria LV nie nadawala sie do tego o A nawet nie wspomne. W watku o spotkaniach w Krakowie mozesz poczytac moje relacje z odsluchow najnowszej wowczas znakomitej zreszta koncowki mocy M 800 A wpietej jako monobloki do tego byl bodaj odtwarzacz uniwersalny DU 50 i DU 80. Byly tez opisywane wspolczesne integry: L 550 A i L 590.

 

Mam jeszcze kilka pytań:

 

stary za 2000zł (no 2000zł kosztował np. Luxman L-230) potrafi zagrać lepiej niż niejeden nowy za 5000zł (no 5000zł teraz kosztuje np. CA 840 albo NAD 375)

Czy to znaczy że ten L-230 może zagrać lepiej od NAD 375 albo CA 840?? Ten wzmak który miałeś na myśli za 2000 to chodziło ci o cenę obecnie używanego czy o cenę ile kiedyś kosztował w sklepie? to samo z tym wzmakiem za 5000zł?cena za nowy czy używany?No bo nie wiadomo o co ci chodziło...napisałeś w cały świat z tym przykładem....później ja próbuję coś wyjaśnić, podaję skomplikowany przykład, którego nikt nie rozumie i tak właśnie robi się śmietnik. Jak widzę duże poparcie na forum liczy się bardziej niż sensowne argumenty

...i druga sprawa:

o co chodzi z tą odbudową luxmana w kilku ostatnich latach?po co seria A lub LV miała konkurować z accuphase?A od czego był L-507, sq-38, M-10,B-10 itd.?Uważasz, że te modele nie mogły konkurować z accuphase?dlaczego?Jeśli był zastój u luxa to raczej w latach gdzieś 90-94, bo po 95r. była cała seria hi-end, czyli M-10 itd. (jak wcześniej wspomniałem)

....niestety ale się czepiam i nie daję se byle tekstów wciskać :-)Można wiedzieć na jakiej podstawie piszesz (nie tylko ty), że nie mam pojęcia o tym co piszę?z czym nie mam racji?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

discomaniac71, 16 Paź 2009, 23:34

 

Czyli unikasz odpowiedzi na moje pytania...bo nie chcesz napisać tego co by wypadało napisać...Prawdę...Czyli jednak wychwalając tak bardzo starą serie luxa patrzysz na to subiektywnie...Poza tym rozumiem,że każdy woli co innego.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czubsi, 19 Paź 2009, 21:12

 

No zgadzam się...ale za to seria A gra czyściej i wyraźniej od starej L. Podobnie jest z tymi droższymi np. L-505 vs L-550...Ja też lubię czasem posłuchać L-400...bardzo wciągający dźwięk (ale nie lepszy), przyznaję....ja specjalnie w konstrukcje nie wnikam (porównuje tylko trafo , kondensatory, tranzystory :-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość discomaniac71

(Konto usunięte)

Mario3456

19 Paź 2009, 21:46

O mnie » Ignoruj » PW »

stat: 124 / 115 / 0

 

discomaniac71, 16 Paź 2009, 23:34

 

Czyli unikasz odpowiedzi na moje pytania...bo nie chcesz napisać tego co by wypadało napisać...Prawdę...Czyli jednak wychwalając tak bardzo starą serie luxa patrzysz na to subiektywnie...Poza tym rozumiem,że każdy woli co innego.

 

 

 

Z punktu widzenia wkladu na forum merytorycznych wpisow itp itd nie czuje sie zobowiazany do dyskusji z Toba. Prawda to nie zawsze to co akurat Ty sadzisz a ze wiedze masz niewielka juz pokazales kilka razy. Naucz sie odrozniac prawde od swoich subiektywnych odczuc w slad za ktorymi nie idzie ani doswiadczenie ani osluchanie. Zreszta to juz wytkneli Ci inni koledzy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość discomaniac71

(Konto usunięte)

Mario3456

19 Paź 2009, 21:41

O mnie » Ignoruj » PW »

stat: 124 / 115 / 0

 

discomaniac71, 16 Paź 2009, 23:34

 

Napisałeś, że odwracam kota ogonem itd.

Przeczytałem jeszcze raz dokładnie twój wpis (jest poniżej) i nie rozumiem tego co napisałeś (teraz na spokojnie)

 

Stary za 2000zl potrafi zagrac duzo lepiej niz niejeden nowy za 5000zl przykladem moze byc wspomniany L 530. Nie lubisz obludy? Znakomicie ale zeby pisac trzeba miec wiedze a przede wszystkim osluchanie a nie ograniczac sie do wlasnego "widzimisie". Seria A to sa wzmacniacze z kategorii budzetowej majace w swojej klasie niezle opinie. Powtarzam jeszcze raz: "w swojej klasie cenowej". Tak naprawde dopiero kilka lat temu Luxman odbudowal swoja pozycje na rynku i znow jest w stanie konkurowac z odwiecznym rywalem: Accuphase. Niestety seria LV nie nadawala sie do tego o A nawet nie wspomne. W watku o spotkaniach w Krakowie mozesz poczytac moje relacje z odsluchow najnowszej wowczas znakomitej zreszta koncowki mocy M 800 A wpietej jako monobloki do tego byl bodaj odtwarzacz uniwersalny DU 50 i DU 80. Byly tez opisywane wspolczesne integry: L 550 A i L 590.

 

Mam jeszcze kilka pytań:

 

stary za 2000zł (no 2000zł kosztował np. Luxman L-230) potrafi zagrać lepiej niż niejeden nowy za 5000zł (no 5000zł teraz kosztuje np. CA 840 albo NAD 375)

Czy to znaczy że ten L-230 może zagrać lepiej od NAD 375 albo CA 840?? Ten wzmak który miałeś na myśli za 2000 to chodziło ci o cenę obecnie używanego czy o cenę ile kiedyś kosztował w sklepie? to samo z tym wzmakiem za 5000zł?cena za nowy czy używany?No bo nie wiadomo o co ci chodziło...napisałeś w cały świat z tym przykładem....później ja próbuję coś wyjaśnić, podaję skomplikowany przykład, którego nikt nie rozumie i tak właśnie robi się śmietnik. Jak widzę duże poparcie na forum liczy się bardziej niż sensowne argumenty

...i druga sprawa:

o co chodzi z tą odbudową luxmana w kilku ostatnich latach?po co seria A lub LV miała konkurować z accuphase?A od czego był L-507, sq-38, M-10,B-10 itd.?Uważasz, że te modele nie mogły konkurować z accuphase?dlaczego?Jeśli był zastój u luxa to raczej w latach gdzieś 90-94, bo po 95r. była cała seria hi-end, czyli M-10 itd. (jak wcześniej wspomniałem)

....niestety ale się czepiam i nie daję se byle tekstów wciskać :-)Można wiedzieć na jakiej podstawie piszesz (nie tylko ty), że nie mam pojęcia o tym co piszę?z czym nie mam racji?

 

 

 

 

Sorry za ten przydlugi cytat ale najpierw zastanow sie o co Tobie chodzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

discomaniac71, 19 Paź 2009, 21:58

 

A czy czasem nie nosisz głowy za wysoko?

Jak brakuje argumentów to wtedy trzeba zrobić z kogoś idiotę...Najlepiej kogoś ośmieszyć powołując się na kolegów (staż-5 lat na forum)..Jasne, prawda to właśnie to co ty sądzisz :-) Jesteś zauroczony starymi luxami i tyle :-) a czarować swoimi wpisami to se możesz, ale nie mnie...Jak do tej pory tyle pisałeś, a teraz na moje konkretne pytania nic nie odpisujesz, bo byś musiał przyznać się do błędu albo subiektywnego spojrzenia na stare luxy, albo musiałbyś dalej wypisywać głupoty...

Sądzę, że jesteś osłuchany i wiesz co jak gra, tylko nie wiem po co tak bardzo wychwalasz stary sprzęt?Masz jakiś w tym cel?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

discomaniac71, 19 Paź 2009, 22:01

 

Przytoczyłem ci twój wpis, twoje merytoryczne wpadki i zadałem kilka pytań?zapadłeś się ze wstydu pod ziemię? Jak to o co mi chodzi? Przytoczyłem ci twój teks i zadałem kilka pytań, żeby nie był że odwracam kota ogonem...tekst jest w języku polskim...jakiś problem przeczytać i odpowiedzieć?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość discomaniac71

(Konto usunięte)

Mario3456

19 Paź 2009, 22:29

O mnie » Ignoruj » PW »

stat: 124 / 117 / 0

 

discomaniac71, 19 Paź 2009, 21:58

 

A czy czasem nie nosisz głowy za wysoko?

Jak brakuje argumentów to wtedy trzeba zrobić z kogoś idiotę...Najlepiej kogoś ośmieszyć powołując się na kolegów (staż-5 lat na forum)..Jasne, prawda to właśnie to co ty sądzisz :-) Jesteś zauroczony starymi luxami i tyle :-) a czarować swoimi wpisami to se możesz, ale nie mnie...Jak do tej pory tyle pisałeś, a teraz na moje konkretne pytania nic nie odpisujesz, bo byś musiał przyznać się do błędu albo subiektywnego spojrzenia na stare luxy, albo musiałbyś dalej wypisywać głupoty...

Sądzę, że jesteś osłuchany i wiesz co jak gra, tylko nie wiem po co tak bardzo wychwalasz stary sprzęt?Masz jakiś w tym cel?

 

 

Odp... sie ode mnie bo zaczynasz byc bezczelny. Moge nie miec ochoty na dyskusje? Moge. Moje swiete prawo. Zreszta nie ma z kim dyskutowac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Się zrobiło miło...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Stereo i Kolorowo - Underground

Mój blog i recenzje różnych urządzeń audio-stereo: stereoikolorowo.blogspot.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bezczelny to był twój pierwszy wpis skierowany do mojej osoby z chamską krytyką (mogłeś to subtelniej ująć, ale ty zawsze musisz walnąć z armaty)...ja ci tylko odpisywałem :-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, proszę... czasowy ban dla trójwymiarowca nie upoważnia do takiego zachowania. Ciąć muszę.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Before you criticize someone, you should walk a mile in their shoes. That way, when you criticize them, you're a mile way and you have their shoes

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to ty w takim razie musisz od nowa zacząć od żłobka :-) Ja ci nic nie wkładam w usta...przecież ty to napisałem - słowo w słowo...nie ładnie kłamać

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

discomaniac71

 

no to ty w takim razie musisz od nowa zacząć od żłobka :-) Ja ci nic nie wkładam w usta...przecież ty to napisałeś - słowo w słowo...nie ładnie kłamać

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość discomaniac71

(Konto usunięte)

Mario3456 jestes zwyczajnie bezczelny. Oto moj wpis w ktorym okreslam moj stosunek do sprawy i Twoje pozniejsze podsumowanie (mlb dlaczego usunales ten wpis gdzie Mario3456 uparcie twierdzil ze wole stare?) nie mialo zadnej racji bytu.

 

discomaniac71

19 Paź 2009, 21:11

O mnie » Ignoruj » PW »

stat: 2077 / 10019 / 29

 

Mario3456 nie czuje potrzeby polemiki z Toba. Nie uwazam ze kiedys robili dobre teraz robia zle. Slucham glownie nowych klockow z odpowiednich przedzialow cenowych. To co mnie interesuje i tam gdzie jest dobry dzwiek. I teraz robi sie i kiedys robiono dobre rzeczy. Jakosc i klasa obroni sie sama bez wzgledu na uplyw czasu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

discomaniac71, 19 Paź 2009, 22:01

 

Przecież napisałem ci dokładnie o co mi chodzi i wiesz o co mi chodzi, więc po co się pytasz?

Dam ci dobrą radę...zanim następnym razem kogoś skrytykujesz to pomyśl dwa razy...ja odpisywałem jako drugi

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.