Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  146 członków

Kenwood Klub
IGNORED

Klub Kenwooda


PauluS
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Wie może ktoś jaki to model wieży (miej wiecej) ? Na początku roku 2000 gdy jej słuchałem (dance,trance,techno) u kolegi zaraziłem się muzyką.

fdbc109a9381ecc8m.jpg

 

Na szybko wydaje mi się że ten zestaw zbudowany jest z serii Kenwood H5 wersja kolorystyczna złota czyli: wzmak A-H5, cedek DP-H5, kaseciak X-H5, tunerek C-H5.

Tylko kolumny są zagadką, wyglądają jak LS-H5, ale te tweetery jakieś dziwne.

e-hifi.pl - katalog sprzętu audio hi-fi i hi-end vintage

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Na szybko wydaje mi się że ten zestaw zbudowany jest z serii Kenwood H5 wersja kolorystyczna złota czyli: wzmak A-H5, cedek DP-H5, kaseciak X-H5, tunerek C-H5.

Tylko kolumny są zagadką, wyglądają jak LS-H5, ale te tweetery jakieś dziwne.

 

Dziękuje kolego.

 

no patrzcie - http://allegro.pl/kenwood-ka-1100d-porzadny-mocny-i5992562058.html - tego nikt nie chciał (niby). i to po realnej - jeżeli chodzi o rzeczywistą wartość - japońskiej cenie.

Ładny piecyk

Kenwood już nie produkuje wzmacniaczy bo nie mogę znaleźć nic nowego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no patrzcie - http://allegro.pl/kenwood-ka-1100d-porzadny-mocny-i5992562058.html - tego nikt nie chciał (niby). i to po realnej - jeżeli chodzi o rzeczywistą wartość - japońskiej cenie.

 

Jest to na prawdę porządny wzmacniacz. Ale nie chce mi się rozpisywać, mój już cieszy innego właściciela. Cena modelu dzisiaj KA-1100D do 1100zł jest uczicwa, za KA-3300D do 1400zł.

e-hifi.pl - katalog sprzętu audio hi-fi i hi-end vintage

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest to na prawdę porządny wzmacniacz. Ale nie chce mi się rozpisywać, mój już cieszy innego właściciela. Cena modelu dzisiaj KA-1100D do 1100zł jest uczicwa, za KA-3300D do 1400zł.

 

nie dyskutuję - każda pliszka swój ogonek chwali. ceny japońskie (o 1/3 lub więcej niższe niż w EU) są realną wartością sprzętu. to, że za import trzeba trochę zapłacić, świadczy o tym, że dzieli nas jakaś tam odległość - a która na walory dźwiękowe urządzenia w żaden sposób się nie przekłada. i nie dotyczy to tylko marki Kenwood.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie dyskutuję - każda pliszka swój ogonek chwali. ceny japońskie (o 1/3 lub więcej niższe niż w EU) są realną wartością sprzętu. to, że za import trzeba trochę zapłacić, świadczy o tym, że dzieli nas jakaś tam odległość - a która na walory dźwiękowe urządzenia w żaden sposób się nie przekłada. i nie dotyczy to tylko marki Kenwood.

Sprzęt audio vintage importowany obecnie bezpośrednio z Japonii i ten produkowany na rynek Europejski w owych czasach, który spotykamy dziś to dwie różne sprawy.

W Japonii było TRIO a na resztę świata Kenwood. Często nomenklatura/nazewnictwo modeli bywała różne. Były też modele nie występujące poza Japonią, jak i modele nigdy nie wprowadzone na rynek rodzimy, a dostępne np. w USA/Kanada.

 

Do Polski i tak trafiał tylko "szczoch" za to do RFN, gdzie zresztą była fabryka wielu modeli trafiały istne perełki, nawet limitowane wersje jak Model 600 czy 907 Gold czy KA-9077.

e-hifi.pl - katalog sprzętu audio hi-fi i hi-end vintage

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprzęt audio vintage importowany obecnie bezpośrednio z Japonii i ten produkowany na rynek Europejski w owych czasach, który spotykamy dziś to dwie różne sprawy.

W Japonii było TRIO a na resztę świata Kenwood. Często nomenklatura/nazewnictwo modeli bywała różne. Były też modele nie występujące poza Japonią, jak i modele nigdy nie wprowadzone na rynek rodzimy, a dostępne np. w USA/Kanada.

 

Do Polski i tak trafiał tylko "szczoch" za to do RFN, gdzie zresztą była fabryka wielu modeli trafiały istne perełki, nawet limitowane wersje jak Model 600 czy 907 Gold czy KA-9077.

 

aha - to super. myślałem, że rozmowa jest o czymś innym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Jest to na prawdę porządny wzmacniacz. Ale nie chce mi się rozpisywać, mój już cieszy innego właściciela. Cena modelu dzisiaj KA-1100D do 1100zł jest uczicwa, za KA-3300D do 1400zł.

 

http://www.ebay.de/itm/KENWOOD-KA-3300D-TOP/141909589654?_trksid=p2045573.c100033.m2042&_trkparms=aid%3D111001%26algo%3DREC.SE

Denon PMA-2500NE, Denon DCD-2500NE,  PDA GenesisTannoy Revolution XT 8f ,  Audioquest Rockefeller , Technics SL-1200 MK2  + Ortofon 2M Bronze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeszcze się poprzerzucamy linkami? nie mówiąc o tym, że taki wzmacniacz można ściągnąć z Japonii za 150$ z wysyłką, naprawić i "sprezentować" komuś za 3 x tyle.

Przepraszam z Japonii za 150$ wysyłka sprzętu o wadze z opakowaniem ponad 20kg? Pokaż mi gdzie a zamawiam z miejsca.

Chyba coś Ci się pomyliło, przy takiej wadze to minimum 1400zł sam shippment.

 

ten na ebayu od 2 miesięcy - nie sprzedany!

 

Kolejny artysta na olx i alledrogo próbuje sprzedać już 1,5 miesiąca swojego 3300D za ponad 2kzł - powodzenia.

 

A ten sprzedany za 197Euro to straszny łach.

e-hifi.pl - katalog sprzętu audio hi-fi i hi-end vintage

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprzęt audio vintage importowany obecnie bezpośrednio z Japonii i ten produkowany na rynek Europejski w owych czasach, który spotykamy dziś to dwie różne sprawy.

W Japonii było TRIO a na resztę świata Kenwood. Często nomenklatura/nazewnictwo modeli bywała różne. Były też modele nie występujące poza Japonią, jak i modele nigdy nie wprowadzone na rynek rodzimy, a dostępne np. w USA/Kanada.

 

Do Polski i tak trafiał tylko "szczoch" za to do RFN, gdzie zresztą była fabryka wielu modeli trafiały istne perełki, nawet limitowane wersje jak Model 600 czy 907 Gold czy KA-9077.

 

 

obecnie coraz trudniej kupic topowe wzmacniacze kenwooda i amplitunery takze,w stanie orginalnym. A trio w polsce moze kilka rocznie. modelu 700m wyszlo 1000 sztuk wiec trzeba miec sporo szczescia zeby trafic na egzemplaz bez niespodzianek.zamienniki nec na koncowkach mocy to norma. 700m to jeden z krolow z lat 70. mozna krecic potencjometry od zera do oporu i musi grac czysciutko (odpowiednie kolumny trzeba miec)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

obecnie coraz trudniej kupic topowe wzmacniacze kenwooda i amplitunery takze,w stanie orginalnym. A trio w polsce moze kilka rocznie. modelu 700m wyszlo 1000 sztuk wiec trzeba miec sporo szczescia zeby trafic na egzemplaz bez niespodzianek.zamienniki nec na koncowkach mocy to norma. 700m to jeden z krolow z lat 70. mozna krecic potencjometry od zera do oporu i musi grac czysciutko (odpowiednie kolumny trzeba miec)

Z tego co widziałem napisałeś że posiadasz KA-8004 i właśnie końcówkę 700M. Gratuluję szczególnie tego drugiego. Posiadasz TRIO czy Kenwood'a? Jakiego pre używasz, tego z 8004?

e-hifi.pl - katalog sprzętu audio hi-fi i hi-end vintage

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co widziałem napisałeś że posiadasz KA-8004 i właśnie końcówkę 700M. Gratuluję szczególnie tego drugiego. Posiadasz TRIO czy Kenwood'a? Jakiego pre używasz, tego z 8004?

 

cd podpinam bezposrednio pod koncowke(700m ma dwa wejscia) a tv,pc,dvd i drugie cd pod pre czyli ka8004. ka8004 to to samo co wczesne accuphase. tworca byl ten sam czlowiek zreszta widac po wnetrznosciach. rownie swietny jest ka7002. fajnie bylo by miec 700c ale trzeba czekac na pewny klocek,no i sporo szmalu uzbierac jednak warto miec zestaw.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 miesiąc temu...

Witam,

 

Panowie... - szybkie pytanie:

Czy Kenwood DA-9010 warty jest zainteresowania? Wiem, że moc, budowa, funkcjonalność (dac) jest ok. Ale czy dźwiękowo jest to dobry klocek i jaka jest jego charakterystyka dźwięku?

Ile można za niego dać?

 

Najwięcej dałyby mi porównania z Marantzcami PM 68/78/7000/7200,, bo znam i mam, ale zastanawiam się nad jakąś zmianą...

 

Pomóżcie jeżeli ktoś może ;-)

Dzięki z góry!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 tygodnie później...

Ile jest wart wzmacniacz KA-907?

i moż sensowniejsze pytanie - czy ktoś ma/uzywa/słuchał - jakieś opinie? uwagi? jakie kolumny miałyby sens? z czym dobrze się zgrywa? domyslam się że do kolumn typu 101dB to może być przesada - a do 8ohm/89dB?

Model Kenwood KA-907 to piękny i dostojny TOP MODEL w tej serii. W wersji podstawowej (Nie Gold, czy KA-9077) w stanie gabinetowym wg. mnie wart jest nawet między 3 - 3,5 kzł. Obecne ceny tego modelu wahają się w EU od 800 - 1500 Euro. Niestety można spotkać pięknie wyglądające, ale niezbyt dobrze grające egzemplarze. Była podobno taka seria właśnie w Europie, która brzmiała niezadowalająco i wielu użytkowników zraziło się do marki.

Sam jeszcze nie słuchałem tego wzmacniacza, mam obecnie niższy model KA-801 (ze wskaźnikami VU), również pełne Dual Mono. Gra przyjemnie i czysto.

Kupując KA-907 trzeba szukać zadbanego egzemplarza, najlepiej pojechać odsłuchać, zajrzeć do środka. Ponieważ serwis, ew. naprawa, wymiana podzespołów (duże kondensatory zasilacza) wymaga sporych jak wiadomo dla audio Vintage środków finansowych. Wiele elementów mechanicznych dzisiaj jest już niedostępnych, pozostają tylko dawcy, a za części handlarze wołają kosmiczne ceny.

e-hifi.pl - katalog sprzętu audio hi-fi i hi-end vintage

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Model Kenwood KA-907 to piękny i dostojny TOP MODEL w tej serii. W wersji podstawowej (Nie Gold, czy KA-9077) w stanie gabinetowym wg. mnie wart jest nawet między 3 - 3,5 kzł. Obecne ceny tego modelu wahają się w EU od 800 - 1500 Euro. Niestety można spotkać pięknie wyglądające, ale niezbyt dobrze grające egzemplarze. Była podobno taka seria właśnie w Europie, która brzmiała niezadowalająco i wielu użytkowników zraziło się do marki.

Sam jeszcze nie słuchałem tego wzmacniacza, mam obecnie niższy model KA-801 (ze wskaźnikami VU), również pełne Dual Mono. Gra przyjemnie i czysto.

Kupując KA-907 trzeba szukać zadbanego egzemplarza, najlepiej pojechać odsłuchać, zajrzeć do środka. Ponieważ serwis, ew. naprawa, wymiana podzespołów (duże kondensatory zasilacza) wymaga sporych jak wiadomo dla audio Vintage środków finansowych. Wiele elementów mechanicznych dzisiaj jest już niedostępnych, pozostają tylko dawcy, a za części handlarze wołają kosmiczne ceny.

dzięki

w UK na ebay ktoś wystawił i to z "rączkami" ale woła ok 6tys... nawet mnie "zakusiło" przez moment... ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

e-hifi.pl - katalog sprzętu audio hi-fi i hi-end vintage

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Witajcie Klubowicz

Chciałbym prosić o poradę - mam możliwość nabycia kenwooda ka 8300 w zestawie z tunerem kt 7300 w dość dobrej cenie.

I tu pytania czy ma ta integra i tuner mają sens? Słucham różnej muzyki.

Oczekuję subiektywnych opinii - może pomogą mi podjąć decyzję

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie Klubowicz

Chciałbym prosić o poradę - mam możliwość nabycia kenwooda ka 8300 w zestawie z tunerem kt 7300 w dość dobrej cenie.

I tu pytania czy ma ta integra i tuner mają sens? Słucham różnej muzyki.

Oczekuję subiektywnych opinii - może pomogą mi podjąć decyzję

Wszystko zależy od tego czego oczekujesz. Napisz jakie masz obecnie kolumny, pomieszczenie odsłuchowe, co będzie źródłem: CD, pliki audio (mp3, flac), gramofon, itd.

Wzmacniacz KA-8300 chociaż na końcówce oparty o hybrydę TA-100W gra dość fajnie. Oczywiście sprzęt ten ma swoje lata i czasem warto poddać go serwisowi i ew. wymianie zużytych podzespołów. Wzmacniacz posiada moc 2x80W nie jest to mało, ale z bardziej efektywnymi kolumnami pow. 90dB zagra dość dobrze i jak ktoś lubi głośno :)

 

Specyfikacja na stronie: http://e-hifi.pl/index.php?id=72

Edytowane przez e-hifi.pl

e-hifi.pl - katalog sprzętu audio hi-fi i hi-end vintage

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziekuje za pierwsza odpowiedz, na szczescie mam chwile do namyslu jeszcze.

Poddasze ok 25m2, czyli skosy, czesciowo dostosowane akustycznie, zrodlem sa: CD oraz Dac ca w polaczeniu z komputerem oraz mp3 plus szczatkowo flac, kolumny infinity model 6001.

 

Z tego co wiem wzmacniacz po przegladzie natomiast tuner to niewiadoma - kweste serwisowe nie stanowia problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziekuje za pierwsza odpowiedz, na szczescie mam chwile do namyslu jeszcze.

Poddasze ok 25m2, czyli skosy, czesciowo dostosowane akustycznie, zrodlem sa: CD oraz Dac ca w polaczeniu z komputerem oraz mp3 plus szczatkowo flac, kolumny infinity model 6001.

Z tego co wiem wzmacniacz po przegladzie natomiast tuner to niewiadoma - kweste serwisowe nie stanowia problemu.

Nie słuchałem kolumn Infinity RS-6001, ale obawiam się że mogą one być zbyt wymagające prądowo do tego wzmacniacza, a szczególnie ta wstęga EMIT'a.

Ja bym raczej skierował się w stronę jakiegoś dzielonego sprzętu pre+końcówka innych producentów.

Chyba, że masz możliwość odsłuchania sprzętu na swoim zestawie, ale i tak myślę że będzie zbyt słaby na te 25m2.

Tutaj przydałby się np. potężny amplituner Kenwood KR-9600, albo wzmak Kenwood-907, ale to już inny przedział cenowy.

Zazwyczaj lepiej mieć większy zapas mocy na wzmacniaczu/końcówce niż nominalna moc kolumn, ponieważ nie dopuszczasz do tzw. efektu przesterowania.

e-hifi.pl - katalog sprzętu audio hi-fi i hi-end vintage

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kenwood KA-8300 ma moc wyjściową nominalną 2 x 80W przy 8 Ohm. Jeśli dobrze widziałem Infinity mają 6 Ohm, to moc tego wzmacniacza wzrośnie powiedzmy 15%.

Znam opinie, że z innym większym modelem Infinity nie poradziła sobie nawet Integra KA-1100SD o mocy 2 x 180 W przy 6 Ohm RMS, a wzmak ten ma duży potencjał.

Jeśli możesz kupić ten zestaw KA-8300 i KT-7300 w dobrej kasie to bierz, bo zawsze możesz odsprzedać, a ten wzmak cieszy się dużym popytem (jeśli oczywiście jest w bdb stanie wizualnym i elektronicznym).

Ja zawsze mówię, że lepiej mieć wzmak ze sporym zapasem w stosunku do mocy nominalnej kolumn, bo nie "jedziesz na przesterze", a i sam wzmacniacz nie dostaje tak po tyłku, bo wiadomo że również impedancja kolumn ulega zmianie w trakcie grania.

 

Mozliwe ze brak mi troche wiedzy ale przy sprawnosci 89 db plus zalecanych mocach 35-200w tych infinty a w kenwoodzie max pobor mocy 550 w myslalem ze bedzie wystarczajacy.

Ta moc 550W to moc maksymalna jaką może pobrać z sieci wzmacniacz chwilowo.

Edytowane przez e-hifi.pl

e-hifi.pl - katalog sprzętu audio hi-fi i hi-end vintage

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 miesiące temu...

U mnie od kilku dni gosci swiezy zakup - Kenwood L-D1. Piekny i solidny nad podziw. A dzwiekowo hmm... Dobry system transportu plikow i dac (u mnie NAD M50 i M51) brzmi tak samo albo i moze lepiej. Generalnie roznice praktycznie zadne przy podlaczeniu Kena jako transportu a przy odsluchu jako player to gra hmm troche mniej wyraznie miejscami. Ale slucha sie przyjemnie. No i ta cala organoleptyka. Mniam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Czy ktoś miał styczność ze wzmacniaczem TRIO KA-1200B. W internecie znalazłem tylko podstawowe parametry techniczne. Wygląd urządzenia budzi zaufanie ale obawiam się że był to jeden ze wzmacniaczy dla "uboższych" miłośników audio. Ładny przedni panel ale z tyłu już zwykła płyta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.