Skocz do zawartości
IGNORED

Ulubiona herbata :)


jakub102

Rekomendowane odpowiedzi

herbata jaka jest każdy widzi,

napiszcie lepiej jak parzycie, jakich naczyń używacie?

czajników, imbryków, może ktoś używa samowara?

 

ja parzę w porcelanowym imbryku i piję z filiżanki, i zieloną i czarną - nie smakuje mi herbata bez filiżanki

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 lata później...

A ja ostatnio "wpadłem" na zieloną z Biedronki - łagodny smak, przypadła mi do gustu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

500 gramowe puszki, na Heathrow po 8.25 funta. Dostepne mniejsze puszki. Wg zalecen podgrzac sucha herbate w jakiejs porcelanie stawiajac na ogniu, nastepnie zalac wrzatkiem.

 

A propos tej marki , dobra jest zielona herbata z jaśminem - szczerze polecam dla tych , co lubią zieloną herbatę , natomiast pozostałe gatunki czarnych herbat marki Twinings są niesmaczne ! (być może , te które są eksportowane do Polski ?)

 

Swieze liscie miety wrzucone do szklanki goracej wody

 

A propos świeżych liści mięty , proszę (świeże !) liście mięty wrzucić do robota kuchennego ( mam na myśli dzbanek z obrotowym ostrzem na dnie dzbanka -nie wiem dokładnie , jak się to fachowo nazywa ? ) , zalać niegazowaną wodą mineralną i wsypać do smaku 1-3 łyżeczki cukru i zmiksować .

Polecam wszystkim ten wspaniały w smaku , orzeźwiający napój miętowy , szczególnie w upalne dni .

 

A ja ostatnio "wpadłem" na zieloną z Biedronki - łagodny smak, przypadła mi do gustu.

 

 

Szczerze polecam zieloną herbatę z płatkami róż :

 

Z4.jpg

 

a z masówek sklepowych AKBAR :)

 

W szczególności Akbar Gold !

 

Golden Yunnan z dobrej herbaciarni,

 

 

Proszę koniecznie spróbować tej herbaty , według mnie to jedyna herbata na naszym rynku , która zbliża się smakiem do herbat sprzed 30 laty aczkolwiek takich herbat , jak były onegdaj już nie ma , nawet w specjalistycznych sklepach herbaciarskich !

 

 

ahmad%20darjeeling%20kartonik.jpg

 

Oczywiście koniecznie proszę parzyć w szklance , herbata jest pakowana hermetycznie dzięki czemu nie trąci zatęchłymi magazynami hipermarketów .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Piotr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Moderatorzy

Oskar Black:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

" Mądry głupiemu ustępuje więc głupota triumfuje"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A gdzie ją mozna kupić

 

W sklepach sieci BILLA (cena ok. 11 zł.) , natomiast ja się zaopatruję w hurtowni spożywczej , gdzie za rzeczoną herbatę płacę 7,80 zł.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Piotr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę koniecznie spróbować tej herbaty , według mnie to jedyna herbata na naszym rynku , która zbliża się smakiem do herbat sprzed 30 laty aczkolwiek takich herbat , jak były onegdaj już nie ma , nawet w specjalistycznych sklepach herbaciarskich !

 

Mówisz konkretnie o Darjeeling z rodziny Ahmad Tea. Ja piję głównie Ahmad Tee ale mi najbardziej przypasowała ta z pomarańczowym paskiem (nie żółtym) Ceylon Tea.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ciekawy temat poniewaz rowniej pijam tylko herbate.

 

Nie kupuje herbat z roznymi rodzajami dodatkow , nie kupuje harbat typu : bananowa czy smak truskawek.

Kupuje harbate w postaci naturalnej , najzwyklejsza czarna , dobra chinska zielona.

 

Do czarnej herbaty dodaje cytryne i troche cukru - pycha !!

 

 

Jedna ogolna uwaga:

Prosze nie oceniac jakosci herbaty po wygladzie opakowania. U gory widze zdjecia bardzo ladnych puszek i opakowan :))

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ciekawy temat poniewaz rowniej pijam tylko herbate.

 

Nie kupuje herbat z roznymi rodzajami dodatkow , nie kupuje harbat typu : bananowa czy smak truskawek.

Kupuje harbate w postaci naturalnej , najzwyklejsza czarna , dobra chinska zielona.

 

Do czarnej herbaty dodaje cytryne i troche cukru - pycha !!

 

 

Jedna ogolna uwaga:

Prosze nie oceniac jakosci herbaty po wygladzie opakowania. U gory widze zdjecia bardzo ladnych puszek i opakowan :))

 

Pod wszystkim się podpisuję !

 

Najlepsze herbaty , jakie w życiu piłem , to : Chińska , Yunnan , Madras oczywiście za PRL-u i niestety dziś już takich herbat nie ma .

 

Natomiast najpodlejszą herbatę , jaką w życiu piłem , to Gruzińska (też za PRL-u ) , gorzej smakowała jedynie huba z marchewką !

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Piotr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakość produktów na Polskę jest jednak podlejsza. Tego lata na Bornholmie kupiłem zwykłego Liptona w markecie i smak był zasadniczo lepszy niż naszego. Jest u nas duża presja na cenę a nie na jakość i koncerny się do tego dostosowują, jak im marża spada poniżej akceptowalnego poziomu a wiedzą że muszą walczyć ceną to ładują więcej zmiotków. Zauważyłem np że lody bakaliowe Grycana te w litrowych pudełkach, sprzedawane w ich firmowych punktach mają więcej bakalii niż te sprzedawane w dużych marketach np Auchan. Sieciówka ciśnie na obniżkę ceny dostaw OK, ale aby biznes się opłacał pewnie robią dla nich z inaczej ustwionej lini produkcyjnej.

 

Co do herbaty doznałem olśnienia smakowego jak kiedyś zarzuciłem kompletnie słodzenia, pierwsze kilka tygodni było ciężko (cukier uzależnia) ale jak się przezwyczaiłem to odkryłem nowe niuanse smakowe i to nie tylko w herbacie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakość produktów na Polskę jest jednak podlejsza.

 

Wielokrotnie spotkałem się z taką opinią i szczerze mówiąc nie potrafię zrozumieć takiej polityki ? Jako że jestem smakoszem dobrej herbaty , to markę Lipton omijam szerokim łukiem , niczym się nie różni jakością od herbaty Eternal , która kosztuje połowę tego , co rzeczony Lipton .

Wychodzę z założenia , że porządna marka nie ucieka się do takich posunięć , gdyż w ten sposób traci wyrobionego i świadomego swych potrzeb oraz smaku klienta , to bardzo krótkowzroczna polityka , na dłuższą metę przynosząca odwrotny skutek od oczekiwanego .

Jeżeli mam pieniądze , to kupię pyszną choć drogą herbatę , jak nie mam zbyt dużo kasy , to kupię podłą " Minutkę " za 2 zł. ale nie widzę już w tej kalkulacji miejsca na Liptona , ponieważ ani "on" smaczny ani tani .

 

Uważam , że firma Lipton za dużo inwestuje w reklamę i ładne pudełeczka , nierzadko w metalowe opakowania , pieniądze te powinni zainwestować w JAKOŚĆ swoich herbat , co zjednało by im znacznie więcej potencjalnych herbaciarzy . DOBRY PRODUKT OBRONI SIĘ BEZ REKLAMY !

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Piotr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uważam , że firma Lipton za dużo inwestuje w reklamę i ładne pudełeczka , nierzadko w metalowe opakowania , pieniądze te powinni zainwestować w JAKOŚĆ swoich herbat , co zjednało by im znacznie więcej potencjalnych herbaciarzy .

 

To jest droga do utraty ŚWIADOMEGO klienta, Niestety wspólcześni marketingowcy posługują się algorytmami odstajacymi od zdrowego rozsądku oceny rynku. A od dawna wiadomo ze koszt wszelkiej reklamy, opakowań promocji w oststecznym rachunku jest przerzucany na klienta końcowego. Dlatego nie należy kierować się błyskotkami i kolorami opakowania ,a z a w a r t o ś c i ą .

Problem jest że rynek egzystuje głownie w oparciu o tzw zespoł Gożdzikowej. .Jak coś zobacza wTV , nastepnego dnia wkladają do koszyka. I tak w uproszeniu 25mln opakowań produktu z godz. 19.29 się sprzedaje , choćby jednorazowo.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam do Was pytanie z innej beczki, dot. herbaty. Od wielu lat nie pijam już jej, gdyż bardzo źle się czuję po niej. Wystarczą już dwie "średniej" mocy filiżanki na dobę. Kawę toleruję bardzo dobrze i pijam spore ilości moki i espresso w ciągu dnia, jestem praktycznie uzależniony. Jak myślicie, czym może być spowodowana taka "alergia" organizmu na herbatę? Bardzo lubiłem czarną i e.g., są kawy dla wrażliwców, może mamy na rynku jakiś wynalazek symulujący smak normalnej herbaty, który mam szansę dobrze znosić? Odpowiedź lekarzy zawsze jest jedna, nie pić :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest droga do utraty ŚWIADOMEGO klienta, Niestety wspólcześni marketingowcy posługują się algorytmami odstajacymi od zdrowego rozsądku oceny rynku. A od dawna wiadomo ze koszt wszelkiej reklamy, opakowań promocji w oststecznym rachunku jest przerzucany na klienta końcowego. Dlatego nie należy kierować się błyskotkami i kolorami opakowania ,a z a w a r t o ś c i ą .

Problem jest że rynek egzystuje głownie w oparciu o tzw zespoł Gożdzikowej. .Jak coś zobacza wTV , nastepnego dnia wkladają do koszyka. I tak w uproszeniu 25mln opakowań produktu z godz. 19.29 się sprzedaje , choćby jednorazowo.

 

Miejmy nadzieję , że ostatecznie klient ukształtuje rynek a konkretnie wpłynie na jakość produktów oferowanych na rynku .

 

Mam do Was pytanie z innej beczki, dot. herbaty. Od wielu lat nie pijam już jej, gdyż bardzo źle się czuję po niej. Wystarczą już dwie "średniej" mocy filiżanki na dobę. Kawę toleruję bardzo dobrze i pijam spore ilości moki i espresso w ciągu dnia, jestem praktycznie uzależniony. Jak myślicie, czym może być spowodowana taka "alergia" organizmu na herbatę? Bardzo lubiłem czarną i e.g., są kawy dla wrażliwców, może mamy na rynku jakiś wynalazek symulujący smak normalnej herbaty, który mam szansę dobrze znosić? Odpowiedź lekarzy zawsze jest jedna, nie pić :)

 

 

Szczerze mówiąc nie wydaje mi się aby można było czymkolwiek zastąpić prawdziwą , czarną herbatę . Może powinien się pan zwrócić w kierunku zielonej herbaty (jest bardzo zdrowa ) lub pić słabszą herbatę ?

Trudno jest mi coś radzić , dla mnie dobra , czarna herbata jest napojem bez którego nie wyobrażam sobie życia !

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Piotr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teina (z herbaty) i kofeina (ta z kawy) dzialają zupełnie innymi przebiegami. Teina długo "trzyma " natomiast efekt po kofeinie jest szybki i pozornie efektowniejszy.ale przemijajacy szybciej . U mnie też zmienila się tolerancja . Herbata przez duze H. jest o wiele bardziej skuteczna.Podbija jednak kompresję na dłuzej .Kawa tolerowana jest lepiej z uwagi na krotki czas efektywnego działania. Kiedyś było odwrotnie.

Wobec takiego obrotu herbacianej sprawy. Herbata-ta "z kopem" rano i w porzę spadku cukru, a w ciagu dnia herbaty słabszej mocy (zmiotkowe na smyczy)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po wypiciu nawet słabej tak mnie zamula, jakby mnie ktoś ogłuszył. Fatalne uczucie. A jako, że też chętnie piłbym herbatę, próbowałem już słabiutkich i zielonej, niestety też źle było. Tak na tydzień to filiżankę nie za mocnej bezpiecznie mogę wypić. Jakiś czas temu odwiedziłem sklep z różnymi wynalazkami ziołowymi, herbaty dla wrażliwców nie mieli nigdy podobno, chociaż słyszałem, czy czytałem, że istnieje coś takiego. Niestety nie namierzyłem w okolicy. A owocowe substytuty nawet namiastki tego smaku nie mają. Chociaż powiem Wam, że ma to swoje plusy. Bo jak już sobie zaparzę nawet jakiegoś śmierdzącego i podłego nawaru marki "herbata", to każdy łyk to niebo w gębie :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do firmy Limpton , to owa herbata nie istnieje na rynku niemieckim ani holenderskim.

 

W Holandii najpopularniejszymi herbatami sa herbaty firmy Pickwick

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

ale jest to masowa produkcja i nie ma nic wspolnego najlepsza jakoscia.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

silver moon- mocna zielona z łyżeczką miodu-daje orzeźwia na dłużej

Jeżeli masz podrażnianą błonę śluzową żołądka lub tez początki choroby refleksowej , to ta herbatka będzie Cie bardziej palić jak kawa.

 

Bezpieczna w miarę jest Yerba IQ ale to mieszanka, zielone herbaty strasznie drażnia sluzówkę zoładka ,, i tyle

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

eżeli masz podrażnianą błonę śluzową żołądka lub tez początki choroby refleksowej

 

Refluks- cofanie się treści do góry przewodu pokarmowego. Zwykle nasila się w poz leżącej.

Na reflex można chorować , choć nie przy łapaniu pcheł.:)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Refluks- cofanie się treści do góry przewodu pokarmowego. Zwykle nasila się w poz leżącej.

 

 

i zdecydowanie częściej występuje u ludzi otyłych , to też najlepszą naturalną metoda pozbycia się tej przypadłości jest schudnięcie .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Piotr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nienawidzę samej idei fairtrade ale w IRL popijam najchętniej Luxury Kenyan Tea Roberta Robertsa.

Absolutnie genialna czarna herbata, pełna garbników, bardzo podobna w smaku do starego żółtego Liptona z czasów kiedy w Polsce jeszcze sprzedawano PRAWDZIWEGO Liptona a nie (jak teraz) zmiotki z podłogi magazynu portowego w Hamburgu.

Tylko trzeba uważać!

Pod tą samą nazwą kryją się DWA RÓŻNE PRODUKTY! :)

Dla nieświadomej gawiedzi Robert Robert sprzedaje tę herbatę za grosze w Tesco czy innych marketach. Wygląda ona jak niżej i smakuje jak aktualny żółty Lipton paczkowany w Polsce, czyli jak szczyny :).

 

kenyan%20fairtrade%20tea.jpg

 

Natomiast produkt pod tą samą nazwą sprzedawany w indywidualnych torebkach smakuje po prostu niebiańsko! Prawdopodobnie zawiera 100% single origin kenijskiej a to g*** z marketów może 20%.

Problem polega na tym, że Luxury Kenyan Tea pakowana indywidualnie jest NIE DO KUPIENIA w sklepach. Podaje się ją tylko w restauracjach, w hotelach, w B&B... Bogu dziękować - mam kolegę który pracuje u Robertsa i dzięki temu mogę pić normalną herbatę. :)

Indywidualne torebki na pierwszy rzut oka zawierają ten sam produkt ale to tylko złudzenie...

 

fe52a510-8b97-012d-192e-0050569428b1.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jeśli DAC - to NOS-DAC z buforem lampowym, jeśli wzmacniacz - to Pure Class A.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak to wszystko czytam, to mnie krew zalewa, ludzie ,co wy pijecie? zmiotki z podłogi? to co jest w hiper marketach to ostatnia padlina! kupcie sobie w sklepie z herbatą 100g prawdziwej herbaty po 80zł za kg, catuabę z Brazylii i poczujecie,co znaczy prawdziwa herbata!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak to wszystko czytam, to mnie krew zalewa, ludzie ,co wy pijecie? zmiotki z podłogi? to co jest w hiper marketach to ostatnia padlina! kupcie sobie w sklepie z herbatą 100g prawdziwej herbaty po 80zł za kg, catuabę z Brazylii i poczujecie,co znaczy prawdziwa herbata!

 

Spróbuję i mam nadzieję , że będzie tak dobra jak herbata Yunnan lub Madras sprzed 30 laty . Parokrotnie kupiłem szlachetne herbaty w sklepach z herbatą i jak do tej pory za każdym razem się zawiodłem , owszem była lepsza od marketowego Liptona ale daleko , daleko im do niegdysiejszej rzeczonej herbaty Madras czy Yunnan .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Piotr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A assam (z POSTi)) z grubymi liściami w niełasce?

OT. piękna nazwa paczkarni-Przedsiębiostwo Obrotu Spożywczymi Towarami Importowanymi , bo były jeszcze krajowe produkty.(typu kasze, mąka, cukier:)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze mówiąc , nie pamiętam już smaku Assam i dlatego nie chcę się wypowiadać .

Smaczną i mocną herbatą była jeszcze Nike i Devi (ta druga znacznie lepsza ) aczkolwiek ustępowały smakiem "świątecznej" Yunnan

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Piotr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.