Skocz do zawartości
IGNORED

Klub Amplifikatora


opteron
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Tuner radiowy był dostępny w Albaqtrosie jakiś czas temu (nie wiem czy dalej) - sam się zastanawiałem, ale trochę obawiam się wprowadzenia sygnału cyfrowego - ponoć za dwa - trzy lata.

Co do Bitofona, to nikt mnie nie zniechęcił, po prostu jak chciałem kupić w zeszłym roku, już ich na rynku nie było - poluję na używkę ale od prawie roku nic nie mogę trafić (jedną uciekła mi bodajże w grudniu sprzed nosa :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Zasadę działania kabla pewnie wytłumaczy Pan Burski.

 

 

Co tutaj jest do tłumaczenia. Zapewne te kable mają poprostu odpowiedni przekrój i są wykonane z odpowiedniej jakości materiałów (chodzi o część przewodzącą), czyli mają takie parametry jakie mieć powinny. Sporo producentów pisze historie o jakiejś magii, ale w rzeczywistości oszukują na jakości. Tutaj jest poprostu tak, jak być powinno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 miesiące temu...
  • 1 miesiąc temu...

Witajcie, na początku tego roku pytałem Was o informację gdzie mogę kupić Amplifikatora, od lat o nim marzyłem i nie wiedziałem że już nie jest produkowany. OD dziś jestem posiadaczem ślicznego wzmacniacza "G" w kolorze szampańskim....piękna maszyna, fajnie gra i warta jest swoich pieniędzy szczególnie że jest Made in Poland. Powiem tak: miałem już maszyny za dziesiątki tysięcy złotych, może i grały trochę lepiej .ale to nie o to chodzi, chodzi w tym wszystkim by wspierać również "swoich" by za jakiś czas to świat kupował nasze wyroby a nie na odwrót....aktualnie stałem się Audio-Nacjonalistą hehehe :) , wymieniłem wszystko na Made in Poland....kolumny PYLON i Bodnar Audio, lampa: EggShell z Bielska , gramofon F-601 Foniki z Łodzi no i od dziś mam dzieło sztuki jakim jest Amplifikatorek G. Żal "siedzenie" ściska że nie mam do niego CD. więc jakby co, gdyby co miał ktoś cynka to zdecydowanie kupię BITFONA w kolorze szampańskim --- przekornie dodam że cena nie gra roli :) , hehe (zobaczymy co będzie :) )... Pozdrowienia dla miłośników polskich marek, bo kto im nie pomoże jak nie my !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 tygodnie później...

Co tutaj jest do tłumaczenia. Zapewne te kable mają poprostu odpowiedni przekrój i są wykonane z odpowiedniej jakości materiałów (chodzi o część przewodzącą), czyli mają takie parametry jakie mieć powinny. Sporo producentów pisze historie o jakiejś magii, ale w rzeczywistości oszukują na jakości. Tutaj jest poprostu tak, jak być powinno.

Rzeczywiście. Kabel grają bardzo OK. Wyprobowałem 2x2.75m z Lebenem 300F i kolumnami (klony) Art Emotion. Co mnie zaskoczyło (usłyszałem) to dociążenie basu, którego jakby więcej się pojawiło, a jednocześnie nie odczułem utraty precyzji czy klarowności czy ograniczenia w pasmie czy obcięcia sybilantów. Ciekawe. Kabel nie muli - ale "dociąża". Myślę, że ciekawa opcja szczególnie w systemach gdzie jest zbyt precyzyjnie, sucho albo do kolumn które takiego dociążenia wymagają. Jakby ktoś chciał kupić to wystawiłem na hifi.pl - oddam w dobre ręce bo się "nacieszyłem", a poza tym zdecydowałem się na trochę inne rozwiązanie - używam teraz WesternElectric 12ag.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OD dziś jestem posiadaczem ślicznego wzmacniacza "G" w kolorze szampańskim....piękna maszyna, fajnie gra i warta jest swoich pieniędzy

Gratuluję zakupu!

Tak, sprzęt zdecydowanie wart swoich pieniędzy. Niestety pozostał tylko rynek wtórny, tych (ani co gorsza żadnych innych) amplifikatorów nie będzie, chyba że Pan Burski znajdzie czas i chęć do wznowienia produkcji. Uważam że ma b. dobre ucho i rewelacyjne - zdroworozsądkowe podejście. Nie idzie w nachalną reklamę co w naszym ogłupionym społeczeństwie przez reklamy typu "nie dla idiotów" powoduje brak przebicia. Chyba go rozumiem doskonale bo sam prowadziłem firmę i nie trawiłem agresywnych reklam, łudziłem się że dobry produkt sam się obroni - tak, produkt się obroni ale tylko u tych do których on dotarł.

Gdyby stworzył osobne urządzenia DAC, preamp i końcówka mocy na bazie golda + bardziej przewymiarowane zasilanie (audiofile to lubią) mógłby wrócić do gry, czego mu z szczerze życzę.

Jeżeli coś jest głupie ale działa, to nie jest głupie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 tygodnie później...

Z ciekawości - tak w tej chwili wygląda ew. serwisowanie sprzętu Amplifikator - jakby coś padło?

 

Sprzęt przy normalnej eksploatacji nie do zabicia, szczególnie model G z większymi radiatorami. Jakby udało Ci się mimo wszystko zabić któregoś Amplifikatora, pozostaje naprawa u producenta, bo raczej nikt rozsądny nie podejmie się naprawy takiego urządzenia nie mając nawet schematu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żałuję, że nie zaopatrzyłem się w tuner Amplifikator (http://stereoikolorowo.blogspot.com/2012/11/referencyjny-tuner-radiowy-ukf-fm.html). Referencja w przystępnej cenie.

 

 

Koledzy, będę się musiał rozstać z moim tunerem referencyjnym Amplifikatora. Nie będę ściemniał, że nie mam czasu go słuchać i szkoda, aby się kurzył. Po prostu siła wyższa, potrzeba gotówki, sprzedaję z niekrytym smutkiem, bo w tym przedziale cenowym nic lepszego się nie kupi. Szczegóły na PW.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Cześć maniacy Amplifikatora.

Pragnę się podzielić wiadomością że od dziś mój zestawik Amplifikatora powiększył się właśnie o tuner radiowy. Fajna rzecz. Profesjonalne narzędzie do zamiany fal radiowych w dobrą muzykę. Dla stacji pokroju Trójka jak dla mnie nie do odróżnienia czy to radio czy CD. Tuner oczywiście pozbawiony zbędnych RDS itp., spartańsko zawiera wszystko co potrzeba by dokładnie dobrać częstotliwość, siłę sygnału, wyeliminować odbicia w kanale itp.

 

Tylko jedno aleee, może mnie poratujecie.....czy można gdzieś dostać pilota do Amplifikatora. Tunerek aktualnie jest obsługiwany pilotem od wzmaka i choć to ten sam pilot to ja lubię mieć wszystko poukładane i na miejscu. Gdyby coś ktoś mógł pomóc będę wdzięczny.

 

No to do szczęścia brakuje mi tylko BITFONA.....ratujcie !! :)

Zdecydowanie kupię Bitfona.

 

Dołączam kilka fotek jak to teraz u mnie wygląda. Oprócz CD Marantza (mam nadzieję że jednak wkrótce będzie to Bitfon) sam polski sprzęt....po latach poszukiwań stwierdzam: trawa jest tak samo zielona w moim ogródku, nie muszę szukać za płotami !! :)

 

Pozdrowienia dla fanów polskich marek !!

post-52982-0-59142800-1453323424_thumb.jpg

post-52982-0-89391300-1453323427_thumb.jpg

post-52982-0-85914900-1453323430_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 miesiące temu...

Witam koledzy,

Z przykrością muszę się rozstać.....no właśnie, nie z Amplifikatorem ale z innym wybitnym polskim dziełem tj. wzmacniaczem lampowym EggShell. Widoczny na zdjęciach z mojego poprzedniego postu o Amplifikatorze. Niestety za dużo sprzętu Audio, powoduje u mnie w domu pewien rodzaj napięcia nerwowego między mną a żoną :) ... tak serio jak nie wiadomo o co chodzi to chodzi o pieniądze....

Żeby nie przedłużać. Polecam markę EggShell wszystkim maniakom polskich marek, wspaniale ta lampa prezentuje się stojąc obok tranzystorowego Amplifikatora.

Trochę detali na stronie producenta z Bielska Białej: http://encore7.com/

Link do mojej aukcji na Allegro: http://allegro.pl/egg-shell-wzmiacniacz-lampowy15w-se-klasa-a-i6091209778.html . Sprzęt w fabrycznym stanie, u mnie od nowości od 9 miesięcy. Cena nowego ? ufff wolę o tym już nie pamiętać :) :) Więcej info na priv.

Gdyby ktoś z klubowiczów miał ochotę wpaść i posłuchać dwóch wybitnych wzmaków Made in Poland by je porównać (tj EggShell vs Amplifikator) to zapraszam - info na priv.

P.S. Mam nadzieję że nikogo nie urażam pisząc o EggShell na forum Amplifikatorka.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 miesiące temu...

Troszkę pusto się zrobiło na tym forum :( , szkoda.

Drodzy koledzy, minęło pół roku od momentu rozpoczęcia poszukiwań CD Amplifikatora i udało się, od kilku dni do Wzmaka G i Tunera dołączył złoty CD !! I już myślałem że mam wszystko ze "stajni" Pana Burskiego ale ktoś mi już popsuł humor :) że jeszcze muszę upolować kolumny i coś tam jeszcze....jeśli ktoś ma wiedzę to proszę o "cynka" jakie kolumny były tworzone przez tą firmę i jakie jeszcze sprzęty oprócz CD/WZMAK/TUNER powininem mieć na pokładzie by mieć cały komplet. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

 

Wg. mojej wiedzy produkcja obejmowała:

 

RADMOR AMPLIFIKATOR (wzmacniacz 2000 r) (mój egzemplarz miał sesję fotograficzną tutaj: http://radmory.za.pl/amplifikator.html)

AMPLIFIKATOR 2003 (wzmacniacz)

AMPLIFIKATOR ETERA ALLUMINA (kolumny) http://www.highfidelity.pl/artykuly/0411/fibra.html

AMPLIFIKATOR ETERA FIBRA (kolumny) http://www.highfidelity.pl/artykuly/0412/fibra.html

AMPLIFIKATOR S (wzmacniacz) http://www.magazynstereo.aegp.pl/recenzje/Amplifikator%20S.pdf

AMPLIFIKATOR G http://stereoikolorowo.blogspot.com/2012/10/wzmacniacz-zintegrowany-amplifikator-g.html

AMPLIFIKATOR BITOFON http://www.highfidelity.pl/artykuly/0709/amplifikator.html

AMPLIFIKATOR TUNER http://stereoikolorowo.blogspot.com/2012/11/referencyjny-tuner-radiowy-ukf-fm.html

preAMPLIFIKATOR (przedwzmacniacz gramofonowy ) + bateria + zdalne sterowanie po kablu http://stereoikolorowo.blogspot.com/2012/10/przedwzmacniacz-gramofonowy.html

AMPLIFIKATOR ETERA KONWENCJA (kolumny) (zdjęcie na 1-szej stronie tego forum zamieścił klubowicz iwanicki)

 

To chyba wszystko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Troszkę pusto się zrobiło na tym forum :( , szkoda.

Drodzy koledzy, minęło pół roku od momentu rozpoczęcia poszukiwań CD Amplifikatora i udało się, od kilku dni do Wzmaka G i Tunera dołączył złoty CD !! I już myślałem że mam wszystko ze "stajni" Pana Burskiego ale ktoś mi już popsuł humor :) że jeszcze muszę upolować kolumny i coś tam jeszcze....jeśli ktoś ma wiedzę to proszę o "cynka" jakie kolumny były tworzone przez tą firmę i jakie jeszcze sprzęty oprócz CD/WZMAK/TUNER powininem mieć na pokładzie by mieć cały komplet. Pozdrawiam

Miałem kiedyś te starsze kolumny - Allumina czy Fibra, już nie pamiętam. Darowałbym sobie ich szukanie bo choć brzmiały przyzwoicie to chyba jednak do Ampflikatora G coś lepszego by bardziej zapasowało. Ja podłaczałem go kiedyś do Avcon Avalanche Monitor i było super. Kiedyś u kogoś słyszałem z B&W 805S i też było rewelacyjnie. Może JM Lab Mini Utopie? ;)

 

Sprzęt przy normalnej eksploatacji nie do zabicia....

No cóż, kilka lat temu miałem w domu (jestem z Gdanska więc po sąsiedzku) wzmak i cd pana Tomasza na odsłuchy. CD po jednym dniu hmm.. szuflada przestała wyjeżdżać, zresztą została mi płyta w środku, przestał zupełnie reagować na polecenia z pilota czy frontu, nic ne pomagało, więc odwiozłem. Miałem wtedy wieloletni cd player Accuphase DP-75V, ten nigdy nie zawiódł...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wow, troszkę jeszcze do uzbierania przede mną heh :) .. pre-gramofonowe by się przydało na pewno, dobrze jakby było złote.....kolumny etera lub fibra również......

Apropo kolumn, tutaj mi chodzi bardziej o kolekcjonerskie podejście niż o poszukiwanie Audio Nirvany choć sądzę że powinny zagrać nieźle

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wow, troszkę jeszcze do uzbierania przede mną heh :) .. pre-gramofonowe by się przydało na pewno, dobrze jakby było złote.....kolumny etera lub fibra również......

Apropo kolumn, tutaj mi chodzi bardziej o kolekcjonerskie podejście niż o poszukiwanie Audio Nirvany choć sądzę że powinny zagrać nieźle

Szacun dla kolekcjonerstwa. To jeszcze wszystkie inne modele łacznie z tymi z epoki konca Radmoru będziesz szukał? Nie zapomnij o kablach jakie pan Tomasz też wykonał swego czasu ;)))

 

choć sądzę że powinny zagrać nieźle

skąd takie założenie?

 

pre-gramofonowe by się przydało na pewno, dobrze jakby było złote

no, tylko uważaj na wersję 2 z akumulatorem, miałem kiedyś na odsłuchy w domu - jak aku się rozładuje zupełnie to nie ma jak naładować, trzeba tego pilnować - taka to była "niedoróba" trochę...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Mam mam już kable Amplifikatora :) ......może troche wieczorową porą przesadziłem że chcę uzbierać absolutnie wszystko ale pre-amp I kolumny Etera są jeszcze na mojej liście. Do Radmora nie będę się cofał.

 

Własnie, apropos CD Amplifikatora. Dmuchając na zimne I czytając forum widzę że dobrze jest sie zaopatrzyć w zapasowy laser do niego..........w jakich jeszcze CD-kach występował dokładnie ten sam laser co w Amplifikatorze. Słyszałem że w którejś DIORZE ? Kupię 2-3 sztuki po to by wyjąć laser I mieć spokój. Podobno dostanie się I aktualnie nowe lasery tego typu , ale to już nie ta jakość produkcji co kilkanaście lat temu - jaka jest Wasza opinia ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 miesiące temu...

Troszkę pusto się zrobiło na tym forum :( , szkoda.

Drodzy koledzy, minęło pół roku od momentu rozpoczęcia poszukiwań CD Amplifikatora i udało się, od kilku dni do Wzmaka G i Tunera dołączył złoty CD !! I już myślałem że mam wszystko ze "stajni" Pana Burskiego ale ktoś mi już popsuł humor :) że jeszcze muszę upolować kolumny i coś tam jeszcze....jeśli ktoś ma wiedzę to proszę o "cynka" jakie kolumny były tworzone przez tą firmę i jakie jeszcze sprzęty oprócz CD/WZMAK/TUNER powininem mieć na pokładzie by mieć cały komplet. Pozdrawiam

 

A to ktos takie rzeczy sprzedaje? To miales szczescie... Mozna z ciekawosci wiedziec za ile udalo Ci sie zdobyc Bitofona? Nie to, ze tez szukam, gdyz mam i jedno i drugie u siebie ;) Czy to prawda, ze produkcja czasowo jest wstrzymana, bo nawet nie jest aktywna str Radicona?

 

Cześć maniacy Amplifikatora.

Pragnę się podzielić wiadomością że od dziś mój zestawik Amplifikatora powiększył się właśnie o tuner radiowy. Fajna rzecz. Profesjonalne narzędzie do zamiany fal radiowych w dobrą muzykę. Dla stacji pokroju Trójka jak dla mnie nie do odróżnienia czy to radio czy CD. Tuner oczywiście pozbawiony zbędnych RDS itp., spartańsko zawiera wszystko co potrzeba by dokładnie dobrać częstotliwość, siłę sygnału, wyeliminować odbicia w kanale itp.

 

Tylko jedno aleee, może mnie poratujecie.....czy można gdzieś dostać pilota do Amplifikatora. Tunerek aktualnie jest obsługiwany pilotem od wzmaka i choć to ten sam pilot to ja lubię mieć wszystko poukładane i na miejscu. Gdyby coś ktoś mógł pomóc będę wdzięczny.

 

No to do szczęścia brakuje mi tylko BITFONA.....ratujcie !! :)

Zdecydowanie kupię Bitfona.

 

Dołączam kilka fotek jak to teraz u mnie wygląda. Oprócz CD Marantza (mam nadzieję że jednak wkrótce będzie to Bitfon) sam polski sprzęt....po latach poszukiwań stwierdzam: trawa jest tak samo zielona w moim ogródku, nie muszę szukać za płotami !! :)

 

Pozdrowienia dla fanów polskich marek !!

 

Widze, ze rowniez odcienie zlotego koloru sie roznia w tunerze i wzmacniaczu. Rozmawialem kiedys na ten temat z producentem. Co do pilota, mysle, ze wystarczylo by ta kwestie uzgodnic z p. Burskim.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 tygodnie później...
  • 2 miesiące temu...

Witam kolegów, ja tu po raz pierwszy.

oto moja kolekcja Aplifiktatorów, która jest z nami od 5-6 lat

https://drive.google.com/open?id=0B3nxmFGZIpp5ZDlyRVNJTnJjTkk

 

https://drive.google.com/open?id=0B3nxmFGZIpp5bDRqU3YzRmlRWVE

 

Nie wiem jak dodać fotkę do forum więc zrobiłem link do dysku googla.

 

Czy ktoś z Was zna/używał kable głośnikowe Amplifikatora???

 

Ja używam kable od pana Górskiego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 miesiąc temu...
  • 6 miesięcy temu...

Witam. Mam problem z Amplifikatorem 2003. Po wciśnięciu Power nie załącza się tylko wyskakuje komunikat Power Off Safety On. Czy miał ktoś kiedyś podobny problem ?? Zauważyłem ze jeden z kondensatorów jest lekko wybrzuszony w części zasilania.

Ps. Czy jest jakiś kontakt z Panem Burskim lub może nawet konstruktor czyta czasami wpisy w klubie proszę wiadomość na pw.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam problem z Amplifikatorem 2003. Po wciśnięciu Power nie załącza się tylko wyskakuje komunikat Power Off Safety On. Czy miał ktoś kiedyś podobny problem ?? Zauważyłem ze jeden z kondensatorów jest lekko wybrzuszony w części zasilania.

Ps. Czy jest jakiś kontakt z Panem Burskim lub może nawet konstruktor czyta czasami wpisy w klubie proszę wiadomość na pw.

 

Trudno jest określić co jest przyczyną. Lekko wybrzuszony kondensator (jego górna krawędź) nie oznacza, że jest on uszkodzony. Nie wiem w jakim stopniu się on u Ciebie wybrzuszył. Podejrzewam, że nie to jest przyczyną. Obawiam się, że pozostaje Ci próba bezpośredniego kontaktu z konstruktorem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Miałem podobną przypadłość, jednakże było to w 2009 roku, kiedy jeszcze Amplifikator G był na gwarancji. Korespondowałem wówczas z Panem Tomaszem Burskim, ktory osobiście zajął się problemem. Zaznaczę, że do chwili obecnej już ani razu się nie powtórzył.

Mam natomiast inny problem w chwili obecnej, gdyż jest niestety problem z kontaktem e-mailowym do Pana Tomasza, którym kiedyś się posługiwałem czyli [email protected] który nie istnieje???

Bardzo proszę forumowiczów, którzy kontaktowali się z Panem Tomaszem Burskim w jakiś sprawach odnośnie swoich wzmacniaczów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam , sprawdź jeszcze ten adres : [email protected] .

 

Rozmawiałem wczoraj bezpośrednio z konstruktorem telefonicznie.

W sumie to zbytnio nie wiedział jaki może być problem ze wzmacniaczem, nie mając go u siebie na miejscu. Pozostanie wysyłka. Pan Tomasz już nie zajmuje się w sumie wzmacniaczami, itp., stąd niestety zniknięcie strony internetowej oraz adresu mailowego. A trochę szkoda, bo teraz chyba jedynie w dobrej wierze może podjąć się indywidualnie wcześniej zakupionym przez Nas sprzętem Amplifikatora, w przypadku awarii. Miejmy tylko nadzieję, że w razie czego, inne niezależne aczkolwiek specjalistyczne serwisy audio Hi-FI dadzą radę również - odpukać w przyszłości dokonać również drobnych napraw, nie mając schematów, które są w posiadaniu konstruktora.

Edytowane przez mk345
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.