Skocz do zawartości
IGNORED

Klub Amplifikatora


opteron
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Z tego co wyczuwam z lektury instrukcji i różnych opini to chyba podejście konstruktora jest zdroworozsądkowe w odniesieniu do takich rzeczy jak przewody, XLRy itd. Zakłada, że urządzenie ma być na tyle solidne, że nie będą mu przeszkadzały jakies kabelki o minimalnie innych parametrach i tak np sieciówkami bym się nie przejmował w ogóle (zwłaszcza jeśli ktoś tak jak ja wtyka sieciówę do gniazdka w ścianie za 8zł) a co do XLRów to gdzieś sam budowniczy chyba pisał, że one wnoszą poprawę w środowisku gdzie jest dużo zakłóceń a tak normalnie to nie powinno być różnicy.

0

 

 

No właśnie:-) Nie chcę przesadzić z wydatkami na okablowanie, a z drugiej strony nie chciałbym zepsuć synergii wzmaka i cd-ka, o której pisali użytkownicy (choćby na tym forum).

Żyj chwilą! Przyszłość i tak jest nieznana...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 miesiące temu...
Gość romekxxx

(Konto usunięte)

Przyszedł czas żeby podzielić się wrażeniami po dostawie tunera FM amplifikatora.

Urzadzenie ma rozmiar 2U tak jak Bitofon. Na początek imponuje wielkie gniazdo gniazdo antenowe w standardzie

spotykanym w CB podajże RG-59. Menu jest proste i wbrew pozorom bardzo intuicyjne. Da się zaprogramować 20 stacji FM.

Dla każdego nastawu jest informacja o sile sygnału i dokładności strojenia. Bardzo przydatna jest też informacja o sygnałach nie bezposrednich - Multi-path.

Tuner podłączyłem do anteny obługującej polaryzację V i H ( w Krakowie są nadajniki takie i takie ). W większości przypadków siła sygnału przyjmuje maksymalne wartości dobijajace do 3000, przy multi-path na poziomie 0.

na 18-tu stacjach sygnał przekracza 2400 - jest idealnie zero szumów.

Odsłuch:

Tuner powtarza i rozwija najlepsze cechy Bitofona. Na pierwszy rzut ucha :-) pokazuje typową dla rodzinki Amplifikatora niczym nieskrępowaną otwartą przestrzeń i poteżną dynamikę. Odbiór tego brzmienia nazwałbym superanalogowym. Jak się to dzieje skoro stacje korzystają z różnych źródeł? - nie wiem - ale to wspaniałe.

Bas głęboki ale bardzo kontrolowany , góra tak jak pisałem wczesniej - analogowa,lekka pomimo gęstości. Dzwięk jest mocno wciągający. Poza tym powietrze, powietrze, powietrze i ogromna holograficzna przestrzeń.

Podsumowując widać, że Inżynier Burski to stara ( niestety coraz rzadziej spotykana ) szkoła skromnych ludzi konsekwntnie odrzucających "voodoo" , którzy reprezentując znakomitą wiedzę i doświadczenie posiadają umiejętnośc stosowania tej wiedzy w praktyce. Widać tutaj, że te jego dziecko dostało cały spadek kilku dekad jego doświadczenia w technice radiowej. Jeśli posiadacie legendę - Accuphase T1000 to posłuchajcie tunera Amplifikatora a potem jeszcze raz T1000 ( jak w reklamie Old spice :-)). Jeśli nie macie kompleksów tak w Polsce powszechnych - to zobaczycie jak ten zawodnik za 6,5 tys dorównuje i kulturalnie przewyższą tą legendę.

Napiszecie, ze się nakręciłem - ale od miesiąca jestem nakręcony.

Gra Radyjko, Gra.

Edytowane przez romekxxx
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość symek321

(Konto usunięte)

Moim zdaniem prezentuje się znakomicie. Właściwie styl amplifikatorów poprostu trafia w mój gust. Ciekawi mnie tylko dlaczego układ przycisków w tunerze nie pozostał taki jak we wzmacniaczu. Mam nadzieję, że przeczytam wkrótce jakis opis komponentów w zastosowanych w tunerze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Romekxxx,

 

szczerze gratuluję i zazdroszczę nowego nabytku :-)

Może też się zdecyduję, tyle tylko, że ja potrzebowałbym z czarnym frontem.

 

Nawiasem mówiąc niedawno był u mnie kolega, który nigdy w życiu nie słyszał o Amplifikatorze, a tym bardziej nie miał okazji posłuchać jak ten sprzęt gra.

 

Po godzinnym odsłuchu usłyszałem tylko tyle, że ten sprzęt brzmieniowo jest wart co najmniej 3 razy więcej :-)))

Żyj chwilą! Przyszłość i tak jest nieznana...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 miesiąc temu...
Gość symek321

(Konto usunięte)

Witam

 

Mam prośbę do posiadaczy Golda: możecie sprawdzić jaka jest temperatura radiatorów po 1h i 2h pracy na głośności tak -45 do -52? Muzykę czy filmy (to nie ma różnicy) . Z góry dziękuję za pomoc

 

Temperatura mojego golda zawsze stabilizuje się w obu kanałach po ok 30 min i wynosi w obu 43 St C (+/- 1St C) sluchając na poziomie ok -46. A dlaczego pytasz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość symek321

(Konto usunięte)

Witam

 

Zaobserwowałem, że mam tak temp. koło 43st i nieraz jest różnica między kanałami 1-2 st. Stoi on na szafce i ma przewiew. Tak zastanawiam się czy to ok.

 

Na logikę myslę, że wszystko ok, a róznica wynika najprawdopodobniej z niesymetrycznego rozmieszczenia radiatorów. Zresztą możesz zapytać producenta- bardzo sympatyczny człowiek swoją drogą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 4 miesiące temu...

Koledzy,

 

będę się rozstawał ze swoim zestawem Amplifikatora:

- wzmacniacz Amplifikator G (czarny)

- odtwarzacz Bitofon (czarny)

 

Stan ideał - kupiony we wrześniu ub.r. - a więc na gwarancji.

Dlaczego? - zdecydowanie rzadko z niego korzystam - częściej z toru słuchawkowego, więc będzie lepiej, żeby komuś cieszył uszy i oczy. Jakby co piszcie na PRIV.

Żyj chwilą! Przyszłość i tak jest nieznana...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bez obrazy , ale tekst jak z allegro " rzadko słucham , szkoda żeby sie kurzył więc sprzedaje..."

I jest jeszcze jeden argument za kupowaniem audio-systemów: w przypadku ewentualnego rozwodu rzadko się go traci na rzecz partnera: jacht przepadnie, dom przepadnie, dzieło sztuki przepadnie, prawa rodzicielskie przepadną - ale sprzęt na pewno będzie ci towarzyszył na nowej drodze życia. Nawet lichwiarz powinien to docenić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 miesiąc temu...

Odświeżam, bo jestem pod dużym wrażeniem Amplifikatora G!

 

http://stereoikolorowo.blogspot.com/2012/09/wzmacniacz-amplifikator-g-testy-trwaja.html

post-17176-0-68737800-1348520524_thumb.jpg

Stereo i Kolorowo - Underground

Mój blog i recenzje różnych urządzeń audio-stereo: stereoikolorowo.blogspot.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...

Cześć!

Jako właściciel Amplifikatora A2003 zapisuję się do klubu, a jako że dużymi krokami zbliża się upragniona chwila przywitania w moich skromnych progach modelu G, postanowiłem rozstać się z A2003.

Teraz pozostaje tylko znaleźć kogoś kto był by w stanie docenić jego kunszt.

Pozdrawiam i zapraszam na PM ;)

Vaski z Rawicza

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odświeżam, bo jestem pod dużym wrażeniem Amplifikatora G!

 

http://stereoikolorowo.blogspot.com/2012/09/wzmacniacz-amplifikator-g-testy-trwaja.html

 

Jaki tańszy tuner innej firmy chociaż trochę się zbliża do znakomitego amplifikatora,może i fajnie byłoby posłuchać np.trójki jak za dawnych lat 80

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do Amplifikatora G warto dokupić dedykowany tuner UKF Amplifikator :)

 

http://stereoikolorowo.blogspot.com/2012/11/referencyjny-tuner-radiowy-ukf-fm.html

Stereo i Kolorowo - Underground

Mój blog i recenzje różnych urządzeń audio-stereo: stereoikolorowo.blogspot.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm,2gi z niedawno recenzowanych piecow,ktory polegl u mnie:Caspian na lopatkach,G-musial zejsc z ringu zawstydzony po liczeniu.Oba maja ten sam problem tj maja ograniczenia w dziedzinie sterowania kolumn o spadkach impedancji do 4 ohm i nizej,co zreszta obaj producenci przyznaja,acz nie wprost.Wypadaly u Ciebie lepiej,bo jak przyznajesz,tak a nie inaczej Vienny reprodukuja bas.Znakomitym piecem byl A.2000(?),moze ciut za bardzo zaokraglony na gorze.Nigdy! nie widzialem go w ofertach z 2giej reki.I nie dziwota... (Ale i przestalem szukac jakis czas temu)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, Zildijan.

Z moimi (głównymi) kolumnami VA Mozart Grand całościowo najlepiej ostatnio poradziły sobie następujące wzmacniacze: Hegel H200 > Hegel H100 > Hegel H70 > Naim Nait XS > Amplifikator G > Ibuki Amplifier > Ming Da MC368 > Mach Audio > Roksan Caspian M2. Zupełnie się na nich wywrócił Atoll IN30,

To, tak mniej więcej - bo ten szyk nie oznacza, że jeden jest lepszy od drugiego, lecz, że w danym zestawieniu (i na mój gust) tak jest (było).

Co innego, gdy każdy ze wzmacniaczy rozpatrywać indywidualnie, przyłączać go do różnorodnych sprzętów towarzyszących - wówczas ten szyk może ulec zmianie. Pisze to, by być dobrze zrozumianym.

 

 

Yamaha A-S2000 - to nie moje granie. Jakoś tak beznamiętnie...

 

Zupełnie innym zagadnieniem był wzmacniacz Accuphase E-213, bo ten z niczym dobrze nie grał, choć miał w sobie i cechy wybitne np. doskonałą naturalność dźwięku, czy fajną górę, ale był tak nierówny jak jakiś budżetowy klocek. Amplifikator G zupełnie go "położył" na łopatki, jak to piszesz.

 

Zresztą, w pewnej cenie, nie ma wzmacniaczy uniwersalnych - za coś takiego trzeba zapłacić naprawdę duże pieniądze, więc pozostaje żonglerka sprzętem towarzyszącym. Choć im częściej "żongluję", tym mniej wiem :)

Najchętniej pozostałbym przy zestawie Amplifikatora, ale wówczas musiałbym zmienić VA, a bardzo je lubię...

Stereo i Kolorowo - Underground

Mój blog i recenzje różnych urządzeń audio-stereo: stereoikolorowo.blogspot.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, Zildijan.

Z moimi (głównymi) kolumnami VA Mozart Grand całościowo najlepiej ostatnio poradziły sobie następujące wzmacniacze: Hegel H200 > Hegel H100 > Hegel H70 > Naim Nait XS > Amplifikator G > Ibuki Amplifier > Ming Da MC368 > Mach Audio > Roksan Caspian M2. Zupełnie się na nich wywrócił Atoll IN30,

To, tak mniej więcej - bo ten szyk nie oznacza, że jeden jest lepszy od drugiego, lecz, że w danym zestawieniu (i na mój gust) tak jest (było).

Co innego, gdy każdy ze wzmacniaczy rozpatrywać indywidualnie, przyłączać go do różnorodnych sprzętów towarzyszących - wówczas ten szyk może ulec zmianie. Pisze to, by być dobrze zrozumianym.

 

 

Yamaha A-S2000 - to nie moje granie. Jakoś tak beznamiętnie...

 

 

.

 

Zildijanowi chyba o ten chodziło.

http://www.radmory.za.pl/amplifikator.html

Edytowane przez kichanadeta

Głupota – niedostatek rozumu przejawiający się brakiem bystrości, nieumiejętnością rozpoznawania istoty rzeczy, związków przyczynowo-skutkowych, przewidywania i kojarzenia. Charakteryzuje się pychą, śmiałością, podejrzliwością, niskim lub nieistniejącym samokrytycyzmem, niezdolnością do zdziwienia, dążnością do ekspansji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oj taj! Swietny piec,bass to die for(widac juz po osiagach 4/8),goracy srodek,troche wycofana gora.mialem problem z wyborem miedzy nim a MF A300.przewazyl fakt,ze wtedy akurat Radmor skonczyl piece Burskiego serwisowac.gdyby bylo inaczej,kupilbym Radmora.potem testowalem S i G.to nie to... Podobnie jak nie ma juz zlotych lat brytyjskiego hifi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...

Hmm,2gi z niedawno recenzowanych piecow,ktory polegl u mnie:Caspian na lopatkach,G-musial zejsc z ringu zawstydzony po liczeniu.Oba maja ten sam problem tj maja ograniczenia w dziedzinie sterowania kolumn o spadkach impedancji do 4 ohm i nizej,co zreszta obaj producenci przyznaja,acz nie wprost.Wypadaly u Ciebie lepiej,bo jak przyznajesz,tak a nie inaczej Vienny reprodukuja bas.Znakomitym piecem byl A.2000(?),moze ciut za bardzo zaokraglony na gorze.Nigdy! nie widzialem go w ofertach z 2giej reki.I nie dziwota... (Ale i przestalem szukac jakis czas temu)

W jaki sposób producenci przyznaja to, o czym napisałeś, lecz nie wprost? Ja wiem, że na stronie amplifikatora jest zapis, iż G obsłuży 2 Ohm lecz nie jest to zalecane przez dłuższy czas.

Edytowane przez symek321
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.