Skocz do zawartości
IGNORED

Yamaha Pianocraft e810 - dziwne odczucia i niesmak


HietalaFan

Rekomendowane odpowiedzi

HietalaFan, 9 Gru 2009, 20:17

 

>Nie ma możliwości nagrania źle płyt.

 

Tu nie chodzi o proces fizycznego nagrywania tylko o słaby mastering. To właśnie koledzy rozumieją przez "źle nagrane płyty".

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie, po prostu chodzi tu o kiepską jakość nagrania samego utwóru, np. Mam płytkę Celine Dion D'eux i z ciekawości ściągnąłem ta płytę w formacie flac i flac gra o wiele lepiej, dzwiek z orginalnej cd jest jakby ostro i wysuszony niż z tej nagranej.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Yamaha NS1000 Monitor | Krell KSA-80 | Krell KRC-3mk2 | SBT + Tomanek ULPS | Metrum Octave DAC (14VA PSU) |

Siltech SQ38-G3 | Nordost Flatline | Tara Labs RSC Air 75 coax | Ecosse Nu Diva

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o DIGITAL AUDIO to wył tą opcję no chyba że podłączasz źródło optykiem do Dac'a itd. inaczej degradujesz sobie dźwięk.

 

LPCM OUTPUT, ta opcja będzie niedostępna jak dobrze pamiętam jak to pierwsze wył.

 

CD UNSAMPLING możesz włączyć lub wył. wedle uznania czy usłyszenia ew. różnic, ja ją miałem włączoną i grało to dla mnie bardziej muzykalnie, nie wiem czy autosugestia czy nie, ale tak było.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

'Muzyka używana jest do kształtowania ludzkiego umysłu; może być mocna jak narkotyk, lecz o wiele niebezpieczniejsza, gdyż nikt nie traktuje poważnie manipulowania poprzez muzykę."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

HietalaFan, 7 Gru 2009, 23:39

>Słucham głównie ciężkiej muzyki. Weźmy Manowar.

 

Tu jest problem a nie w Pianocrafcie. To jest bardzo przyzwoita miniwieża, ale nie nadaje się do łojenia przesuwającego ściany. Prawdopodobnie właśnie nausznie przekonałeś się jak bardzo źle (ogólnie rzecz ujmując) są nagrywane współcześnie płyty z muzyką rozrywkową.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piano Craft w firmowym ustawieniu kolumn mało nadaję się do takiej muzyki(hard rock, metal), zmienił bym po prostu kolumny. Te 60W da sobie radę z większością kolumn do 2 tyś złotych.

 

Poszukaj choćby w ofercie Paradigm, Acoustic Energy, JBL z serii Studio lub Xti.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

'Muzyka używana jest do kształtowania ludzkiego umysłu; może być mocna jak narkotyk, lecz o wiele niebezpieczniejsza, gdyż nikt nie traktuje poważnie manipulowania poprzez muzykę."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 tygodnie później...

Ja od ponad miesiąca mam Dynaudio DM 2/7 podłączone do E400 i gra to świetnie. Muzykalnie, szczegółowo, z dużą głębią i świetnym, niskim i kontrolowanym basem. A nie muszę dawać głośniej jak na 10-11. Głośnikowe - Kimber 4VS, a interkonekt mało znanej niemieckiej firmy Monitor.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 tygodnie później...

Witam ponownie,

 

Tym razem piszę z jeszcze bardziej innym problemem. Może nie tak znaczący jak poruszane wcześniej syczenie, ale też wydające dziwne dźwięki.

 

A zatem. Włączam DVD z kilkoma filmami. Pierwszy film, napęd zapieprza jak szalony, co wprawia odtwarzacz w duże drgania i tym samym nie można oglądać filmu cicho. Przy drugim, trzecim i tak kolejno filmie, napęd pracuje bardzo cicho.

 

To samo jest z muzyką, choć nie na każdej płycie. Pierwszy, drugi, trzeci i tak kolejno utwór pracuje od bardzo dużych obrotów i drgań, aż do szumu prawie, że niesłyszalnego. Czyja to wina? Pianocrafta? Czy może płyt? Pozdrawiam

 

HietalaFan

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 6 miesięcy temu...

Witam,

 

Mam nowy problem, a nie chcę go rozwiązywać gwarancją. Mianowicie: kiedy daję głośniej muzykę, to w momencie kręcenia gałką w lewym głośniku słychać trzeszczenie. Co może być powodem takiego niemiłego dźwięku? Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

HietalaFan, 7 Gru 2009, 23:39 (...)

 

Co do brzmienia PC, można też pomyśleć o modyfikacji kolumn, było to już przerabiane na forum:

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie potencjometr (lewy kanał) również trzeszczy jednak tylko w przedziale między godz. 11 a 12. Dałem sobie spokój z gwarancją, bo jakość szczególnie mi to nie przeszkadza :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Luxmany i winyle 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam e410 i żadnych problemów. Kable wymieniłem na 2x2,5 mm2 zwykły polski głośnikowy z castoramy. Fakt, że bardzo krótki - 1,5m. Bas poprawił się znacząco.

Miałem problem z amplitunerem RX-797 + jamo C 407 + polski kabel 2x4 mm2 - wysokie strasznie kuły w uszy. Doradzono mi wymianę kabli na 4x4mm2 klotza. Wymieniłem kabel - żadnej zmiany. Przestawiłem amplituner z 8 ohm na 4 ohmy i pomogło. Pianocraft nie ma takiej regulacji.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 5 miesięcy temu...

dzięki

 

a czy odtwarzacz dvd w e810 nie bedzie miał problemów z płytami dwuwarstowymi, chodzi mi o koncerty na płycie dual o pokemności okolo 7,5 gb?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)

dzięki

 

a czy odtwarzacz dvd w e810 nie bedzie miał problemów z płytami dwuwarstowymi, chodzi mi o koncerty na płycie dual o pokemności okolo 7,5 gb?

 

Najprościej sprawdzić :) Z tego jednak, co zapisane jest w instrukcji, to będą problemy - tylko jedna warstwa będzie odtworzona.

Dlaczego sam tego nie sprawdzisz w instrukcji - tam są wszystkie rzeczy, o które pytasz...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma problemu, swego czasu bez problemu odtwarzał mi koncerty Pink Floyd(DVD9)..

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

'Muzyka używana jest do kształtowania ludzkiego umysłu; może być mocna jak narkotyk, lecz o wiele niebezpieczniejsza, gdyż nikt nie traktuje poważnie manipulowania poprzez muzykę."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Stivi89

(Konto usunięte)

Mam pytanie czy warto zmodernizować tę yamahę tz. wymienic kable na jakieś lepsze i zamontować gniazdo iec oraz wymienić gniazda głośnikowe bo nie akceptuja bananów .Co wy na to Jest to opłacalne?? Same gniazdo iec kosztuje ze 10zł+głośnikowe 20zł 4szt. Możliwość zmieszczenia sie w kwocie 50złoty z montażem.Co wy na to???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam gniazda bananowe a dokręcam jak mogę zabielone cyną końcówki kabla które wyglądają tak :) uważam że bananki można sobie darować i uprościć tor sygnału jeżeli można , wymiana w piano gniazd jest możliwa ale czy aż tak potrzebna?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Focal + Naim

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)

Mam pytanie czy warto zmodernizować tę yamahę tz. wymienic kable na jakieś lepsze i zamontować gniazdo iec oraz wymienić gniazda głośnikowe bo nie akceptuja bananów .Co wy na to Jest to opłacalne?? Same gniazdo iec kosztuje ze 10zł+głośnikowe 20zł 4szt. Możliwość zmieszczenia sie w kwocie 50złoty z montażem.Co wy na to???

 

Jeśli wierzysz w uzdrawiającą magię kabelków... Jeśli wierzysz, że dzięki IEC i wtykom bananowym poprawisz brzmienie...

A już tak na marginesie, to chyba najpewniejszym jest właśnie połączenie "goły przewód" :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 tygodnie później...

Witajcie,

 

Dałem 2 m-ce temu mojego Pianocrafta e 810 do serwisu, bo napęd zaczął bardzo głośno pracować, nie raz tłumiąc mi dźwięki przy cichszym słuchaniu muzyki. Sprzęt wczoraj wrócił do mnie, ze zmienionym napędem.

 

Problem jest innego formatu. Wcześniej jak chciałem wyłączyć sprzęt, to naciskałem StandBy i wyłączały się oba segmenty. Teraz już sam wzmak....

 

Zaznaczę, że kabelek łączący DVD i Amplituner jest zamontowany. W czym tkwi problem???

 

 

Zdrów,

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 5 miesięcy temu...

Witajcie ponownie pianocraftowcy.

 

Jako że teraz miałem remont w domu, zakup nowych mebli, malowanie itp. byłem zmuszony kupić stojaki pod głośniki. Dosyć ciężkie, bo ich waga wynosi w sumie z 15 kg. Załączam link:

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

W czym tkwi problem? Po zakupie tych stojaków naczytałem się, że kolce to jedynie te spiczaste, pod nie podstawki ( bądź monety ). Ja mam kolce gładziutkie, zakończone są bardzo łagodnie.

 

Teraz już nie wiem, co mam zrobić po zakupie tych stojaków. Czy we własnym zakresie kupić kolce, podstawę żeliwną przewiercić i zamontować, czy pod te kolce które mam dawać podkładki, stożki antywibracyjne, gumowe podstawki. Bardzo proszę o pomoc. Moja yamaha się starzeje, a ja mam odczucie, że nie mogę jej walorów należycie wykorzystać

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie ponownie pianocraftowcy.

 

Jako że teraz miałem remont w domu, zakup nowych mebli, malowanie itp. byłem zmuszony kupić stojaki pod głośniki. Dosyć ciężkie, bo ich waga wynosi w sumie z 15 kg. Załączam link:

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

W czym tkwi problem? Po zakupie tych stojaków naczytałem się, że kolce to jedynie te spiczaste, pod nie podstawki ( bądź monety ). Ja mam kolce gładziutkie, zakończone są bardzo łagodnie.

 

Teraz już nie wiem, co mam zrobić po zakupie tych stojaków. Czy we własnym zakresie kupić kolce, podstawę żeliwną przewiercić i zamontować, czy pod te kolce które mam dawać podkładki, stożki antywibracyjne, gumowe podstawki. Bardzo proszę o pomoc. Moja yamaha się starzeje, a ja mam odczucie, że nie mogę jej walorów należycie wykorzystać

 

Nie zajmować się głupotami bo faktycznie Yamaha się zestarzeje, a Ty nie zdążysz na niej posłuchać. Podziwiam Cię, że tak sprawnie sam sobie potrafisz stwarzać problemy których faktycznie nie ma.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.