Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  146 członków

Kenwood Klub
IGNORED

Klub Kenwooda


PauluS
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Obecnie posiadam podłogówki i monitory z tej samej serii z 1995 r. LS-700G i LS-500G, które zbudowane są w taki sposób, że nie powstydziłyby się tego nawet hi endowe konstrukcje

Fajnie słyszeć pozytywne opinie nt. innych modeli.

Kolega, który posiada wspomniane przez mnie modele LS-990 i LS-770 MK2 konfrontował je z innym Japońskim produktem - CORAL X-VII. Są to bardzo dobre konstrukcje, a niektóre modele czasem i kultowe jak CORAL DX-ELEVEN - stawiany na równi ze słynną YAMAHĄ NS-1000M. Ale wracając do konfrontacji. Z delikatną przewagą wygrały jednak CORAL'e X-VII, ale niuanse były minimalne. Testy robił tylko na dwóch sprzętach Kenwood KA-9100 i chyba jakimś DENON Vintage.

 

Czy czasem nie sprzedajesz tych LS-700G? http://olx.pl/oferta/kolumny-kenwood-ls-700g-CID99-IDd8dQ9.html

e-hifi.pl - katalog sprzętu audio hi-fi i hi-end vintage

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy czasem nie sprzedajesz tych LS-700G? http://olx.pl/oferta/kolumny-kenwood-ls-700g-CID99-IDd8dQ9.html

Tak, niestety sprzedaję. Nie mam miejsca, żeby je odpowiednio rozstawić. Jak odsunąłbym je od ściany na taką odległość jak trzeba to stałyby prawie na środku salonu. Szkoda mi ich jak cholera, ale teraz wchodzą w grę już tylko podstawki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie to bardzo ciekawi jak zagrałyby kolumny Kenwood-KL 60 stare paczki z końca lat 60-tych (1967-1979rok), za które sprzedawca żąda troszkę kosmiczną kwotę - ponad 2700zł. Wiem że tam siedzą głośniki z magnesami Alnico: (Trio T12-30 12" niskotonowy, Trio T12-10Q 6" średnitonowy, Trio T12-18R 2" wysokotonowy oraz 2 sztuki Trio T12-70 super tweeter). Konstrukcja zadbana i stara, cena tego modelu zaczyna się od 100 do 300 Euro w zależności od stanu, a w USA nawet od 50$. Z całym szacunkiem może jest to już rzadko spotykany model na ładnych podzespołach, ale 1000-1200 zł to cena jeszcze do zaakceptowania dla fana Vintage.

Oto fotki:

kl-60_1.jpg

kl-60_2.jpg

e-hifi.pl - katalog sprzętu audio hi-fi i hi-end vintage

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie to bardzo ciekawi jak zagrałyby kolumny Kenwood-KL 60 stare paczki z końca lat 60-tych (1967-1979rok), za które sprzedawca żąda troszkę kosmiczną kwotę - ponad 2700zł. Wiem że tam siedzą głośniki z magnesami Alnico: (Trio T12-30 12" niskotonowy, Trio T12-10Q 6" średnitonowy, Trio T12-18R 2" wysokotonowy oraz 2 sztuki Trio T12-70 super tweeter). Konstrukcja zadbana i stara, cena tego modelu zaczyna się od 100 do 300 Euro w zależności od stanu, a w USA nawet od 50$. Z całym szacunkiem może jest to już rzadko spotykany model na ładnych podzespołach, ale 1000-1200 zł to cena jeszcze do zaakceptowania dla fana Vintage.

Oto fotki:

kl-60_1.jpg

kl-60_2.jpg

 

kabuki sound? ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
kabuki sound? ;)

Przy tej konstrukcji był bym raczej ostrożny z tym stwierdzeniem.

 

Może ktoś coś powiedzieć o wzmakach KA-5040R i KA-5050R. Czy to mniej więcej ta sama półka co Sony 550ES/590ES?

Kenwood KA-5040R fajny wzmacniacz w cenie do max 300zł, dźwięk: ciekawy lecz ostry, bardziej pod muzykę nowoczesną (rock, elektronika). Konstrukcja typowo tworzona pod już obecną w latach 90-tych digitalizację (CD). Wydajność prądowa średnia.

 

Kenwood KA-5050R również ciekawy wzmacniacz w cenie do 320zł, dźwięk zbliżony do KA-5040R, ale nieco bardziej ocieplony. Konstrukcja oparta na końcówkach MOSFET. Wart uwagi jest jego większy brat KA-7050R również na MOSFET'ach, który potrafi ładnie zagrać.

 

SONY 550ES/590ES osobiście nie znam i nie słyszałem, ale z tego co czytam to mogą być to konkurencji powyższych Kenwood'ów.

SONY 590ES jest też na MOSFET'ach. Moce zbliżone i parametry również.

 

Ostatnio coraz bardziej dochodzę do wniosku, że podstawą każdej udanej konstrukcji czy to wzmacniacza czy końcówki to prąd. Mam na myśli skuteczny i silny zasilacz, który w budżetowych konstrukcjach już od połowy lat 80-tych ciężko znaleźć. Kolejna sprawa to dobry preamp i prostota budowy, unikanie bajerów typu korekcje barwy itp.

Edytowane przez e-hifi.pl

e-hifi.pl - katalog sprzętu audio hi-fi i hi-end vintage

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje zainteresowanie głośnikami wzbudził fakt wcześniej opisywany, czyli czterdziestoletnie głośniki Sansui Sp-5500. Grają nieprzyzwoicie dobrze, a jak sprawują się inne, bardzo mnie ciekawi. Określają kabuki i tu rzeczywiście szkoda grosza, na coś niespecjalnie dobre, a może stąd za granicą niskie ceny? Ciekawość, wiadomo, chętnie bym posłuchał, a może jednak ktoś ma coś do powiedzenia?

 

Jako ciekawostkę dodam, iż moje głośniki na początku testowane były na wzmacniaczu YAMAHA CA 1010 z odtwarzaczem Vincent CD-S6 i bardzo dobrym chińczykiem Opera Consonance , jeszcze jakimś dobrym odtwarzaczem CD (nie pamiętam jak się nazywał, górna półka), gramofonem Kenwood KD-8030, a potem na wzmacniaczu Kenwooda KA-1100D, tym samym gramofonie, odtwarzaczu Kenwood DP-990SG przez DAC według własnego projektu i przyznam, że Yamaha jakoś tak kiepsko wypada. Może trochę starszy wzmacniacz, ale przy Kenwoodzie kiepski, za słaby, to samo mogę odnieść się do odtwarzacza Kenwooda 990SG, który również niczemu nie ustępuje młodszym z górnej półki kolegom - sprzęt godny polecenia, ale w razie usterki problem z wymianą lasera, niestety (na szczęście mam jeden w zapasie).

Edytowane przez realkrzysiek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Yamaha jakoś tak kiepsko wypada

Słyszałem kilka modeli wzmacniaczy z serii CA i również mnie nie urzekły jakością i dźwiękiem, plusem był zapas mocy pamiętam. VINCENT to dosyć młoda chińska marka podobnie jak XINDAK i kiedyś rozmawiałem z serwisantem, mówił że dupy nie urywa ten pierwszy (miał jakąś padniętą dużą końcówkę w tej niby A klasie).

e-hifi.pl - katalog sprzętu audio hi-fi i hi-end vintage

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Patrząc na to za ile można upolować 1100D, jest to sprzęt godny polecenia. Nie dość, że ogromny zapas mocy, to jeszcze dobre brzmienie.

Racja i ta Integra warta jest nawet i z 1200zł, za to ceny KA-D3300A to ręce opadają. Gość już ile czasu próbuje sprzedać za 2100zł na alledrogo. Przecież ten klocek można upolować dużo taniej, ostatnio na ebay.de poszedł za bodajże 270Euro + transport.

Edytowane przez e-hifi.pl

e-hifi.pl - katalog sprzętu audio hi-fi i hi-end vintage

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejna sprawa to dobry preamp i prostota budowy, unikanie bajerów typu korekcje barwy itp.

Najlepszy preamp to brak preampu :)

 

za to cenie wlasnie Sony, malo kto wie ale tam preamp jest pasywny, bez zadnych wzmacniaczy operacyjnych i innych dupereli, sygnal w trybie direct biegnie tylko przez selektor zrodel i potencjometr glosnosci.

 

aby nie robic offtopu, KA-990D to fajny klocek, moze byc konkurentem Sony z serii 5

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Jakby miał napisane Denon, to pewnie poszedłby dwa, albo trzy razy drożej.

Racja a jak by to był Accuphase to kosztowałby pewnie ze 4kzł. Znaczek daje mega moc.

 

Najlepszy preamp to brak preampu :)

za to cenie wlasnie Sony, malo kto wie ale tam preamp jest pasywny, bez zadnych wzmacniaczy operacyjnych i innych dupereli, sygnal w trybie direct biegnie tylko przez selektor zrodel i potencjometr glosnosci.

 

Cenię markę Sony/Esprit m.in. za pierwszego Walkmana i bodajże baterie AA. Jest wiele bdb konstrukcji tego producenta, a VINTAGE mniam mniam.

 

W modelu KA-1100D jest opcja Line Straight, która omija korekcję, ale nie prześledziłem do końca czy omija wzmacniacze operacyjne na przedwzmacniaczu.

6_3179859cd2976414e42a5266886bddad.jpg

e-hifi.pl - katalog sprzętu audio hi-fi i hi-end vintage

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aby nie robic offtopu, KA-990D to fajny klocek, moze byc konkurentem Sony z serii 5

 

Posiadałem model KA-990SD, też niezły dźwięk.

"Skąpski idzie na ambasadora, wysiada, rozumiesz? A jak on poleci, to poleci Korszul, poleci też Broński i zgadnij kto po nich poleci? Po nich polecę ja! To znaczy ja bym poleciał, gdyby nie Kazik i to dozorostwo."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No strach jest, ale ja nigdy nie gram w zasadzie głośniej niż 1/3 gałki volume, nie "żyłuję" wzmacniaczy - miałem ich z kilkadziesiąt, żaden u mnie nie uległ awarii, ale to już jest opowieść na inny wątek...

"Skąpski idzie na ambasadora, wysiada, rozumiesz? A jak on poleci, to poleci Korszul, poleci też Broński i zgadnij kto po nich poleci? Po nich polecę ja! To znaczy ja bym poleciał, gdyby nie Kazik i to dozorostwo."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W modelu KA-1100D jest opcja Line Straight, która omija korekcję, ale nie prześledziłem do końca czy omija wzmacniacze operacyjne na przedwzmacniaczu.

 

Jest jeden wzmacniacz, który po wciśnięciu cudownego klawisza jest pomijany. Jeszcze są dwa, ale one są wzmacniania sygnału z gramofonu. Jeden do wkładki MC, a drugi do MM.

 

 

Odnośnie spalonej końcówki, a szczególnie hybrydy, to ciężko jest kupić, tylko... Hybrydy Kenwooda, to niestety porażka, ale na tle konkurencji nie jest tak źle, bo w środku siedzą cztery tranzystory, dwie diody, a w końcówkach Sankena są dwa tranzystory, tylko że inżynierom Kenwooda przyszło do głowy uprościć konstrukcje i stąd marny dźwięk. Mam ochotę rozgrzebać swojego 1100EX (nigdy nie był rozkręcany, stan idealny bez rys, z dokumentami, kartą gwarancyjną) wyciągnąć hybrydy i wcisnąć układy dyskretne, bo poza tym wzmacniacz jest wykonany solidnie. Porządny transformator-zasilanie, przedwzmacniacz w klasie A, i zostaje poprawić DAC, ale to większa robota, bo trzeba będzie na nowo zaprojektować i wyprodukować, a to kosztuje, będzie kosztować więcej niż drugi taki sam wzmacniacz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie spalonej końcówki, a szczególnie hybrydy, to ciężko jest kupić, tylko... Hybrydy Kenwooda, to niestety porażka, ale na tle konkurencji nie jest tak źle, bo w środku siedzą cztery tranzystory, dwie diody, a w końcówkach Sankena są dwa tranzystory, tylko że inżynierom Kenwooda przyszło do głowy uprościć konstrukcje i stąd marny dźwięk. Mam ochotę rozgrzebać swojego 1100EX (nigdy nie był rozkręcany, stan idealny bez rys, z dokumentami, kartą gwarancyjną) wyciągnąć hybrydy i wcisnąć układy dyskretne, bo poza tym wzmacniacz jest wykonany solidnie. Porządny transformator-zasilanie, przedwzmacniacz w klasie A, i zostaje poprawić DAC, ale to większa robota, bo trzeba będzie na nowo zaprojektować i wyprodukować, a to kosztuje, będzie kosztować więcej niż drugi taki sam wzmacniacz.

 

Szkoda zachodu chyba że chcesz doprowadzić do perfekcji wymianę hybrydowych końcówek i mieć z tego biznes, a jest kilka modeli Kenwood'a mających to ustrojstwo. Tutaj np. jest podana informacja jak zastąpić słynnego TRIO TA-100WA, który siedzi w KA-9100 http://www.audioklinik.de/ka9100.htm

e-hifi.pl - katalog sprzętu audio hi-fi i hi-end vintage

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Ciekaw jestem na jaki wzmacniacz zmieniasz tego Kenwooda ;)

Na jakiś czas zostawiam sobie tylko świetnego KA-8006 z monitorami Canton'a. Niestety chwilowo los przymusza mnie do spieniężenia części sprzętu audio, a przyczyna prozaiczna - inne ważniejsze wydatki. Akurat niezbędna jest wymiana zdezelowanego auta na bezpieczniejsze rodzinne i jak najmłodsze. Tutaj każdy tysiak potrzebny.

 

Ale za jakiś czas jak się odkuję to będę polował grubo albo na L-02A lub już komplet Model 700 (preamp + końcówka) :)

e-hifi.pl - katalog sprzętu audio hi-fi i hi-end vintage

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 tygodnie później...

Na jakiś czas zostawiam sobie tylko świetnego KA-8006 z monitorami Canton'a. Niestety chwilowo los przymusza mnie do spieniężenia części sprzętu audio, a przyczyna prozaiczna - inne ważniejsze wydatki. Akurat niezbędna jest wymiana zdezelowanego auta na bezpieczniejsze rodzinne i jak najmłodsze. Tutaj każdy tysiak potrzebny.

 

Ale za jakiś czas jak się odkuję to będę polował grubo albo na L-02A lub już komplet Model 700 (preamp + końcówka) :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.