Skocz do zawartości
IGNORED

Klub Amplifikatora


opteron
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • 3 tygodnie później...

Witam Szanownych użytkowników produktów firmy Radicon, a w szczególności posiadaczy Amplifikatora G, bo to o tym urządzeniu chcę podzielić się moimi spostrzeżeniami.

 

1. czy ktoś się zastanawiał dlaczego nikt nigdy w testach nie wykonał pomiarów parametrów rzeczywistych- szczególnie mocy? czy ktoś z forumowiczów miałby taką możliwość?

2. tranzystory w końcówce to ON MJL 4281A i MJL 4302A, czyli spory potencjał

3. transformatory z manufaktury powiedzmy, że bez doświadczenia na tle innych. Mają po 300 W, a nie 350. Moim zdaniem zasilacz jest po prostu słaby. Wzmacniacz spokojnie mógłby podwajać moc przy 4 Ohm.

 

Co Wy o tym sądzicie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 4 tygodnie później...

"1. czy ktoś się zastanawiał dlaczego nikt nigdy w testach nie wykonał pomiarów parametrów rzeczywistych- szczególnie mocy? czy ktoś z forumowiczów miałby taką możliwość?

2. tranzystory w końcówce to ON MJL 4281A i MJL 4302A, czyli spory potencjał

3. transformatory z manufaktury powiedzmy, że bez doświadczenia na tle innych. Mają po 300 W, a nie 350. Moim zdaniem zasilacz jest po prostu słaby. Wzmacniacz spokojnie mógłby podwajać moc przy 4 Ohm."

 

 

Odpowiedzi na Twoje pytania:

1. Moc znamionowa jest podana na stronie producenta i jest to moc mierzona wg stosownych norm. Jest to jak najbardziej parametr rzeczywisty. W testach nikt takich pomiarów nigdy nie wykonuje z kilku prostych powodów: testy wykonują najczęściej ludzie mający nikłe pojęcie o elektronice i nie mający odpowiedniej aparatury, w testach liczy się przecież brzmienie.

2. Potencjał niewątpliwie nw stopniu mocy Amplifikatora drzemie.

3. Zasilacz jest dobrany w sposób racjonalny i inżynierski, czyli właściwy sposób, co udowodniły pomiary m.in. mocy.. Nie ma sensu ładowania transformatora 1kW do wzmacniacza o mocy 100W i określonej sprawności, bo taki transformator będzie conajwyżej generował sporą moc bierną. To, że moc przy impedancji 8R nie jest dwukrotnie większa od mocy osiąganej na obciążeniu o impedancji 4R nie świadczy o małem wydajności zasilacza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. z wielu testów wynika, że producenci nie podają dokładnych danych, a tylko zaokrąglone i to powód mojej ciekawości, bo amplifikator nie ma dokładnie 2x 100 W @8 Ohm . I nie sądzę by np. Pan Kisiel nie posiadał wiedzy i aparatury by takie pomiary wykonać.

2. zasilacz wg. mnie zawsze powinien mieć zapas mocy by trafo nigdy nie pracowało przeciążone. W amplifikatorze już przy ok 90% mocy@ 4 Ohm trafa zaczynają głośniej buczeć bo się dławią ( pracują na przesyconym rdzeniu? ), ich moc jest na granicy jak na 160W @ 4Ohm. A aby podwoić moc wpierw potrzeba wydajnego zasilacza , bez tego ani rusz i choćby amplifikator miał oddać 200 W @ 4 Ohm to zasilacz go skutecznie ograniczy do ok właśnie 160 W,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. z wielu testów wynika, że producenci nie podają dokładnych danych, a tylko zaokrąglone i to powód mojej ciekawości, bo amplifikator nie ma dokładnie 2x 100 W @8 Ohm . I nie sądzę by np. Pan Kisiel nie posiadał wiedzy i aparatury by takie pomiary wykonać.

2. zasilacz wg. mnie zawsze powinien mieć zapas mocy by trafo nigdy nie pracowało przeciążone. W amplifikatorze już przy ok 90% mocy@ 4 Ohm trafa zaczynają głośniej buczeć bo się dławią ( pracują na przesyconym rdzeniu? ), ich moc jest na granicy jak na 160W @ 4Ohm. A aby podwoić moc wpierw potrzeba wydajnego zasilacza , bez tego ani rusz i choćby amplifikator miał oddać 200 W @ 4 Ohm to zasilacz go skutecznie ograniczy do ok właśnie 160 W,

 

1. Nie ma "dokładnie" 100W/8R, bo ma więcej. Moc deklarowana jest mocą gwarantowaną, aby spełnić ten warunek z dużym prawdopodobieństwem, projektuje się profesjonalny sprzęt mający lepsze parametry od dedykowanych. Nie wnikam jak sprzęt ma "pan Kisiel", wiem na jakim sprzęcie mierzony był Amplifikator.

2. Zasilacz zawsze powinien mieć pewien zapas mocy.To, że dźwięk transformatora zmienia się wraz ze wzrostem obciążenia jest naturalne. Nie chce mi się zbytnio rozwodzić, bo odnoszę wrażenie, że nie chcesz wnieść nic konkretnego do tematu, tylko na siłę robisz ferment.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czarne są zdecydowanie najładniejsze. Ja miałem poprzednio wzmacniacz w kolorze złotym, ale przeanodyzowałem na srebro, a teraz się nad czernią jednak zastanawiam. Generalnie każdy kolor amplifikatora powstaje przez anodyzowanie, więc nie ma się czego bać. Załatwiałem dla kumpla wzmacniacz właśnie czarny i w ten sam sposób powstał - złoty na czarny.

 

Kal

 

Oto mój "czarnuch" po zmianie koloru :)

post-1122-0-86256400-1395497430_thumb.jpg

Edytowane przez opteron

Jeżeli coś jest głupie ale działa, to nie jest głupie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 miesiąc temu...
  • 5 tygodni później...
  • 7 miesięcy temu...

Witam koledzy, ten post jest moim pierwszym postem na Audiostereo mimo że czytelnikiem tego forum jestem już od jakiegoś czasu.

Zajrzałem na blok tematyczny Amplifikatora bo od jakiegoś czasu po wyprzedaniu swoich poprzednich zestawów "nie polskich" aktualnie staram się kompletować zestawy które są w całości a przynajmniej po części produkowane w Polsce. Ot może trochę chęć wsparcia lokalnych producentów się we mnie obudziła ale również uważam że część ze sprzętów produkowanych u nas to prawdziwe cudeńka.

Aktualnie gram na Amplifonie W40 + kolumny Pylon Topaz 20, czy to szczyt ? hmm pewnie nie, ale jak kto nie szuka i nie kombinuje to się cofa w rozwoju a o samych gustach i preferencjach i upodobaniach uważam się nie wolno dyskutować czy krytykować.

 

Aleee ponieważ mam smaka na polskiego tranzysora to mój wybór padł na Amplifikatora.

 

Jestem zainteresowany zakupem wzmacniacza i bitfona ze słynnej stajni Amplifikatora. Interesują mnie tylko modele bez przeróbek i wstanie bdb.

Gdyby ktoś mi mógł pomóc gdzie szukać kogo zapytań, w którym kościele dać na mszę to proszę o info na priv.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam koledzy, ten post jest moim pierwszym postem na Audiostereo mimo że czytelnikiem tego forum jestem już od jakiegoś czasu.

Zajrzałem na blok tematyczny Amplifikatora bo od jakiegoś czasu po wyprzedaniu swoich poprzednich zestawów "nie polskich" aktualnie staram się kompletować zestawy które są w całości a przynajmniej po części produkowane w Polsce. Ot może trochę chęć wsparcia lokalnych producentów się we mnie obudziła ale również uważam że część ze sprzętów produkowanych u nas to prawdziwe cudeńka.

Aktualnie gram na Amplifonie W40 + kolumny Pylon Topaz 20, czy to szczyt ? hmm pewnie nie, ale jak kto nie szuka i nie kombinuje to się cofa w rozwoju a o samych gustach i preferencjach i upodobaniach uważam się nie wolno dyskutować czy krytykować.

 

Aleee ponieważ mam smaka na polskiego tranzysora to mój wybór padł na Amplifikatora.

 

Jestem zainteresowany zakupem wzmacniacza i bitfona ze słynnej stajni Amplifikatora. Interesują mnie tylko modele bez przeróbek i wstanie bdb.

Gdyby ktoś mi mógł pomóc gdzie szukać kogo zapytań, w którym kościele dać na mszę to proszę o info na priv.

 

Na nowego już szans nie masz, więc pozostaje Ci rynek wtórny. Chyba, że w sieci Albatros mają jeszcze jakiś egzemplarz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 miesiąc temu...

Szkoda Amplifikatora...

Straszna szkoda. Najgorsze że się zgapiłem i nie zdążyłem nabyć Bitofona - bardzo tego żałuję; będę musiał polować po necie na ogłoszenia o jego sprzedaży.

 

Dziwne myślenie. Jak Amplifikator był w sprzedaży, to mimo pozytywnych opinii zainteresowanie było średnie. Bo polskie, to musi być słabsze od zachodniego, a często dyletanci porównywali ten sprzęt w odsłuchach z "markowym", ale badziewiem. Po wstrzymaniu produkcji nagle każdy chciałby kupić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

 

Dziwne myślenie. Jak Amplifikator był w sprzedaży, to mimo pozytywnych opinii zainteresowanie było średnie. Bo polskie, to musi być słabsze od zachodniego, a często dyletanci porównywali ten sprzęt w odsłuchach z "markowym", ale badziewiem. Po wstrzymaniu produkcji nagle każdy chciałby kupić.

 

Sprawdzcie w Sopocie na Grunwaldzkiej naprzeciw wyjazdu Ogrodowej jest sklep NCS ,z ktorego kiedys pozyczalem Bitofona.Moze jeszcze cos maja.

A ja zaluje Amplifikatora 2000,do dzisiaj....

Edytowane przez zildjian
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety brzmienie jest diametralnie rozne.Oba testowalem.A dzis gram na lampie....

 

To pora odwiedzić laryngologa, bo tory sygnałowe są zarówno w 2000 jak i w 2003 takie same. Zmianie uległo mocowanie enkoderów w bloku sterowania, co nie ma wpływu na brzmienie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Ja akurat nabyłem Amplifikatora G, niestety brakło funduszy na Bitofona. Obecnie (od zeszłego roku) chciałbym nabyć Bitofona, który niestety nie jest już produkowany, zostaje rynek wtórny. Raz niestety spóźniłem się z ofertą do naszego forumowicza. Ciągle poluję na niego :).

Nie jest więc tak, że żałuje wstrzymania/ zakończenia produkcji dla samego smęcenia - cóż nie zawsze jest tak jakbyśmy sobie tego życzyli.

Edytowane przez Slawkus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zmienism zdania.Okay,ja pojde do laryngologa,a tobie zalecam kurs savoir vivre'u

 

 

Zadałeś pytanie

 

Sluchales obu?

 

Więc Ci odpowiedziałem

 

Tak. Jakbym nie słuchał, to bym się nie wypowiadał.

 

I w czym jest problem? Takie faux pas popełniłem odpowiadając zgodnie z prawdą, czy miałem udawać dyletanta dyskutanta, jakich sporo na tym forum?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 miesiące temu...

Mnie jeszcze zostały dwa kable - dedykowane i zaprojektowane specjalnie do połączenia Amplifikatora z 8 ohmowymi zestawami głośnikowymi ( U mnie Etera Konwencja ) - łącznie miałem 3 - jeden zostawiam bo gra z tym rewelacyjnie, Wklejam link - żeby potem nie było że ktoś przegapił i szuka na rynku wtórnym - tak jak było z Bitofonem - więcej ich nie będzie. Moim skromnym zdaniem te kable są naprawdę rewelacyjne.

http://allegro.pl/unikat-kabel-glosnikowy-amplifikator-2-5m-para-i5485098211.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żałuję, że nie zaopatrzyłem się w tuner Amplifikator (http://stereoikolorowo.blogspot.com/2012/11/referencyjny-tuner-radiowy-ukf-fm.html). Referencja w przystępnej cenie.

Stereo i Kolorowo - Underground

Mój blog i recenzje różnych urządzeń audio-stereo: stereoikolorowo.blogspot.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żałuję, że nie zaopatrzyłem się w tuner Amplifikator (http://stereoikolorowo.blogspot.com/2012/11/referencyjny-tuner-radiowy-ukf-fm.html). Referencja w przystępnej cenie.

Ja w tamtym roku wiedząc co się święci dokupiłem drugiego Amplifikatora G - pracują w mostku. I w ten sposób mam prawie komplet - tj. wszystkie wzmacniacze oprócz S i Pre, tj. 2000, 2003, Golda, Bitofon, Tuner, Kable i Konwencje ( w specjalnej wersji z 15 calowym basem ). Co ciekawe - myślę sobie - jak fajnie jest mieć swój rozum i nie słuchać trolli - kiedy parę lat temu po teście Bitofona - nijaki michelangelo ( wtedy w ogóle student :-) ) wątrobował się na spośób prowadzenia ścieżki masy w Bitofonie - wielu ludzi nawet dawało wiarę.

A teraz okazuje się że CD PCM 1704 w tak udanej aplikacji ( niewielu się to udało ) wciąż kosztują majątek . czemu? Bo grają. - jakie to proste. Potem okazało się że taki michelangelo sam promuje swoją markę - ale wzmacniacza, tunera ani CD nigdy nie zbudował - chyba wzmacniacz słuchawkowy - zmęczył - i to są jego "osiągnięcia" - ale w krytyce był pierwszy - to się robi co się potrafi - mamy więc zdolnego krytyka. Podziwiam pracę Pana Burskiego za odwagę - i co ważniejsze za wyniki - bo ten sprzęt jest naprawdę świetny. Jakiś narodowych sentymentów nigdy nie miałem - po prostu to gra świetnie. Ale zanim z głów znikną kompleksy że to co polskie to gorsze - i podatność na marektingowy bełkot - dalej za Naima na 1704 przyjdzie zapłacić 35.000.......

Edytowane przez amppG
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.