Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  208 członków

Pro-Ac Klub
IGNORED

Klub marki ProAc


zentaur
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

[ Dzięki ,z tym ze dziś podłączyłem coplanda cda288 i szczeki z podłogi nie moge pozbierać.Jest już dla mnie pewne ,że żródło wpływa na dzwięk w sposób niemiłośierny.Matko jak te coplandy grają!!Mają u mnie dożywocie

Copland CTA 402,Copland CDA 288 .Dali Mentor 5

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchałem u mnie Coplanda CS8 z Tannoy Sensys DC2. Tak jak na Harman/Kardon HK970 dźwięk był raczej spokojny, to na CS8 rozpasane basisko, świszczący i ostry wokal obrzydziły mi dźwięk od Coplanda. Nie wiem jak te z wyższe półki, ale ten dźwięk to tona efekciarstwa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchałem u mnie Coplanda CS8 z Tannoy Sensys DC2. Tak jak na Harman/Kardon HK970 dźwięk był raczej spokojny, to na CS8 rozpasane basisko, świszczący i ostry wokal obrzydziły mi dźwięk od Coplanda. Nie wiem jak te z wyższe półki, ale ten dźwięk to tona efekciarstwa.

aha ok....pzdr. Edytowane przez kamil79

Copland CTA 402,Copland CDA 288 .Dali Mentor 5

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Od kilku miesięcy jestem szczęśliwym posiadaczem kolumn ProAc studio 148. Czy koledzy byliby w stanie podpowiedzieć jakie są optymalne odległości ustawienia kolumn od ściany tylnej i bocznych. Załączam plan pokoju. Kolumny ustawiłem na ścianie o wymiarze 406. Pomieszczenie ma razem około 35m2. Z góry dzięki.

post-48523-0-24080100-1456952131_thumb.jpg

Edytowane przez filipdm
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Od kilku miesięcy jestem szczęśliwym posiadaczem kolumn ProAc studio 148. Czy koledzy byliby w stanie podpowiedzieć jakie są optymalne odległości ustawienia kolumn od ściany tylnej i bocznych. Załączam plan pokoju. Kolumny ustawiłem na ścianie o wymiarze 406. Pomieszczenie ma razem około 35m2. Z góry dzięki.

W przypadku moich studio 140 i pomieszczenia ok 19 mkw, od tylnej ściany kolumny odsunięte są ok 70 cm zaś od ścian bocznych po ok.1 m. W twoim jak i moim przypadku kolumny są o tyle wdzięczne, że wentylowane są od spodu więc odpada problem bass reflexu walącego bezpośrednio w ścianę. Jedyne co mogę zasugerować to zwróć uwagę na drzwi balkonowe które masz na bardzo dużej powierzchni ściany. Jeśli nie będziasz miał zasłon lub czegoś w tym stylu, to mogą się pojawić problemy z akustyką. W moim przypadku poszedłem na kompromis z żoną i powiesiłem rolety - jest zdecydowanie lepiej niż w przypadku żaluzji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź.

Zasłony i firany są już kupione, wybieramy na razie karnisz:). Moje 148 ustawiłem ok 68 cm od tylnej ściany(odległość do tylnej ścianki kolumny) .Prawa kolumn 76 cm od boczne ściany a lewa 120 cm od okna. Pod oknem mam kanapę i dlatego to przesunięcie.

Kolumny mam są rozsunięte na 180 cm (licząc od ścianek wewnętrznych). Nie jet trochę za mało? W sumie będzie ok 4 m szerokości ściany do ustawienia.

Ściany na razie puste, brak dywanu. Będę to stopniowo poprawiał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź.

Zasłony i firany są już kupione, wybieramy na razie karnisz:). Moje 148 ustawiłem ok 68 cm od tylnej ściany(odległość do tylnej ścianki kolumny) .Prawa kolumn 76 cm od boczne ściany a lewa 120 cm od okna. Pod oknem mam kanapę i dlatego to przesunięcie.

Kolumny mam są rozsunięte na 180 cm (licząc od ścianek wewnętrznych). Nie jet trochę za mało? W sumie będzie ok 4 m szerokości ściany do ustawienia.

Ściany na razie puste, brak dywanu. Będę to stopniowo poprawiał.

Tak na marginesie to chyba sam musisz pokombinować z ustawieniem kolumn, ustawić je w takich odległościach od ścian i pod takim kątem jaki będzie tobie najbardziej odpowiadał. Są oczywiście elementarne zasady których trzeba przestrzegać jak choćby właśnie zachowanie pewnych odległości kolumn od ścian, ale ja osobiście robiłem wszystko "na ucho" i efekt mam przynajmniej bardzo zadowalający. Akustyka pomieszczenia to również ważna sprawa. Nawet najlepszy sprzęt w źle zaadoptowanym akustycznie pomieszczeniu zagra w najlepszym przypadku tak sobie. To jest oczywiście moje subiektywne zdanie z którym nie musisz się zgadzać :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 tygodnie później...

Czołem Krzysiek - cóż widzę! Jednak trafiły setki pod Twój dach.

Pozdrawiam:)

 

Ps. Fajnie wyglądają na tych stendach, daj znać co i jak.

Edytowane przez Asmon

Naim: DAC/TP XPS (+ CA CXC) + NAC 282/TP DTCap/NAP 250-2 + Lipinski L-707 + Target Audio MR70B 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

trochę zredukowałem swój system na tańsze zabawki czyli sprzedałem Spendory SP2/3r2 i Supernait 1 a obecnie Studio 100 i Naim XS - jednak poprzedni zestaw chodzi mi mocno po głowie i biję się z myślami że może było trzeba zacisnąć pasa i zostawić ten system

Niemniej jednak zestawienie Studio 100 i Naim XS także przynosi dużo frajdy i myślę że to jest bdb. połączenie - pewnie z SN1 byłoby jeszcze lepiej no i może wrócę do tej integry

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurde słuchałem d18 i d2 i grały za bardzo ostro dla mnie ,zwłaszcza średnica była ostra - w 1sc juz nie było tak strasznie ale wciaz było słychać

Krzysiek jak możesz porównać te 100 do innych kolumn jakie miałeś, zwłaszcza do d focus 160

Edytowane przez szwagier83

:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurde słuchałem d18 i d2 i grały za bardzo ostro dla mnie ,zwłaszcza średnica była ostra - w 1sc juz nie było tak strasznie ale wciaz było słychać

Krzysiek jak możesz porównać te 100 do innych kolumn jakie miałeś, zwłaszcza do d focus 160

Studio 100 to inna szkoła grania niż F160 na pewno Studio 100 bliżej do D2 niż do F160. Focus grają bardziej miękko a Studio 100 bardziej otwartym szczegółowym graniem i bas nie jest tak obszerny jak w Studio 100 gdzie w tych za to większa konturowosc i precyzja

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość BOBSAPP

(Konto usunięte)

Studio 100 to inna szkoła grania niż F160 na pewno Studio 100 bliżej do D2 niż do F160. Focus grają bardziej miękko a Studio 100 bardziej otwartym szczegółowym graniem i bas nie jest tak obszerny jak w Studio 100 gdzie w tych za to większa konturowosc i precyzja

 

A jak je słyszysz w stosunku do spendorów które posiadałeś ?

Chciałbym dopytać jeśli pozwolisz.

Przepraszam że w Waszym klubie / tylko króciutka charakterystyka i już mnie nie ma.

Edytowane przez BOBSAPP
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zbudowane ze świetnych przetworników, gdyby były w dobrej cenie i dobrym stanie to pewnie warto się skusić.... choć to u nas kolumna raczej nieznana..

Ze świetnych przetworników ? Czyli jakich ?

"Aktualnie nie możesz dodawać odpowiedzi w tym temacie ( "....Jadis i88 vs Krell FBI....lampa czy tranzystor?"  oraz "Klub Scan speak") . Masz permanentną blokadę pisania w tym temacie"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.