Jump to content
IGNORED

Ulubiona herbata :)

jakub102

Recommended Posts

Z racji zgagi po kawie zacząłem poszukiwania substytutu:

- silver moon- mocna zielona z łyżeczką miodu-daje orzeźwia na dłużej

- yerba mate cruz de malta- nie ma kofeiny, subtelne pobudzenie, walory zdrowotne

WASZE PROPOZYCJE?

Jak można dostrzec piękno niedoskonałym spojrzeniem?

Guest

(Konto usunięte)

Kupowałem zieloną np. YUNNAN paczkowaną w Chinach, w supermarketach była po około 4 - 5 zł za 100 gramów - cena przystępna i herbata dobra. Wyraźnie komuś to przeszkadzało, pojawiła się jakaś firma Oskar która to niby rozprowadza Yunnana w Polsce. Ale ich herbata jest kiepska w porównaniu do chińskiej. Wszystkie inne jakie spotykam w sklepach są kiepskie.

Podejrzewam, że musiałaby być paczkowana gdzieś na wschodzie, ale takich nie ma, wszystko polskie i oszukane.A jeszcvzxe w latach 90-tych pamiętam, była wietnamska oolong w metalizowanych torebkach - to był czad dopiero i kosztowała także kilka złotych za 100 gramów.

Ludzie jak macie jakieś pomysły gdzie można kupić dobrą zwykłą, zieloną herbatę to piszcie!

Guest

(Konto usunięte)

dobrą, zwykłą, zieloną bez dodatków i nie żadne sencze-srencze ale zwykłą herbatę i k...wa bez DODATKÓW.

Jak widzę w sklepach herbate zielona z czymś tam, z cytryna czy jaśmina czy innym gównem, to zaręczam, moge k...a zabić.

Ja dopiero niedawno odkryłam herbatę rooibos aqle nie mogę się ostatnio od niej uwolnić.

A miłośnikom czy to herbaty, czy kawy, czy Coca-Coli, czy różnych trunków, polecam książkę Toma Standage Historia świata w sześciu szklankach. Bardzo przyjemna lektura o historii powstania różnych napojów.

post-4239-100000145 1258483745_thumb.jpg

Ł.A. Woman

no tak rojbos to hernata jak nic ... :)))

wątek o herbacie a nie o INNYCH napojach ziołowych...

rojbos mi niestety nie pasi... za słodki...

jak już to zioła z Ammeryki Południowej i środkowej -

z tykwy i przez słomke - cały dzień można się nawadniać...

na zimno i gorąco - z minerałami...

choć osobiście coś mnie niestety goni po Yerba Mate...

Mój Lankasterze... Ryka... Ryki już nie ma...

Jak widzę w sklepach herbate zielona z czymś tam, z cytryna czy jaśmina czy innym gównem, to

>zaręczam, moge k...a zabić.

z cytryną to obraza...

- ale jaśmin w naturalnych płatkach używali w Chinach bardzo dawno

do zielonej jako dodatek odświeżający oddech -

zresztą dobre mieszanki (nie z marketu) bardzo przyjemnie się pije...

Mój Lankasterze... Ryka... Ryki już nie ma...

Dobrą herbatę można kupić tylko w sklepach specjalistycznych. Dobra herbata nie występuje w żadnym supermarkecie.

Przykładowo:

LONG ZHU JAŚMINOWA

Herbata produkowana ręcznie z pierwszego i drugiego listka, wraz z niedojrzałym pączkiem krzewu herbacianego o aromacie świeżej zielonej herbaty z delikatną nutą jaśminu.

z www.herbata.net.

Jest rewelacyjna!!!

To jest ostatnie wolne miejsce na forum na Twoją reklamę...

• 6 months later...

ja lubię herbaty japońskie - sencza , bancza bez dodatków choć jest jedna z dodatkami która mi smakuje jako deserek - sencza z dodatkiem płatków brzoskwini - chodzi to pod nazwą madame butterfly

i tu czeka uważać bo tą mieszankę robią dwie firmy których nie zlokalizowałem z nazwy - po prostu wącham w sklepie - jedna jest chemiczna w zapachu a druga nie

• Redaktorzy

Co do sklepów specjalistycznych: nie znam sklepu, w którym te herbaty nie pachniały wszytkie z grubsza tak samo. Podobne wrażenie jak z niby dobrą kawą mieloną w młynku, w którym jakiś morderca mielił wcześniej kawę "aromatyzowaną". W sumie nie mam dobrych doświadczeń.

Może opisujcie też jak przygotowujecie swoją ulubioną herbatę. Jakie naczynia, woda, temperatura, czas parzenia?

Ktoś taki jak ja z chęcią zaczerpnie nieco wiedzy w tym temacie bo herbatę cenię bardzo, a czuje, że ignorancko podchodzę do sposobu parzenia i jej rodzaju.

Ciekawym zagadnieniem byłby też fakt jak na samopoczucie w praktyce wpływa picie danego rodzaju herbaty i w jakich ilościach.

Wraz ze zdobytą wiedzą przychodzi świadomość jak wielu rzeczy jeszcze nie wiesz...

Anzelm

Jedyna herbata zielona jaka się da pić i co najważniejsze jest dostępna w mniejszych marketach to "Herbata zielona" paczkowana przez Posti. Jest to Yunnan.

Koniecznie liściasta a nie tzw. "gun powder".

Inne w cenie do 5-6 zł to albo śmieci albo trawa, albo zioła...

mily, 17 Lis 2009, 22:45

>z cytryną to obraza...

A na sposób rosyjski - z konfiturami? A propos, probowal ktoś "rosyjskiej Karawany"? Podobno ma oryginalny, wędzony smak."

Z tej grupy polecam lapsang souchong jest bardziej wyrazista od "karawany" .Silnie wędzony smak fajnie zgrywa się z whisky :-)

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

• No registered users viewing this page.
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.